Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Trolliszcze »

Senthe pisze:@Trolliszcze
Gdybym nie lubiła Portalu, Trzewika i MOracza, to nie rozmawiałabym z nimi, nie kupowałabym gier Portalu, nie jeździłabym na Portalkony, nie zaczepiała na każdym innym konwencie... Krótko mówiąc kulą w płot...
Tak czy inaczej grożenie bojkotem nie przystaje to MOJEJ definicji fana.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Obawiam się, że TWOJA definicja fana będzie musiała się z tym pogodzić.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

Senthe pisze:@all
1. Przecież Portal jeszcze w ogóle nie powiedział, co mają zamiar zrobić z posiadaczami edycji 2.5! Póki co to wszystko i tak tylko teoretyzowanie.
2. Nie lubię podejścia "ojtam ojtam, ludzie łykną wszystko". Lubię podejście "hej, przecież jesteście naszymi klientami, lubimy was i szanujemy, nie moglibyśmy was zawieść". Tylko tyle. Wiem, dziwna jestem.
1.Ale kiedy oni mieli to zrobić? Dopiero co powiedzieli o swoich planach wydawniczych, nowościach, zmianach. Mają podawać od razu wszystkie możliwe informacje dotyczące nowego wydania, bo fani są niecierpliwi i za wszelką cenę musza wszystko wiedzieć od razu?

2. Nie da się zadowolić wszystkich, to już nie pierwszy raz kiedy komuś sie podoba a komuś nie, czego portal by nie zorbił to zawsze ktos bedzie zawidziony/zły/niechętny itd.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

1. Nie wiem, kto tu jest niecierpliwy. Ja tam grzecznie poczekam. Chciałam raczej zaznaczyć, że nie ma co jeszcze ferować wyroków.
2. Nie zgadzam się z Twoją tezą. "Nie da się zadowolić wszystkich"? Niby dlaczego? Możesz to jakoś udowodnić?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

Senthe pisze: 2. Nie zgadzam się z Twoją tezą. "Nie da się zadowolić wszystkich"? Niby dlaczego? Możesz to jakoś udowodnić?
pomojam juz fakt ze takie jest zycie ze nigdy wszyscy nie beda zadowoleni...
Ale wystarczy popatrzec na to forum (czy inne) Do kazdej gry zawsze znajdzie sie ktos kto ma jakies "ale", cos mu sie nie podoba, chcial by czegos wiecej/mniej, taniej, lepiej itd. Nie spotkalem sie jeszcze z gra co do ktorej wszyscy byli by zgodni ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Trolliszcze »

Senthe pisze:Obawiam się, że TWOJA definicja fana będzie musiała się z tym pogodzić.
Dobrze, kończąc już, bo kolejny wątek związany z Portalem brnie w offtopowy flame: ja się naprawdę z niczym nie muszę godzić, bo mnie ta sytuacja zwyczajnie nie dotyczy. Nie mój cyrk, nie moje małpy. To raczej Ty będziesz miała problem pogodzić się z faktem, że - to już tylko moje wróżenie z fusów - nowe dodatki do Hexa, jeśli takie będą, wyjdą tylko w nowej szacie graficznej. Wydawanie ich w dwóch wersjach IMHO nie ma większego biznesowego uzasadnienia.

Z mojej strony EOT.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Tak teraz przyjrzałem się dokładniej planszy i sobie myślę co mi brakuje... i już wiem: miejsca na kampanie... Kolejny powód, by nie kupować 3.0.
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: siawq »

Info dla posiadaczy NH na system operacyjny android.

Cena promocyjna w GPlay na dodatkowych 5 armii (smart, vegas, neo, stalowa, NJ) w pakiecie za 11.99 pln. Cena poza promocją 23.99 pln.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Borek224 »

Jak ktoś nie śledzi Dice Tower na FB - zdjęcie powiększonego HEXa w nowej szacie graficznej:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 941&type=1
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Tycjan »

Borek224 pisze:Jak ktoś nie śledzi Dice Tower na FB - zdjęcie powiększonego HEXa w nowej szacie graficznej:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 941&type=1
Tutaj są linki gdzie można zobaczyć zapowiedź Mephisto, a dziś prezentacje nowej NH: https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/po ... 3277624556

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Tycjan »

http://www.twitch.tv/boardgamegeektv/b/446605855 (6:44:54) - tutaj można zobaczyć nowe wydanie NH

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: killy9999 »

O, dzisiaj się dopiero kapnąłem że będzie nowe wydanie. Sam nie wiem co myśleć. Wygląda ładnie, pomysł z dorzuceniem heksogłówek i DDM bardzo dobry. Tylko to zmiana szaty graficznej chyba nie jest najlepszym pomysłem. Czy to oznacza że będzie reedycja dodatków i wszystkich armii tak żeby pasowały do nowego wydania?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Czy to oznacza że będzie reedycja dodatków i wszystkich armii tak żeby pasowały do nowego wydania?
Jakbyś czytał poprzednie wpisy, to byś wiedział, że była zażarta dyskusja, którą Portal podsumował, że nic wiedzą. :) To jest zastanawiające: reedycja dodatków? A może zrobienie dwóch linii wydawniczych? A może co były do tej pory w 2,5, a reszta w 3.0? To jest wielka nie wiadoma...
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: killy9999 »

powermilk pisze:
Czy to oznacza że będzie reedycja dodatków i wszystkich armii tak żeby pasowały do nowego wydania?
Jakbyś czytał poprzednie wpisy, to byś wiedział, że była zażarta dyskusja, którą Portal podsumował, że nic wiedzą. :) To jest zastanawiające: reedycja dodatków? A może zrobienie dwóch linii wydawniczych? A może co były do tej pory w 2,5, a reszta w 3.0? To jest wielka nie wiadoma...
No, przyznaję że przejrzałem jedynie część wpisów bo sporo tego naklepaliście :D Pisząc pytanie traktowałem je raczej retoryczne :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Rafal_Kruczek »

Wiecej Neuroshimy Hex Z GenCon było w live feedzie zrobionym na żywo przez BGG. Trzewik z zarezerwowanych 30 min wykorzystał chyba tylko 15, szybko otworzył pudełko, pokazał żetony i zamknął - kierując zainteresowanych do aplikacji. Oglądałem na żywo, więc nawet nie było jak cofnąć, żeby się przyjrzeć dokładniej.
Powiedział też, że rozwazają wydanie książki Neuroshima Hex w Kickstarterze - miał chyba na myśli system RPG.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: killy9999 »

Tak, to jest w linku który wkleił Tycjan
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Rafal_Kruczek pisze: Powiedział też, że rozwazają wydanie książki Neuroshima Hex w Kickstarterze - miał chyba na myśli system RPG.
Nie powiedział, że to "książka Neuroshima Hex", mówił przecież o polskim RPGu. Nie wiem tylko czy miałoby to być tłumaczenie całości i wydanie jako gra RPG, czy tylko sam fluff i opisy świata dla fanów Hexa, Konwoju, 51...
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: macike »

Dabi pisze:
Senthe pisze: Balans w podstawce jest bardzo dobry. Po prostu jedną armią gra się łatwiej: wymaga ona mniej myślenia. To nie znaczy automatycznie, że jest ona niezbalansowana.

IMHO gdybyś przeprowadził eksperyment i posadził naprzeciwko siebie dwóch graczy idealnych, grających Borgo i Posterunkiem, to co prawda jeden z nich musiałby się dużo więcej nakombinować, ale ostatecznie odsetek zwycięstw byłby podobny.

O balansie armii świadczy jej powiedzmy "potencjał żetonowy", a nie to, czy wymaga ona mniej, czy więcej myślenia.
Mówię właśnie o potencjale, żetonowym. Oraz na tym jak to wychodzi w praktyce. A jak wychodzi to wyraźnie widać ;)
Nie ma co więc mówić o zbalansowaniu.
Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z gry w NH, ale zdecydowanie popieram Senthe. IMO armie w podstawce są zbalansowane - mogę grać w dowolnej konfiguracji i nie będę się czuł postawiony na 'straconej pozycji'.

IMHO najmniej kombinować muszę Molochem, któremu w odpowiednim momencie przychodzi 'atomówka'. :twisted:
Zbyt duży wpływ losowości (np. 3 żetony akcji bez jednostki, a czasem 3 bitwy) to z mojej strony jedyny zarzut dla tej gry - to samo mogę powiedzieć w stosunku do np. Eclipse. NH trwa kilka(naście) minut - się zaczyna jeszcze raz i statystycznie jest ok. ;)

Krzywa uczenia poszczególnych armii jest różna. Faktycznie kiedy siadam do gry z noobem sugeruję mu Borgo.

EDIT: uzupełnienie do losowości.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2013, 14:15 przez macike, łącznie zmieniany 1 raz.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Faktycznie kiedy siadam do gry z noobem sugeruję mu Borgo.
A to moja ulubiona armia :(
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: macike »

powermilk pisze:
Faktycznie kiedy siadam do gry z noobem sugeruję mu Borgo.
A to moja ulubiona armia :(
Ale czemu smutna buźka?
W tym, co napisałem nie ma przecież nic pejoratywnego ani w odniesieniu do Ciebie, ani w odniesieniu do armii Borgo...
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Nie ma, nie ma, ale poczułem się noobem :D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Toudi »

siawq pisze:Info dla posiadaczy NH na system operacyjny android.

Cena promocyjna w GPlay na dodatkowych 5 armii (smart, vegas, neo, stalowa, NJ) w pakiecie za 11.99 pln. Cena poza promocją 23.99 pln.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Niestety, promocji juz chyba nie ma :(
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Neuroshima Hex

Post autor: siawq »

Musisz sprawdzać co jakiś czas i na bank znowu zrobią obniżkę. Ja przedostatnio nie skorzystałem i co drugi dzień sprawdzałem cenę i w końcu było mi dane trafić na kolejną obniżkę. Nie powiem 24 PLN to było troszkę za dużo.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: gafik »

Łoo! Dopiero zaczaiłem, że 3.0 będzie :shock: :D
Wysiliłem się i przeczytałem klika stron wyżej... i nasuwa mi się: Ojtam-ojtam! Ale tutaj jest marudnia!
Nowe kafle i plansza są OK.
Są takie... hamerykanske :P

IMO. Zmiany są nieuniknione. Ekspansja na rynku wymaga (wymusza wręcz) zmiany. Brzydką Neuroshimą (nieważne jak klimatycznie-oldskulową) Portal rynku nie podbije, a widać że chce ekspandować. I chwała mu za to, że chce coś robić!

Ja akurat sprzedałem swoją 2,5 jakoś rok temu bo strasznie jakoś nudno mi było się grało podstawowymi armies i kupiłem duela, bo ma małą planszę i sobie funowskie armie zrobiłem... :mrgreen:

Choć od pół roku nie tknąłem NSHexa, bo na 2 osoby większą frajdę Netrunner mi daje, a jak wyjdzie nowy odświeżony to kto wie, może wrócę? (choć nie sądzę :P)

Jeszcze raz - edycja 3.0 wygląda lepiej, dużo lepiej 8)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: siawq »

Co ty wiesz o zabijaniu :cool:

Wysłane z mojego SGS3 za pomocą Tapatalk 4
ODPOWIEDZ