Dziedzictwo: testament księcia de Crecy (M. J. E. Hendriks)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1384
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

Gra wygląda naprawdę fajnie, ale chciałbym gdzieś ją obmacać przed kupnem, zwłaszcza iż nie jestem typowym fanem gier euro.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mig »

rastula pisze:
Czochrun pisze:No gierka kusi, nie powiem. Ale trochę mnie martwi brak interakcji. Czyżby była ona na poziomie Agricoli? Zajmowanie akcji oraz ewentualne podbieranie kart?

postulujesz o dodatek "skrytobójcy i truciciele" :mrgreen:

w sumie czemu nie ?;)
Wystarczy jakiś wątek jakże powszechnych wtedy chorób wenerycznych ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Cierń »

Czochrun pisze:No gierka kusi, nie powiem. Ale trochę mnie martwi brak interakcji. Czyżby była ona na poziomie Agricoli? Zajmowanie akcji oraz ewentualne podbieranie kart?
Gra jest o tworzeniu rodziny, ale zdecydowanie nie jest to rodzina Soprano :). Jak już pisałem dla mnie idealna do gry z drugą połówką - interakcja to właśnie wyścig po karty tytułów i filantropii, podbieranie kart znajomych (zwłaszcza gdy drugi gracz potrzebuje ich do spełnienia misji) oraz blokowanie na akcjach - z pól znajdujących się na głównej planszy może skorzystać tylko 1 gracz w każdej turze. Śmiertelność w grze zapewniają komplikacje przy porodzie - więcej zapewniam nie trzeba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

mig pisze:
rastula pisze:
Czochrun pisze:No gierka kusi, nie powiem. Ale trochę mnie martwi brak interakcji. Czyżby była ona na poziomie Agricoli? Zajmowanie akcji oraz ewentualne podbieranie kart?

postulujesz o dodatek "skrytobójcy i truciciele" :mrgreen:

w sumie czemu nie ?;)
Wystarczy jakiś wątek jakże powszechnych wtedy chorób wenerycznych ;)

może też podrzucanie innym pięknej młynarki w dodatku "Mezalians" :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Cierń pisze: Śmiertelność w grze zapewniają komplikacje przy porodzie - więcej zapewniam nie trzeba...

no co za seksizm ;)...
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Cierń »

rastula pisze:
Cierń pisze: Śmiertelność w grze zapewniają komplikacje przy porodzie - więcej zapewniam nie trzeba...

no co za seksizm ;)...
Od razu uprzedzam, że zgodnie z zasadami gry małżeństwa mogą zawierać wyłącznie osoby różnej płci :).
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: veljarek »

Cierń pisze:Caylus to to na pewno nie jest... Dla mnie w oscyluje w okolicy Notre Dame czy Filarów Ziemi - oczywiscie mowa o ciezkosci nie o mechanice :) ).
A poziom losowosci na tym samym poziomie co powyższych gier?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

Dobra, znów urzekła mnie kampania reklamowa Portalu, znów urzekły mnie grafiki i zamówiłem. Robinson niestety nie wpasował się w poczucie klimatu mojej grupy (ah te kooperacje). Oby z Dziedzictwem było inaczej. Liczę, że temat spodoba się mojej żonie, która nie była zadowolona z chodzenia półnago po dzikiej wyspie ;)

Kiedy dokładnie premiera?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 432 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Coen »

To prawda. Inne wydawnictwa kampanii reklamowej powinny się uczyć od Portalu ;)
Też się dałem jej przekonać i również zamówiłem Dziedzictwo, tak jak wcześniej Robinsona :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Odp: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Furia »

Coen pisze:To prawda. Inne wydawnictwa kampanii reklamowej powinny się uczyć od Portalu ;)
Też się dałem jej przekonać i również zamówiłem Dziedzictwo, tak jak wcześniej Robinsona :)
+1, i tak jak wcześniej Zombiaki i Avalon. A już totalnie mnie 'kupili' tym, że jubileuszową edycję Zombiaków dostałam za darmo. To był miły prezent na urodziny od Portalu.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: 8janek8 »

Gdzieś czytałem, że gra podobna jest do Ostatniej Woli. Czy ktoś się orientuje w czym konkretnie objawia się to podobieństwo? OW w ogóle nie podeszła, a ta gra jakoś kusi coraz bardziej.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: zedd »

8janek8 pisze:Gdzieś czytałem, że gra podobna jest do Ostatniej Woli. Czy ktoś się orientuje w czym konkretnie objawia się to podobieństwo? OW w ogóle nie podeszła, a ta gra jakoś kusi coraz bardziej.
Podobieństwo w temacie [ta sama/bliska epoka] i tym, że są karty. Mechanicznie to dwie zupełnie różne gry.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: 8janek8 »

Dzięki. Pewnie nie odmówię zakupu, zwłaszcza jak Połóweczka nalega:)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Odp: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: walkingdead »

Coen pisze:To prawda. Inne wydawnictwa kampanii reklamowej powinny się uczyć od Portalu ;)
To prawda,w pełni profesjonalnie.
Podobało mi się jak została zaplanowana przedsprzedaż Zombiaków,po jakim czasie otrzymałam grę,dołączony list. Ktoś mógłby powiedzieć,że to nieistotne sprawy,a jednak,mają duże znaczenie w budowaniu wizerunku wydawcy.Przynajmniej dla mnie.

Im więcej czytam o Dziedzictwie,tym bardziej się przekonuję do zakupu. :oops:
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Ryu »

Ja tak tylko powiem że otwierając pudełko z Dziedzictwem byłem mega zaskoczony. Żona od razu podbiegła jak Jej powiedziałem co jest w pudełku ;)
Nic więcej nie powiem ale naprawdę klimatyczne to jest :) Niby takie pierdoły a ile radości na twarzy może dać :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: KubaP »

Ryu pisze:Ja tak tylko powiem że otwierając pudełko z Dziedzictwem byłem mega zaskoczony. Żona od razu podbiegła jak Jej powiedziałem co jest w pudełku ;)
Nic więcej nie powiem ale naprawdę klimatyczne to jest :) Niby takie pierdoły a ile radości na twarzy może dać :)
A jak z jakością komponentów?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Ryu »

Drewno - jak drewno. Jednakże 2 kolory pionów są do siebie wg mnie zbyt zbliżone (biały i drewno). Podczas rozgrywki to nie przeszkadza. Podczas spoglądania na tor punktacji już tak.
Plansze graczy - karton o grubości między OeL (dramat) a Trajanem (genialna tekturka). Czyli takie - jest OK.
Karty - dla mnie w miarę sztywne i ogólnie OK ale tutaj nie chcę się rozpisywać bo ja wszystko od razu wkładam w koszulki. Tym razem będzie podobnie. Nie dam żadnego odpowiednika. Trzeba ocenić samemu.
Instrukcja - bardzo czytelna. Cholernie duża. Wg mnie dobrze napisana choć nieporęczna. No i te 25 stron... Ale przynajmniej może FAQ'a nie będzie ;)
Grafika - dla mnie bardzo na tak z wyłączeniem kart dzieci...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: KubaP »

Ryu pisze:Drewno - jak drewno. Jednakże 2 kolory pionów są do siebie wg mnie zbyt zbliżone (biały i drewno). Podczas rozgrywki to nie przeszkadza. Podczas spoglądania na tor punktacji już tak.
Plansze graczy - karton o grubości między OeL (dramat) a Trajanem (genialna tekturka). Czyli takie - jest OK.
Karty - dla mnie w miarę sztywne i ogólnie OK ale tutaj nie chcę się rozpisywać bo ja wszystko od razu wkładam w koszulki. Tym razem będzie podobnie. Nie dam żadnego odpowiednika. Trzeba ocenić samemu.
Instrukcja - bardzo czytelna. Cholernie duża. Wg mnie dobrze napisana choć nieporęczna. No i te 25 stron... Ale przynajmniej może FAQ'a nie będzie ;)
Grafika - dla mnie bardzo na tak z wyłączeniem kart dzieci...
To wspaniale słyszeć, że tym razem produkcyjnie wszystko jest w porządku, dużo sobie obiecuję po tym tytule!
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: macike »

@Ryu: jakbym to już gdzieś czytał. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Ryu »

Tak, ale z grzeczności odpowiedziałem ponownie :)
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: margielm »

Witam,

Mam taką, trochę osobliwą, prośbę. Czy ktoś byłby łaskaw i podał mi wymiary oraz ciężar pudełka? Wiem, że to standardowe "duże" pudełko Portalu, ale nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów.
Mieszkam za granicą i chcę poprosić kolegę o przywiezienie paczki w bagażu podręcznym, a nie chcę mu robić zbyt dużego problemu.

Dzięki serdecznie!
trzewik

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: trzewik »

295x295x70 mm
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: margielm »

Dziękuje serdecznie. wychodzi na to, że się zmieści ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Portal Games »

Pierwszy z filmów instruktażowych do Dziedzictwa jest już dostępny.
Dziedzictwo: przygotowanie do gry
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: olocop »

Ryu pisze:Ja tak tylko powiem że otwierając pudełko z Dziedzictwem byłem mega zaskoczony. Żona od razu podbiegła jak Jej powiedziałem co jest w pudełku ;)
Nic więcej nie powiem ale naprawdę klimatyczne to jest :) Niby takie pierdoły a ile radości na twarzy może dać :)
Sugerując się komentarzem, dałem grę żonie do rozpakowania. Jedyny komentarz, to: "Tu prawie nic nie ma, sama wypraska, powietrze...". ;)
A na serio, to pudełko trochę duże jak na zawartość. Ale komponenty ok.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ