Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

@Myszaqu
ad. 1. Portal trochę wyżej pisał. U nas 4 podstawowe, a Z-Man dorzuca DDM.
ad. 5. Pudełko będzie takie jak 2. edycja Robinsona, Ticket to Ride, Osadnicy z Catanu, etc.

Me gdybanie :wink: :
ad. 2. Wątpie.
ad. 3. Co Z-Man wymysli - jego sprawa, u nas najpewniej będą w tej nowszej technologii. Ale żadne informacje na ten temat się narazie nie pojawiały, więc zobaczymy.
ad. 6 Jakaś najpewniej będzie, bo zawsze jest... pytanie czy wyleci do kosza czy nie :D
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

Wszystkim trollom dziękujemy za rozgrzanie wątku o Neuroshimie Hex.


Fanów NS HEX chcielibyśmy uspokoić - Portal zawsze szanował swoich fanów (vide wydawanie twórczości fanów, olbrzymie pokłady materiałów dodatkowych na www, udostępnienie plików źródłowych pomocnych przy tworzeniu armii fanowskich, sponsorowanie każdego turnieju NS HEX w Polsce itp.) i ta polityka jest niezmienna. Jesteśmy graczami i nigdy o graczach nie zapominamy. Bez względu jak bardzo trolle próbują zakrzywić rzeczywistość, fakty są jednoznaczne. Działające fanowskie platformy (nshex online, dziesiątki armii fanowskich, fanowskie kampanie...) dowodzą, że szanujemy fanów i ich wspieramy na każdym możliwym kroku.

Zaprojektowana przez Michała Oracza w roku 2005 gra NS HEX to gra dla 2-4 graczy zawierająca 4 armie.

Amerykański wydawca postanowił w tym roku dodać do pudełka piątą armię (armię NIE dopuszczaną do turniejów).

Portal nie widzi powodu by podbijać cenę detaliczną gry i wprowadzać na rynek produkt za np. 149 złotych tylko po to, by w reklamach lepiej wyglądało i by można było reklamować, że nowa edycja ma 5 armii.

Nie stosujemy takich trików.

Wydajemy nowe wydanie NS HEX tak jak zaprojektował je Michał Oracz. 4 podstawowe armie: Moloch, Posterunek, Hegemonia, Borgo.

Kto będzie chciał kupić DDM, kupi sobie w formie army packu.
A kto DDM nie chce, nie będzie przez nas zmuszany do posiadania tej armii i nie będzie musiał przepłacać za wersję podstawową gry.

Pozdrawiam wszystkich graczy NS HEX i pozdrawiam trolle wietrzące okazji by zrobić dym.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

Portal Games pisze:Wszystkim trollom dziękujemy za rozgrzanie wątku o Neuroshimie Hex.

Pozdrawiam wszystkich graczy NS HEX i pozdrawiam trolle wietrzące okazji by zrobić dym.
Nie ma to jak obrazić własnych klientów...
Po pierwsze radzę przeczytać definicję trollowania, żeby na przyszłość poprawnie posługiwać się słowami.
Wikipedia pisze:Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Jedyny do tej pory post, który był napisany w celu obrażenia, to wasz - nazywający obecnych tutaj trollami. I następstwem jego będzie wywołanie kłótni. Dodatkowo wasz post był kontrowersyjny i nieprawdziwy (bo nikt do tej pory nie trollował). No i na koniec oczywiście wywołuje dyskusję. Idealnie cała definicja trollowania pasuje do waszego posta. Gratuluję.

Jeśli dajecie zdawkowe informacje (co jest w sumie zrozumiałe), to nie powinniście się dziwić, że ludzie dywagują, czy będzie tak czy inaczej, albo że chcieliby kupić to czy tamto. Obiecujecie poprawę produktów, przydałoby się też obiecać poprawę szacunku do klienta.
Portal Games pisze:Kto będzie chciał kupić DDM, kupi sobie w formie army packu.
Pięknie powiedziane, tylko szkoda, że w USA dostaną to zaraz, a army pack zostanie wydany "zapewne w przyszłości"
Portal Games pisze:zapewne w przyszłości
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

Portal Games pisze:Armia dodana jest tylko w wydaniu Zman na rynek US.
Wydanie na Polske, Francje, Rosje i inne europejskie rynki zawiera klasyczne podstawowe 4 armie. Armia DDM jest armią wyjątkową, nie dopuszczoną do turniejów, Portal wyda ją - zapewne w przyszłości - jako osobną armię tylko dla największych fanów.
Portal Games pisze:Kto będzie chciał kupić DDM, kupi sobie w formie army packu.
A kto DDM nie chce, nie będzie przez nas zmuszany do posiadania tej armii i nie będzie musiał przepłacać za wersję podstawową gry.
Portal Games pisze: pozdrawiam trolle wietrzące okazji by zrobić dym.
Gdzie tu logika w waszych postach? Najpierw piszecie że tylko najwięksi fani będą mogli mieć DDM potem że ten kto będzie chciał.

Może sami zastanówcie się najpierw zanim coś napiszecie a nie potem zmieniacie zdanie i innych oskarżając o robienie dymu...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: bazyn »

Karit pisze: Gdzie tu logika w waszych postach? Najpierw piszecie że tylko najwięksi fani będą mogli mieć DDM potem że ten kto będzie chciał.
Gdzie tu sprzeczność? :) Tylko najwięksi fani kupią tak słab.. ekhm, wymagającą* armię :)

*nie grałem, nie znam, jak papuga powtarzam ino
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 16:30 przez bazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

bazyn pisze:
Karit pisze: Gdzie tu logika w waszych postach? Najpierw piszecie że tylko najwięksi fani będą mogli mieć DDM potem że ten kto będzie chciał.
Gdzie tu sprzeczność? :) Tylko najwięksi fani kupią tak słab.. ekhm, wymagającą* armię :)

*nie grałem, nie znam, jak papuga powtarzam ino
hehe sugerujesz ze "Tylko najwięksi fani" to nie jakaś wybrana przez portal elita, ale wyjątkowi zapaleńcy którzy kupią wszystko nie zależnie od jakości ;)?

-------

Jak by nie było, dalej nie wiem co się kryje pod określeniem "tylko najwięksi fani":

a) wybrani gracze, zwycięzcy konkursów itp. (tak to rozumiałem po 1 poście portalu)
b) wszyscy którzy po prostu uważają się za fanów (tak to rozumiem już po kolejnym)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: bazyn »

Karit pisze:
bazyn pisze:
Karit pisze: Gdzie tu logika w waszych postach? Najpierw piszecie że tylko najwięksi fani będą mogli mieć DDM potem że ten kto będzie chciał.
Gdzie tu sprzeczność? :) Tylko najwięksi fani kupią tak słab.. ekhm, wymagającą* armię :)

*nie grałem, nie znam, jak papuga powtarzam ino
hehe sugerujesz ze "Tylko najwięksi fani" to nie jakaś wybrana przez portal elita, ale wyjątkowi zapaleńcy którzy kupią wszystko nie zależnie od jakości ;)?
Troszkę tak, ale ujmujesz to jakoś bardziej pejoratywnie niż ja czuję ;). Czytając pobieżnie opinie, mam wrażenie, że Doomsday byłby jednym z ostatnich dodatków przez ludzi kupowanych, więc w efekcie, by kupowali go najwięksi fani, którzy czują potrzebę posiadania wszystkiego. Tak jak dominionowcy kupują alchemię ;)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: BartP »

Hohoho, ktoś uderzył w stół ;].
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

bazyn pisze:
Karit pisze: Gdzie tu logika w waszych postach? Najpierw piszecie że tylko najwięksi fani będą mogli mieć DDM potem że ten kto będzie chciał.
Gdzie tu sprzeczność? :) Tylko najwięksi fani kupią tak słab.. ekhm, wymagającą* armię :)

*nie grałem, nie znam, jak papuga powtarzam ino
hehe +1
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kaktus+ »

Portal Games pisze: Portal zawsze szanował swoich fanów (vide wydawanie twórczości fanów, olbrzymie pokłady materiałów dodatkowych na www, udostępnienie plików źródłowych pomocnych przy tworzeniu armii fanowskich, sponsorowanie każdego turnieju NS HEX w Polsce itp.) i ta polityka jest niezmienna. Jesteśmy graczami i nigdy o graczach nie zapominamy. Bez względu jak bardzo trolle próbują zakrzywić rzeczywistość, fakty są jednoznaczne. Działające fanowskie platformy (nshex online, dziesiątki armii fanowskich, fanowskie kampanie...) dowodzą, że szanujemy fanów i ich wspieramy na każdym możliwym kroku.
Większych bzdur od Was nie słyszałem...

NS Hex online był zamykany z Waszej inicjatywy co najmniej 2 razy, dlaczego? Bo Wam nie pasował i psuł rynek. Nagle stajecie się obrońcami...żenada

Podobnie jak z reklamacją to bzdury. Reklamując 1 edycję 51 stanu odbiłem się od drzwi, że minął już okres (bodajże 3 miesięczny o ile dobrze pamiętam ale mogę się mylić) i grzecznie zwrócono mi uwagę, że powinienem zareklamować w sklepie (który międzyczasie zamknięto).
Znajomy reklamował krzywo wycięte żetony do NS Hexa, wysłał zdjęcia, odpowiedź była natychmiastowa: przecież są proste. TRAGEDIA!

Wspieranie turniejów to również tylko tych największych i Wam wygodnych. 3 razy otrzymałem zapewnienie o wspaciu turnieju ze strony wydawnictwa, 3 razy. Mając "błogosławieństwo" samego wydawnictwa akcja promocji turnieju sprawiła, że z malutkiego lokala rozrósł się duży lokal na ponad 20 osób. 2 tygodnie przed, szanowne wydawnictwo zamknęło się, zero kontaktu, zero wsparcia, zero jakiejkolwiek informacji, czy to jest poważne? przez Was turniej się nie odbył. Dziękuję

Do ubiegłego roku byłem zapatrzonym jajogłowym fanem, kupowałem wszystko co od Was wyszło, wszystko. Teraz to po prostu żal, po prostu żal mam do Was, bo gdy oczy się otworzyły to widać wszystkie niedociągnięcia, i wszystko to co pod wpływem fascynacji puszczało płazem, teraz razi i boli wiernego fana, którego na własne życzenie straciliście.

I nikt kto Was krytykuje nie jest trollem. Ludzi na tym forum, którzy robią to dla samego siebie jest może 5 a użytkowników kilka tysięcy. Proszę więc sobie darować obraźliwe epitety.

Co do wspierania fanów, to wspieracie ich tam, gdzie widzicie w tym interes. Słusznie, jesteś wszak przedsiębiorstwem i z definicji musicie zarabiać ale klarowanie teraz wizerunku wydawnictwa jak np. HEXem online to żednada.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Obawiam się, że jako obecna adminka NHO, od paru już lat działająca ku chwale serwera, muszę zdementować plotki na temat tego, że NH Online została zamknięta z powodu nacisków ze strony Wydawnictwa Portal. Been there, done that. Powody były inne.

Ciężko powiedzieć, byśmy dostawali jakieś ogromne wsparcie, ale nigdy nie spotkaliśmy się też z robieniem jakichkolwiek problemów. To była od początku do końca inicjatywa od fanów dla fanów. Portal po prostu nie miał na nią wielkiego wpływu, ani negatywnego, ani pozytywnego. Jako posiadacze praw autorskich i tak zachowali się zupełnie miło, zezwalając na korzystanie z oryginalnej nazwy i grafik.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: bazyn »

Nie przeszkadzanie jest jak najbardziej pozytywnym wpływem wydawcy, bywają tacy, którzy by nie pozwolili na taki projekt.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Myszaq36 »

Myszaq36 pisze:To ja może zbiorę wszelkie pytania i dodam swoje :)
Jeśli ktoś z Portalu zdecyduje się w tym miejscu udzielić troszkę informacji na temat NX 3.0 co będzie w sprzedaży w Polsce to serdecznie poproszę o wiadomości na temat:

1. Jakie armie będą zawarte w NX 3.0 (takie same jak w 2.5 czy dodana będzie Doom's Day Machine?) ??
2. Czy plansza będzie "czysta" jak w wersji 2.5 czy będzie zawierała już elementy z Duela (na zdjęciu nie widzę elementów z Duela ale wolę dopytać) ??
3. Czy jakość żetonów będzie taka jak w 2.5 (grube, lakierowane) czy taka jak w dodatkach typu Dancer, Sharrash ??
4. Jaka będzie polityka z dodatkowymi armiami - czy będą wydane poprzednie armie w nowej szacie (w jakiejkolwiek formie - może jakiś Big Box ze wszystkimi dodatkowymi armiami ale już w nowej szacie) czy nowe armie będą pojawiały się już tylko w 3.0 czy również w 2.5??
5. Jaki rozmiarów będzie pudełko (standardowe 29,5 x 29,5 czy takie jak w 2.5) ??
6. Czy są jakieś plany co do wypraski w nowym pudełku (pytam bo aktualnie męczę się upychając tam wszystkie armie ;) ) ??

A od siebie dodam, że się cieszę na myśl od odświeżeniu NX - kiedyś grałem bardzo często a ostatnio to już pamięcią nie sięgam kiedy NX zagościła na stole :) Nowa plansza wygląda ekstra, wg mojej opinii znacznie lepiej niż wcześniejsza - już się nie mogę doczekać :) Z pewnością NH wróci na stół wraz z wersją 3.0.

Jeżeli miałbym tylko o coś sobie pobłagać to:
1. Odświeżenie dodatkowych armii bo inaczej będą jaja - każdy będzie kombinować czy warto mieć 5 armii w 3.0 (ewentualnie kilka nowych co wyjdzie) czy lepiej mieć 12 w 2.5.
2. To już kwestia gustu: szata graficzna pudełka jest super tylko temu żołnierzowi źle z ryjka patrzy... nie wiem czemu ale mnie wręcz odpycha ta jego mina - kwestia gustu :) ale jak dla mnie to za twarz to dostaje -5 w sali 0-10 ;) Zyyylion razy lepsza byłaby wersja z tym białym robotem na okładce - jest zarąbisty !! Ale oczywiście pewnie są osoby co wolą żołnierza :) Rozumiem, że to kwestia gustu ale tak tylko marudzę bo ten biały robot wymiata i z chęcią własnie go zobaczyłbym na pudełku :)
Eeehh człowiek chce się zwyczajnie kilku rzeczy dowiedzieć a tu Trollem dostaje :/
Cóż... dziękuje za odpowiedź na choć jedno pytanie (dotyczącej DDM...).
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

@Myszaq36
Absolutnie nie traktujemy Cię jak trolla. Nie nadążamy odpisywać na pytania w tej gorącej debacie.
Na większość Twoich pytań odpowiedzi padną za kilka miesięcy, przed premierą gry. Przypominam, że premiera przewidziana jest na jesień, a mamy 2 lipca. Na wiele z nich jeszcze nie mamy możliwości odpowidzieć.

@Kaktus+
Nie jesteśmy w stanie prowadzić rozmowy - rzucasz w stronę wydawnictwa nieprawdziwe oskarżenia, wyraźnie masz do nas o coś żal i trudno tu prowadzić rzeczową polemikę. Poddajemy się, ustępujemy Ci pola.

@all
Gdy premiera NS HEX 3.0 będzie się zbliżać wielkimi krokami, także wielkimi krokami będą się pojawiały informacje o wydaniu, cenie itp. Na chwilę obecną jesteśmy skupieni na pracy nad Mephisto (oraz nad Tezeuszem, nową grą Michała).
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tekknoboy »

Troche dziwi mnie zacieklosc atakow niektorych na Portal.
Ja tam odbieram to pozytywnie. Rozwijaja gre dalej. Tak to widze. tyle.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Sztefan »

Kolejarz pisze:Fani, którzy kupili grę w ciemno w 2006 roku. Posiadanie oryginalnego bonusu z tamtego okresu to wartość sama w sobie. Ile osób nie miało nigdy okazji zamówić pierwszego Heksa w przedsprzedaży? Ilu z nich jest naprawdę zapalonymi fanami gry? Ilu posiadaczy tamtego DDM naprawdę czułoby się nie w porządku, bo Hex okazał się rzeczywistym sukcesem i inni fani mogą również spróbować tej tajemniczej, "piątej" armii, a wydawnictwo i autor (którym wtedy zaufali i pewnie dalej kibicują) zarobić na gotowym produkcie?
Kupowałem Hexa w przedsprzedaży, mam DDM. Nie mogę mówić za wszystkich, ale ja nie będę urażony, jak inny fani będą mogli nabyć DDM ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: BartP »

Póki ikonki będą podobne, ale ładniejsze (a nie całkowita zmiana), to nie będę marudził. Ładne plany na ten rok!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tekknoboy »

BartP pisze:Póki ikonki będą podobne, ale ładniejsze (a nie całkowita zmiana), to nie będę marudził. Ładne plany na ten rok!
Dokladnie. tak wg mnie nalezy patrzec na newsy Portalu.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Furan »

Nowe ikonki i grafiki w wersji bardzo mikro (ale przy dużym powiększeniu da się dojrzeć o co chodzi) udostępnił Z-Man na swojej stronie.

I zdecydowanie NIE podoba mi się odejście od czarnej bordiury wokół rysunku jednostki. Wydaje mi się, że zmniejszy to czytelność sytuacji na planszy. Mam nadzieję, że się mylę.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Nie żebym chciała siać defetyzm, ale te żetony wyglądają naprawdę słabo w porównaniu z poprzednimi. :|
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: tekknoboy »

Senthe pisze:Nie żebym chciała siać defetyzm, ale te żetony wyglądają naprawdę słabo w porównaniu z poprzednimi. :|
Nie przerzucimy sie na NH 3.0!
Mnie rowniez wersja obecna duzo bardziej odpowiada.
W ogole kolory na tych heksach sa jakies "jaskrawe". Natomiast plansza bardzo mi sie podoba
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Borek224 »

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 8140_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 9864_n.jpg

ze strony Z-Man.


I powiem tak. Mi się podoba :P ale pewnie gdybym nie miał w planie odnowienia całej kolekcji HEXa to podchodziłbym to tego mnie otwarcie.
Plusem jest też to że będzie można grać mirror mecze bez problemu :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 22:19 przez Borek224, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jax »

Rochwald pisze:Nowe ikonki i grafiki w wersji bardzo mikro (ale przy dużym powiększeniu da się dojrzeć o co chodzi) udostępnił Z-Man na swojej stronie.
Widzę że symbolika zostaje mniej więcej taka sama (uff) , natomiast nowe żetony wyglądają - nie wiem czy to docelowa grafika czy może prototypowa - tragicznie. Późna podstawówka, cofnięcie się o kilka poziomów do tyłu w porównaniu z aktualną grafiką Hexa.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Nie no, jeżeli to serio nowa szata kolorystyczna, to ja zostaję przy 2,5 :D
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tekknoboy »

Moze w Ameryce takie lepiej podchodza graczom.
Poza sama plansza, ciesze sie z mojej NH 2.5
ODPOWIEDZ