Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

[zdublowany post - proszę o usunięcie]
Ostatnio zmieniony 28 mar 2013, 18:55 przez lichking, łącznie zmieniany 1 raz.
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

espresso pisze:70% nakładu w dwa miesiące od premiery to mało?
Moim zdaniem to rewelacyjnie, ale z odpowiedzi wywnioskowałem, że to za mało. Zakładając, że wśród graczy tytuł był znany to większość chętnych już grę nabyła (a z nich co najmniej połowa wzięłaby i dodatek - bo wydaje mi się, że wśród solówek gra nie ma sobie równych) to na wypełnienie "wymagań" wydawcy zostało około 30%+25% kolejnego nakładu :( A to już wyzwanie... Jak już kiedyś pisałem - obym się mylił.
mat_eyo pisze:Tzn nasze wydanie podstawki i dodatek są podobno nie do odróżnienia. Ja jednak nie lubię mieszać różnych wersji językowych.
Mam to samo. Zdecydowanie wolę jak podstawka i dodatki są w tym samym języku.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mage Knight

Post autor: espresso »

Mimo wszystko, gra z pierwszej 10. BGG, mające dobre opinie - nie chce mi się wierzyć, żeby nie sprzedało się te 130-150% nakładu, wymagane do dodatku. Bardziej się martwię, czy dodatek będzie miał identycznie takie same rewersy kart jak pierwsze wydanie PL, jeżeli będzie drukowany później (że będzie, to nie mam wątpliwości).

BTW. Dyskusja akurat pojawiła się kiedy kończyłam tworzyć moją "cegiełkę" dla popularyzacji gry - oto recenzja :)
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

espresso pisze:Mimo wszystko, gra z pierwszej 10. BGG, mające dobre opinie - nie chce mi się wierzyć, żeby nie sprzedało się te 130-150% nakładu, wymagane do dodatku. Bardziej się martwię, czy dodatek będzie miał identycznie takie same rewersy kart jak pierwsze wydanie PL, jeżeli będzie drukowany później (że będzie, to nie mam wątpliwości).

BTW. Dyskusja akurat pojawiła się kiedy kończyłam tworzyć moją "cegiełkę" dla popularyzacji gry - oto recenzja :)
Ok, to już nie marudzę (ale o rewersy też się martwię).

Fajnie się czyta Twoją "cegiełkę" - moja też jest choć znacznie mniejsza - tylko grę kupiłem (gram solo i z graczami niedzielnymi więc raczej swoich egzemplarzy nie nabędą.)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

espresso pisze:Mimo wszystko, gra z pierwszej 10. BGG, mające dobre opinie - nie chce mi się wierzyć, żeby nie sprzedało się te 130-150% nakładu, wymagane do dodatku. Bardziej się martwię, czy dodatek będzie miał identycznie takie same rewersy kart jak pierwsze wydanie PL, jeżeli będzie drukowany później (że będzie, to nie mam wątpliwości).
Z tego powodu kupiłem ostatnio ANG dodatek. Jeżeli PL wyjdzie i rewersy będą się zgadzać zapewne sprzedam ANG i kupię PL.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Witam wszystkich grę zakupiłem i po kilku partiach postanowiłem zabezpieczyć karty protektorami ultra pro i stało sie to o czym mówiliście wcześniej. Karty się nie mieszczą :( postanowiłem temu zaradzić i zrobić swoja własną wypraskę ze sklejki jutro będę lakierował i postaram się wrzucić fotki jeśli chcecie.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Zentiriusz pisze:Witam wszystkich grę zakupiłem i po kilku partiach postanowiłem zabezpieczyć karty protektorami ultra pro i stało sie to o czym mówiliście wcześniej. Karty się nie mieszczą :( postanowiłem temu zaradzić i zrobić swoja własną wypraskę ze sklejki jutro będę lakierował i postaram się wrzucić fotki jeśli chcecie.
Ja wszystkie karty wrzuciłem do koszulek ultra-pro platinum, i do tego każda talia jest w osobnym woreczku strunowym. Najbardziej grube talie jak rany i akcje zaawansowane włożyłem w miejsce fabryczne a reszta wraz z żetonami jest pod wypraską z figurkami. Trzeba pokombinować to wszystko ładnie się zmieści.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: sirkozi »

Trochę offtop, ale jak wyglądają UP Platinum w porównaniu do Silver? Cenowo około 2 razy droższe, a że nigdy nie miałem ich w ręku to zastanawiam się nad ich jakością.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Kupiłem ze względu na brak tańszych wersji zarówno Mayday'a, jak i wersji Silver. Dla mnie różnica żadna, do grania domowego spokojnie starczą tańsze wersje.

Ale niestety tutaj Rebel dostał minusa, bo Pan w sklepie nie był w stanie ocenić kiedy jakiekolwiek koszulki dotrą do sklepu: "bo one tak mają że znikają na parę miesięcy i nie wiadomo kiedy będzie dostawa"....no kurde :(

następnym razem kupie koszulki formatu ccg w sklepie z 3 w nazwie bo są najtańsze, a ja koszulek wyczynowych FFS nie potrzebuje :)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Odp: Mage Knight

Post autor: vaski »

Wiem, że to nie temat o koszulkach ale nie mogę się powstrzymać i muszę zareklamować inne bardzo dobre moim zdaniem koszulki Max Protection po 3pln za 100 sztuk.
Moim zdaniem jakość wyczuwalne lepsza od Mayday i Ultra Pro.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 22:14 przez Zentiriusz, łącznie zmieniany 1 raz.
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

Oprócz gier solo coraz częściej pogrywam multi (ale nie przekroczyłem 3 osób:)) Zezwalamy na walkę między graczami i... jest naprawdę fajnie. Stale trzeba dodatkowo uważać na innych, a sama walka jest niezła. Bardziej premiuje obrońcę, ale jest to absolutnie logiczne w każdej strategii. Jeszcze przed zakupem (po nim zresztą też) spotykałem wpisy, że ten element gry nie dorównuje pozostałym i... nie wiem skąd takie opinie?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Profesjonalnie wykonane, aczkolwiek ja mam wszystko w koszulkach i posegregowane w woreczki strunowe i nadal ładnie się mieszczę w standardowe pudełko.
Tym niemniej gratuluje efektu, jest naprawdę spoko :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Wow piękne pudło! Gratuluję, sam bym czegoś podobnego nigdy nie zrobił. Natomiast również mieszczę wszystko w standardowym pudełku a karty mam zakoszulkowane.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Wena mnie poniosła i spróbowałem pomalować miasta zgodnie z kolorem i podstawką. Chyba się -udało robiłem to po raz pierwszy i bardzo mi się spodobało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Fantastyczna robota :shock: czy wolno mi się zapytać jakich materiałów użyłeś? Sam zastanawiam się nad zrobieniem figurek wieży maga i baszt, ale zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czego używać w pracach modelarsko-malarskich :oops:
wino
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Knight

Post autor: wino »

Cześć

Napisałem program do liczenia punktów po rozgrywce w Mage Knight dla Androida. Jest darmowy, bez reklam i innego płatnego badziewia.
Zwykle kończymy grę w nocy a to powoduje pośpiech w liczeniu punktów a za tym nieuniknione błedy, zwykle o +- 1 lub 2 punkty.

Program jest w Google Play tu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ring&hl=pl

Ponieważ nie mam wersji polskiej MK to tłumaczenie aplikacji na polski robiłem z instrukcji Lacerty. Ale jako, że nigdy nie grałem w wersje polską mogłem coś przekręcić lub przeoczyć. Sama aplikacja jest sprawdzona w kilku grach ale też może błędnie liczyć punkty w jakimś scenariuszu i/lub wariancie.

Miłego używania.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Figurki wieży magów i baszt, ale co masz jakieś modele?? Czy sam chcesz kombinować??
Ja pomalowałem miasta
Używałem zwykłych farb akrylowych (DALER ROWNEY) W 12 ml tubkach 12 szt. w sklepie dla plastyków i matowy werniks do decoupage na koniec. Mały pędzelek 0, pędzel sztywny do drybrush i miękki do werniksu. Nie używałem żadnych farb gotowców do figurek. Miało być tanio.
Podstawka:
Trawka elektrostatyczna, piasek i taki meszek (jakie to materiały to nie wiem bo dostałem troszkę od kolegi pozdr.)
Teraz zastanawiam się nad wycieniowaniem figurek. Tu zastosuje gotowca Citadel Shade Agrax Erthshade do wszystkich figurek (nie wiem czy to dobry pomysł). Albo terpentyna i farby olejne. Może ktoś doradzi??
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

Nie wiem, jak innych graczy, ale mnie nieco wkurza ograniczenie w mapie klinowej odnośnie zakazu odkrywania brązowych tilesów wzdłuż brzegów.
I dlatego wbrew wytycznym scenariuszy zamierzam grać w otwartą wg. schematu:
solo i w 2 osoby - 3 rzędy
w 3 osoby - 4 rzędy
Graliście na takiej mapie np. solo? Jest trudniej/łatwiej?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Mnie to nieszczególnie irytuje. zwłaszcza grając w 2 i więcej graczy eliminuje postawienie sobie miasta w rogu, kiedy pozostali gracze są dalej od miasta, a planuje się szturm kooperacyjny. poza tym klinowa mapa działa tylko solo i w pierwszym rekonesansie, więc jest rzadko używana. :)
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Misio205 pisze:Fantastyczna robota :shock: czy wolno mi się zapytać jakich materiałów użyłeś? Sam zastanawiam się nad zrobieniem figurek wieży maga i baszt, ale zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czego używać w pracach modelarsko-malarskich :oops:
jak poczynania z wieżą i basztami?? Ja pomalowałęm figurki :D
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

W zasadzie to bardziej moja dziewczyna by miała ochotę się tym pobawić :twisted: Na razie myślimy z czego by je ulepić :D ale mam też niedaleko sklep dla plastyków, więc mam nadzieję, że będą mieć to co sobie wymyślimy :D
Jak kiedykolwiek coś zrobimy, dam znać :D

A chyba na BGG widziałem już zdjęcia modeli, więc coś jest na początek :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

A moje miasta wyglądają tak:
Obrazek

Nie zrobiłem jeszcze podłoża...
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Salah Ad-Din »

Witam

Przymierzam się do pierwszej rozgrywki z dziewczyną. Zobaczymy czy gra przypadnie nam do gusty ,na razie mamy mętlik w głowie po wstępnym przeczytaniu instrukcji.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Firenski »

Spoko. Bardzo fajnie rozgrywa się scenariusz Pierwszy Rekonesans, który jest przewidziany dla początkujących i uczących się grać. Według mnie świetnie wprowadza w coraz to nowe elementy rozgrywki i z czasem wszystko staje się coraz bardziej jasne i klarowne.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ