(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

Witam
Byłem na spotkaniu z Wami na festiwalu GRAMY w Gdańsku. Pytałem Was o możliwość wspólnego testowania w innym terminie, bo w środę pracuję do wieczora. Zaproponuję niedługo jakiś inny termin (najprawdopodobniej weekend), póki co mam jednak pytanie odnośnie dzisiejszego spotkania.
Czy jest sens wpadać do Was około 20 (optymistycznie około 19:40)? Wziąłbym prototyp swojej gry karcianej "Prorocy" - czas rozgrywki 1-2 godz, ale jeśli nie starczy czasu, nie trzeba kończyć partii. Mógłbym też zagrać w jedną z Waszych gier - o ile będzie się otwierać w tym czasie jakaś partia.
Czy zdarza się, że rozgrywka zaczyna się tak późno? Jest sens przychodzić o tej godzinie?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Barcisz pisze:Byłem na spotkaniu z Wami na festiwalu GRAMY w Gdańsku. Pytałem Was o możliwość wspólnego testowania w innym terminie, bo w środę pracuję do wieczora. Zaproponuję niedługo jakiś inny termin (najprawdopodobniej weekend), póki co mam jednak pytanie odnośnie dzisiejszego spotkania.
Czy jest sens wpadać do Was około 20 (optymistycznie około 19:40)? Wziąłbym prototyp swojej gry karcianej "Prorocy" - czas rozgrywki 1-2 godz, ale jeśli nie starczy czasu, nie trzeba kończyć partii. Mógłbym też zagrać w jedną z Waszych gier - o ile będzie się otwierać w tym czasie jakaś partia.
Czy zdarza się, że rozgrywka zaczyna się tak późno? Jest sens przychodzić o tej godzinie?
Oczywiście, że tak — dwa posty wyżej najata pytała, czy coś będzie grane o 20. Może to być Twoja gra na przykład ;) Spróbuj — bywa, że czasem skończymy wcześniej, ale to zdarza się w sumie dość rzadko.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

OK, dzięki. To postaram się dotrzeć jak najszybciej :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Jan Madejski pisze:Ja przyniosę Mieszka. Przy odrobinie szczęścia nie będzie bardzo zepsuty do 20 ;)
Ja, ja, mnie wybierz, mnie! Mogę się zrewanżować partyjką Aliena. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Zaklepuje drugie krzesełko.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Byłem, zagrałem w Mieszka, bardzo fajny. :)
Przetestowałem też swój twór, który po kilku zmianach zaczyna wyglądać.

Dzięki wielkie dla Janka za testowanie i uwagi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

ZNALEZIONO!
Rękawiczki czarne skórzane marki Ochnik z paskiem i wzorkiem na wierzchu dłoni.
Do odebrania u portiera.

Witam,
I po reklamie :)
Wpierw praca w korporacji, gdzie staramy się awansować zanim zje nas stress. W związku z rozpoczęciem działalności firmy od restrukturyzacji i związanym z tym ciągłym napięciem nastąpiło szybkie i ogólne wypalenie zawodowe zespołu pracowniczego :)
Jeżeli chodzi o sam prototyp to jest to seria zgadywania jaką kartę zagrają nasi przeciwnicy, co było zabawne. Zasady są proste a przy 3 osobach rozgrywka płynna - często zagrywamy wydarzenia, tury trwają szybko. Obawiam się, że na 5 osób kartę wydarzenia będę zagrywał rzadziej, co jest mniej fajne. Podejrzewam, że do dopracowania są karty wydarzeń. W szczególności te wpływające na zagrane wcześniej karty pracy (np. karty harówki dają dodatkowy +k). Karty natychmiastowe i działające na donosy są w porządku, gdyż zagrywamy donosy w pełni świadomi zmienionych zasad w rundzie (np. donos bez negatywnych konsekwencji).

Niestety z gry płynie jeden smutny wniosek: awansować można tylko obijając się, w przeciwnym razie zeżre nas stres.

Następnie bal (^^) po przeróbkach. Zostały wyrzucone karty i zastąpione kostkami. Pojawiły się akcje na polach planszy. Jestem pozytywnie zaskoczony zmianami, ale wiele jeszcze przed końcem testów :) . Powrócił problem szybkiego znalezienia właściwego celu i dogonienia lidera, gdy ten już wszystkich przebadał. Dużo jeszcze pracy przed projektem, ale jest pozytywnie, gdyż ma to sens :)

Pozdrawiam.
Panrac
Posty: 25
Rejestracja: 21 gru 2011, 07:42
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Panrac »

Sir Lothar, dzięki za komentarz odnośnie Openspace'a, wprawdzie nie było mnie w środę, to maczam palce w ty projekcie. Z rzadszym zagrywaniem zdarzeń przy większej liczbie graczy chyba się na razie pogodzimy, ale wszelkie uwagi odnośnie samych zasada na kartach, są bardzo cenne.

Wniosek smutny, ale zamierzony.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Panrac pisze:Wniosek smutny, ale zamierzony.
Nie grałem, ale widząc takie stwierdzenie zaczynam się zastanawiać, kto będzie chciał w to grać? :) Tzn. w grę, która zasmuca.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Panrac
Posty: 25
Rejestracja: 21 gru 2011, 07:42
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Panrac »

Gra doprowadza do smutncyh wnoisków, ale niekoniecznie, mam nadzieję, zasmuca. Sczególnie, jeśli dla kogoś wniosek choć smutny nie jest zaskakujący.

Odwołuję sie tu do klasyki. Miś doprowadza do jak najbardziej smutnych wniosków na temat tamtej rzeczyeistości, a jednak nie przeszkadza to w dobrej zabaiwe. I taki też my stawiamy sobie ambitny cel, dobra zabawa poprzez smutne wnioski.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Czyli taki Dilbert? ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Mam pytanie z trochę innej półki, czy ktoś mógłby mi polecić dobry program do łatwego zrobienia kart?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

A możesz sprecyzować, czego dokładnie szukasz albo jakie karty musisz zrobić? :)
Bo można zacząć od pustych kartoników i pisaczka… a skończyć na kobyłach do składu jak InDesign.
Jest też taki program do robienia kart do Magica itp. który się nazywa Magic Set Editor — może pomóc.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

stalker pisze:A możesz sprecyzować, czego dokładnie szukasz albo jakie karty musisz zrobić? :)
Bo można zacząć od pustych kartoników i pisaczka… a skończyć na kobyłach do składu jak InDesign.
Jest też taki program do robienia kart do Magica itp. który się nazywa Magic Set Editor — może pomóc.
Chciałem podnieść trochę czytelność prototypu. Bo na tę chwilę karty wyglądają jak takie małe paseczki. Szukam czegoś co mi pozwoli zrobić jakiś szablon i pozwoli uzupełniać tylko dane, bez potrzeby przerabianie wszystkiego od początku w razie czego. Żadnej kobyły raczej zależy mi na prostocie i przejrzystości. :)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

Co prawda dopiero poniedziałek, ale ja już dzisiaj chciałem potwierdzić swoją obecność na środowym spotkaniu.
Przyniosę ze sobą maksymalnie uproszczoną wersję literowego miksera w pudełku od Granny (idealnie pasuje :wink: ) z całkiem nową (i obiecuję, że już ostatnią) wersją gry słownej pt. ŻABA. Wy (kto?) możecie jeszcze raz ścierpieć składanie liter, bo to ja i tak będę musiał "zjeść tę żabę", nawet zepsutą. :)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Tam jest literówka ;) program nazywa się INKSCAPE, a nie space :).

W środę zamierzam być, jak zwykle po 20 (i jak zwykle pewnie zajęcia się przeciągną i będzie to bardziej 20.30).
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja też będę, ale wyłącznie jako toster.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Inkscape super, linki bardzo przydatne tylko jednego nie mogę zrobić. Wymusić nowej linii. Próbuję poprzez uzycie \n w csv, ale jakoś nie chce działać na żadne sposoby. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? :)

I też będę w środę, z poprawioną swojej Stacji.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:Ja też będę, ale wyłącznie jako toster.
Opiekasz też bułki?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

stalker pisze:Opiekasz też bułki?
Wyłącznie suchary.
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

Ja pojawię się w środę około 19:45 (niestety pracuję do późna) i chętnie zagram w swoich "Proroków". Tydzień temu byłem pierwszy raz na spotkaniu i rozegrana partia pomogła mi w ulepszaniu gry. Dziękuję wszystkim, którzy zagrali i szczególnie Agacie za mnóstwo cennych uwag. Sądzę, że gra już jest ciekawsza niż tydzień temu i liczę na dalsze owocne testy :)
Pomyślałem, że napiszę trochę o samej grze i w ten sposób szczególnie zaproszę do rozgrywki osoby bardziej zainteresowane takim klimatem.
Jest to karciana gra licytacyjna, dość skomplikowana.
Wcielamy się w role proroków i próbujemy ustanowić dominującą religię. Potrzebujemy zbudować świątynię, zgromadzić relikwie i zatrudnić kapłanów. Codziennie do miasteczka przychodzą ludzie, którzy mniej lub bardziej bezpośrednio przybliżają nas do tego celu - np. kapłani, budowniczy, przedsiębiorcy, ale także zabójcy, dzięki którym przeszkadzamy konkurentom. Licytując się, zatrudniamy ich i co turę wykonujemy związane z nimi akcje.
Ważną rolę odgrywają też bogowie, którzy zsyłają swoje relikwie graczowi, który złoży najwyższą ofiarę. Potrafią też wspomóc swojego najwierniejszego wyznawcę lub ukarać wyznawcę znienawidzonego boga.
To tak w skrócie. Chętnie opowiem więcej w środę :)
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

Jan Madejski pisze:
stalker pisze:Opiekasz też bułki?
Wyłącznie suchary.
Pijesz do mnie czy do ŻABY? :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

krzypi pisze:
Jan Madejski pisze:
stalker pisze:Opiekasz też bułki?
Wyłącznie suchary.
Pijesz do mnie czy do ŻABY? :D
Nie pijemy, po opiekamy. Opiekana żaba? Możemy spróbować :)
krzypi pisze:Przyniosę ze sobą maksymalnie uproszczoną wersję literowego miksera w pudełku od Granny (idealnie pasuje :wink: ) z całkiem nową (i obiecuję, że już ostatnią) wersją gry słownej pt. ŻABA. Wy (kto?) możecie jeszcze raz ścierpieć składanie liter, bo to ja i tak będę musiał "zjeść tę żabę", nawet zepsutą. :)
Nie obiecuj gruszek na wierzbie, że ostatnia ;) Ostatnia będzie jak już ją ktoś wyda :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Żab jeszcze nie jadłam, chętnie spróbuję, jeśli nie wykumka z Monsoona za wcześnie ;)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
ODPOWIEDZ