Poszukiwana dobra karcianka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Misio205 »

Kamień Gromu (Thunderstone) posiadam, tylko z dwoma dodatkami, bo reszta jest trudna do zdobycia :(
Tryb solo jest spoko, cena podstawki bardzo przyjemna (podobno), wykonanie i wygląd kart bardzo dobry i klimatyczny.
Jest to gra typu deck-building. Czyli zaczynasz z własną słabą talią i nabywasz dostępne karty, aby bić się z wyłaniającymi się z lochu potworami które strzegą tytułowego Kamienia gdzieś w głębi swojej tali. Wytłumaczenie zasad trochę zajmie, ale jest bardzo opłacalne:)
Jeżeli mechanika Tobie odpowiada jest to przeze mnie bardzo polecana gra.

Jeżeli chodzi o Slavikę to cena jest jej wadą za wykonanie, w którym 2 obrazki powtarzają się na ok. 20 kartach, co stanowi ok. 25% zawartości. Same obrazki są spoko i również przypadły mi do gustu. Zasady wyjaśnisz w 5 minut i można spokojnie zagrać więcej niż 1 partię w jedno popołudnie :) Jednak ze względu na cena/zawartość (rebel - 60zł), nie polecam tytułu.
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Podziękował wszystkim. Zdecydowałem, że pójdę w stronę Thunderstone'a.

Pytanie - skąd można ją dostać 'od 58zł'? (wersja ENG jeśli to możliwe) :mrgreen:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: walkingdead »

Odpisałam na wiadomość PRIV :wink:

Swoją drogą,zastanawia mnie jedna rzecz,choć moje pytanie może wydać się niedorzeczne. Zaobserwowałam, że polecane w tym temacie: 51 stan i Nowa Era niezwykle często trafiają na rynek wtórny. Ślędzę na bieżąco oferty sprzedaży na forum i są to jedne z tych gier,których częstotliość pojawiania się w takich ofertach jest ogromna.Czy one tak szybko się nudzą?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: espresso »

@walkingdead
Gra się nie nudzi, ma naprawdę sporą regrywalność. Wydaje mi się, że stosunkowo niska cena kusi, żeby kupić grę "w ciemno", a to niestety nie jest gra dla wszystkich. Po pierwsze ma dosyć wysoki próg wejścia: zasady są proste, ale pojawia się kilkanaście różnych ikon, z którymi trzeba się zapoznać, a to zajmuje jakieś 2-3 rozgrywki. Po drugie klimat post-apo nie każdemu przypadnie do gustu.
51. Stan może trafiać też na sprzedaż, jeżeli komuś bardziej przypadła do gustu Nowa Era, a nie chce trzymać obu tych gier.
Chociaż ja akurat mam wszystkie trzy z serii i nie zamierzam ich sprzedawać :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: watman »

espresso pisze:@walkingdead
Gra się nie nudzi, ma naprawdę sporą regrywalność. Wydaje mi się, że stosunkowo niska cena kusi, żeby kupić grę "w ciemno", a to niestety nie jest gra dla wszystkich. Po pierwsze ma dosyć wysoki próg wejścia: zasady są proste, ale pojawia się kilkanaście różnych ikon, z którymi trzeba się zapoznać, a to zajmuje jakieś 2-3 rozgrywki. Po drugie klimat post-apo nie każdemu przypadnie do gustu.
51. Stan może trafiać też na sprzedaż, jeżeli komuś bardziej przypadła do gustu Nowa Era, a nie chce trzymać obu tych gier.
Chociaż ja akurat mam wszystkie trzy z serii i nie zamierzam ich sprzedawać :)
dokladnie tak, az do ostatniego zdania ;)
plus, jest nawet tutaj na forum kilku/kilkunastu ludzi, ktorzy gre sprzedaja, bo nie chca miec nic wspolnego z portalem ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: walkingdead »

Dziękuję Wam za odpowiedzi i rozwianie wątpliwości.Sama umieściłam sobie obie gry na liście zakupów,ale zaczęlam się zastanawiać skąd taki mechanizm wyzbywania się tych pozycji przez graczy.Uspokoiliście mnie,ale nim kupię to postaram się z kimś uprzednio zagrać :wink:

Watman,
Twoja uwaga o niuansach środowiska dotycząca Portalu - przerażająca. :wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Bea »

walkingdead pisze:Dziękuję Wam za odpowiedzi i rozwianie wątpliwości.Sama umieściłam sobie obie gry na liście zakupów (...=)
Mam karty demo do 51 stan, jak chcesz mogę Ci pożyczyć :) Nie wiem czy takie karty demo odzwierciedlają prawdziwą rozgrywkę, czy to tylko namiastka gry. Ja natomiast próbowałam się przegryźć przez dołączoną do nich instrukcję i jak dotąd mi się nie udało ;(
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: espresso »

To jest jedna z tych gier, które o wiele lepiej jest poznawać z kimś ogranym, niż samemu. Talii demo nie mam, ale z tego co widziałam, to opiera się ona na zasadach 51. Stanu, więc można się wspomóc jakimś video-tutorialem.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Bea »

espresso pisze:To jest jedna z tych gier, które o wiele lepiej jest poznawać z kimś ogranym, niż samemu. Talii demo nie mam, ale z tego co widziałam, to opiera się ona na zasadach 51. Stanu, więc można się wspomóc jakimś video-tutorialem.
Może przy jakiejś najbliższej bytności w Strychu ktoś życzliwy mi wytłumani to ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: walkingdead »

Ja się też piszę! :mrgreen:
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: LordDisneyland »

Co do talii demo 51st...myślałem, że tylko ja- jako początkujący- mam z tą grą kłopoty. Uspokoiły mnie wasze posty, więc dziękuję :) Uznałem, że z racji podeszłego wieku i otępienia starczego po prostu za wysokie progi na lordowskie nogi , a z karcianek pozostaje mi tylko gra w Uno i ForceAttax z córą :D
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: espresso »

Instrukcja pełnej wersji 51. Stanu (Nowej Ery zresztą też) również nie jest super przystępnie napisana. Ale warto, oj warto się zawziąć i przez nią przebrnąć.
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Jaka jest różnica pomiędzy Thunderstone a Thunderstone Advance?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: BartP »

Jest na ten temat ciekawy odcinek Dice Tower (filmik) w wykonaniu Vasela - jeśli władasz angielskim, to poszukaj.
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

OK, obejrzałem i pójdę w strone Advance 8)
Awatar użytkownika
re-gen
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: re-gen »

Z dobrych karcianek to wszelkie wersje Munchkina. Teraz wychodzi Munchkin Apokalipsa, można było w niego zagrać na Pyrkonie. Zapowiada się naprawdę spoko ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: walkingdead »

re-gen pisze:Z dobrych karcianek to wszelkie wersje Munchkina. Teraz wychodzi Munchkin Apokalipsa, można było w niego zagrać na Pyrkonie. Zapowiada się naprawdę spoko ;)
Ale Munchkina na dwie osoby?
Dla mnie rozgrywka wówczas sporo traci.
Dla mnie zabawa zaczyna się przy większej liczbie osób- konfrontacja różnych osobowości,strategii,zróżnicowanych kart i różnych metod gry.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Furia »

walkingdead pisze:
re-gen pisze:Z dobrych karcianek to wszelkie wersje Munchkina. Teraz wychodzi Munchkin Apokalipsa, można było w niego zagrać na Pyrkonie. Zapowiada się naprawdę spoko ;)
Ale Munchkina na dwie osoby?
Dla mnie rozgrywka wówczas sporo traci.
Dla mnie zabawa zaczyna się przy większej liczbie osób- konfrontacja różnych osobowości,strategii,zróżnicowanych kart i różnych metod gry.
Popieram. Nawet na 3 jak dla mnie jest średnio. Cała zabawa zaczyna się przy 4-5 osobach.
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Zarąbista oferta dla zainteresowanych Thundestonem:
http://www.ebay.co.uk/itm/251249856512? ... 1423.l2649

Tylko musiałbym kogoś ze znajomych zgwałcić żeby mi to z UK do Irlandii przywieźli bo mnie przesyłka będzie kosztować drugie tyl co gra :mrgreen:
Awatar użytkownika
re-gen
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: re-gen »

walkingdead pisze: Ale Munchkina na dwie osoby?
Dla mnie rozgrywka wówczas sporo traci.
Dla mnie zabawa zaczyna się przy większej liczbie osób- konfrontacja różnych osobowości,strategii,zróżnicowanych kart i różnych metod gry.
Fakt więcej osób tym lepiej, gra się robi bardziej kreatywna ;) Nie doczytałem posta niżej że chodzi tu o dwie osoby..
To polecam w takim razie Slavika, Zombiaki (teraz wyszło nowe wydanie) jest naprawdę spoko ;) ewentualnie Zombiaki II - Atak na Moskwę
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: rastula »

na 2 osoby to rzeczywiście bez sensu, ale na 3 gra się bardzo dobrze

przynajmniej mnie - gdyby było inaczej nie miałbym raczej całego kompletu wydań PL a myślę że 98% partii zostało rozegranych w trzy osoby
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: walkingdead »

rastula pisze:na 2 osoby to rzeczywiście bez sensu, ale na 3 gra się bardzo dobrze

przynajmniej mnie - gdyby było inaczej nie miałbym raczej całego kompletu wydań PL a myślę że 98% partii zostało rozegranych w trzy osoby
Apokalipsę też?Jak wrażenia?
Który dodatek/podstawka jest wg Ciebie najmocniejszą,a które najsłabszą częścią kompletu?
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Jakby ktoś chciał zagrać w Thunderstona i sprawdzić czy mu się podoba zanim go kupi to polecam potestować grę przez Facebooka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Misio205 »

To nie jest dobry pomysł, ponieważ facebook ma bardzo ubogą darmową wersję i na jej podstawie bardzo ciężko będzie wyciągnąć dobrej jakości wnioski. zdecydowanie bardziej polecam tutaj
http://www.yucata.de/en/GameInfo/Thunderstone

Edit: kliknięcie w "try as guest" i pełna swoboda w graniu. nie trzeba tworzyć konta
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Wyglądała identycznie jak u kumpla na iPadzie :mrgreen:

To z yucata.de to rozumiem że na 2+ osób jest, nie?
ODPOWIEDZ