Rodzaj transakcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Rodzaj transakcji

Post autor: Barolek »

Witam!
Zastanawiam sie nad kupnem gry tutaj na forum i ciekawy jestem jaki rodzaj transakcji jest tutaj przyjmowany?
Troche boje sie zaufac osobie, zeby wyslac jej kase na konto i czekac czy wysle mi gre czy tez nie.
jak Wy sobie z tym tutaj radzicie?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Lothrain »

Mamy do siebie zaufanie :) Zwłaszcza do osób, które są na forum nie od dziś lub które zna się z klubów, czy imprez. Tak czy inaczej zawsze możesz wybrać droższą wersję wysyłki za pobraniem i tyle.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: skolo »

Barolek, ode mnie mozesz smialo kupować 8)
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Barolek »

Skolo
Spoko tylko ze narazie sam pisales ze trzeba czekac:)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: kwiatosz »

Swoją drogą coraz więcej nowych użytkowników - można by pomyśleć o wprowadzeniu escrow - czyli zaufanego użytkownika, który otrzymywałby przelew i wysyłał go do sprzedawcy po tym, jak odbiorca potwierdzi odbiór gry - na niektórych forach to działa.

Natomiast generalnie nie ma problemu z użytkownikami sprzedającymi od dłuższego czasu - patrz po liście postów, ew. dacie rejestracji oraz po historii w wątku sprzedażowym.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Perpetka »

Możesz poprosić o wystawienie na Allegro, zawszeć to jakiś program ochrony kupujących...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Lothrain »

Perpetka pisze:Możesz poprosić o wystawienie na Allegro, zawszeć to jakiś program ochrony kupujących...
Niby tak, ale wystawiający musi zapłacić prowizję i zapewne doliczyłby ją do ceny gry.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: FortArt »

Na pewno mocno podejrzany byłby osobnik niepodający nazwy miejscowości, jak np. założyciel tego wątku :)

Warto kliknąć na "Szukaj" i sprawdzić wypowiedzi danego forumowicza. Możesz tam trafić na wpisy z podforum "Spotkania, konwenty, kluby" (poznasz je po nazwie miejscowości w kwadratowym nawiasie). Jak ktoś chodzi na spotkania planszówkowe, umawia się z innymi to znaczy, że to realny człowiek z krwi i kości, którego ktoś zna. Raczej znikoma szansa, że ktoś taki nagle zechce sobie popsuć reputację dla stówki.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: MattCarnall »

Wiele gier sprzedałem na tym forum, wiele poprzez nie kupiłem. Wpłacałem kasę "na ślepo" :lol: i odpukać, ale nie zostałem oszukany. Zakupy na forum polecam.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: DarkSide »

Poza tym co napisali przedpiszcy, to chciałbym zwrócić uwagę na inną kwestię. Pomimo rosnącej popularności planszówek w Polsce, środowisko to jest w miarę hermetyczne i mało znane w ujęciu masowym (liczonym w milionach osób).
Jakoś ciężko mi uwierzyć w to by jakiś naciągacz-oszust trafił na to forum przypadkiem (lub nie) i postanowił naciągnąć kogoś na planszówkę (a zwłaszcza na tytułu w cenie 50-80zł). Ryzyko wykrycia duże, bo taki delikwent ani nie zna środowiska graczy ani raczej nie grzeszy znajomością tematu. Dla takiej marnej kasy (jakby nie patrzeć) szkoda zachodu. Jeśli już ktoś wpada na "pomysł" naciągania w sieci to używa środków "masowego rażenia" typu allegro, fejsbuk albo phishing. Gdize w krótkim czasie albo łapie się wiele osób, albo kilka na grubszą kasę.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: skolo »

chyba ze zrobi zamowienie zbiorowe jak ja robie. wtedy zbierze kilka tysi i pojedzie na wakacje

8)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: kwiatosz »

Jeden taki wałek z zamówieniem zbiorowym był z tego co kojarzę - typ wyjechał do Irlandii bodajże i kasa przepadła, czy to z Irlandii miał wysyłać, ale "zapomniał". Innym problemem jest, jeśli jakiś użytkownik ma notoryczne problemy z pójściem na pocztę - ale to też da się sprawdzić dość łatwo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Pixa »

Bez przesady, ja wiem ze ~100 zł to nie jest super mało, ale też nie jest super dużo. Tyle chyba można mieć zaufania do ludzi. A jeżeli go brak to:

- wysylka za pobraniem (na poczcie od jakiegos czasu mozna sprawdzic zawartosc)
- wystawienie na Allegro
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: FortArt »

Tylko kto sie zgodzi na wysylke za pobraniem? Wyslesz, ktos nie odbierze i jestes dwie dychy w plecy. I tracisz kilka tygodni przez ktore spokojnie moglbys sprzedac gre komus mniej bojazliwemu.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Rodzaj transakcji

Post autor: Senthe »

Nigdy nie miałam problemów z zakupami na forum, nawet jeśli kupowałam od osób na oko mało doświadczonych. W ogóle nie rozumiem problemu. Nie jest wg mnie możliwe, żeby aktywna osoba z powiedzmy 200+ postami i brakiem negatywnych opinii nagle zaczęła oszukiwać ludzi na 100 zł. To nie ma sensu.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: charlie »

Na forum kupiłem kilkadziesiąt gier, sprzedałem/wymieniłem kilkanaście. Raz się naciąłem, ale z pomocą innych forumowiczów poznałem tożsamość delikwenta i sprawa wylądowała na policji. Bardzo rzadko się takie coś zdarza, od razu oszust jest wtedy skreślony. Raczej nie ma powodów do obaw, od feralnego przypadku nie przestałem kupować kupować i wymieniać tu gier, również od osób, które sa dość nowe, ale może warto wcześniej poszperać trochę o użytkowniku jak nie jesteś pewny.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: NTomasz »

trochę śmieszne: osoba zaufana to taka która np - spamuje na forum ma fajny podpis i nazwę miejscowości + jakieś dane w profilu? w świecie jakichkolwiek wymian "growych" chyba mało kto przycina
co z tego ma? 100 zł? i co? wilczy bilet w towarzystwie
panuje chyba powszechny syndrom zaufania do użytkowników :) przez 2 lata bycia na forum znienacke miałem raz- administrator przez missclicka skasował moje konto zamiast innego użytkownika :D ale nikt mnie nie oszukał
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: mckil »

FortArt pisze:Tylko kto sie zgodzi na wysylke za pobraniem? Wyslesz, ktos nie odbierze i jestes dwie dychy w plecy. I tracisz kilka tygodni przez ktore spokojnie moglbys sprzedac gre komus mniej bojazliwemu.
Ja kiedyś wysłałem dość świeżej użytkowniczce tego forum. Ona się bała mi zaufać a ja jej nie. Ogólnie tylko raz naciąłem się na użytkownika forum ale cała sprawa dotyczyła MT i niewłaściwego opisu stanu gry.
Ostatnio jednak zauważyłem inny problem mianowicie ceny używek. Nie raz się zdarza, że cena różni się o kilka/kilkanaście zł od tej w sklepie. W takich przypadkach ja po prostu kupuje w sklepie i nie zawracam sobie głowy sprawdzaniem użytkownika. Nówka to nówka. A i w przypadku problemów z grą jest się bezpieczniejszym.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: rastula »

nie wspominając o ofertach droższych niż w sklepie :D...

nie czepiam się, wolny rynek jest ...


a tak w ogóle to, jak się ktoś boi to niech nie kupuje w sieci i tyle - gwarancje bankowe ma sprzedający wystawiać???
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: tekknoboy »

sam kupilem na forum juz 10 gier. za kazdym razem robilem przedplate na konto sprzedajacego. moze przy pierwszym zakupie zastanawialem sie czy takie wysylanie kasy komus kogo nie znam (a przyznaje- nawet nie probowalem sprawdzic) to dobry pomysl. Ale nie nacialem sie. Pierwsza transakcja za mna. Wszystko bylo tak jak mialo byc, nikt nikogo nie oszukal a szybkosc przeprowadzenia calej transakcji ppotwierdzil mnie tylko w przekonaniu, ze nie ma sie cco bac ;-)
A co do sprzedazy, to mimo ze nie mam kilkuset postow, mojej aktywnosci nie widac wszedzie w kazdym watku i raczej jestem z tych swiezszych uzytkownikow to tez nie bylo klopotu. Szczegoly dogadane przez PW i sprawa szybko zamknieta, transakcja przeprowadzona.
Ze swojej strony dokladam wszelkich staran zeby kupujacy ode mnie gre nie zrazil sie - opakowanie jak w najlepszych sklepach, szybka wysylka i kontakt przez PW - wydaje mi sie to kluczowymi czynnikami deterkmnujacymi pozniejsze ewentualne zakupy od cievie. tyle ode mnie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Pixa »

No to ja tez odpowiem, bo pierwsza swoja transakcje przeprowadzilem wlasnie z tekknoboyem - a mialem wtedy na koncie moze ze dwa posty - jakos nie przeszkadzalo mi przelanie w ciemno 80 zl.To nie sa na tyle duze pieniadze, zeby sobie nie ufac.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: wc »

rastula pisze:nie wspominając o ofertach droższych niż w sklepie :D...
nie czepiam się, wolny rynek jest ...
To nie jest takie proste.
Jak wystawiam grę na sprzedaż - zawsze sprawdzam ceny na i-szopie i oczywiście daję niższą o 30-35%
Ale jak oferta długo wisi, to po drodze mogą się pojawić jakieś dzikie promocje w sklepach, przy których moja cena wygląda na absurdalną. Nie wynika to oczywiście z próby "okantowania" potencjalnego nabywcy, a jedynie z nieśledzenia cen gier, które wystawiłem kiedyśtam.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: kwiatosz »

80 zł to niedużo dopóki ktoś się nie natnie. Ja też mam takie podejście, ale dlatego, że się nie naciąłem jeszcze nigdy - ale nawet jeżeli ktoś mi ukradnie 40zł to to nie jest fajna sytuacja i raczej staram się temu zapobiegać.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: Misio205 »

Tak jak ktoś powiedział wcześniej: historia wątku sprzedażowego to podstawa :) ja zawsze zostawiam w temacie sprzedającego wiadomość że wszystko przebiegło ok więc dla innych to info że forumowicz jest uczciwy itd.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji

Post autor: mbork »

No ja parę razy kupowałem na forum, i raz (ale tylko raz) było tak, że zapłaciłem i na tym kontakt się urwał. Choć podejrzewam raczej jakiś wypadek czy coś - to nie był nowy użytkownik, poza tym - jak ktoś już zauważył - co to za zysk, okantować na 100 zł i popsuć sobie reputację.
ODPOWIEDZ