łukasz wookie woźniak comming out :D

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: rastula »

znany i lubiany z innej strony

http://www.youtube.com/watch?v=Knj1h7RF2qM
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 08:46 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: gregvip »

KubaP pisze:Wielkie propsy!
A tak po Polsku to co to znaczy bo nie każdy ma 12 lat i rozumie slang młodzieżowy.
Born to play
Moja kolekcja
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: powermilk »

Za moich czasów to było: szacun, ziom :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: KubaP »

gregvip pisze:
KubaP pisze:Wielkie propsy!
A tak po Polsku to co to znaczy bo nie każdy ma 12 lat i rozumie slang młodzieżowy.
Tak Po Polsku To Znaczy "Super Sprawa, Stary". Na pewno nie znaczy "ach, powymądrzam się na temat poprawności języka polskiego i walnę byka w słowie >>polski<<". 8)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Bea »

gregvip pisze:
KubaP pisze:Wielkie propsy!
A tak po Polsku to co to znaczy bo nie każdy ma 12 lat i rozumie slang młodzieżowy.
+1
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: gregvip »

KubaP pisze:
gregvip pisze:
KubaP pisze:Wielkie propsy!
A tak po Polsku to co to znaczy bo nie każdy ma 12 lat i rozumie slang młodzieżowy.
Tak Po Polsku To Znaczy "Super Sprawa, Stary". Na pewno nie znaczy "ach, powymądrzam się na temat poprawności języka polskiego i walnę byka w słowie >>polski<<". 8)
Ja się nie wymądrzam tylko tego nie rozumiem. A co do byka to wydaje mi się, że jednak "po Polsku" pisze się z dużej litery mądralo.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: KubaP »

gregvip pisze:Ja się nie wymądrzam tylko tego nie rozumiem. A co do byka to wydaje mi się, że jednak "po Polsku" pisze się z dużej litery mądralo.
Obrazek
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: KubaP »

A tak serio, skoro reguły pisowni zapożyczasz z angielskiego (po Polsku - in Polish) a wyrażenia z rosyjskiego (z dużej litery - s bolszoj bukwy), to nie rozumiem, skąd problem z moimi "propsami". Bez ciśnień, to tylko internet ;)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: powermilk »

Może zamiast stworzyć tony offtopy (swoją drogą przymiotniki pisze się małą literą).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Yavi »

Dobrze, że w recenzjach gier nie ma takiego podkładu muzycznego :D
Obejrzałem może 5 minut z 20, początkowo myślałem, że to recenzja gry "Zagrajmy z Bogiem" wydawnictwa UMONT :D
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: polaquinha »

Gry jako wyszukane narzędzie ewangelizacji...hmm...
oh well delikatnie mówiąc mocno nie moje klimaty.

Niemniej szczerze podziwiam podobny poziom zaangazowania w różne działania. Właściwie połączenia pasji z pasją chyba.
:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Geko »

Nie znałem Wookiego od tej strony.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Dabliu »

Tom Vasel - pastor. Sam Healey - pastor. Wookie - pastor. Zaczynam pomału sądzić, że każdy wideo-recenzent gier planszowych jest pastorem :wink:

BTW, zawsze mi się wydawało, że gry są dziełem Szatana - jak muzyka, taniec, czy makijaż - a tu takie zaskoczenie :wink:
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4085
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 290 times
Been thanked: 173 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: lacki2000 »

Dabliu pisze:Tom Vasel - pastor. Sam Healey - pastor. Wookie - pastor. Zaczynam pomału sądzić, że każdy wideo-recenzent gier planszowych jest pastorem :wink:

BTW, zawsze mi się wydawało, że gry są dziełem Szatana - jak muzyka, taniec, czy makijaż - a tu takie zaskoczenie :wink:
Szatan jest dziełem Boga więc pośrednio gry planszowe też :) Poza tym wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Piotr Komorowski »

Mimo tego, że średnio lubię recenzje Wookiego (ach ten chaotyczny sposób mówienia, przedstawiania zasad gier i przede wszystkim brak szacunku do gier - w sensie rzucanie ich elementami), to jestem pełen podziwu. Doskonały pomysł na ewangelizacje, zbliżenie ludzi, zarażenie ich swoją pasją. Hehe zastanawia mnie tylko jak sobie radzi z grami strikte demonicznymi, magicznymi , pełnymi satanistycznych i magicznych znaków. Jednakże sam recenzent zyskał w moich oczach jako człowiek. Może nie jestem tego samego wyznania, ale i tak Wookie pragnę ci powiedzieć: Świetna Robota! Chwała Panu że kieruje twoimi krokami tak abyś mógł szerzyć Jego Słowo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: rastula »

Piotr Komorowski pisze: jak sobie radzi z grami strikte demonicznymi, magicznymi , pełnymi satanistycznych i magicznych znaków
od czasu kiedy Marcin Luter rzucił w diabła kałamarzem protestanci mają chyba więcej luzu niż "nasza" przaśna sekta ... połapali się , że dobra i zła trzeba szukać w sobie a nie w sypialniach innych ludzi...

no ale niebezpiecznie zbaczamy na tematy, o których kiepsko Polakom się dyskutuje...


ale ogólnie się zgadzam, też Wookie jako recenzent mnie nie przekonuje ( choć ogląda jego podkasty z masochistyczą przyjemnością ;-), ale zaimponował mi tym że się nie obnosi i skromnie podchodzi do swojej misji i wiary, co nie jest cechą częstą u rodzimych ewangelizatorów... szacunek dla chłopak ( no i jego żony, bo chyba jej wpływ nie jest tu zupełnie obojętny jak widzę ;D)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: veljarek »

Wookie - szacun :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: folko »

To kwestia wiary. Ja nie wyobrażam sobie żeby moje dzieci nie miały być ochrzczone. Za chrzest jestem wdzięczny rodzicom, moje dzieci są mi i żonie. To jest to co mogłem im dać najlepszego, więc dałem.

A Wookie, myśmy sobie pogadali na targach, ja ciągle kombinuje nad grą o temacie religijnym, ale ciągle tylko kombinuję. Chyba faktycznie prościej nawiązać do Biblii. Powodzenia Łukaszu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 2372 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Curiosity »

Co do samego filmiku - przekaz jest bardzo pozytywny, ale nie spodobała mi się jedna rzecz - to, w jak autorytarny sposób Łukasz narzucał innym gry, w jakie mają grać ("potrzebuję 4 osoby do mojego prototypu, a reszta zagra w Dixita"). Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby zapytać innych w co chcieliby pograć. Postawił przed faktem dokonanym, wybrał za nich - ja bym się na takim spotkaniu nie odnalazł.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: BartP »

Curiosity pisze:Co do samego filmiku - przekaz jest bardzo pozytywny, ale nie spodobała mi się jedna rzecz - to, w jak autorytarny sposób Łukasz narzucał innym gry, w jakie mają grać ("potrzebuję 4 osoby do mojego prototypu, a reszta zagra w Dixita"). Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby zapytać innych w co chcieliby pograć. Postawił przed faktem dokonanym, wybrał za nich - ja bym się na takim spotkaniu nie odnalazł.
Też mnie to z początku zdziwiło. Stwierdziłem, że pasowałoby to do spotkania z grupą młodzieży, która słabo lub średnio zna się na planszówkach. Wtedy trzeba narzucić, bo sami nic nie wybiorą.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4085
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 290 times
Been thanked: 173 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: lacki2000 »

BartP pisze:
Curiosity pisze:Co do samego filmiku - przekaz jest bardzo pozytywny, ale nie spodobała mi się jedna rzecz - to, w jak autorytarny sposób Łukasz narzucał innym gry, w jakie mają grać ("potrzebuję 4 osoby do mojego prototypu, a reszta zagra w Dixita"). Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby zapytać innych w co chcieliby pograć. Postawił przed faktem dokonanym, wybrał za nich - ja bym się na takim spotkaniu nie odnalazł.
Też mnie to z początku zdziwiło. Stwierdziłem, że pasowałoby to do spotkania z grupą młodzieży, która słabo lub średnio zna się na planszówkach. Wtedy trzeba narzucić, bo sami nic nie wybiorą.
Z treści i formy tego materiału można by tak faktycznie wnioskować ale materiał był składany i nie wiadomo czy się tam jakoś umawiali na te konkretne tytuły czy nie, czy były jakieś dyskusje, propozycje, jakieś inne gry, itp. Jeśli tylko jedna osoba przynosi gry i w dodatku niewiele to też nie ma wielkiego pola do dyskusji, a posiadając do tego zdolności przywódcze i organizacyjne to zupełnie naturalnie się takie decyzje tworzą.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3414
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Lothrain »

Obejrzałem. Szacun. Choć ja tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Wookie »

Dzięki za wyrazy szacunku.

Postaram odpowiedzieć się na poruszane tutaj tematy.

1. Co do spotkania - przywożę zawsze sporo gier i wszyscy mają wybór. Nagrali akurat takie spotkanie, na którym graliśmy w Nehemiasza, a pozostali chcieli grać w Dixita.

2. Nie manipuluje nikogo do przyjęcia niczego. Jestem po prostu otwarty co do mojej wiary i Jezus jest na pierwszym miejscu w moim życiu. Ponad planszówkami i wszystkimi innymi sferami życia.

3. Nie byłem ochrzczony jako niemowlę, aczkolwiek nie mam pojęcia dlaczego o tym rozmawiamy. Przyjąłem chrzest na wyznanie wiary w wieku 15 lat.

4. Planszówki oczywiście nie są dziełem szatana :)

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. Nie zabiegajcie tylko o to, co służy wam, ale również o to, co służy innym." I Koryntian 10:23-24
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: łukasz wookie woźniak comming out :D

Post autor: Pierzasty »

Po obejrzeniu filmiku nabrałem szacunku do Wookiego. Spodziewałem się jakiejś ewangelizacji czy mieszania religii do planszówek, a jest odwrotnie - mieszanie planszówek do religii :) pełna kulturka :lol:

Też się przyłączam do pytania. Wookie, jaki masz stosunek jako zagorzały chrześcijanin ;) do planszówek o typowo złowrogim/demonicznym klimacie (np. Chaos in the Old World)?

(a propos: ktoś musi w końcu przerobić Solium Infernum na planszówkę :()
ODPOWIEDZ