Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: jax »

mat_eyo pisze: nie wiem kim jest pan znajdujący się na 8 polu toru tur :oops: mógłby ktoś mnie uświadomić? Resztę z tych panów znam :)
Wygląda mi na Jimmy'ego Cartera.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 963 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Odi »

Jimmy Carter
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

Ok dziękuję za pomoc. Trochę szkoda bo liczyłem, że tam jest po pięciu przywódców z obu stron, tak by mi akurat pasowało do oklejenia - pięciu przywódców i flaga, tyle jest miejsca na pudełku. Nic to, wymyślę coś innego :)
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Królik »

mat_eyo pisze:Niestety narzeczonej gra się niezbyt podobała z powodu długości tego, że nie do końca ogarniała wszystkie zasady. Mam nadzieję, że uda mi się ją przekonać do zmiany zdania a póki co pogram na Vassalu.
Nie ćwicz bo będziesz lepiej od swej połowicy znał karty i w ogóle nie będzie chciała z Toba grać. Mojej gra podeszła ale nie lubi przegrywać zwłaszcza z handicapem i od 2 lat nie gramy:(
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: godpuppet »

Królik +1
u mnie to samo, graliśmy za rzadko, więc pograłem w sieci i teraz już raczej nie zagramy - zbyt duża róźnica w poziomie gry.
Gra leży i się kurzy, a ja gram tylko w sieci.
Także pamiętaj - albo grasz tylko w domu i rzadko, albo częściej gdzie indziej :D
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

godpuppet pisze: Także pamiętaj - albo grasz tylko w domu i rzadko, albo częściej gdzie indziej :D
Może doprecyzujmy, że chodzi TYLKO O GRANIE, żadnych analogii proszę nie wysnuwać ;)
Cóż, gra podoba mi się na tyle, że jednak spróbuję zagrać w sieci, jeśli na dzień dobry nie zostanę totalnie zmiażdżony to pewnie postawię na rozgrywki online.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szmajchel »

mat_eyo pisze:
godpuppet pisze: Także pamiętaj - albo grasz tylko w domu i rzadko, albo częściej gdzie indziej :D
Może doprecyzujmy, że chodzi TYLKO O GRANIE, żadnych analogii proszę nie wysnuwać ;)
Cóż, gra podoba mi się na tyle, że jednak spróbuję zagrać w sieci, jeśli na dzień dobry nie zostanę totalnie zmiażdżony to pewnie postawię na rozgrywki online.
Jeśli zagrasz z pierwszym chętnym to zapewne zostaniesz zmiażdżony, ale nie ma co się tym przejmować. Skill przychodzi wraz z praktyką :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

W końcu zabrałem się do "ozdobienia" pudełeczek na żetony. Niestety podczas tego wielkiego projektu przypomniałem sobie, dlaczego w podstawówce ze wszystkimi pracami na plastykę i inne ZetPeTy pomagali mi rodzice... Wyszło jak wyszło, pewnie większość spojrzy na efekt mej pracy z politowaniem jednak jest to równe 100% moich umiejętności twórczych, lepiej nie umiem ;)
Wrzucam bo może to przypadkiem natchnie kogoś do zrobienia podobnej rzeczy tylko starannie i estetycznie.
Dodatkowo zastanawiam się jak zabezpieczyć naklejki, żeby krawędzie się nie strzępiły (tak wiem, można było dokładniej wycinać). Może ktoś coś podpowie?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Dabliu »

Super!

Ale gdzie Dwight Eisenhower?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 957
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 133 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Koshiash »

@mat_eyo: czy te opakowania mieszczą się w pudełku Zimnej Wojny, czy też rozbroiłeś w tym celu tekturową "wypraskę" w środku?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

@Dalibu Po stronie USA musiałem z kogoś zrezygnować a do ZSRR kogoś dodać żeby układ był taki sam (5 przywódców i flaga). Padło odpowiednio na Eisenhowera (z powojennych przywódców wybrałem Trumana) i Jaruzelskiego (chciałem wprowadzić "swojski" klimat).

@Koshiash do pudełka bez ingerencji mieściło się tylko jedno pudełko. Najpierw chciałem się całkiem pozbyć wypraski jednak zauważyłem, że została przyklejona (spisek!). Spłaszczyłem wypraskę przyciskając jej krawędzie do ścianek i dna pudełka. Dzięki temu nadal po otwarciu pudełka jest ładny obrazek ale wszystko się mieści :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: rzaba »

postanowiłem odkurzyć Zimną Wojnę i może nawet uda sie zagrać z żoną ale mam pytanko: posiadam pierwsze wydanie PL, czy następnych wydaniach zmieniono/poprawiono jakieś karty i/lub instrukcje? Coś trzeba poprawić jesli sie ma 1 edycje?

dzieki,
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szmajchel »

rzaba pisze:postanowiłem odkurzyć Zimną Wojnę i może nawet uda sie zagrać z żoną ale mam pytanko: posiadam pierwsze wydanie PL, czy następnych wydaniach zmieniono/poprawiono jakieś karty i/lub instrukcje? Coś trzeba poprawić jesli sie ma 1 edycje?

dzieki,
Wszystko jest ok
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Prace nad 3 edycją Zimnej Wojny idą sprawnie, oczywiście jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ważne uwagi można śmiało pisać :) Mam jednak do was pytanie, z okazji wydania III edycji rozważam zorganizowanie I Mistrzostw Polski Zimnej Wojny. Czy znajdę tu chętnych do wzięcia udziału w takiej imprezie :) ?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: palladinus »

Ale eliminacje to chyba online, bo inaczej zawody będą trwały cały tydzie.
Fajnie by było jakby Bard spolszczył oficjalny moduł Vassala od GMT. (inne przy okazji też :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

palladinus pisze:Ale eliminacje to chyba online, bo inaczej zawody będą trwały cały tydzie.
Fajnie by było jakby Bard spolszczył oficjalny moduł Vassala od GMT. (inne przy okazji też :)
Żadne online, jak grać, to grać!
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

palladinus pisze:Ale eliminacje to chyba online, bo inaczej zawody będą trwały cały tydzie.
Fajnie by było jakby Bard spolszczył oficjalny moduł Vassala od GMT. (inne przy okazji też :)
Hehe może nie byłoby aż tak wielu chętnych :) Myślę tutaj o jakimś 2 dniowym konwencie na którym jednego dnia moglibyśmy zorganizować eliminacje, drugiego TOP 8 czy TOP 16. Czas gry komplikuje oczywiście trochę sprawę, ale myślę, że wszystko jest do przeskoczenia. Poza tym zawsze można ograniczyć liczbę graczy kolejnością zapisów, aczkolwiek wolałbym tego uniknąć ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

Przemek Bard.pl pisze:
palladinus pisze:Ale eliminacje to chyba online, bo inaczej zawody będą trwały cały tydzie.
Fajnie by było jakby Bard spolszczył oficjalny moduł Vassala od GMT. (inne przy okazji też :)
Hehe może nie byłoby aż tak wielu chętnych :) Myślę tutaj o jakimś 2 dniowym konwencie na którym jednego dnia moglibyśmy zorganizować eliminacje, drugiego TOP 8 czy TOP 16. Czas gry komplikuje oczywiście trochę sprawę, ale myślę, że wszystko jest do przeskoczenia. Poza tym zawsze można ograniczyć liczbę graczy kolejnością zapisów, aczkolwiek wolałbym tego uniknąć ;)
Grajmy z zegarem i już. Długi czas gry w Zimną Wojnę to mit. Znający grę gracze są w stanie spokojnie machnąć dziesięcioturową partię poniżej 2h.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Borek224 »

A ten scenariusz „DECYDUJĄCE STARCIA” opisany w instrukcji który nie nadałby się na przyspieszenie rozgrywki? (jestem laikiem więc nie bić ;) )
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: godpuppet »

pytanie do Barda:
czy karty bonusowe, które wygrały konkurs w ŚGP będą gdzieś dostępne? miały kiedyś być dodatkiem do ŚGP, ale ŚGP właśnie zakończyło żywot papierowy, więc ta droga już odpadła :D
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

godpuppet pisze:pytanie do Barda:
czy karty bonusowe, które wygrały konkurs w ŚGP będą gdzieś dostępne? miały kiedyś być dodatkiem do ŚGP, ale ŚGP właśnie zakończyło żywot papierowy, więc ta droga już odpadła :D
Dokładnie to samo przyszło mi na myśli po przeczytaniu informacji o cyfryzacji ŚGP. Co teraz będzie z bonusowymi kartami?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Cóż na pewno będą w 3 ed. Zimnej Wojny ;) A co do tych, które miały być w ŚGP to będziemy je dystrybuować wszelkimi możliwymi sposobami. Rozdawać na turniejach, dodawać do zamówień w naszym sklepie internetowym, jeżeli zorganizujemy mistrzostwa polski Zimnej Wojny, a bardzo bym chciał to na pewno wszyscy uczestnicy otrzymają te karty. Generalnie damy radę i zrobimy tak, żeby wszyscy zainteresowani w taki czy inny sposób je otrzymali :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Banan2 »

Przemek Bard.pl pisze:Generalnie damy radę i zrobimy tak, żeby wszyscy zainteresowani w taki czy inny sposób je otrzymali :)
Ponieważ nie sądzę, żebym uczestniczył w jakimś turnieju albo składał u Was zamówienie to poproszę o taką możliwość: wysyłam do Was list z ofrankowaną kopertą zaadresowaną do mnie. Wkładacie karty i wysyłacie (na mój koszt).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Indar »

j/w :)
Jest taka opcja?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mat_eyo »

Też byłbym zainteresowany taką formą. Mogę nawet za te dwie karty zapłacić jeśli będzie taka potrzeba.
ODPOWIEDZ