Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: macike »

Portal Games pisze:Z przyjemnością informujemy, iż podpisaliśmy umowę na wydanie nowej Neuroshimy Hex w Rosji. Wydawcą gry będzie wydawnictwo Mosigra, jeden z największych wydawców gier w tym kraju.
Будет настолка. Хорошо.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Neuroshima Hex

Post autor: GambitGrelfer »

Jakich dodatków możemy się spodziewać z ikonami, lub nawet w szacie (pliz!) graficznej 3.0? Planujecie przedrukowywać to co jest już wydane, czy raczej nowa szata i ikonki będą dotyczyć nowych tytułów z serii?
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

W szacie graficznej 3.0 będą wychodzić nowe dodatki/armie oraz gdy skończy się nakład starych armii to będą też wydawane w 3.0. Taką przynajmniej odpowiedź dostałem pod jednym z wpisów na stronie Portalgames
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

W obliczu bardzo dużej ilości zapytań jakie otrzymujemy od nowych graczy NS HEX 3.0 podjęliśmy decyzję o pilnym druku wszystkich armii w wydaniu 3.0. Jeszcze w tym roku ukaże się pierwsza z nich, na styczeń przewidujemy dwie kolejne, w lutym kolejne dwie.

Szczegóły planu wydawniczego dodatków 3.0 wraz z prezentacją pierwszej z armii zaprezentujemy w najbliższym tygodniu na stronie internetowej Portal Games.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

Oo fajnie ;) Mogłaby to być stalowa policja lub neodżungla ;)
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: vlysses »

Czy w 3.0 będzie zmiana w NeoDżungli odnośnie znaczników trucizny?
W wersji na Androida nie ma ograniczeń odnośnie trucizny. Na moje pytanie Big Daddy's Creation stwierdziło, że to nie jest błąd, ale zezwolenie od MOracza ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

W sprawie zmian, decyzja należy do Michała Oracza. Jeśli Michał poprosi o zmianę, zrobimy zmianę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego zawartość nowej Neuroshimy.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

Zapraszamy do oglądania filmiku prezentującego przykładową rozgrywkę w Neuroshimę Hex:

https://www.youtube.com/watch?v=6_cASPLGKdc
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: orri »

Jak działają warianty trzyosobowe z instrukcji 3.0? Przetestował je może ktoś? Zastanawiam się nad zakupem Hexa, ale czasami chciałbym też pograć w trzy osoby.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

orri pisze:Jak działają warianty trzyosobowe z instrukcji 3.0? Przetestował je może ktoś? Zastanawiam się nad zakupem Hexa, ale czasami chciałbym też pograć w trzy osoby.
NH Hex to gra dla 2 osób :!: i jeśli przeszkodą w zakupie ma być wariant 3 osobowy to lepiej sobie podaruj :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: mig »

O ile dobrze kojarzę w NH 3.0 jest wariant, który chyba wcześniej funkcjonował jako nieoficjalny polegający na tym, ze uderzenie w sztab przeciwnika nie zabiera mu wytrzymałości tylko daje PZ temu kto bije. Ogranicza to problem kingmakingu. Nie grałem tak jeszcze ale brzmi dość sensownie. Choć faktem jest ze NH to typowa dwuosobowka i inne warianty są słabsze.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

Ja proponuję wariant: gracz A musi zniszczyć gracza B, gracz B bije C, a C bije A. Jak jeden gracz zginie to gra się kończy i wygrywa ten kto miał za zadanie go zniszczyć. Grałem tak raz i ma to sens, działa, no ale oczywiście nie ma startu to gry dwuosobowej i raczej już nigdy więcej tak nie zagram. Przecież jest takie mnóstwo dobrych gier 3-osobowych, więc czemu mam tracić ten czas na średnią we 3 NHex.

Natomiast zdecydowanie polecam rozegranie we trzy osoby symultanicznej partii. Każdy z każdym dwuosobowo, ale de facto w trzech różnych grach. Potrzeba do tego min 6 armii (i 3 plansze, ale to można wydrukować), ale dla większości uczestników tego forum to pewnie nie problem. Taka gra to zupełny brak downtime'u, nieustanna rozkmina, no i do tego trzeba się wkręcić w dwie gry na raz. Polecam!
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

Wiadomo - Hex najlepiej działa na dwie osoby, ale grając we trójkę też jest ciekawie( pod warunkiem że gramy na zasadach, że każdy zdobywa punkty na własną rękę, a sztaby są niezniszczalne). O ile na standardowych zasadach hex na 3 osoby nie działa to na tych alternatywnych gra się bardzo fajnie. Takie jest moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Portal Games pisze:W obliczu bardzo dużej ilości zapytań jakie otrzymujemy od nowych graczy NS HEX 3.0 podjęliśmy decyzję o pilnym druku wszystkich armii w wydaniu 3.0. Jeszcze w tym roku ukaże się pierwsza z nich, na styczeń przewidujemy dwie kolejne, w lutym kolejne dwie.
Chyba jednak nie dacie rady wydać w tym roku żadnej armii?

Nie wiem czy ktoś wcześniej pisał ale w instrukcji na stronie 7. jest błąd - sztaby Hegemonii i Borgo są zamienione podpisami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: grzemek »

W trzy osoby gra się świetnie w wariant "B" czyli punktowanie za atak na sztab i kto pierwszy zdobędzie 20pkt wygrywa. Naprawde dobrze się ten wariant sprawdził bo w wariańcie "A" żeby uniknąć kingmakingu graliśmy oszczędzając się troche czyli "tego juz atakowałem wiece teraz zaatakuje tego żeby było po równo" a w tej grze przeciez nie ma miejsce na miłość;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

Na stronie Portal Games można już zamówić nasz świąteczny prezent dla Hexomaniaków, czyli armię DDM!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Portal Games pisze:Na stronie Portal Games można już zamówić nasz świąteczny prezent dla Hexomaniaków, czyli armię DDM!
Czy do tej armii dodany zostanie jakiś opis, jak w przypadku armii z podstawki? Fajna by była taka karta informacyjna, nie tylko dla nowych graczy. A tak w ogóle to super że udało się Wam wydać DDM zgodnie z zapowiedziami. Tak trzymać!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Muad'Dib »

Ja zamówiłem wtorek/środa w Polterze i wczoraj otrzymałem przesyłkę. Dodają mini instrukcję do DDM. Do tego zaskoczył mnie sposób rozliczenia, wysłałem zamówienie z moim adresem i poprosiłem o nr konta do przelewu. Dostałem informację, że nr konta znajdę w przesyłce :shock: Mam nadzieję tylko, że ktoś nie oszuka wydawnictwa :? Może tylko mały minus, że to nie było w kopercie bąbelkowej. Wystarczyłoby uszkodzenie koperty i jakiś żeton z wypraski mógłby się zgubić (u mnie jeden latał luzem w kopercie) albo uszkodzić.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Matio.K »

Recenzja edycji 3.0 na blogu "Gry dla początkujących": http://www.grydlapoczatkujacych.pl/2014 ... enzja.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: TTR_1983 »

Są gdzieś w necie Hexogłówki do pobrania w pdf?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

mulek18 pisze:Są gdzieś w necie Hexogłówki do pobrania w pdf?
Przykro mi, ale nie. Jest to integralna część gry Neuroshima Hex 3.0 i nie są one udostępnione za darmo w formacie PDF.



Sharrash 3.0
Na stronie Portal Games opublikowaliśmy informację o nadchodzącej premierze armii Sharrash 3.0 wraz z prezentacją nowego pudełka, żetonów oraz instrukcją w formacie PDF. Szczegóły w tym miejscu.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Lucf »

Panie Portal Games - czy ta armia DDM bedzie dostepna w sklepach, ogólnie? Coś słyszałem, że miała być dodawana do preorderów gratis? Czy tylko bedzie do kupienia przez waszą www?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

DDM jest wydrukowana w limitowanym nakładzie z okazji premiery NS HEX 3.0 i est dostępna tylko przez naszą www.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

Sharrash 3.0 w tym tygodniu trafi do sklepów w całej Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy dla fanów Neuroshimy krótki teaser dedykowany Sharrash.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Neuroshima Hex

Post autor: muker »

Która z dodatkowych armii jest najbardziej n00b friendly?
Tzn. nie wymaga 35456656776876843523343 partii na końcie by mieć szanse nią wygrać.
ODPOWIEDZ