Gry wojenne - bez hexów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Dobra, już się nie upieram - zresztą gry wojenne to nie moja działka, zawsze tylko mnie fascynowały te strategie z drewnianymi klockami :wink:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Z tego co widze to nikt nie wspomniał o "Ścieżkach Chwały" gra osadzona w realiach I wojny światowej, hex-ów nie ma więc myślę, że spełnia wymagania.

Edit: Heh nie zauważyłem Edita:P więc może szachy?
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

"Waterloo: Napoleon's Last Battle" Phalanxa wygląda dość ciekawie, a heksów nie ma...
Z jednej strony różnica zamiast heksów mamy klasyczną szachownicę z kwadratowymi polami, więc nie wiem, czy to zostanie uznane za dużą różnicę, ale faktem jest, że kwadraty to nie heksy :D

Ponadto, w odróżnieniu od zwykłych "heksówek" mechanika nie polega na rzucaniu kostką, ale na używaniu kart do ruchów, wzmacniania siły w walce lub akcji specjalnych.

W miarę tania jest, a żetony wreszcie duże i grube i jedno kichnięcie nie rozwala gry. No i trwa 2 godziny ( w rozwiniętym wariancie).


Aha - tabel nie ma (porównanie sił i kart dorzuconych - jak np. w Grze o Tron decyduje o wyniku starcia), a jednostek po obu stronach jest może po 30-40, więc rozkłada się błyskawicznie.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
ODPOWIEDZ