[Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Zabaluk
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:42

[Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Zabaluk »

Witam,

Zastanawiam się nad udostępnieniem miejscówki do grania ( ciężko to nazwać lokalem ) i chciałem się zapytać o kilka opinii na ten temat.

Docelowo chciałbym mieć lokal gdzię będzie można spokojnie pograć, wypożyczyć grę oraz kupić - ale można powiedzieć że zaczynam prawie od zera tzn. :

- mam już działalność, którą chciałbym rozszerzyć o gry itp
- dysponuję miejscem, które mogłoby początkowo słóżyć do grania, spotkań i rozkręceniu trochę biznesu i nabrania renomy - z tym że owe miejsce nie jest zbyt przystosowane. Jest to poprostu stary magazyn.
- mam kilka większych stołów
- dysponuję baardzo małą ilością gier, ale jestem w trakcie nabywania
- Nie dysponuję dużą kwotą na rozruch, dlatego chciałbym zaczynać małymi krokami

Reasumując zastanawiam się czy jak bym zaczął robić spotkania w tym magazynie to czy na początku bym nie zraził osób do tego miejsca.
Takimi małymi spotkaniami, zyski z napojów, przekonsek, datków (?) bym przeznaczał na zakup nowych gier oraz modernizacji pomieszczenia na bardziej przyjazne.
Miejscówka jest taka że można by grać i do rana.

Zastanawiam się czy byliby chętni żeby mnie wesprzeć przychodząc w to miejsce, wykazując zainteresowanie i pomagać mi to rozkręcić miejscówke, czy takie "niegotowe miejsce" odrazu odpada i nie warto się w to bawić?

Czy was satysfakcjonowało by kilka stołów i krzeseł w magazynie, napoje, przekonski, ew. jakaś delikatna muzyczka w tle? Ja wiem że w domu są lepsze warunki, ale mówię tu o początkach.

Co jeszcze musiałoby się tam znaleść na początek, ale nie wymagającego dużych nakładów finansowych?

Proszę o wasze opinie
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Rocy7 »

Na poczatek to chcialbym bardziej konkretnej informacji o lokalizacji miejscowki i planowanych godzinach otwarcia (w jakie dni od ktorej do ktorej). Najlepiej po godzinie 16 z dni mi pasuje piatek i weekendy.
Mimo iz masz malo gier lista by sie przydala by zachecic potencjalych chetnych zwlaszcza jesli masz lubiane lub rzadko udostepniane tytuly (niestety jesli nie masz ich w swojej kolekcji to nabycie ich moze okazac sie gra nie warta swieczki).
W kwestii miejscowki asteta nie jestem wiec moze przezyc stan "w budowie" o ile beda:
1) duze stoly (czym wedlug Ciebie jest duzy stol? Wymiary by sie przydaly?)
2) wygodne krzesla sofy itp.
3) ogrzewanie (bez tego przy aktualnej pogodzie miejscowka odpada)
4) dobrze opisany dojazd link do google maps z lokalizacja, numery linii itp.
5) mila atmosfera
6) w kwestii jedzenia napoi chcialbym wiedziec co oferujesz
7) porzadek czystosc przezyje gole sciany ale nie balagan i kurz
8) magazyn oznacza ze nie ma w okolicy toalety? / to tez pewien problem.
Oraz "last but not least" ludzie tutaj niestety mozesz miec najwiekszy problem na chwile obecna oprocz planszowek Twoj lokal sam z siebie nie przyciaga ludzi (jak chociazby Fenomenalna Cafe z powodu lokalizacji) w planszowki nie da sie grac bez chetnych graczy. Jesli nie zoorganizujesz / zachecisz kilku osob na poczatek ciezko bedzie przyciagnac innych ludzi.

Przydalyby sie tez zdjecia miejscowki:) w kwestii zachecenia ludzi moze jakies konkursy turnieje z grami do wygrania? Darmowe 1 piwo etc.?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Gothik »

Warszawska grupa grających w Dust Tactics po zamknięciu starego Paradoxu szuka nowego miejsca na regularne granie (potrzebujemy dużo miejsca) i bylibyśmy zainteresowani, jak najbardziej odpłatnie. Poza tym, że jesteśmy grupą czarujących, błyskotliwych mężczyzn mamy dwie wady: a) pijemy, b) palimy. Jeśli nie bylibyśmy uciążliwi dla innych, to daj znać. Jak pisał przedmówca - przydałoby się więcej informacji o samej miejscówce.
Salvadore21

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Salvadore21 »

Mi sama w sobie idea "nieprzygotowania" się podoba. Tylko fakt, more details:)
Zabaluk
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:42

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Zabaluk »

Przepraszam za zwłokę, ale byłem trochę zaganiany.

Lokalizacja:

Ul. Powązkowska (przytanek autobusowy Elbląska: 122, 103, 180) - można powiedzieć że na granicy Żoliborza, Bielan i Bemowa

Godziny otwarcia:

od 18 raczej bez ograniczenia.
Dla nie może być i przez cały tydzień jeśli będzie zainteresowanie.

Co do moich gier, obecnie dysponuję bardzo małą kolekcją:
- jungle speed + dodatek
- dawno dawno temu . . .
- czerwony listopad
- dobble
- pędzące żółwie

1) stoły mam ok 5 szt. 140x75 cm, są lekkie i mobilne więc można je łączyć. Jednocześnie są stabilne
2) są krzesła wygodne ok 15 szt.
3) pomieszczenia są ogrzewane, ale dysponuję dodatkowo grzejnikami jakby były potrzebne
4) to już jest wyżej
5) miła atmosfera jest głównie zależna od gości, ale postaram się to wesprzeć =)
6) co do jedzenia i picia to mogę zaoferować soki, piwo, przekąski paczkowane na zimno (paluszki, orzeszki itp), przekonski na ciepło (kiełbaski, frytki, mini pizza) itp.
7) bałaganu zbytnio nie ma bo magazyn jest prawie pusty, oczywiście pomieszczenie przed przyjęciem gości będzie sprzątnięte =).
8) toaleta jest, papier również, z tym że trochę jej brakuje jeśli chodzi o estetykę. Oczywiście toaleta jest czysta.
9) ogólnie są dwa miejsca (w tym samym budynku) które można wykorzystać na spotkania w zależności od tematyki ( w głębi magazynu może być lepszy klimat na RPG)

Na każdym spotkaniu na rozpoczęciu planuję konkurs. Na początek do wygrania będzie kupon na przekąskę z bufetu - tak na zachętę.

Ogólnie jestem otwarty też na wszelkie propozycje, dlatego co jakiś czas byłaby przeprowadzna ankieta co poprawić, zmienić w lokalu żeby lepiej funkcjonował.

Jak ktoś będzie chciał zorganizować sobie spotkanie ze znajomymi też nie ma problemu, ale to już kwestia indywidualna.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Rocy7 »

W kwestii stolow jak mniemam sa one lite? Bez dziur nierownosci? Material blatow, szorstki, gladki?

W kwestii nagrod proponuje nagrody w jakis sposob powiazane z graniem w gry.
Wysłane z mojego MT11i
Zabaluk
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:42

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Zabaluk »

Co do stolow to sa one "kartonowe", gladkie, rowne, czarne, sliskie, bez dziur. Sadze ze punktowego nacisku 50kg moga nie wytrzymac. Ale gry w wiekszosci nie sa z olowiu ;-)
Salvadore21

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Salvadore21 »

To zaczynaj, bo idea mi się podoba;).

Tylko teraz pytanie jak chcesz zarabiać?
Bo fajnie by było jakby interes się kręcił, generalnie nie kupuję na mieście, ale chętnie dołożę się do interesu. Zorganizuj napoje różne, ale pamiętaj, że na alkohol musisz mieć koncescję, kara finansowa by Cię wykończyła;).

Możesz zrobić spotkanie rozruchowe, pewnie kilka osób się zbierze;)

aaaa,
grami się nie przejmuj. Ludzie mają swoje.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Rocy7 »

Byłem na miejscu lokacja nie jest zła zwłaszcza ta w podpiwniczeniu, choć (chyba że ktoś jest estetą) niestety oświetlenie na chwilę obecną nadaje się bardziej do RPG może bitewniaków niż do planszówek zwłaszcza z dużą ilością tekstu na kartach.
Krzesla sa co prawda identyczne ale w porzadku, stoly do wiekszych gier trzeba bedzie laczyc 2 ale tez nie widze problemow.
W kwestii finansowania na początek chyba najszybciej byłoby zrobić puszkę na dobrowolne datki na rozwój miejscówki lub coś w tym stylu.

Druga opcja wymagałaby czekania aż twórca miejscówki zbierze kasę na pozwolenia na handel itp.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2013, 10:49 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Muad'Dib »

Umawiałeś się jakoś z właścicielem miejsca, żeby to zobaczyć?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Rocy7 »

Tak. :) napisz mu pw to da Ci numer i namiary.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: godpuppet »

idealne miejsce do grania w gry ze świata Neuroshimy :)

ale raczej tylko dla zapaleńców, rodzin z dziećmi nie przyciągniesz...
All work and no play makes Jack a dull boy!
Zabaluk
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:42

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Zabaluk »

Tzn to jest miejscówka całkowicie bez przygotowania, tak na początek.

Oczywiście chciałbym doprowadzić to miejsce do ładu i składu =]
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: jax »

Na zdjęciach nie widzę tych stołów.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Zabaluk
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:42

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Zabaluk »

Stoły narazie są rozłożone, ale miejscówkę można dostosować do różnego rodzaju gier.

Równie dobrze można rzucić dywan i usiąść w kółku, np. przy grach RPG, czy na stole jak kto woli.

Magazyn jest na tyle duży że zastanawiałem się czy dałoby radę zrobić tam mini larpa. Może tego nie widać, bo zdjęcie jest rozmazane, ale magazyn ma ok 800 m2.

Jak będą chętni na gry to ja już zadbam o dostosowanie miejsca =)
Salvadore21

Re: [Warszawa] Bielany - Pomysł na miejscówke

Post autor: Salvadore21 »

Miejsce najpierw mnie przeraziło,
potem zaskoczyło,
potem przeraziło po raz kolejny,

a potem doszedłem do wniosku, że taki klimat jest CIEKAWY!!!
Mi się podoba idea miesjca do grania w takim miejscu. 800m? Możesz nieźle zorganizować
ODPOWIEDZ