Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

Ja mam i uzywam tych mat. Polecam do organizacji pola gry i w celach typowo okolubnych;)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Wydaje mi sie ze sa takie same jak w inwazji :)
Tak wojna ekonomiczna to podstawa dlatego tak mocne sa karty jak wyssanie kasy ;) (account syphon)
HB i W to najbogatsze korporacje, maja kasy jak lodu, gorzej jest z jinteki i nbn dlatego w coresecie to najtrudniejsze korporacje do gry i bez skladania decku nie ma co podchodzic do tego.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: zbajszek »

Tak dużo o tym piszecie że aż zacząłem się tym interesować, choć powiedziałem sobie że tylko jedno LCG i już wiem że w mojej regularnej grupie będą 2 osoby z Core Setami. Jednak ciekawość wygrywa więc może ktoś chciałby zapoznać mnie z gierką i jest z Wrocka lub okolic :). Jak coś to mam miejsce na grę u siebie, ewentualnie gdzieś podjadę.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Biorac pod uwage ze mate z regionalsow mozna miec za 60/70 zł to troche sporo.
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: MsbS »

Dlatego myślę raczej o opcji A4 + laminowanie - na BGG jest kilka wersji do własnoręcznego wydrukowania.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

bazyn pisze: Też nie rozumiem zastrzeżeń do jakości
Po prostu są zrobione ze zwykłego papieru, takiego trochę grubszego i zdają się być bardzo delikatne jak na przykład karty do 7 Cudów, które mi się po kilku partiach postrzępiły brzydko na brzegach. Takie karty do RftG wyglądają zupełnie inaczej, jakby były plastikowe, albo przynajmniej czymś powlekane, tych nie koszulkuje. Nie żebym jakoś specjalnie marudziła, ale wydaje mi się, że po kilkunastu partiach bez koszulek karty będą tak poznaczone, że nie będą się nadawać na turniej.
Pewno jakością nie odbiegają od innych LCG, nie wiem, bo nie widziałam innych.
Co do reszty komponentów to nie mam im nic do zarzucenia, żetony ładnie, równo wycięte, odpowiedniej grubości, pięknie wydana instrukcja i do tego dobrze napisana.

Jest jeszcze taki mały kwadratowy żeton, potwierdzający oryginalność kart. Czy jego okazanie jest jakoś wymagane na turniejach (bo czytałam, że wolno grać tylko oryginalnymi kartami, to pewno tak na wypadek jest napisane, gdyby komuś przyszło do głowy własne sobie wydrukować w prywatnej drukarni na przykład)? Po co cóś takiego jest?
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 12:17 przez Bea, łącznie zmieniany 2 razy.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

No idea o czym mowisz :)
W domu mozesz sobie grac proxami czy cos, my ze znajomym gralismy w netrunnera od pazdziernika chyba jak tylko pojawily sie skany kart, przedpremiera i tez fajnie :)
Ale na turnieju oczywiscie oryginały :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Galatolol »

Ten żeton (biały kwadrat) jest w większości gier FFG.
Założę się, że nie jest wymagany na turniejach.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 12:22 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

A4 będzie trochę małe jako mata do netrunnera ;)

Ten żeton Proof of purchase nie służy do niczego. Nie trzeba go nigdzie pokazywać ani legitymować się nim na turniejach, nawet trudno się nim chwalić wśród znajomych ;) FFG chyba zabezpiecza się na nie wiadomo co. W teorii jak się pogubi dajmy na to żetony, to można poprosić wydawcę o dosłanie uzupełnienia, a ten może hipotetycznie poprosić o okazanie tokenu potwierdzającego nabycie gry. Ale to czysto hipotetyczna sytuacja, która nigdy nie miała miejsca.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Wyraźnie trzeba zaznaczyć.
DO GRANIA W DOMU ZE ZNAJOMYMI FOR FUN WYSTARCZY 1 CORESET :)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

zbajszek pisze:Tak dużo o tym piszecie że aż zacząłem się tym interesować, choć powiedziałem sobie że tylko jedno LCG i już wiem że w mojej regularnej grupie będą 2 osoby z Core Setami. Jednak ciekawość wygrywa więc może ktoś chciałby zapoznać mnie z gierką i jest z Wrocka lub okolic :). Jak coś to mam miejsce na grę u siebie, ewentualnie gdzieś podjadę.
Jeszcze jeden??? :shock:
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: MisioKret »

Dzisiaj ze znajomym odbieramy Core Sety, wiec grupa wroclawska powieksza sie o kolejne dwie osoby.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: Borek224 »

MsbS pisze:Dlatego myślę raczej o opcji A4 + laminowanie - na BGG jest kilka wersji do własnoręcznego wydrukowania.
Lepiej zainwestować trochę więcej i poszukać zakładu który to zrobi na materiale (tak jak materiałowe podkładki pod mysz). Maty do gry obok tego wyglądają fajnie mają za zadanie (głównie) chronić karty/koszulki od zarysowań od szurania po stole i ułatwiają podnoszenie kart (dzięki temu że są grube i miękkie działają podobnie jak sukno na stole karcianym)
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

donmakaron pisze: Ten żeton Proof of purchase nie służy do niczego. Nie trzeba go nigdzie pokazywać ani legitymować się nim na turniejach, nawet trudno się nim chwalić wśród znajomych ;) FFG chyba zabezpiecza się na nie wiadomo co. W teorii jak się pogubi dajmy na to żetony, to można poprosić wydawcę o dosłanie uzupełnienia, a ten może hipotetycznie poprosić o okazanie tokenu potwierdzającego nabycie gry. Ale to czysto hipotetyczna sytuacja, która nigdy nie miała miejsca.
moze chodzic tez o ewentualna kradziez partii albo zlokalizowanie dystrybutora danego egzemplarza w przypadku jakichs roszczen czy ew. brakow....
Bea pisze:
bazyn pisze: Też nie rozumiem zastrzeżeń do jakości
Po prostu są zrobione ze zwykłego papieru, takiego trochę grubszego
tez na pierwszy dotyk bylem nieco zdziwiony ze to tylko bardzo cienkie tekturki
Wladce Pierscieni dostalem od razu w koszulkach wiec ciezko mi porownac bez pomacania
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

MisioKret pisze:Dzisiaj ze znajomym odbieramy Core Sety, wiec grupa wroclawska powieksza sie o kolejne dwie osoby.
Świetna wiadomość. Odzywajcie się na forach, jeśli będziecie chcieli pograć! :)
Premiera polskiej wersji rozbudzała nadzieję na więcej graczy, ale trochę się baliśmy, że nadal nie będzie ich dużo. Teraz widzę, że nie było się czego bać ;)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem jedynek i dwójek pl albo niedrogiej maty - zapraszam TU.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Android: Netrunner

Post autor: Radeku »

Ale scena się rozrasta :). Teraz tylko czekać na mistrzostwa Polski może i europy ;)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Pytalem u Galakty na forum czy beda MP w NR tak jak w inwazje, bez odzewu...
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Czekają na wyniki sprzedaży :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Darboh pisze:Czekają na wyniki sprzedaży :)
+1! Chyba trochę jest jeszcze za wcześnie, aby Galakta była w stanie określić, czy ma po prostu dla kogo robić takie mistrzostwa :)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Trudno o lepsza promocje chyba?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: zbajszek »

mbork pisze: Jeszcze jeden??? :shock:
Nie, na razie badam czym spowodowany jest cały hype i chcę się przekonać na własnej skórze. Choć nie powiem dzisiaj prawie wsadziłem do koszyka Core Seta :P. Jedno jest pewne - moje konto nie lubi jak odwiedzam to forum, a w szczególności niektóre tematy :P.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Oglądając wszelkie filmiki na YT zacząłem się zastanawiać, czy nie wygodniej jest używać kostek odnośnie licznika kredytów. Zwłaszcza na kartach, gdzie za klik możemy pobrać określoną sumę, bo widzę iż więcej tego dociągania żetonów, niż to warte ;) Ktoś sprawdzał już takie rozwiązanie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Dużo ludzi tak gra, ale mnie to na przykład strasznie denerwuje. Szukanie odpowiednich cyfr na kostkach też trwa, trącanie kostek przy zagrywaniu kart to częsty problem. A jak ktoś ma dziwny zestaw kostek, to już w ogóle zgroza - grałem z człowiekiem co miał k6 i k8 do oznaczania ilości posiadanych kredytów, jemu samemu odejmowanie i dodawanie średnio szło i wyszła z tego niezła chryja. Kostki dodatkowo wprowadzają zamieszanie, bo jedni na takim Armitage'u trzymają k12 (lub 2k6) jako oznaczenie, że jest na niej 12 kredytów, a inni tylko k6 jako oznaczenie, że można z niego skorzystać 6 razy. I weź się dopytaj kto jak gra. Raz się zapytałem skąd przeciwnik ma 4 ekstra kredyty. Padła odpowiedź: "k4 jest do oznaczania clicków". Z żetonami jest jasna sprawa, nie trzeba nic tłumaczyć, są dobrze widoczne i nie przewracają się :P
Sam używam kostek, ale tylko takich ekstra malutkich k6 do oznaczania tokenów na kartach hostowanych na Personal Workshopie, bo lubię na niego wrzucać duże ilości kart :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 14:39 przez donmakaron, łącznie zmieniany 1 raz.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Sprawdzałem. Wróciłem do żetonów.
Ale szykuje sobie w końcu sprawić matkę-licznik na wzór takiegoś czegoś:
Obrazek
ODPOWIEDZ