Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Ja nigdy nie grałem w 4 osoby dłużej niż 1,5h, co wydaje mi się całkiem sensownym i chyba raczej standardowym wynikiem..?
Dwuosobowo przeważnie kończymy po 45-60 minutach...ale może u nas szybciej (lub mniej) się myśli ;-)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: charlie brown »

Gra jest świetna, ale tryb 4 osobowy (mimo, że gra się przyjemnie) ciągnie się niemiłosiernie :(
Potwierdzam. Próbowaliśmy gry na 4 osoby i na razie skutecznie się wyleczyłem z tej opcji. Po swoim ruchu musisz odczekać aż 3 graczy, a jeśli choć któryś z nich jest początkujący i musi czytać karty, to możesz sobie spokojnie zrobić herbatę. No, ale ile tych herbat można pić w jeden wieczór :)
Mój wniosek jest taki, że zamiast zagrać jeden nudny mecz 2v2 lepiej zagrać dwa emocjonujące mecze 1v1 - czasowo wychodzi tyle samo, a można przetestować więcej ras, zamiast czekać na swój ruch...
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: 100rk »

Tryb czteroosobowy jest równie dobry jak w Hexie i Tezeuszu: jedyne co można o nim dobrego powiedzieć to to, że istnieje.
Te gry są stworzone do dueli i sprawdzają się w tym idealnie, nie wiem po co na siłę tworzyć dziwne i nie do końca przetestowane warianty.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Nowe talie do podstawowych frakcji już w sprzedaży. Ktoś może już ma? Podzieli się jakimiś spostrzeżeniami/uwagami?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Wczoraj za sprawą Mikusia :D moja Horda powiększyła się o Dzikusa i jego ferajnę. Po pierwszym przejrzeniu kart pomyślałem; "To ma być osobna armia - równorzędny przeciwnik dla "długobrodych kurdupli" i "długouchych tyczek" ?? - Niemożliwe." Taka była pierwsza reakcja. Po dłuższym zastanowieniu doszedłem jednak do wniosku, że nie są tacy źli, ale jako element deckbuldingu. Już sobie obmyśliłem co i gdzie wymienić, żeby "zielonoskóre tałatajstwo" było bardziej wydajne w eliminowaniu wroga. Być może jak zagram nimi kilka razy moje zdanie ulegnie zmianie ale póki co, jest to dla mnie taki duży Reinforcement Packs, przy czym absolutnie nie żałuje, iż stałem się jego posiadaczem :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Nowe talie zasadniczo biorą pod uwagę karty z zestawów uzupełnień i lepiej nadają się do tworzenia własnych kombinacji. Podsumowując udane talie i dobra podstawa do mieszania kart.
Wspomnę o tym w recenzji.
Darkanzai
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2011, 23:39

Re: Summoner Wars

Post autor: Darkanzai »

Co byście polecili jako pierwsze na początek zabawy z Summoner Wars? Któryś z mniejszych zestawów czy od razu Master Set? Swoją drogą, dostępność tej dużej paczki jest strasznie ograniczona - czekać na wydanie wersji pl czy zabierać się za angielskiego, kupując w jakimś zagranicznym sklepie (bądź też wyczekiwać wznowienia na rebelu)? Język nie jest przeszkodą, bardziej chodzi mi o jakość naszego tłumaczenia :)
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Summoner Wars

Post autor: Diaboliq »

Darkanzai pisze:Język nie jest przeszkodą, bardziej chodzi mi o jakość naszego tłumaczenia :)
Sugerujesz że jest zła? Moim zdaniem bardzo dobra, wiadomo kilka literówek, ale całokształt jak najbardziej na +. Ja uważam że lepiej wspomóc polskie wydawnictwo niż zagraniczne, ale to jest sprawa każdego z osobna. :) A zacząć możesz od zestawów podstawowych i talii które już wyszły.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: iapetus »

Jak sam wydawca informuje, w Master Secie nie będzie "małych" frakcji, więc nie widzę przeszkód, żebyś spróbował na starterze z dwiema frakcjami i taką-sobie planszą. Jak Ci nie podejdzie to utopisz niewielką kasę, jak okaże się, że pasuje - droga wolna do Master Seta. I już będziesz miał przynajmniej dwie dodatkowe armie, na których robiłeś testy :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Ash »

Czy gra w SW ktoś z Łodzi? Chętnie bym zagrał jakąś szybką partyjkę zanim zadecyduję o ewentualnym zakupie.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

O, to i ja się podepnę. Jeśli ktoś chętny pograć w SW w Toruniu w soboty lub w Elblągu od poniedziąłku do czwartku poproszę o jakiś kontakt. Moge nauczyc zasad i pożyczyć talie do gry, jest w czym wybierać : )

mail: karharoth22@gmail.com
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, 15:20 przez Karh, łącznie zmieniany 1 raz.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

To i ja napiszę, że czekam na chętnych z Gdyni. Ewentualnie jak komuś nie przeszkadza gra przez komputer proponuje partyjkę na Vassalu.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wosho »

A w Wawie ktos gdzies gra regularnie? :)
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Zaopatrzyłem się w zestaw Gobliny vs. krasnoludy. jak ktoś chętny do pogrania w Szczecinie, to proszę pisać.
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: serdi »

adalbert pisze:Zaopatrzyłem się w zestaw Gobliny vs. krasnoludy. jak ktoś chętny do pogrania w Szczecinie, to proszę pisać.
Jestem zainteresowany, ale bardzo ograniczony czasowo...
Mam Elfy kontra Orki, na razie grałem tylko parę razy z 10-letnią córką,
szybki setup, krótki czas rozgrywki, dużo możliwości taktycznych, i emocje,
do końca nie wiadomo kto wygra, można zaskoczyć przeciwnika na sam koniec,
rzeczywiście rozgrywka przypomina trochę bitwę w Herosach...
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

pw.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Darboh »

Wczorajsza rozgrywka z synem. Ja Strażą, on Elfami zielonymi. Moja standardowa strategia, bunkier, rozbijam wszystkie jego ataki. On kombinuje lwicami, lwiarzami, wszystko zniszczone. Powoli wystawiam wszystkich czempionów i doczyszczam plansze z jego jednostek. On w końcu nic nie wystawia. Ja mam na stole 5 jednostek podstawowych i trzech czempionów, którzy zagonili Abu Szyna (został sam) w róg planszy - czuje smak zwycięstwa :) W następnej turze wygrywam :) Tymczasem młody (mając mur przy granicy) wystawia drzewca i zagrywa pieśń z dopałką do ruchu. Drzewiec rusza się 4 pola depcząc moich łuczników i dochodząc do Sery Eldwyn. 5 kości ataku w Serę (miała już 2 obrażenia) :) Przegrałem :) Epicko :D
Aż się musiałem tym podzielić :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 808 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

Nic tylko pogratulować syna :D
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Z braku chętnych do gry powoli skłaniam się do gry przez program Vassal. Ma ktoś może jakiś opis jak grać przez to coś?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Poniżej link do sensownego opisu jak zacząć (może skorzysta ktoś jeszcze). Co prawda w języku angielskim ale idzie się połapać o co chodzi.

http://www.plaidhatgames.com/sum_forums ... ing-Vassal

Jak będziesz się miał jakiś problem albo będziesz chciał się ustawić na partyjkę pisz na pw.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: iapetus »

Darboh, właśnie takie emocje towarzyszą moim partiom. Często gęsto mam mistrza kontra mistrza, bo reszta na cmentarzu ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Summoner Wars

Post autor: maciejo »

100rk pisze:Tryb czteroosobowy jest równie dobry jak w Hexie i Tezeuszu: jedyne co można o nim dobrego powiedzieć to to, że istnieje.
Te gry są stworzone do dueli i sprawdzają się w tym idealnie, nie wiem po co na siłę tworzyć dziwne i nie do końca przetestowane warianty.
Amen.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Yavi »

Dwa pytania:
1. Wiecie może czy Master Set do SW pojawi się w języku polskim w najbliższym czasie (1-2 kwartał 2014)? Bądź czy pojawi się w ogóle?
2. Czy karty z wersji angielskiej są rzeczywiście aż tak brzydkie? Przeglądałem kilka w necie i zniechęcają. Podobno te polskojęzyczne są trochę ładniejsze.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Yavi pisze: 2. Czy karty z wersji angielskiej są rzeczywiście aż tak brzydkie? Przeglądałem kilka w necie i zniechęcają. Podobno te polskojęzyczne są trochę ładniejsze.

Grafiki w SW są PIĘKNE. :)


Kwestia gustu oczywiście, jedni lubią old schoolową grafikę rodem z lat 90' a inni grafiki od ffg, które są dla mnie za słodkie. ;)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 14:08 przez Karh, łącznie zmieniany 1 raz.
I was born too late
And I'll never be like you
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Yavi pisze:Dwa pytania:
1. Wiecie może czy Master Set do SW pojawi się w języku polskim w najbliższym czasie (1-2 kwartał 2014)? Bądź czy pojawi się w ogóle?
2. Czy karty z wersji angielskiej są rzeczywiście aż tak brzydkie? Przeglądałem kilka w necie i zniechęcają. Podobno te polskojęzyczne są trochę ładniejsze.
Master Set pojawi się w 2014- wydawca na razie nie podał konkretnej daty
Postaci na kartach faktycznie nie są piękne, ale taki urok tej gry. W wersji angielskiej są takie same.
ODPOWIEDZ