(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Micelius »

Myślę, że uda mi się dotrzeć na 15.30 Uprasza się o niekatowanie NetRunnerem; w zamian mogę nie zagrać w Veto :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: ryba555 »

Ktos chetny na zimną wojnę ? Albo chaos ?
Tylko ktos musialby przynieść te gry ze sobą.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze nadzwyczaj udane rozgrywki.

Najpierw zażarta partia z von Mansfeldem w Vampire Empire. Najlepsza rozgrywka w jakiej uczestniczyłem jak dotąd. Zginęły zaledwie 2 postaci (1 człowiek i 1 wampir) a losy zwycięstwa ważyły się dosłownie do ostatniego ruchu. Wow.
Niesamowity po mojej stronie był Kucharz, który zakrwawionym tasakiem (i nie tylko) odparł niezliczone ataki wampirów i przetrwał do samego końca. A nawet gdy zginął to go Zielarz uzdrowił i od razu... wrócił do zamku z 2 wampirami. Co za kozak...

Potem Peloponnes z kompletem dodatków w 4 osoby. Emocje nieco innego rodzaju ;) Gra nadal mi się nie nudzi. Zawsze jest wyzwaniem. Zwycięstwo siepu przede mną, von Mansfeldem i Michałem Stajszczakiem. Siepu zmonopolizował kozy i dobrze to działało (to info dla posiadaczy dodatku Goats).

Dalej Triple3 z Michałem Stajszczakiem. Udało mi się zatriumfować w tej mieszance Seta, Flix Mixa i Dobble'a, by potem ponieść dwie klęski w Just in Time (w 2 i 4 osoby). Z obu tych tytułów real-time wolę Just in Time.

Na koniec Budowniczowie Arkadii. Klasyczny tytuł Rudigera Dorna. Jak zawsze mi się podobał. Zwycięstwo na zakończenie zwieńczyło udany wieczór ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Dzięki Grzelowi oraz PiotrowiSmu, w końcu poznałem Grę. Nie jestem fanem tego świata, nie jestem fanem karcianek (zwłaszcza kolekcjonerskich) i dość długo przechodziłem obojętnie obok tego szału na Netrunnera. Postanowiłem spróbować z czystej ciekawości, co to za gra od której huczy na forum i która zdobywa szczyty listy BGG szybciej, niż Chuck Norris kopie z półobrotu. To były moje pierwsze dwie partie i usiadłem do nich pomimo obaw niektórych znajomych, że już do planszówkowania z nimi nie wrócę :)
W pierwszej partii dostałem srogie lanie od Runnera Grzela i nie wiedziałem dlaczego co i jak. W drugiej grze lekcji udzielił mi mistrz Piotrsmu, ale przynajmniej już coś powalczyłem. Jako niedoświadczony gracz w karcianki kolekcjonerskie (na początku studiów liznąłem MTG i DoomTropera) muszę przyznać, że gra ma olbrzymi potencjał, mechanicznie wymiata i robi wielkie wrażenie. Zaczynam rozumieć, że można się w tej grze zakochać. Natomiast, aby dobrze ją poznać i osiągać wyniki potrzeba wielu, wielu partii i bardzo dobrej znajomości wszystkich dotąd wydanych kart. Wydaje mi się, że jest to gra stworzona z myślą o turniejach, choć w domowym zaciszu można pograć samym CoreSetem i czerpać z tego przyjemność. Ja chętnie w Netrunnera pogram jako rozgrzewka przed czymś długim i ciężkim i może nawet kupię polską podstawkę, aby pograć w domu z rodziną czy znajomymi.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Ktoś chętny na gry o tematyce historycznej.
Micelius - może rewanż/zemsta za ostatnie boje w CommandColour? Byś dalej zużywał swój egzemplarz. Ale tym razem to jakaś większa bitwa.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pasza26 »

Czy na Agresorze grany jest czasem Mage Wars, czy próżno tu szukac fanów tejże gry?
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: wlodzio007 »

A ma ktoś może Nexus Ops i chciałby zagrać :mrgreen: ? Wygląda to ciekawie i chetnie bym sprawdziła...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Bart ma, ale nie bardzo chce grywać w więcej niż dwie osoby.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Będę ok. 17:20, biorę ze sobą nieśmiertelnego Mykerinosa, ale chętnie przysiądę się też do czegoś innego.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

wlodzio007 pisze:A ma ktoś może Nexus Ops i chciałby zagrać :mrgreen: ? Wygląda to ciekawie i chetnie bym sprawdziła...
To ja też :mrgreen:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Też bym zagrał, ale jeszcze czwartego z grą musimy znaleźć :lol:
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: ppski »

A może ktoś ma i chce zagrać w W roku smoka albo Egizie od 17 z minutami ?
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Ktoś się pojawia dziś o 16? Ja mogę być wtedy, a nawet wcześniej, z pałacami carrary.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: piotrsmu »

Ja bede na 16
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jolietjake »

Hej! Ktoś może chętny na dziś na jakieś dodatki do Osadników albo z innej beczki 51 Stan/Nową Erę/Winter? Ew. jest przy jakiejs grze miejsce, gdzie oferujecie tłumaczenie zasad? :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

jolietjake pisze:Hej! Ktoś może chętny na dziś na jakieś dodatki do Osadników?
Kurczę! Za późno przeczytałem, bo chętnie bym zagrał a stetryczałych geeków trudno przekonać ;)
Może za tydzień? (najchętniej Kupcy i Barbarzyńcy lub Piraci i Odkrywcy)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jolietjake »

jax pisze:
jolietjake pisze:Hej! Ktoś może chętny na dziś na jakieś dodatki do Osadników?
Kurczę! Za późno przeczytałem, bo chętnie bym zagrał a stetryczałych geeków trudno przekonać ;)
Może za tydzień? (najchętniej Kupcy i Barbarzyńcy lub Piraci i Odkrywcy)
Za tydzien będę w innych częściach Polski bo wybieram się na Portalkon. Mogę prosić o poczekanie na mnie do lipca? :wink:
Mam w posiadaniu plastikową podstawkę, Kupców i Barbarzyńców, scenariusz z wydobywaniem ropy, najnowszy scenariusz "Frenemies" (o niebezinteresownej pomocy słabszym graczom :wink: ) oraz mapę Austrii. Kupców przetestowałem tylko troszkę, reszta nowa i jeszcze nie zdążyłem zagrać. Również chętnie poznam Piratów i Odkrywców jeśli ktoś ma. No i bardzo chętnie w Miasta i Rycerze, bo to jak dotąd najlepsza część Catana, w jaką grałem.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

jolietjake pisze: Mogę prosić o poczekanie na mnie do lipca? :wink:
Oczywiście :)
Kupców i Barbarzyńców oraz scenariusz z wydobywaniem ropy - też posiadam i też KiB ledwie liznąłem. Chętnie zagram w obie rzeczy.
PiO posiadam i nie gralem jeszcze a MiR bardzo lubie i tez chetnie zagram. Jednym slowem duzo grania w Osadnikow nas czeka :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jolietjake »

jax pisze:
jolietjake pisze: Mogę prosić o poczekanie na mnie do lipca? :wink:
Oczywiście :)
Kupców i Barbarzyńców oraz scenariusz z wydobywaniem ropy - też posiadam i też KiB ledwie liznąłem. Chętnie zagram w obie rzeczy.
PiO posiadam i nie gralem jeszcze a MiR bardzo lubie i tez chetnie zagram. Jednym slowem duzo grania w Osadnikow nas czeka :)
No to fajnie! Ja miałem chyba z roczną przerwę w Catanie, bo poprostu tak dużo było tej gry, że się przejadła. Do podstawki nadal nie mam zamiaru wrócić, ale dodatkami sobie chętnie odświeżę :wink: W lipcu odwiedzi mnie rownież znajomy, więc będzie jeszcze jeden Catanowicz do grania :wink: Ogólnie mam teraz wolne, więc inne dni tygodnia niż piątek, po wcześniejszym dogadaniu, raczej również będą mi pasowały.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Loganoid
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:08

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Loganoid »

Ktoś może będzie chętny na Netrunnera w najbliższy piątek? Tak od 17:00 mógłbym być.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Assaultmarine »

W piątek odbiorę Neuroshime Hex w Agresorze i chętnie skorzystałbym z pomocy przy nauce gry (instrukcję znam),
jeśli więc ktoś jest chętny do rozegrania kilku partii z noobem to zapraszam (wezmę też konwój żeby nie wychodzić z klimatu).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

To ja chętnie.
Koger
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2012, 11:57

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Koger »

gra dzisiaj ktos w catana z jakimis dodatkami i potrzebuje graczy? Chetnie sie dolacze, nigdy jeszcze w zaden dodatek nie gralem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Koger pisze:gra dzisiaj ktos w catana z jakimis dodatkami i potrzebuje graczy? Chetnie sie dolacze, nigdy jeszcze w zaden dodatek nie gralem.
Ha! Zastanawiałem się czy nie wziąć i w końcu nie zapakowałem... Pewnie za tydzień wezmę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ