[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

RobertGrom pisze:Czy można jakoś inaczej jeszcze spraszać ludzi do gry - poza forum? Np. na stronie wydarzenia na FB?
Pewnie, że można :) Może nawet kiedyś zezwolimy na używanie w tym celu telefonów komórkowych? ;)
Oczywiście zapraszaj śmiało wszelkimi dostępnymi środkami. Na FB rzeczywiście pojawiają się wydarzenia związane z naszymi spotkaniami. Ostatnie tutaj. Jest też grupa Niezbyt Anonimowych Planszoholików.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Dobra, to w takim razie zabieram jutro Carcassonne, łatwiej będzie się z nim zabrać do pracy niż z Osadnikami. Von Mansfeld, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu :)

Logan, dzięki, ale w takim razie nie przynoś może Yedo, skoro nie ma chętnych.

Do zobaczenia jutro!
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
efdee
Posty: 14
Rejestracja: 10 paź 2012, 21:38

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: efdee »

Szkoda, że nie ma chętnych na Seasons. To ja w takim razie za jutro podziękuję i poświęcę czwartkowe popołudnie na wybieranie gier, które będą mi towarzyszyły na urlopie od piątku :) mam nadzieję, że po wakacjach uda mi się zajrzeć do Was. Wtedy może Seasons wypalą, albo coś innego :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Kolejny ciekawy wieczór za nami :) Jeśli ktoś pocałował dziś wFenomenalnej klamkę to powinien włazić oknem ;)

40 stopniowy upał, awaria prądu, szybka przeprowadzka na Solec - wieczór pełen wrażeń.

A Rex po raz kolejny udowodnił, że na 6 osób jest jedną z najlepszych area control / strategii.

Za tydzień święto, więc lokal pewnie zamknięty i ludzie na długie weekendy wyjadą, no ale trzeba pomyśleć w co by za te 2 tygodnie pograć ;)

P.S. Aaa, kompletnie zapomnialem. Marta? Kogo typowałaś na zwycięzce na początku gry z racial skilla? :)))
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

Pasza26 pisze: P.S. Aaa, kompletnie zapomnialem. Marta? Kogo typowałaś na zwycięzce na początku gry z racial skilla? :)))
Żółwie wytypowały zwycięstwo Lazaxa w rundzie 6 :)

Ja lubię tego typu gry :mrgreen: -za 2 tyg. chętnie zagram znowu w Rexa, albo może w GoTa? ;)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

wlodzio007 pisze:
Pasza26 pisze: Ja lubię tego typu gry :mrgreen: -za 2 tyg. chętnie zagram znowu w Rexa, albo może w GoTa? ;)
Hmmm... wczoraj bardzo dobrze szły nam negocjacje i wchodzenie w sojusze :) W BattleStarze też nieźle szło szukanie Cylonów i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń :) ... a może by tak coś co interakcją stoi?

Resistance: Agenci Molocha
http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/ ... locha.html

Tu pokazówka czystej wersji Resistance (wersja PL ma parę updgradów + klimat Neuroshimy) zorganizowana przez kolesia ze Star Treka :)
http://www.youtube.com/watch?v=g_QRczGzXqw

Tu opis i recenzja z Boardgames Factory:
http://www.youtube.com/watch?v=kCBotDD0Ax8

Gierka jest łatwa, szybka i przyjemna. Możemy zacząć od tej gry, bo zajmie nam góra 40-45 min, a potem jestem otwarty na wszelkie propozycje - Chaos, GoT, Rex, Seasons, Yedo, Labirynt, Wysokie Napięcie, itd....

Albo zrobić spotkanie z grami 1vs1 - karcianki pokroju Android: Netrunner, Star Wars LCG, Mage Wars; bitewniaki/skirmishe - Bitwy Westeros, BattleLore, X-Wing (tu trzeba by się uśmiechnąć do Chmurnika).

Ja jestem chętny niemal na wszystko... no może oprócz Eurobiznesu ;)
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

W tych mrokach BUW udało się mi zagrać w X-Winga (niestety, Chmurnik Skywalker wygrał, tracąc zaledwie osłony oraz jedno z trzech punktów trafień) oraz w ciężkie euro Brassa (nie bez "rzucania panienek" z mojej strony. ;-) ), przez pierwszy etap gry. Jakimś cudem, miałem najwięcej punktów po pierwszym etapie gry, mimo olewania przędzalni oraz portów.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Atamán »

Ja będę 22 sierpnia i mogę być chętny na Resistance, na GoT (mam pierwszą edycję z dwoma dodatkami), na Battlestara (mogę przynieść z Exodusem, a jak Galakta się pośpieszy to może i z Pegasusem), na X-wingi (mam dwie podstawki i kilka dodatków, więc można odpalić mecz 100vs100 puntków).
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

Resistance-fajne, widziałam już ten filmik i chciałam w to zagrać :D Super-same ciekawe pozycje się szykują.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

To był wyjątkowo mroczny wieczór gier. Pan elektryk rozp...rawił się z instalacją. Jak zwykle wrzucam linki do relacji i kilku fotek:

Tutaj na stronie Limonki (więcej fotek)
Tutaj na FB (nieco lepsza rozdzielczość po kliknięciu)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Negocjacje w REX były przednie. Ciągle chce mi się śmiać, jak przypomnę sobie Wlodka w akcji :). Dzięki wszystkim za grę!

Za dwa tygodnie jestem chętny na Resistance. a potem, jeżeli czas pozwoli, to może rewanż w Mage Warsa? Pasza, co Ty na to?
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

raajon pisze: Za dwa tygodnie jestem chętny na Resistance. a potem, jeżeli czas pozwoli, to może rewanż w Mage Warsa? Pasza, co Ty na to?
Jestem za! Tylko zagramy juz na talie na punkty :)

Ok, dziś wieczorem potworze listy.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Good. To ja zacznę składać talię i zaklinać kostki :twisted:
Pasza26 pisze:
Jestem za! Tylko zagramy juz na talie na punkty :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Ok, więc zakładam wstępne propozycje na wieczór 22/08/2013. Jeśli ktoś coś chciałby dodać to wołać to dopiszę.


Resistance: Agenci Molocha - start 18:00, tłumaczenie zasad 3 minuty :) 5-10 graczy. Powinno zejść nam max 1h.

Recenzja + tłumaczenie o co chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=kCBotDD0Ax8

1. Marta
2. Loganoid
3. Raajon
4. Włodek
5. Ataman
6. Pasza
7. Djedi Gamer
8. RobertGrom
9. Towarzysz(ka) Roberta
10. Bartek


No i kilka minut po 19:00 przesiądziemy się na nieco mniejsze tytuły:


Game of Thrones (Chaos/Yedo/inne?) - sporo ludzi było chętnych, może zbierze się komplet

1. RobertGrom
2. Towarzysz(ka) Roberta
3. Marta
4. Bartek
5. Włodek
(6.)



X-Wing - Ataman weźmiesz? Piotrek bardzo chciał zagrać to go wstępnie wpisuje;

1. Loganoid
2. (Ataman?)



Mage Wars - zapowiadany rewanżyk :) Deck Builder albo na OCTGN (http://octgn.net/) po ściągnięciu i zainstalowaniu MW, albo na BGG (http://boardgamegeek.com/filepage/88471 ... eckbuilder); tym razem chciałbym spróbować gry Warlockiem (może będę miał do tego czasu ostatni dodatek)

1. Raajon
2. Pasza


A jak się GoT nie zbierze to jest kilka tytułów nieco mniejszych - Chaos w Starym Świecie, Seasons, Star Wars LCG, (co kto przyniesie :) )
Ostatnio zmieniony 12 sie 2013, 00:07 przez Pasza26, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Chętny na Resistance! I prosiłbym też o zajęcie dodatkowego miejsca dla osoby towarzyszącej :) Mam nadzieję, że tym razem nam nie uciekniecie :)

Jako drugą grę prosiłbym cokolwiek byle nie GoT ;)
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Pasza26 pisze:Ok, więc zakładam wstępne propozycje na wieczór 22/08/2013. Jeśli ktoś coś chciałby dodać to wołać to dopiszę.
Jestem chętny na Resistance, choć jeszcze nie wiem co będę robił 22.08.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Zupdatowane :)

Robert, jak nie GoT to może Yedo albo Chaos w Starym Świecie + Szczur? W obie gry po 5 osób można grać.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

To ja poproszę o dodanie jeszcze 1 osoby na Resistance:
10.Bartek

A potem jesteśmy chętni na GoTa lub Chaos.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Pasza26 pisze: Mage Wars - zapowiadany rewanżyk :) Deck Builder albo na OCTGN (http://octgn.net/) po ściągnięciu i zainstalowaniu MW, albo na BGG (http://boardgamegeek.com/filepage/88471 ... eckbuilder); tym razem chciałbym spróbować gry Warlockiem (może będę miał do tego czasu ostatni dodatek)
Gramy na samej podstawce, czy w grę wchodzą jakieś dodatki (jaki wybór postaci mam)?

Ps. Znalazłem dodatkowo taki deck builder (http://mw-deck-builder.herokuapp.com/). Są w nim podglądy kart, co ułatwia przygotowanie spellbooka.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Core Set + Force Master vs Warlord

Moooże bede mial Conquest of Kumanjaro ale wątpie bo rebel ma miec ten dodatek dostepny dopiero w ciagu 14 dni.

Ja zbuduje sobie Warlocka i Warlorda, reszte mozesz wybierac co chcesz. Kart nie powinno zabraknac

Pamietaj o podwójnym/potrójnym koszcie kart i limitach dla legendary itp. Szczegóły znAjdziesz w instrukcji
Awatar użytkownika
nozetsu
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2013, 03:05
Lokalizacja: Warszawa (Ząbki)

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: nozetsu »

Jeśli Battlestar nie rusza jeszcze tym razem (nie mogę się doczekać powtórki), to może zebrałoby się parę osób do Horroru w Arkham? Chmurnik, myślisz, że gra dałaby radę się pojawić ;)?
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Guduś »

Witam przyjmujecie jeszcze nowe osoby do zabawy ogólnie jestem świerzakiem w grach planszowych i z chęcią poznał bym parę osób z którymi mógł bym pograć :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Guduś pisze:Witam przyjmujecie jeszcze nowe osoby do zabawy ogólnie jestem świerzakiem w grach planszowych i z chęcią poznał bym parę osób z którymi mógł bym pograć :)
To wpadaj w czwartek 22/08, a na pewno znajdzie sie na coś miejsce. Listy na forum to jedynie zalążek tego co sie zazwyczaj dzieje w czwartkowe wieczory.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Nozetsu, ostatnie dwa spotkania grałem w Horror, myślę, że teraz odpocznę. Jak zbierzesz kogoś, to myślę, że Chmurnik przywiezie grę - więcej, możesz nawet i sam zagrać ;)

Ja to chętnie pograłbym tym razem w kilka gier po sobie (2, może 3), a nie jedną wielką. Jakieś produkcje zajmujące 1-2h. Paweł proponował swojego czasu Terra Mystica - masz nadal ochotę, Chmurnik?
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Szukam graczy do Talismana+Żniwiarz+Podziemia.

Mogę też zagrać w Horror of Arkham, Osadników, Neuroshimę. Jestem nowicjuszem, więc nie spodziewajcie się ostrej rywalizacji.

Chętnie zagram też w Grę o Tron jeśli są jeszcze miejsca. Musicie napisać co to za wydanie bo są chyba dwa - jedno na licencji serialu a drugie na podstawie książki.
ODPOWIEDZ