Star Wars

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Star Wars

Post autor: walkingdead »

Moja druga połówka nie podziela wielkiej miłości do gier, podchodzi do nich z dystansem. Ostatniej szansy upatruje w grze, która będzie bezpośrednio nawiązywać do Star Wars, której to serii jest fanem.
Przeszukiwałam rodzime sklepy i znalazłam multum RPG i LCG, które raczej odpadają.
Znalazłam również grę planszową Star Wars - Geonosis Arena oraz Munchkina SW.Z tych dwóch propozycji, bardziej odpowiednia wydaje się SW- Geonosis Arena, ale nie jestem przekonana czy to dobry wybór. Może ktoś się wypowie na jej temat, a może gdzieś w czeluściach sklepów sa inne tytuły warte uwagi, które przeoczyłam?

Moje oczekiwania wobec poszukiwanej gry:
- gra musi być ciekawa i wciągająca :wink: ,
- temat- Star Wars,
- grafika i fabuła - jak najbardziej oddające klimat serii SW,
- tytuł raczej z tych bardziej przystępnych, umożliwiających odnalezienie się w grze osobom niedoświadczonym,
- gra raczej w okolicach 1h,
- cena bez specjalnego znaczenia,
- wskazanym by było gdyby gra dość dobrze działała zarówno dla 2 osób jak i większej liczby graczy.

Dziękuję! :wink:
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Star Wars

Post autor: Epyon »

Czemu LCG odpada?

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars

Post autor: rastula »

no to jak LCG odpada... to raczej to co jest dostępne to szmira ...


Queens Gambit jest ponoć klimatyczne - ale ostatni Indianie którzy to widzieli w sprzedaży już dawno polują na bizony z Wielkim Manitou

http://boardgamegeek.com/boardgame/939/ ... ens-gambit


x-wing jeszcze...bitewniak poniekąd
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars

Post autor: Wolf »

Akurat Star Wars LCG pasuje najlepiej do tych wymagań. Nie wiem dlaczego przekreślasz ten tytuł.
Jeżeli obawiasz się samego formatu LCG to musisz wziąć pod uwagę, że w SW jest on najbardziej przystępny ze wszystkich LCG i przyjazny również dla graczy, którzy na co dzień w LCG nie grają.

Budowanie talii zostało tutaj uproszczone i nie wybiera się pojedynczych kart tylko całe zestawy. Nie trzeba ładować pieniędzy w małe dodatki, żeby cieszyć się grą, a sama podstawka w zupełności wystarczy, żeby sprawdzić czy gra się przyjmie. Zasady nie są trudne, jest klimat SW, grafiki są świetne (rysunki inspirowane scenami z filmów). Co prawda póki co można grać tylko na 2 graczy, ale niedługo wyjdzie dodatek wprowadzający grę wieloosobową (do 4 graczy).

Jak gra się przyjmie to następnym krokiem jest duży dodatek (Krawędź Ciemności), a następnie ten dodatek do gry wieloosobowej (Równowaga Mocy) i to wszystko.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 13:15 przez Wolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Star Wars

Post autor: TuReK »

walkingdead pisze: - gra musi być ciekawa i wciągająca :wink: ,
- temat- Star Wars,
- grafika i fabuła - jak najbardziej oddające klimat serii SW,
- tytuł raczej z tych bardziej przystępnych, umożliwiających odnalezienie się w grze osobom niedoświadczonym,
- gra raczej w okolicach 1h,
- cena bez specjalnego znaczenia,
- wskazanym by było gdyby gra dość dobrze działała zarówno dla 2 osób jak i większej liczby graczy.
X-wing figurkowy (na więcej graczy lekko naciągane)
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars

Post autor: rastula »

ad LCG
a jak nie chcesz grać w więcej niż 2 osoby to i ten drugi dodatek duży można odpuścić i czekać na następny...
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars

Post autor: Dwntn »

rastula pisze:no to jak LCG odpada... to raczej to co jest dostępne to szmira ...


Queens Gambit jest ponoć klimatyczne - ale ostatni Indianie którzy to widzieli w sprzedaży już dawno polują na bizony z Wielkim Manitou

http://boardgamegeek.com/boardgame/939/ ... ens-gambit


x-wing jeszcze...bitewniak poniekąd
Z bitewniaków osadzonych w uniwersum Star Wars mogę jeszcze polecić stara grę Star Wars Epic Duels. Poza tym bieda - kilka gier z serii Risk Star Wars i to co można znaleźć tutaj: http://boardgamegeek.com/geeksearch.php ... wars&B1=Go

- K.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Star Wars

Post autor: walkingdead »

Super, dziękuję za cenne uwagi!
Właśnie w LCG trochę martwi mnie wizja mozolnego budowania talii, wydawania mnóstwa pieniędzy na nowe karty, tylko po to by dało się sensowanie grać. Wolę kiedy sama podstawowa gra jest spójną całością i wystarczy dla zapewnienia świetnej zabawy. Moje wątpliwości mogą jednak wynikać z braku doświadczenia z LCG i być może mylnego wyobrażenia o tejże formie grania.

Czyli podsumowując, od czego zacząć przygodę z LCG Star Wars (konkretny tytuł)? W Rebel widziałam sporo tych zestawów i muszę przyznać,że jestem lekko zagubiona.

Dziękuję za cenne posty!
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars

Post autor: Wolf »

walkingdead pisze:Czyli podsumowując, od czego zacząć przygodę z LCG Star Wars (konkretny tytuł)? W Rebel widziałam sporo tych zestawów i muszę przyznać,że jestem lekko zagubiona.
Na początek po prostu zestaw podstawowy:
- http://www.rebel.pl/product.php/1,2016/ ... awowy.html

I to jest jak najbardziej zestaw kompletny i wystarczający do bezproblemowego grania i stwierdzenia czy ta gra się wam podoba.

A jak się już spodoba i zdecydujecie się na dodatek to:
- http://www.rebel.pl/product.php/1,2017/ ... nosci.html

"Małe dodatki" - czyli wszystko co kosztuje ok. 50 zł możesz spokojnie pominąć.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Star Wars

Post autor: walkingdead »

Świetnie! Wielkie dzięki. :mrgreen: Zaraz przekażę te propozycje.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 19:42 przez walkingdead, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars

Post autor: Dwntn »

Wolf pisze: Na początek po prostu zestaw podstawowy:
- http://www.rebel.pl/product.php/1,2016/ ... awowy.html

I to jest jak najbardziej zestaw kompletny i wystarczający do bezproblemowego grania i stwierdzenia czy ta gra się wam podoba.
Niestety, nie zgodzę się ze sformułowaniem że podstawka jest kompletnym zestawem do gry. Nadaje się do tego aby poznać podstawy gry, ale z drugiej strony nie zawiera nawet wszystkich frakcji jakie występują w grze trzeba zainwestować w rozszerzenie).

Najlepiej znaleźć kogoś w Twojej okolicy kto ma tą grę i zagrać kilka partii.

Co do mozolności budowania talii, w SW LCG składanie talii jest uproszczone do maksimum - gra zawiera tzw. zestawy celów (1 cel i 5 kart towarzyszacych). Talia musi się składać minimalnie z 10 kart celów, którym zawsze towarzyszą pozostałe karty z danego zestawu (zestawy są nierozerwalne). Można więc umownie powiedzieć że budowa talii sprowadza się do wyboru 10 kart spośród wszystkich dostępnych w grze.

Budując swoje talie sam najczęściej posługuje się strona Star Wars Deck Builder, na której można własnoręcznie złożyć talię, lub skorzystać z gotowych zestawów opublikowanych przez innych użytkowników.

Panie tylko czy faktycznie zależy Co na inwestowaniu w grę karcianą - biorąc pod uwagę fakt że aby stanowić konkurencję dla innych graczy, należy co jakiś czas kupować kolejne zestawu kart, gry LCG są studią bez dna.

-K.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars

Post autor: Wolf »

Dwntn pisze:Niestety, nie zgodzę się ze sformułowaniem że podstawka jest kompletnym zestawem do gry. Nadaje się do tego aby poznać podstawy gry, ale z drugiej strony nie zawiera nawet wszystkich frakcji jakie występują w grze trzeba zainwestować w rozszerzenie).
Zawiera kompletny zestaw kart potrzebny do gry dla 2 osób i 4 frakcje, a co za tym idzie stanowi samodzielny produkt, który nadaje się do grania bez inwestowania w dodatki. 2 dodatkowe frakcje występujące w dodatku (oraz dodatkowe karty do frakcji z podstawki) nie są niezbędne do gry, co najwyżej do jej urozmaicenia.
Dwntn pisze:Panie tylko czy faktycznie zależy Co na inwestowaniu w grę karcianą - biorąc pod uwagę fakt że aby stanowić konkurencję dla innych graczy, należy co jakiś czas kupować kolejne zestawu kart, gry LCG są studią bez dna.
Autorce tematu chodzi o granie "domowe", a nie turniejowe, więc nie musi dokupować dodatkowych zestawów.
walkingdead pisze:Świetnie! Wielkie dzięki. :mrgreen: Zaraz przekażę te propozycje.
Jak to nie pomoże, to chyba trzeba mysleć o rozwodzie :wink:
Pozostaje życzyć powodzenia, a jak się nie uda to na następny raz trzeba sprawdzać planszówko-przyjazność przed ślubem :lol:.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Star Wars

Post autor: walkingdead »

Tak,grywanie w domu. Właśnie to kupowanie kart mnie przeraża, wszakże, gotówkę wolę inwestować w poznawanie nowych i różnorakich gier niż wzbogacanie jednej posiadanej serii.Wolę więc twory "kompletne".
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 00:31 przez walkingdead, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars

Post autor: Yavi »

Nie wiem jak to wygląda w przypadku Star Wars akurat, ale znając życie podstawka oferuje tylko prostsze mechaniki i gotowe talie, których nie da się zmodyfikować.
LCG mimo wszystko jest bardzo podobne do TCG, osobiście uważam, że zakup TYLKO podstawki mija się z celem.
Zanim zdecydujecie się na zakup radzę poczytać trochę na temat tego formatu i decyzję podjąć na spokojnie.

A może znajdzie się jakaś inne tematyka, która przypasuje mężowi? :>
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Star Wars

Post autor: walkingdead »

Yavi pisze:Nie wiem jak to wygląda w przypadku Star Wars akurat, ale znając życie podstawka oferuje tylko prostsze mechaniki i gotowe talie, których nie da się zmodyfikować.
LCG mimo wszystko jest bardzo podobne do TCG, osobiście uważam, że zakup TYLKO podstawki mija się z celem.
Zanim zdecydujecie się na zakup radzę poczytać trochę na temat tego formatu i decyzję podjąć na spokojnie.

A może znajdzie się jakaś inne tematyka, która przypasuje mężowi? :>
Spróbuję poszukać w okolicy możliwości wypożyczenia SW LCG.
Ewentualnie, zerknę również na inne kosmiczno -galaktyczne gry.

Raz jeszcze dziękuję za nieocenioną pomoc.
ODPOWIEDZ