[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Aktualizujemy - 04/07/2013 - od 18.00 tłumaczenie zasad, start gry 18.30:

REX - Final Days of an Empire

1. Loganoid
2. vladek666
3. Ataman
4. Raajon
5. WOLNE
6. Pasza26

Jeszcze jedno miejsce na czwartkowego REXa, ktos chetny?
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

Ja się piszę na Rexa.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

I jeszcze mała relacja z ostatniego wieczoru. Tym raz już bardzo urlopowo. Nadejście okresu wakacyjnego widoczne było między innymi we frekwencji - w szczytowym okresie doliczyłem się zaledwie 13 graczy: z Chaosa, Shoguna, Robali i oczekujący Marcin ;).

Lords of Waterdeep
Najwcześniej zebrała się ekipa 3 podejrzanych indywiduów walczących o wpływy w Waterdeep. Cała rozgrywka wraz z tłumaczeniem zasad zajęła nam ok. 90 minut. Między innymi za tę prostotę (ale nie prymitywizm) pozwalającą szybko podejmować decyzje tak lubię tę grę. Po 8 rundach mój lord punktujący za budynki, których zbudowałem chyba z 6 dał mi zwycięstwo, ale pozostali gracze również zebrali sporo punktów. W pewnym sensie znów zaskoczyła mnie niewielka liczba zagranych obowiązkowych questów, czyżby było ich w talii intryg zbyt mało? Dobierałem intrygi, dobierałem a jakoś trafiłem tylko raz.

Shogun
Mniej więcej w czasie, gdy obok zbierały się potęgi chaosu (nie licząc Szczura), ruszyli na wojnę daimio Piotrsmu, Nozetsu, von Mansfeld i ja. Jak zwykle walki toczyły się ze zmiennym szczęściem. Niekiedy spore grupy samurajów zamiast brać udział w bitwie udawały się do lasu (tj. wieży) by tam czekać na lepszą okazję. Szczęśliwie udało mi się skoncentrować wojska w dwóch zasadniczych regionach. Pod koniec drugiego roku uzyskałem, stosując terminologię Twilight Struggle ;), kontrolę nad jednym z regionów, zdecydowaną dominację w drugim i jeszcze obecność w trzecim. Mogło być lepiej, gdyby w ostatniej bitwie (ok. 40-50 kostek wrzuconych i w wieży) część wojska miast bić się o Kioto nie poszła w krzaki. Mogło być też gorzej, gdyby potem nie wyszli bronić prowincji przed chłopskimi rewoltami - a zima była wyjątkowo ciężka (-7) - niektórzy daimio publicznie podważali wręcz sens zbierania ryżu ;)
Na koniec jednak udało mi się zwyciężyć minimalnie wyprzedzając Piotrasmu.

Chaos in the Old World
Jak zwykle nic nie wiem na temat zmagań w których nie brałem udziału ;) Przy okazji dzięki, Pasza, za krótkie wyjaśnienie co wnosi Szczur.

7 Cudów Świata
Skład do 7 Cudów zebrał się już pod koniec wiosny drugiego roku. Biedak Marcin musiał czekać jeszcze chyba z godzinę, nim Shogun dobiegł końca, ale przynajmniej zdążył poznać coś nowego ;)
Nowi gracze, czyli Nozetsu i Marcin, zasiedli pomiędzy von Mansfeldem i Chmurnikiem, co miało pewne znaczenie - jak wiadomo w 7 Cudach nie jest całkiem obojętne kto obok kogo siedzi. W rezultacie wyniki mniej więcej odzwierciedliły doświadczenie w grze. Może nie całkiem o to chodziło, ale mam nadzieję, że wszystkim grało się przyjemnie.
Von Mansfeld postawił na brutalną siłę militarną. Wygrał w ten sposób wszystkie konflikty w każdej erze. Marcin i Nozetsu konkurowali w budowlach cywilnych. Wybudowali ich zdecydowanie najwięcej. Ja natomiast skupiłem się na rozwoju nauk wszelakich. Mam wrażenie, że zdecydowała końcówka. Wygrałem minimalnie (54)przed von Mansfeldem (52). Nozetsu (36) z Marcinem (37) szli łeb w łeb.

Fenomenalną opuściliśmy ok. 22:20. W owym czasie już zebrał się komplet do Rex: Final Days of an Empire na następny czwartek ;)

Tutaj można zobaczyć ze dwie fotki.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa

Ktoś jeszcze? (Nie jestem pewien, czy Chmurnik się zapisuje) Spokojnie może dołączyć co najmniej jeszcze jedna osoba, dwie także. niby teoretycznie w AH może grać aż 8 osób, zalecałbym ograniczenie się do sześciu.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

von Mansfeld pisze:Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa

Ktoś jeszcze? (Nie jestem pewien, czy Chmurnik się zapisuje) Spokojnie może dołączyć co najmniej jeszcze jedna osoba, dwie także. niby teoretycznie w AH może grać aż 8 osób, zalecałbym ograniczenie się do sześciu.
Tez bym się pisał tylko z tłumaczeniem zasad...
Awatar użytkownika
Obcy
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:56

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Obcy »

Powinno mi się udać dotrzeć w czwartek, przed 17. Przyłączę się tam gdzie będzie miejsce.
Parę gier znam, parę nie.
Lannister zawsze spłaca swoje długi. Za całą resztę zapłacisz Kartą.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

wlodzio007 pisze:Ja się piszę na Rexa.

Ok, update - REX - tlumaczenie od 18:00, start gry 18:30:

1. Loganoid
2. Vladek666
3. Ataman
4. Raajon
5. wlodzio007
6. Pasza26

Jakby ktos zaniemógł z ekipy grających pls dajcie wczesniej znac.

P.S. Trzeba bedzie chyba jakas skrocona relacje dla Chmurnika przygotowywac z tych naszych rozgrywek, bo czasem tylko gdzies ktos sie na zdjecie zalapie ;)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 18:03 przez Pasza26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa
5. JediPrzemo

Pytanie, od której? Będę najpóźniej od 16:30, niezaleznie od ustalonej godziny.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Chmurnik pisze: Fenomenalną opuściliśmy ok. 22:20. W owym czasie już zebrał się komplet do Rex: Final Days of an Empire na następny czwartek ;)
Nie tylko REX na ten czwartek, ale i pół ekipy na BattleStar Galactica na kolejne spotkanie ;) Tylko dodatek do podstawki by sie jakis przydal, najlepiej Pegasus - jestes moze Chmurnik w posiadaniu?
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

von Mansfeld pisze:Nie jestem pewien, czy Chmurnik się zapisuje
Chmurnik się nie zapisuje, ponieważ tym razem pojawi się z rodziną :D i zagra w to co akurat się przydarzy ;)
Pasza26 pisze:P.S. Trzeba bedzie chyba jakas skrocona relacje dla Chmurnika przygotowywac z tych naszych rozgrywek, bo czasem tylko gdzies ktos sie na zdjecie zalapie ;)
Zdecydowanie popieram :D
Pasza26 pisze: Tylko dodatek do podstawki by sie jakis przydal, najlepiej Pegasus - jestes moze Chmurnik w posiadaniu?
Niestety nie mam (podstawki zresztą też) :cry:
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

von Mansfeld pisze:Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa
5. JediPrzemo

Pytanie, od której? Będę najpóźniej od 16:30, niezaleznie od ustalonej godziny.

My będziemy najpóźniej 16:15, tak myślę. A zaczynamy chyba jak najszybciej, bo sam setup trwa ponoć niemało. Proponowałbym nawet i 16:30, jeśli wszystkim pasuje.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

No i vladek666 się z robotą nie wyrobi, a więc update - REX - tlumaczenie od 18:00, start gry 18:30:

1. Loganoid
2. WOLNE
3. Ataman
4. Raajon
5. wlodzio007
6. Pasza26
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Atamán »

Ja potwierdzam się do REXa. Jakby nikt się na forum nie zgłosił na szóste miejsce, to na miejscu próbujcie agitować.

Postaram się być na 18, ale pewnie będę trochę po - z tłumaczeniem jednak nie musicie na mnie czekać, przeczytałem instrukcję oraz wykaz różnic między REXem a Diuną (znaleziony na bgg, chyba go sobie wydrukuję), więc dam sobie radę. :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Oo, to przynies ten wykaz różnic ze soba bo az jestem ciekawy (nigdy nie gralem w Diune).
Kaldrin
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2013, 11:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Kaldrin »

von Mansfeld pisze:Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa
5. JediPrzemo

Pytanie, od której? Będę najpóźniej od 16:30, niezaleznie od ustalonej godziny.
Możnaby się jeszcze przyłączyć?
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

Kaldrin pisze:
von Mansfeld pisze:Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa
5. JediPrzemo

Pytanie, od której? Będę najpóźniej od 16:30, niezaleznie od ustalonej godziny.
Możnaby się jeszcze przyłączyć?
Szóstego gracza możemy jeszcze przyjąć. Jednak ze względów na płynność gry, na sześciu graczach bym zamknął limit.
Awatar użytkownika
merneit
Posty: 61
Rejestracja: 25 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: merneit »

Planuję wpaść jutro pierwszy raz - czy będzie wypożyczalnia na miejscu? I czego, ewentualnie, można się spodziewać w wypożyczalni?
Agnieszka (aniaga)

My Precioussss

Sprzedam
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

merneit pisze:Planuję wpaść jutro pierwszy raz - czy będzie wypożyczalnia na miejscu? I czego, ewentualnie, można się spodziewać w wypożyczalni?
Witaj, wypożyczalnia jest zawsze z wyjątkiem okresu wakacyjnego (w tym roku 11 i 18 lipca).

Spodziewać można się między innymi:
  • możliwości bezpłatnego korzystania z dostępnych na miejscu gier;
  • możliwości wypożyczenia na dwa tygodnie (szczegóły tu);
  • zagrania w umówioną wcześniej tutaj (tzn.na forum) lub tutaj (grupa Niezbyt Anonimowych Planszoholików na FB) grę, lecz umawianie nie jest konieczne. Dość łatwo znaleźć kogoś oczekującego.
Zbiór dostępnych gier z wypożyczalni jest za każdym razem inny. Konkretny tytuł można zasugerować pisząc do mnie na priva albo wrzucając posta na stronę wydarzenia na FB. Sama wypożyczalnia jest dość skromna (chociaż rośnie), ale można liczyć na zasoby prywatne graczy :D
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
nozetsu
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2013, 03:05
Lokalizacja: Warszawa (Ząbki)

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: nozetsu »

Ja będę pewnie koło 16:20 na miejscu, więc jestem za tym, żeby rozpocząć Horror jak najszybciej.

Można się przyłączyć do Battlestara za tydzień ;)? Bardzo mnie interesuje ta gra od dłuższego czasu, jeszcze nie grałem, ale trochę poczytałem i pooglądałem o niej w sieci. Znam ogólny cel, jedynie nie znam dokładnej mechaniki.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

nozetsu pisze:
Można się przyłączyć do Battlestara za tydzień ;)? Bardzo mnie interesuje ta gra od dłuższego czasu, jeszcze nie grałem, ale trochę poczytałem i pooglądałem o niej w sieci. Znam ogólny cel, jedynie nie znam dokładnej mechaniki.
Pewnie, jeszcze bedziemy sie dokladnie zgadywac w ten czwartek co, jak i kiedy. Gra jest prosta i ciekawa. Bardzo duzo zalezy od samych graczy i umiejrtnosci utrzymania przez nich poker face na gebie przez cala gre ;)

Tylko trzeba bedzie dodatek znalezc jakis zeby cyloni mieli troche wiecej zabawy. Tom Vasel w jednej ze swoich recenzji planszowkowych mocno chwalil Pegasusa i uznal go za musowy do kazdej rozgryki.
Awatar użytkownika
merneit
Posty: 61
Rejestracja: 25 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: merneit »

Chmurnik pisze:
merneit pisze:Planuję wpaść jutro pierwszy raz - czy będzie wypożyczalnia na miejscu? I czego, ewentualnie, można się spodziewać w wypożyczalni?
Witaj, wypożyczalnia jest zawsze z wyjątkiem okresu wakacyjnego (w tym roku 11 i 18 lipca).

Spodziewać można się między innymi:
  • możliwości bezpłatnego korzystania z dostępnych na miejscu gier;
  • możliwości wypożyczenia na dwa tygodnie (szczegóły tu);
  • zagrania w umówioną wcześniej tutaj (tzn.na forum) lub tutaj (grupa Niezbyt Anonimowych Planszoholików na FB) grę, lecz umawianie nie jest konieczne. Dość łatwo znaleźć kogoś oczekującego.
Zbiór dostępnych gier z wypożyczalni jest za każdym razem inny. Konkretny tytuł można zasugerować pisząc do mnie na priva albo wrzucając posta na stronę wydarzenia na FB. Sama wypożyczalnia jest dość skromna (chociaż rośnie), ale można liczyć na zasoby prywatne graczy :D
Dzięki za odpowiedź! :)
Agnieszka (aniaga)

My Precioussss

Sprzedam
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

von Mansfeld pisze:
Kaldrin pisze:
von Mansfeld pisze:Podsumujmy Arkham Horror

1. von Mansfeld
2. nozetsu
3. gryfius
4. Dziewczyna gryfiusa
5. JediPrzemo

Pytanie, od której? Będę najpóźniej od 16:30, niezaleznie od ustalonej godziny.
Możnaby się jeszcze przyłączyć?
Szóstego gracza możemy jeszcze przyjąć. Jednak ze względów na płynność gry, na sześciu graczach bym zamknął limit.
Ok, mamy więc komplet, super :)

Godziny
1. von Mansfeld 16:30
2. nozetsu 16:20
3. gryfius 16:15
4. Dziewczyna gryfiusa 16:15
5. JediPrzemo - ?
6. Kaldrin - ?

I jeszcze pytanie: Kaldrin, grałeś już kiedyś w Arkham Horror?
Kaldrin
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2013, 11:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Kaldrin »

merneit pisze:I jeszcze pytanie: Kaldrin, grałeś już kiedyś w Arkham Horror?
Ktoś mi kiedyś próbował wytłumaczyć zasady, ale niestety nie udało nam się zagrać, więc będe potrzebował odświeżenia pamięci.
Przyjdę pewnie za wcześnie (okolice 15.45-16.00), bo będę brał sporą poprawkę na ewentualne korki/problemy za znalezieniem miejsca/wpadki ztm-u i tym podobne.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

Kaldrin pisze: Przyjdę pewnie za wcześnie (okolice 15.45-16.00), bo będę brał sporą poprawkę na ewentualne korki/problemy za znalezieniem miejsca/wpadki ztm-u i tym podobne.
Spoko, wspomniałem o 16:30 właśnie dlatego, plus to, że nie wiem jak długo zajmie mi jazda 118 z Politechniki (wcześniej jechałem 105 ze Świętokrzyskiej, a dokładnie z przystanku Królewskiej). :-) W praktyce, pewnie będę pomiędzy 16:10 a 16:20, jeśli nic się nie spóźni/nie będzie korków.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Ja będe między 16 a 17, nie mogę powiedzieć dokładnie kiedy.
ODPOWIEDZ