[Galicyjska Inicjatywa Strategiczna] Jutlandia 1916

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zulu Frh. von Auffenberg

[Galicyjska Inicjatywa Strategiczna] Jutlandia 1916

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Galicyjska Inicjatywa Strategiczna pracuje także nad drugą częścią Orła Morskiego (który ukazał się końcem zeszłego roku), obejmującą:
:arrow: największe starcie morskie I Wojny Światowej, tj. Bitwę Jutlandzką (31 maja - 1 czerwca 1916 r.) oraz scenariusze dodatkowe:
:arrow: Bitwę Jutlandzką Bis (czyli hipotetyczne starcie brytyjskiej Grand Fleet i niemieckiej Hochseeflotte w sierpniu 1916 r.),
:arrow: Bitwę pod Helgolandem (sierpień 1914 r.),
:arrow: Bitwę na Ławicy Dogger Bank (styczeń 1915 r.).

Przewidywany (choćnie do końca jeszcze pewny) termin wydania to koniec 2007 r.

Pierwszy test odbędzie się podczas II Przemyskich Manewrów Strategów w Przemyślu w dniach 23 i 24 marca bieżącego roku (więc już za chwileczkę, już za momencik :wink: ).
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

Testowe wybuchy dział drednotów mogłyby towarzyszyć jakiemuś sugestywnemu AArowi :)
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Zulu Frh. von Auffenberg

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

strategos Formion pisze:Testowe wybuchy dział drednotów mogłyby towarzyszyć jakiemuś sugestywnemu AArowi :)
Obiecuję AAR z gry na Manewrach razem ze zdjęciami.
heyden
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2006, 09:49
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: heyden »

Na pewno będzie dużo fotek, ukazujące starcie na manewrach, więc prawdopodobnie powstanie dość okazały AAR.

Jak Zulu powiedział Inicjatywa robi pierwsze kroki w celu opracowania części drugiej Orła. Nie zamykamy się tylko na OM, i równolegle pracujemy nad systemami: taktycznym do Wojny Secesyjnej (Gettysburg) i strategicznym do DWS (Barbarossa - Leningrad 1941-44).
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać na Wielką Wojnę Drednotów.Według mnie pierwsza wojna z rozbudowanymi niekiedy do gigantycznych rozmiarów flotami państw walczących stwarza nieograniczone możliwości tworzenia nie tylko historycznych ale przede wszystkim , niezywkle ciekawych ,hipotetycznych scenariuszy .To chyba najlepszy okres jako temat "nieżaglowych" morskich gier wojennych .
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Zulu Frh. von Auffenberg

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

strategos Formion pisze:Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać na Wielką Wojnę Drednotów.
Ja już sobie wyobrażam manewrowanie 24 drednotami Grand Fleet w obstawie.
To będzie normalnie jazda.
Według mnie pierwsza wojna z rozbudowanymi niekiedy do gigantycznych rozmiarów flotami państw walczących stwarza nieograniczone możliwości tworzenia nie tylko historycznych ale przede wszystkim , niezywkle ciekawych ,hipotetycznych scenariuszy.
Dokładnie. Kiedyś miałem ochotę na hipotetyczne scenariusze z Morza Bałtyckiego (z krążownikami t. Borodino) i pewnie to zrealizuję.
To chyba najlepszy okres jako temat "nieżaglowych" morskich gier wojennych .
Nie tylko Ty tak twierdzisz :D
Zdrówka.
ODPOWIEDZ