CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚ

Post autor: djedi gamer »

Polecam założyć sobie konto demo na forexie. Tam szybko można nauczyć się co to jest lewar i jakie pułapki czyhają na kredytowanych inwestycjach. Nie inwestujcie tam tylko prawdziwych pieniędzy, chyba że pracujecie w dep. Skarbu i pieniądze nie są Wasze...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: kwiatosz »

Sprawdzałem takie konto, ale tam nie piszą ile te akcje będą warte. Czyli zrobione to jest ewidentnie gorzej, nie wiem czemu polecasz takie ewidentnie gorsze pomoce, skoro mamy dostęp do narzędzia profesora Kyiosakiego.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚ

Post autor: djedi gamer »

Z inwestycjami to jest tak: jak zainwestujesz majątek i zarobisz na tym 100%, to się cieszysz, wydasz na prawo lewo, może ponownie zainwestujesz. Ale jak stracisz 100% to zabawa się kończy czasami na całe życie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: rastula »

neoliberalny syf - zakręcili ludziom w głowach ,że dobrobyt pochodzi z pieniądza a nie z pracy.

w końcu kilka procent ludzi wykupi za puste zapisy na kontach całą tą niebieską bańke zwaną ziemią i sie okaże że tak naprawdę jestesmy niewolnikami finansistów ... :-/


właściwie to proces jest już znany i opisany, czas tylko lichwę wreszcie pogonić...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9483
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: MichalStajszczak »

Dla eurogracza (a takich chyba jest na forum większość) Cashflow to taki ekonomiczny Ameritrash: szczątkowa mechanika, duża losowość i klimat, jako główna zaleta. Było już kilka dyskusji na forum, inicjowanych zresztą przez świeżych entuzjastów Cashflowa, ale opinia doświadczonych graczy (np. bazika) była miażdżąca. Dlatego napisałem, że na naszym forum trudno bedzie znaleźć chętnych do zagrania. Nawet za darmo :lol: Bo może nie każdy wie, że gra jest nieadekwtnie do zawartości droga i dlatego wiele osób jej nie kupuje, tylko gra na zamkniętych płatnych spotkaniach.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: gafik »

MichalStajszczak pisze:... wiele osób jej nie kupuje, tylko gra na zamkniętych płatnych spotkaniach.
Półświatek.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: rastula »

gafik pisze:
MichalStajszczak pisze:... wiele osób jej nie kupuje, tylko gra na zamkniętych płatnych spotkaniach.
Półświatek.
półgłupek raczej ;-)
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 421
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: tekknoboy »

Granie za pieniadze to raczej z innymi grami mi sie zawsze kojarzylo.
W cashflow mialem okazje raz zagrac. Teraz w zasadzie to sie ciezko zastanawiam czy bylo milo bo milo spedzilem czas ze znajomymi czy to gra. Ale na pewno nie pochlonela mnie az tak zebym mial za nia placic, no nez jaj.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: macike »

tekknoboy pisze:Granie za pieniadze to raczej z innymi grami mi sie zawsze kojarzylo.
A nie mylisz grania za pieniądze z graniem **na pieniądze** czyli hazardem? Hazard jest nielegalny... w przypadku Cashflow zapewne chodzi o zapłatę za 'wejściówkę', a nie o zrzutkę dla wygranego (oczywiście odjechaliśmy od OP i wątku jako takiego, bo ma być granie za darmo).
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: CASHFLOW 101 - GRAJ ZA DARMO NIE PŁAĆ ZA PRZYJEMNOŚCI

Post autor: piechu »

Istnieje po prostu coś takiego jak Kluby Cashflow, w których można grać. Oprócz samej gry można się dowiedzieć więcej na temat podstaw inwestowania itp. Tylko że za możliwość zagrania w takim klubie trzeba zapłacić. Ot, cała filozofia.

Lista klubów: http://www.bogatyojciec.pl/index.php?sub=531
ODPOWIEDZ