Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

Plansza nie jest drastycznie dużo... do plecaka się zmieści jak większośc pudełek, zobacze jak mój egzemplarz dotrze do mnie. I jeśli masz grać w domu to chyba laminowanie jest lepszą opcją bo możesz plansze położyć pod pudełkiem z SW na innym pudełku:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

xel4 pisze:Plansza nie jest drastycznie duża... do plecaka się zmieści jak większośc pudełek, zobacze jak mój egzemplarz dotrze do mnie. I jeśli masz grać w domu to chyba laminowanie jest lepszą opcją bo możesz plansze położyć pod pudełkiem z SW na innym pudełku:)
Hmm zastanawia mnie czy widziałeś jakich rozmiarów jest ta plansza ;p bo czuję jakbyśmy o innych grach rozmawiali.
Chyba , ze po laminowaniu chcesz ją składać co nie byłoby dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

pan_satyros pisze: Hmm zastanawia mnie czy widziałeś jakich rozmiarów jest ta plansza ;p bo czuję jakbyśmy o innych grach rozmawiali.
Chyba , ze po laminowaniu chcesz ją składać co nie byłoby dobrym pomysłem.
Na zdjęciach nie prezentuje się na dużą;P Możliwe, że się myle;) Możesz podać podobną wielkościowo planszę z innej gry planszowej?:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Podam wymiar tej z summoners.
60x70 cm
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

pan_satyros pisze:Podam wymiar tej z summoners.
60x70 cm
Hahha to zmienia postać rzeczy :D
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Banan2 pisze: No i ..... takiej tandety jak ta pseudoplansza to jeszcze nie widziałem :evil:
Słuchaj plansza w wersji polskiej jest o niebo lepsza od oryginalnej, a jeśli chodzi o tą sztywną to zapraszam do sklepu rebla po amerykańską jak Ci nie szkoda kasy xD Jak na początek plansza w tej postaci zdaje super egzamin, mogę grę wszędzie ze sobą zabierać, a master seta mógł bym tylko otwierać w domu...

Edit: Kiedy można się spodziewać dodatków w sklepach ? :twisted:
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Mitrel pisze:
Banan2 pisze: No i ..... takiej tandety jak ta pseudoplansza to jeszcze nie widziałem :evil:
Słuchaj plansza w wersji polskiej jest o niebo lepsza od oryginalnej,
No i co z tego, że jest lepsza, skoro mój egzemplarz po trzech rozłożeniach zaczął się przecierać, bo jest najzwyczajniej w świecie źle złożony.
Mitrel pisze:a jeśli chodzi o tą sztywną to zapraszam do sklepu rebla po amerykańską jak Ci nie szkoda kasy xD
Na dobry produkt nigdy mi nie szkoda kasy. A polski wydawca mógł pomyśleć o wydaniu również sztywnej planszy.
Mitrel pisze:Jak na początek plansza w tej postaci zdaje super egzamin, mogę grę wszędzie ze sobą zabierać, a master seta mógł bym tylko otwierać w domu...
A co to znaczy "na początek"?! Kupując kompletny produkt chcę mieć całość w dobrej jakości. To co kupię później to zupełnie inna sprawa. W tej chwili mam dwie talie z badziewną planszą. Mogę dokupić sztywną planszę, ale mam w planie zakup Master Seta, czyli na koniec będę miał dwie plansze :evil: No niby można jedną sprzedać, ale ja osobiście nie lubię takiego "mieszania".

A tak swoją drogą, gdyby były zestawy startowe, gdzie w dużym pudle byłaby sztywna plansza + dwie talie za np. 99 PLN, to sporo osób też by się skusiło. Wystarczyłoby wtedy dokupywać kolejne talie.

Może dla niektórych trochę marudzę, ale po tym jak zostałem zrobiony w bambuko przez polskiego wydawcę Nightfalla PL to tego typu "kwiatki" bardzo mnie drażnią.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Mitrel pisze:a jeśli chodzi o tą sztywną to zapraszam do sklepu rebla po amerykańską jak Ci nie szkoda kasy xD
Na dobry produkt nigdy mi nie szkoda kasy. A polski wydawca mógł pomyśleć o wydaniu również sztywnej planszy.

Cofnij się o kilka stron. Nie dość, ze wydawca myśli o planszy, to również bierze pod uwagę predyspozycje cenowe klientów. Poczytaj dokładniej zanim się wypowiesz.
I was born too late
And I'll never be like you
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Banan2 pisze:
A tak swoją drogą, gdyby były zestawy startowe, gdzie w dużym pudle byłaby sztywna plansza + dwie talie za np. 99 PLN, to sporo osób też by się skusiło. Wystarczyłoby wtedy dokupywać kolejne talie.
W takim przypadku ja jak i wielu nie kupiło by dwóch podstawek od razu za 200 zł + koszulki i transport :shock: Druga sprawa Cube wypowiedziało się w tej sprawie i albo dwa startery i 6 dodatków albo master set i długo długo nic.. Ludzie wolą wydać bezpieczną sumę na test tytułu zamiast wpieprzać kasę w coś czego się wcześniej nie wypróbowało. Nie bierzesz pod uwagę tego że nie wszyscy mają kupę kasy do wydawania na gry... Sam stwierdziłeś wcześniej po co ci 2 sztywne planszę, a teraz proponujesz wydać dwie w starterach plus jedna w master. A ta badziewna plansza przydaję się do transportowania i grania gdziekolwiek bez żadnych problemów...

Na początek czyli gdy kupujemy małą cześć gry, na którą chcemy wydać mało pieniędzy...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Może dla niektórych trochę marudzę, ale po tym jak zostałem zrobiony w bambuko przez polskiego wydawcę Nightfalla PL to tego typu "kwiatki" bardzo mnie drażnią.
Pozdrawiam
W Nightfallu polskie wydanie miało jakość zdecydowanie gorszą od wydania oryginalnego i tu marudzenie jest jak najbardziej uzasadnione. Tutaj natomiast masz wydanie lepsze niż oryginał. Tak to po prostu jest zrobione.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Dabi pisze:
Może dla niektórych trochę marudzę, ale po tym jak zostałem zrobiony w bambuko przez polskiego wydawcę Nightfalla PL to tego typu "kwiatki" bardzo mnie drażnią.
Pozdrawiam
W Nightfallu polskie wydanie miało jakość zdecydowanie gorszą od wydania oryginalnego i tu marudzenie jest jak najbardziej uzasadnione. Tutaj natomiast masz wydanie lepsze niż oryginał. Tak to po prostu jest zrobione.
No widzę, że jestem jedyny, któremu się plansza przeciera, i że to zwyczajna tandeta ;-) OK, nie ma problemu :)
Mimo tego uważam, że skoro po zakupie ludzie zaczynają kombinować (pleksa, laminowanie, itp) to nie wszystko jest OK.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Summoner Wars

Post autor: JimmyPL »

Banan2 pisze:
Dabi pisze:
Może dla niektórych trochę marudzę, ale po tym jak zostałem zrobiony w bambuko przez polskiego wydawcę Nightfalla PL to tego typu "kwiatki" bardzo mnie drażnią.
Pozdrawiam
W Nightfallu polskie wydanie miało jakość zdecydowanie gorszą od wydania oryginalnego i tu marudzenie jest jak najbardziej uzasadnione. Tutaj natomiast masz wydanie lepsze niż oryginał. Tak to po prostu jest zrobione.
No widzę, że jestem jedyny, któremu się plansza przeciera, i że to zwyczajna tandeta ;-) OK, nie ma problemu :)
Mimo tego uważam, że skoro po zakupie ludzie zaczynają kombinować (pleksa, laminowanie, itp) to nie wszystko jest OK.
Pozdrawiam
Tylko ze tutaj nikt Ci nie obiecywał cudów od początku jest jasne jaka jest plansza i chyba głównie oto chodzi w całej tej dyskusji.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

JimmyPL pisze: Tylko ze tutaj nikt Ci nie obiecywał cudów od początku jest jasne jaka jest plansza i chyba głównie oto chodzi w całej tej dyskusji.
Mam takie same zdanie... oprócz opini polskich graczy, oraz masy wątków na bgg odnośnie jakości maty uważaleś że dostaniesz lepszą?:P Z tego co mi wiadomo mata w polskiej wersji językowej jest o niebo lepsza niż np. ta z angielskiej wersji...

Nie wiem może po prostu kupiłeś SW pod wpływem chwili nie czytając wczesniej o jakości komponentów. Tak czy inaczej uważam, że gra jest warta swojej ceny. Nawet mimo ulepszonej słabej planszy:) Bless Jah!
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: meshuggah717 »

Rozegrałem wczoraj moje dwa pierwsze pojedynki w SW. O ile pierwsza rozgrywka orkowie vs. elfy była niesamowicie ekscytująca i wyrównana, tak drugi mecz gobliny vs. krasnale to jakaś totalna porażka. Kumpel nawrzucał mnóstwo goblińskich fajterów, wjeżdżał na mnie od początku bardzo agresywnie wspomagając się wydarzeniami. Zanim zdążyłem w ogóle zareagować było już po grze. Stąd moje pytanie - jak zapobiec szaleńczym wjazdom rozjuszonych goblinów?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

xel4 pisze:
JimmyPL pisze: Tylko ze tutaj nikt Ci nie obiecywał cudów od początku jest jasne jaka jest plansza i chyba głównie oto chodzi w całej tej dyskusji.
Mam takie same zdanie... oprócz opini polskich graczy, oraz masy wątków na bgg odnośnie jakości maty uważaleś że dostaniesz lepszą?:P Z tego co mi wiadomo mata w polskiej wersji językowej jest o niebo lepsza niż np. ta z angielskiej wersji...

Nie wiem może po prostu kupiłeś SW pod wpływem chwili nie czytając wczesniej o jakości komponentów. Tak czy inaczej uważam, że gra jest warta swojej ceny. Nawet mimo ulepszonej słabej planszy:) Bless Jah!
Do tej pory posiadalem tylko amerykańskiego Master Set i poprzez to gra była średnio przenośna(Plansze z Master Set są ładne i wygodne w graniu , ale mało mobilne.
). Od tygodnia mam polskie wydanie w pudełku do jednego startera mam: 4 armie ( a wejdzie wiecej) instrukcje, kosci i przenosną mapę. W jednym małym pudełku, łatwym do zmieszczenia do torby/plecaka itp.
Co do rozkładanej planszy - rzeczywiscie jest łądniejsza od pierwszej czarno-białej amerykańskiej - z obrazka ( nie miałem okazji amerykańskiej pomacać). Natomiast da sie na niej zagrać bez problemu i wytrzmała już kilkanascie złozen i rozłożeń.
Kto wie jak bedzie po paru miesiacach grania... Ale jak zagram 100 razy zamin plansza zacznie sie psuc, to uznam, że gra się "zamortyzowała" :)

Sprawa planszy deluxe ( i ewentualnej lepszej jakości maty) była juz poruszana w tym wątku.

p.s.
Matę na płótnie (70*80) Portal dołaczał do przedsprzedaży Tezeusza za dopłatą ok 50 zł.( Czy ktos już to miał okazję "pomacać"?)
Przy sprzedazy detalicznej i niełączonej cena pewnie byłaby inna, ale jestem ciekaw jak to sie przekładałoby na ewentualną cenę podobnej maty do SW.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

jako ciekawostka - francuska wersja planszy - http://www.gamestories.fr/test-110-Test ... undra.html
wydrukowana na tkaninie.
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Summoner Wars

Post autor: Diaboliq »

Jak dla mnie taka plansza na tkaninie byłaby najlepszą opcją. Mobilna, wytrzymalsza od papierowej ale też niegnąca się + na stole leżała by równo a gdzie indziej dostosowywałaby się do powierzchni(co czasem może być problemem).
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

są wrzucone na BGG polskie edycje 4 nowych dodatków? Nie mogę się dopatrzeć
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

mulek18 pisze:są wrzucone na BGG polskie edycje 4 nowych dodatków? Nie mogę się dopatrzeć
Są 2 mozliwości:
- ktos wrzucił, ale są w kolejce do moderacji
- jeszcze sie nikt nie połakomił na 4 * 1 GG :) Kto pierwszy ten lepszy :)
A tak a propos przydałyby się okładki do produktów Cube na Board Game Geek jako obrazki w bazie (do doatków i starterów). Obrazki może dało by sie znaleźć ale jest potrzebna pisemna zgoda posiadacza praw. Czy ktoś tutaj może jej udzielić? (Albo oficjalnie dodać okładki na bgg?)

p.s. Tak scisle mówiąc wszytkich mozliwości jest 2^4=16, ale zakładam że jak któs się za to zabierze to zrobi to do końca :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

Ja kupiłem od razu 2 zestawy podstawowe i nie żałuje, 4 frakcje dają sporo zabawy.
Jak na razie grałem 4 razy, każdy inna frakcją, i tak w kolejności od najbardziej ulubionych:

1. Gobliny - zawsze wygrywały, szarża goblinów wydaje sie bardzo mocnym wydażeniem
2. Krasnoludy
3. Elfy - świetna sprawa z jednostkami strzelajacymi aż o 4 pola
4. Orki - może nie wiedziałem jak nimi grac i nie wykorzystywałem dobrze lodowych murów, jednak najbardziej wkurzali mnie szamani, z 15 razy rzucałem kostkami na ich atak i tylko raz (!) udało im się zaatakować...


4 nowe frakcje już kupione i czekają na stole, wszystkie wyglądają bardzo ciekawie i już nie mogę się doczekać jak jutro zagram :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

Ja też zamówiłem... Miałem tego nie robić, poczekać aż ktoś mi w moim wątku sprzedażowym zaproponuje wymianę. Jednak się złamałem i już zamówiłem, Krasnoludy vs Gobliny. Wolałem ten drugi starter, ale akurat nie mieli go w moim ulubionym sklepie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Summoner Wars

Post autor: ernin »

A ja ponownie zapytam czy ma sens kupowanie tej gry z założeniem, że będzie się grało tylko w 4 osoby w nią? Czy lepiej sobie odpuścić i wydać pieniądze na tytuł który z gory jest przeznaczony na 4 osoby. Ten tryb tutaj jest dodany na siłę czy jakoś sensownie?
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Summoner Wars

Post autor: tramwajaz »

ernin pisze:A ja ponownie zapytam czy ma sens kupowanie tej gry z założeniem, że będzie się grało tylko w 4 osoby w nią? Czy lepiej sobie odpuścić i wydać pieniądze na tytuł który z gory jest przeznaczony na 4 osoby. Ten tryb tutaj jest dodany na siłę czy jakoś sensownie?
Ja mam 2 startery i gram 1 vs. 1 nawet jak jest nas czterech. Mniejszy downtime, szybsza gra. I masz 2 plansze z dwóch starterów. Więc jak dla mnie w 4 osoby lepiej mały turniej niż 2 vs. 2.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

mat_eyo pisze:Ja też zamówiłem... Miałem tego nie robić, poczekać aż ktoś mi w moim wątku sprzedażowym zaproponuje wymianę. Jednak się złamałem i już zamówiłem, Krasnoludy vs Gobliny. Wolałem ten drugi starter, ale akurat nie mieli go w moim ulubionym sklepie.
Dzięki! Więcej takich decyzji i być może uda się nieco przyspieszyć niektóre z naszych Summonerowych planów ;-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

FactoryOfIdeas pisze:
Dzięki! Więcej takich decyzji i być może uda się nieco przyspieszyć niektóre z naszych Summonerowych planów ;-)

A może tak przyśpieszylibyście udostępnienie instrukcji pl ?
I was born too late
And I'll never be like you
ODPOWIEDZ