Muzyka w grach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

dewodaa pisze:o tak szanty ftw! ;) tylko trudno to dostać w torencie. Tak samo wspomniany wcześniej Summoning; nie potrafię znaleźć aktywnego torrenta albumu Dol Guldur :(
sorry za lekki OT
Bez problemu znajdziesz z eMule i to w różnej jakości.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Myślę, że do Shoguna doskonale się nada OST z The Memoirs of Geisha
Stormbringer
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:27

Post autor: Stormbringer »

hobb3 pisze:Myślę, że do Shoguna doskonale się nada OST z The Memoirs of Geisha
Albo z "The Last Samurai" - kapitalny soundtrack Hansa Zimmera.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

MichalStajszczak pisze:Wedle nazwy, do Power Grida najlepiej pasowałby Kraftwerk
:)
dewodaa pisze:Jak dla mnie muzyka w cale nie musi pasować klimatem do gry, wręcz przeciwnie, często to utrudnia i przeszkadza (zwłaszcza że muza filmowa po paru godzinach doprowadza do szału).
Jak się puszcza tylko jedną w kółko to tak. ;)
dewodaa pisze:Ogólnie to my podchodzimy do gier na lajcie, z piwkami etc. ;)
Ja wolę jak gra się z klimatem, a piwko wcale go nie niszczy. Niestety tak z reguły jest, że im więcej graczy tym bardziej klimat siada.
kwiatosz pisze:A najlepsza i tak jest cisza, bo wtedy można pomyśleć:)
Mnie się myśli jedynie dobrze jak jest muzyka. :)
Stormbringer pisze:kapitalny soundtrack Hansa Zimmera.
Jak praktycznie wszystko jego. :)
Stormbringer
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:27

Post autor: Stormbringer »

Coś mi mówi, że do Mare Nostrum może się sprawdzić Therion. Na przykład "Vovin". Trzeba będzie zweryfikować.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Dani pisze:
dewodaa pisze:Jak dla mnie muzyka w cale nie musi pasować klimatem do gry, wręcz przeciwnie, często to utrudnia i przeszkadza (zwłaszcza że muza filmowa po paru godzinach doprowadza do szału).
Jak się puszcza tylko jedną w kółko to tak. ;)
Nie o to chodzi, możesz zmieniać co pół godziny osty Hansa Zimmera a i tak po kilku godzinach wszyscy będą zdychali nad planszą. Nie zrozumcie mnie źle, podziwiam jego dzieła i tak naprawdę mam masę ścieżek filmowych jego autorstwa ale do spotkań towarzyskich m.in nad planszą się one nie nadają. Co tu dużo mówić imo gry planszowe to nie rpg, tu chodzi o zabawę a nie wczucie się w postać shoguna na przykład ;) . Oczywiście rpgowcy i tak będą mówili swoje, ale ja tam wole lajt i słuchanie blues brothers przy jakiejkolwiek grze :D .

Właśnie dlatego wole planszówki od rpg, zawsze można być sobą i nie trzeba zachowywać powagi. Oczywiście nie przeszkadza to w rpgowemu pograniu np w Pirate's Cove (z rumem,szantami i pirackimi odzywkami ;) ) czy AGoT.Ale ale już milcze bo robie niepotrzebny OT (po raz drugi -.-)
Stormbringer
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:27

Post autor: Stormbringer »

dewodaa pisze:Oczywiście rpgowcy i tak będą mówili swoje, ale ja tam wole lajt i słuchanie blues brothers przy jakiejkolwiek grze :D .
Albo "Master of Puppets" przy Ticket to Ride. Same ekspresowe linie wtedy powstają. ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Moje dwa ulubione zestawienia to Medal of Honor OST (dowolne części) do Memoir'a (a wkrótce pewnie ToI), natomiast do Arkham Horror genialnie dopasowują się ściężki z Silent Hill'a (jedynka i dwójka, dalsze części jakoś słabsze były dźwiękowo, IMHO).

Szczególnie ten schizoidalny łomot dobrze robi na wczówkę :wink:
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

dewodaa pisze:Co tu dużo mówić imo gry planszowe to nie rpg, tu chodzi o zabawę a nie wczucie się w postać shoguna na przykład ;)
Niekoniecznie, równie dobrze można całkiem sympatycznie wczuć się w konkretną rolę, np. grając w War Of The Ring. To także jest dobra zabawa. Tak samo nie przeszkadza grać lekko przy jakiejś porządnej muzyce.

Do Arkham Horror jak najbardziej nadaje się wielu doskonałych dark ambientowych wykonawców.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

zgadzam się w całej rozciaglosci. Po prostu troche mnie smieszy ze wszyscy podaja muzyke ewidentnie pod klimat gry (war of the ring- ost LotR, Pirate's Cove- ost Piraci z karaibow). Jest chyba dosc oczywistym ze jezeli chce sie uzyskac klimat to dobiera sie muzyke pasujaca tematycznie, wielkim znawca tutaj nie trzeba byc. Oczywiscie cennymi radami sa te, ktore polecaja konkretne zespoly a nie soundtracki. IMO Dobrze by bylo gdyby padaly tutaj tytuly takze uniwerslane pasujace do gier planszowych ogolnie.
Przestrzegam jednak przed puszczeniem osta z The Last Samurai do Shoguna. Trudno nie usnac ^^.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

dewodaa pisze:zgadzam się w całej rozciaglosci. Po prostu troche mnie smieszy ze wszyscy podaja muzyke ewidentnie pod klimat gry (war of the ring- ost LotR, Pirate's Cove- ost Piraci z karaibow). Jest chyba dosc oczywistym ze jezeli chce sie uzyskac klimat to dobiera sie muzyke pasujaca tematycznie, wielkim znawca tutaj nie trzeba byc. Oczywiscie cennymi radami sa te, ktore polecaja konkretne zespoly a nie soundtracki. IMO Dobrze by bylo gdyby padaly tutaj tytuly takze uniwerslane pasujace do gier planszowych ogolnie.
Przestrzegam jednak przed puszczeniem osta z The Last Samurai do Shoguna. Trudno nie usnac ^^.
Nie widzę nic śmiesznego w podawaniu tytułów filmowych, gdyż doskonale pasują do tematu tej rozmowy. Skoro szukasz nieznanych zespołów, to powinieneś się raczej udać na fora poświęcone muzyce, a nie grom planszowym.

Poza tym, nie każdy musi oglądać filmy, nie każdy musi pamiętać o filmach z poprzednich lat itd.
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: lomek »

Hmm... "Eufrat i Tygrys" - BoneyM "Rivers Of Babilon" :wink:
"Bang" - Motyw przewodni ze "strażnika teksasu"
"Bohnanza" - Wszystkie utwory "fasolek" :D :wink:
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Może to dziwne, ale nam do WK idealnie pasują ścieżki dźwiękowe z dwóch ostatnich części Matriksów (wersje instrumental). Mają w sobie przedziwną właściwość, mianowicie dokładnie w momencie deklarowania bądź wykonywania konkretnych akcji na planszy, muzyka dopasowuje się wprost perfekcyjnie pod nie (pod wypowiedzenie wojny, zerwanie paktu, zagranie ważnej karty, ruchy wojsk).
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Nie można pozwolić takiemu tematowi umrzeć ;). Do Game of Thrones muzyka zespołu Muse. Atak orszakiem stukonnym grając Starkami i mając za wodza Robba przy piosence Knights of Cydonia... wrażenie bezcenne
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: hamanu »

Lekko powiazane z tematem
Czy ktos posiada plyte zespolu Daylight Torn "Death alone from life can save"?

Po bezskutecznych poszukiwaniach probowalem ja kupic w amazonie ale okazalo sie ze tylko USA i Kanada maja szanse sciagnac za jedyne USD 8.99
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Muzyka w grach

Post autor: Lord_Kristof »

Ja mam nagrane parę płytek, do tego na kompie masa muzyki która mogłaby zostać zaadaptowana do potrzeb.
Warcraft: The Board Game - muzyka z Warcrafta 3 + dodatek, czasami jeszcze dorzucam do tego WoWa
Shadows over Camelot - chorały gregoriańskie albo muzyka z "Króla Artura" (tego nowego)
Mystery of the Abbey - obowiązkowo chorały gregoriańskie
Jungle Speed - byle co, oby szybkie i skoczne
Fury of Dracula - zespół Midnight Sindicate, album "Vampyre". POLECAM.
Battlelore - muza z serii Total War. Medieval + Medieval 2. Nie miałem okazji jeszcze wypróbować, ale myślę że działa.

Jestem audiofilem więc uwielbiam słuchać muzyki podczas gry. Ale da się oczywiście bez :)
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: piechotak »

Do Power Grid polecałbym coś niemieckiego i oddającego industrialny klimat, czyli RAMMSTEIN :twisted:
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: Dusso »

piechotak pisze:Do Power Grid polecałbym coś niemieckiego i oddającego industrialny klimat, czyli RAMMSTEIN :twisted:
To już znacznie prędzej nasz polski Vader; w zeszłym roku kręcili w naszej elektrociepłowni teledysk :twisted:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: BloodyBaron »

Ja do Powergrida najchętniej Fear Factory "Demanufacture".
Do Puerto Rico nieźle pasuje Cesaria Evora.

Za to do Mr. Jacka tylko Slayer :twisted:
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka w grach

Post autor: Vilk »

A co puścić do Hive? "Lot trzmiela"? :D Wiem - Manowar - "Sting of the Bumblebee" :D
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Muzyka w grach

Post autor: macike »

Dusso pisze:
piechotak pisze:Do Power Grid polecałbym coś niemieckiego i oddającego industrialny klimat, czyli RAMMSTEIN :twisted:
To już znacznie prędzej nasz polski Vader; w zeszłym roku kręcili w naszej elektrociepłowni teledysk :twisted:
The Ultimate Incantation Vadera to jak znalazł w sam raz do AH. :P
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re:

Post autor: Furan »

lomek pisze:Hmm... "Eufrat i Tygrys" - BoneyM "Rivers Of Babilon" :wink:
Oj nie! Nie! To byłby czysty masochizm... już raczej
Gates of Babylon - Rainbow!
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: Dusso »

macike pisze:
Dusso pisze:
piechotak pisze:Do Power Grid polecałbym coś niemieckiego i oddającego industrialny klimat, czyli RAMMSTEIN :twisted:
To już znacznie prędzej nasz polski Vader; w zeszłym roku kręcili w naszej elektrociepłowni teledysk :twisted:
The Ultimate Incantation Vadera to jak znalazł w sam raz do AH. :P
Eee do AH to tylko "The thing that should not be" ew pod koniec gry "Sanitarium" :lol:
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: waffel »

Dusso pisze:
piechotak pisze:Do Power Grid polecałbym coś niemieckiego i oddającego industrialny klimat, czyli RAMMSTEIN :twisted:
To już znacznie prędzej nasz polski Vader; w zeszłym roku kręcili w naszej elektrociepłowni teledysk :twisted:
Do Power Grid tylko i wyłącznie Kraftwerk. Jakby kto nie wiedział, to to znaczy po niemiecku elektrownia a klimat też trzyma.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: piechotak »

Dusso pisze:Eee do AH to tylko "The thing that should not be" ew pod koniec gry "Sanitarium" :lol:
Jeżeli "The thing that should not be" to i "The call of Ktulu" też musi polecieć :)
ODPOWIEDZ