Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: yosz »

Wydawnictwo sprawdza i wstrzymuje sprzedaż - dobrze.
Wydawnictwo odkrywa wadę jak już machina sprzedaży ruszyła - źle.
Chyba nie każdy zdaje sobie sprawę jak działa drukowanie:

- wydawnictwo dostaje tzw proof - czyli druk, często trochę gorszej jakości np. bez wycięcia żetonów, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, czy kolory się zgadzają.
- wydawnictwo daje zielone światło
- drukarnia rusza z normalnym drukiem

W przypadku Wiedźm błąd wystąpił w kroku 3 z winy drukarni, a nie wydawnictwa - nie bardzo dało się temu zapobiec, bo nikt z wydawnictwa nie siedzi w drukarni i nie sprawdza druku (szczególnie że to druk międzynarodowy). Dodatkowo, gry zostały wysłane bezpośrednio do dystrybutora czyli Rebela, który rozpoczął wysyłkę, stąd zbyt późna reakcja.

Najgorsze w tym jest to, że jakiego rozwiązania by nie wybrało Phalanx Games Polska, to i tak ktoś by na nich przysłowiowe psy wieszał. Dajcie spokój.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Atamán »

Aduanath pisze:Wszyscy są poinformowani...
Fałszywa przesłanka.

A w kwestii tego:
MisterC pisze:Do tego nie mówimy o planszówce, tylko o całym nakładzie, którego raczej w kącie pokoju się nie przechowa. Pomijając koszty przechowywania, dochodzą zamrożone pieniądze.
Oraz tego co napisał Yosz.

To jasne, zgadzam się, że każde rozwiązanie znalazłoby swoich malkontentów, ale że KubaP przyklasnął, to ja musiałem warknąć dla równowagi, bo wg mnie lepszym rozwiązaniem w przypadku takiego błędu jest zachowanie Rebela w przypadku KiK - tj. wstrzymanie sprzedaży do czasu poprawienia błędu - no rozumiem, że Rebelowi było łatwiej, bo ta sama firma przygotowała tłumaczenie i odpowiadała za dystrybucję, a w przypadku PGP to zapewne wygląda inaczej. Finalnie jednak część klientów dostanie produkt ułomny, a jeśli niektórzy z nich to gracze niedzielni, którzy grę sobie kupili w centrum handlowym, to im nawet do głowy nie przyjdzie googlować strony wydawnictwa. :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: rastula »

Atamán pisze:
Aduanath pisze:Wszyscy są poinformowani...
Fałszywa przesłanka.

A w kwestii tego:
MisterC pisze:Do tego nie mówimy o planszówce, tylko o całym nakładzie, którego raczej w kącie pokoju się nie przechowa. Pomijając koszty przechowywania, dochodzą zamrożone pieniądze.
Oraz tego co napisał Yosz.

To jasne, zgadzam się, że każde rozwiązanie znalazłoby swoich malkontentów, ale że KubaP przyklasnął, to ja musiałem warknąć dla równowagi, bo wg mnie lepszym rozwiązaniem w przypadku takiego błędu jest zachowanie Rebela w przypadku KiK - tj. wstrzymanie sprzedaży do czasu poprawienia błędu - no rozumiem, że Rebelowi było łatwiej, bo ta sama firma przygotowała tłumaczenie i odpowiadała za dystrybucję, a w przypadku PGP to zapewne wygląda inaczej. Finalnie jednak część klientów dostanie produkt ułomny, a jeśli niektórzy z nich to gracze niedzielni, którzy grę sobie kupili w centrum handlowym, to im nawet do głowy nie przyjdzie googlować strony wydawnictwa. :wink:

ale przecież gracz niedzielny może liczyć na pomoc sprzedawcy w specjalistycznym sklepie ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Atamán »

Oj, nie sądzę! W takich sklepach siedzą zazwyczaj pasjonaci magica i/lub bitewniaków, którzy mają dość blade pojęcie o grach rodzinnych, eurograch itp.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Hiu »

Treefrog sie chwali:

Treefrog Games are proud to announce the release of The Witches Collector’s Edition. Take on the role of Tiffany Aching or one of her friends and dive into the land of Lancre. You must deal with the various ‘problems’ that crop up, which may be a broken limb or an invasion of elves.

The Collector’s Edition comes with four hand crafted pewter pieces, representing Tiffany, Petulia Gristle, Annagramma, and Dimity Hubbub. The game also contains a poster showing Peter Dennis’s artwork. This edition is limited to two thousand copies.

Czyli oficjalnie potwierdzaja, ze gra zostala wydana. Limit 2000 kopii. Figurki + plakat.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: mig »

Jak się gra skaluje? Podobnie jak Ankh Morpork (na dwóch większa kontrola ale mniejszy fun a na 4 totalny, fantastyczny chaos;)?
Szykuje sobie program na sobotnie spotkanie i nie wiem czy Wiedźmy brać pod uwagę...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Atamán »

Ja niestety tylko po jednej (czteroosobowej) partii, więc o skalowaniu gry nie powinienem się wypowiadać, ale moim zdaniem wrażenia z gry mogą być podobne niezależnie od liczby graczy. A powód tego widzę w dosyć słabej interakcji.

Ankh-Morpork jest mocno konfrontacyjny, chaotyczny, można bić lidera itp. W Wiedźmach tego nie ma. Jest wyścig o żetony problemów i próba ich pokonania opparta na zasadzie "push your luck". Po pierwszej partii czuję się trochę zawiedziony, liczyłem chyba na coś odrobinę głębszego.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Lord Voldemort »

Wiedzmy, w przeciwienstwie do Ankh Morpork, chyba najlepiej dzialaja jako gra 2-osobowa.
Na 4 osoby, powaznie mozna rozwazac wariant kooperacyjny.

Ale nie martw sie, w 3-ciej czesci Swiatodyskowej powinienes sie odnalezc. Gra ma byc ciezsza, nawet od Ankh-Morpork. Koncept calkiem fajny (ale nie powiem jaki bo nie moge).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: rastula »

Lord Voldemort pisze:Wiedzmy, w przeciwienstwie do Ankh Morpork, chyba najlepiej dzialaja jako gra 2-osobowa.
Na 4 osoby, powaznie mozna rozwazac wariant kooperacyjny.

Ale nie martw sie, w 3-ciej czesci Swiatodyskowej powinienes sie odnalezc. Gra ma byc ciezsza, nawet od Ankh-Morpork. Koncept calkiem fajny (ale nie powiem jaki bo nie moge).

Ale nie mówisz o Guards Guards?

http://boardgamegeek.com/boardgame/9277 ... -boardgame
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: kisio »

Lord pewnie miał na myśli grę Wallace'a :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4088
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 297 times
Been thanked: 175 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: lacki2000 »

Mnie na razie wariant solo nie zachwycił (przez to, że głównym elementem jest kościologia ewentualnie modyfikowana kartami). W weekend spróbujemy w większym gronie.
Plansza jest ładna, grafiki i elementy spoko ale jednak czuję ogromną przepaść między klimatem gry a serią książek o wiedźmach. Zdecydowanie bardziej podobał mi się mechanizm odwrotny użyty w AM czyli: głównie zagrywamy karty i czasem rzucamy kością. Może przy wesołej ekipie z lekkim wspomaganiem soku z jęczmienia gra nabierze rumieńców.
Lord Voldemort pisze:Ale nie martw sie, w 3-ciej czesci Swiatodyskowej powinienes sie odnalezc. Gra ma byc ciezsza, nawet od Ankh-Morpork. Koncept calkiem fajny (ale nie powiem jaki bo nie moge).
A można jeszcze składać propozycje do Martina? Bo ja bym chciał czegoś na całym dysku, więc mapa okrągła, z poszczególnymi państwami i co do strategii to jakiś miks polityczno-militarno-ekonomiczny. I kość może być ale taka niezbyt ruchliwa.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: rastula »

lacki2000 pisze:
Lord Voldemort pisze:Ale nie martw sie, w 3-ciej czesci Swiatodyskowej powinienes sie odnalezc. Gra ma byc ciezsza, nawet od Ankh-Morpork. Koncept calkiem fajny (ale nie powiem jaki bo nie moge).
A można jeszcze składać propozycje do Martina? Bo ja bym chciał czegoś na całym dysku, więc mapa okrągła, z poszczególnymi państwami i co do strategii to jakiś miks polityczno-militarno-ekonomiczny. I kość może być ale taka niezbyt ruchliwa.

np gra o dostarczaniu poczty na Żółwiu, how exiting ;D
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: yanoo »

Mam za sobą kilka partii - gra lekka, łatwa i bardzo losowa. Ot, wesołe turlanie kostką, z decyzyjnością na poziomie Monopoly. Dobra gierka na rozluźnienie nad śliczną planszą.

Jak ktoś oczekuje czegoś głębszego, to niech nawet nie dotyka :)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Aduanath »

Ja też jestem Wiedźmami zachwycona :) . Tym bardziej, że różne sytuacje z książki się przypominają ;) . Tylko się Sabatu Czarownic doczekać nie mogę :( . Miał być w Halloween, a tu nadal cisza...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: TTR_1983 »

Aduanath pisze:Ja też jestem Wiedźmami zachwycona :) . Tym bardziej, że różne sytuacje z książki się przypominają ;) . Tylko się Sabatu Czarownic doczekać nie mogę :( . Miał być w Halloween, a tu nadal cisza...
Powiem szczerze, że widziałem w Essen i mam mieszane uczucia. Wtedy cena na polskim stoisku była 15 EUR i to zdecydowanie za dużo. Mimo, iż figurki są ładne to sa b. małe i jakoś nie porywają. Może to kwestia gustu. No i ta cena.

Pytanie do wydawnictwa: co z wymianą wadliwych żetonów?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Trolliszcze »

15 euro?! przecież to 60 złotych!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:15 euro?! przecież to 60 złotych!

mowa o zestawie plastikowych figurek od microart


niby cena 15 PLN za dobra figurkę nie jest kosmiczna, ale ...no nie wiem
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Trolliszcze »

Ale ja właśnie jestem w szoku, że za cztery figurki można dać 60 złotych. Dla mnie osobiście to absurd, chyba naprawdę tylko dla największych fanów.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Palmer »

Czyli droższa wersja kolekcjonerska będzie tańsza od wersji normalnej "upiększonej" ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:Ale ja właśnie jestem w szoku, że za cztery figurki można dać 60 złotych. Dla mnie osobiście to absurd, chyba naprawdę tylko dla największych fanów.

w takim razie pozostaje mi się tylko zgodzić... zobaczymy jaka cena w PL - ale pewnie też poniżej 50 PLN nie zejdzie... to już bym chyba rozważył metalowe figurski ze świata dysku z tej wytwórni ;)...jeszcze droższe ;)

http://client-cdn.crystalcommerce.com/p ... Brooms.jpg



ps. wiem wiem, trzeba skleić , pomalować i są tylko 3 ;)...inny rynek, inny produkt ... ból dupy mam słaby ;D
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Aduanath »

Na facebooku pisali, że sugerowana cena detaliczna to 55zł - jeśli sklep uzna to za słuszne, może sprzedawać taniej.
I tak, jestem fanką zarówno książek Pratchetta, jak i grę odbieram pozytywnie i zdecydowanie chcę te figurki. Najlepiej już, teraz, natychmiast :D

A co do żetonów - się drukują, Phalanx Games czeka, aż drukarnia je przyśle, najprawdopodobniej w okolicach połowy miesiąca.
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1350
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: nahar »

Figurki są moim zdaniem fajniejsze niż te drewniane kapelusze.
Nie dla mnie bo akceptowalna cena to wg mnie ok 30 pln. Nie da się ukryć, że za tyle to raczej nie będą sprzedawane. 55 pln to już przesada, szczególnie, że grę w preorderze można było mieć za ok 115 pln.

Wczoraj grałem 3 x z Najlepszą z Żon.
Wrażenia:
Prosta gra rodzinna, dla fanów Świata Dysku super, dla geeków planszowych, którzy nie znają twórczości Pratchetta nie nadaje się wg mnie. To już lepiej grać w Zlot Czarownic. Ja jestem fanem: "Pan Lankin: trudność problemu 19 - z kości mam 15 i Patelnią Go +4! Poszedł!".

Plus - wariant solo, ale niestety jest do zagrania kilka, maks naście razy po potem to już nuda (ja zagrałem 5 razy).
Szczególnie, że po osiągnięciu pewnego pułapu punktowego (ok 40) nie ma za bardzo innego sposobu wykręcenia większego wyniku niż liczyć na szczęście w kartach lub kościach.

Nie wiem tylko co się dzieje jak dwóch graczy ma po równo Rechotu - my zagraliśmy, że zabiera się przeciwnikowi.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Furia »

nahar pisze:Nie wiem tylko co się dzieje jak dwóch graczy ma po równo Rechotu - my zagraliśmy, że zabiera się przeciwnikowi.
My w tej sytuacji rozdawaliśmy Czarną Alis.
Faktem jest, że gra może się szybko znudzić. Spodziewaliśmy się czegoś zbliżonego poziomem i skomplikowaniem do Ankh-Morpork, a tak niestety nie jest. Obawiam się, że po kolejnych dwóch, trzech partiach gra wyląduje w ofertach na sprzedaż.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: berni »

Furia ma rację. Jeśli gracz jest wsród tych, którzy mają najwięcej żetonów rechotu, to musi wziąć Czarną Alis.

A gra do kulania przy piwie się nadaje idealnie, zwłaszcza z takimi smaczkami na planszy jak wymownie wzniesienie na mapie oznaczone nazwą Długi ;)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 04 lis 2013, 18:32 przez berni, łącznie zmieniany 1 raz.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Witches/ŚD:Wiedźmy [M.Wallace]

Post autor: Furia »

berni pisze:A gra do kulania przy piwie się nadaje idealnie, zwłaszcza z takimi smaczkami na planszy jak wymownie wzniesienie na mapie oznaczone nazwą Długi ;)
Właśnie w takich okolicznościach ostatnio to wypatrzyliśmy. ;)
ODPOWIEDZ