Asy przestworzy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Leser »

Andy pisze:Przeczytałem instrukcję do Asów Przestworzy i moje rozumienie kategorii "gra rodzinna" legło w gruzach. Wydawało mi się dotąd, że dotyczy ona po prostu gier, do których mogą zasiąść przedstawiciele kilku pokoleń, a ci najmłodsi będą w stanie walczyć z pozostałymi bez żadnych form "wspomagania". Asy Przestworzy zostali określeni jako gra dla graczy od lat 8. Otóż znam rodziny, które grają z osobami w tym wieku lub niewiele starszymi (bez dawania żadnych forów!) np. w Szoguna, Suburbię, czy 7 Cudów. Zdarza się, że juniorzy wygrywają.

Tymczasem mechanizm Asów Przestworzy jest nieznacznym rozwinięciem gry w wojnę: każdy z graczy wykłada z ręki kartę, zwycięża gracz, który zagrał kartę o wyższej wartości. Oczywiście wiem, że używa się także "kart zwycięstwa", ale jest ich tylko pięć, a ich działanie i moment zagrania są zupełnie oczywiste. Jest to więc wg mnie typowa gra dla młodszych dzieci i to raczej jako wprowadzenie do planszówek/karcianek.

Osadzenie gry w "realiach walk powietrznych z czasów pierwszej wojny światowej" to zabawne sformułowanie, jako że gra mogłaby równie dobrze dotyczyć zbierania grzybów albo sprzątania sali w przedszkolu. Oczywiście nic złego w wyborze akurat tej tematyki, ale cóż z tego, skoro w "realiach gry" Nieuport 17c1 (uzbrojony w jeden karabin maszynowy) ma parametr "siła ognia" 4, identycznie jak Fokker D.VII, wyposażony w dwa karabiny maszynowe.

Jako przykład gry rodzinnej poświęconej tej samej tematyce i wiernej realiom historycznym (przy założonej prostocie mechaniki) wskazałbym serię Wings of War. A może czegoś nie zrozumiałem, czytając instrukcję Asów Przestworzy? Ciekaw jestem opinii tych, którzy zagrali.
Motyla noga - Wallace zamienia się w Knizię i zaczyna robić całe gry podczas picia porannej kawy ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Vester »

Za szacunek u nerdów nie kupi sobie willi z basenem. Wallace też człowiek.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Leser »

Vester pisze:Za szacunek u nerdów nie kupi sobie willi z basenem. Wallace też człowiek.
Nie no proste, że tak. Mnie to zupełnie nie boli, ale mimo wszystko mały szok - nawet Hobbit był bardziej złożony ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: rastula »

Leser pisze:
Vester pisze:Za szacunek u nerdów nie kupi sobie willi z basenem. Wallace też człowiek.
Nie no proste, że tak. Mnie to zupełnie nie boli, ale mimo wszystko mały szok - nawet Hobbit był bardziej złożony ;)

za ceną za jaką kupiłem Hobbita (9,00 PLN) nawet na to się skuszę - lubie 'moloty...;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

No dobra.
Pojechałem znowu do Empiku. Godzina jazdy, zatłoczony parking, dzikie tłumy, które na ostatnią chwilę przypomniały sobie, że trzeba kupić prezenty (albo fani Foxgames, którzy dowiedzieli się, że Asy rzucili;) Za determinację to mi się od wydawnictwa jakiś medal chyba należy...

Determinacja wynikała z 4 powodów: Pierwszy - nowe wydawnictwo, no ciekawe co tam zmajstrowali w takim tempie. Drugi - Martinowi Wallace`owi się nie odmawia. Trzeci - ja wiem, że to nie jest gra historyczna i w ogóle, ale sam pomysł, żeby otoczka tematyczno-graficzna nie była o jakiś zamkach, pałacach, ogrodach, owcach, czy dżdżownicach tylko o pierwszowojennych samolotach mnie zaintrygował. Wreszcie czwarty - zaintrygowanie wielkością pudełka, która to (wielkość) idzie wbrew wszelkim trendom ostatniego czasu, standaryzacjom i innym chwytom żeby gra ładniej w sklepie wyglądała. Foxgames szczerze mnie tym malutkim pudełkiem ujęło (zwłaszcza, że ta część oferty adresowana jest do casuali - i to jeszcze wydana w okresie prezentowym - więc okazałe zapowietrzone prezentowe pudełko aż się prosi.

Gra składa się z dwóch talii kart (po 20 na gracza) i 15 kart celów (5 rodzajów). Mechanika nowatorska nie jest - najpierw wybiera się cel, czyli o jaką kartę celu będziemy się bić. Rodzaj celu określa, który z 5 parametrów znajdujących się na karcie samolotu (siła ognia, pułap itd) będzie brany pod uwagę. Następnie zagrywa się jednocześnie swoje karty - ten kto wyłożył kartę z wiekszą wartością zabiera kartę celu. Jak jest remis karty nie dostaje nikt. Zdobyte karty celów mają specjalne zdolności, które można wykorzystać w dalszej grze. I to w zasadzie tyle. Proste i mało odkrywcze. A jak się sprawdza w praktyce? Hmmm... nam grało się przyjemnie. Trochę jak w Hobbita. Szału gra nie robi ale swoją rolę spełnia - jest szybka, dynamiczna, czasem emocjonująca. Przydaje się trochę umiejętności blefowania i zapamiętywania jakie karty zeszły przeciwnikowi. Ot, miły fillerek. Ja wydanych 4 dych nie żałuję (choć wolałbym je zostawić w sklepie "branżowym").
Na plus jakość wydania - grafiki samolotów są świetne, broszurka z informacjami historycznymi stanowi bardzo ciekawy dodatek. No i to kompaktowe pudełko. Miodzio. Może szkoda tylko, że czegoś więcej o samych samolotach nie napisano, skoro zdecydowano się na taką tematykę (i to jeszcze z domieszką edukacji).

Aha - obok Asów leżał Władca Pierścieni. O mateńko - jakie masakryczne pudełko. Kto Wam to zrobił??? :shock: :shock: :shock:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze: Aha - obok Asów leżał Władca Pierścieni. O mateńko - jakie masakryczne pudełko. Kto Wam to zrobił??? :shock: :shock: :shock:
Też miałem identyczne odczucie. Z tego co widziałem na BGG to inne wydania też miały takie pudełko. Osoba, która to zaprojektowała ma chyba jakieś spaczone poczucie "ładności".
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Andy »

mig pisze:Następnie zagrywa się jednocześnie swoje karty - ten kto wyłożył kartę z wiekszą wartością zabiera kartę celu.
Cytując słynny tytuł prasowy: "A więc wojna!" ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: lacki2000 »

Andy pisze:
mig pisze:Następnie zagrywa się jednocześnie swoje karty - ten kto wyłożył kartę z wiekszą wartością zabiera kartę celu.
Cytując słynny tytuł prasowy: "A więc wojna!" ;)
Hyhy, jest taka firma spożywcza co w słoiki wstawia różne warzywa. Za każdym razem jak wybiorę ich słoik ogórków to pada to słynne zdanie :) Oryginalnie w radiu to Grabski powiedział? Próbuję sobie przypomnieć bez pytania wujka G. lub cioci W.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Andy »

Przepraszam! To był rzeczywiście komunikat radiowy, tu do posłuchania: http://wpolityce.pl/wydarzenia/61485-a- ... 1-wrzesnia
Ale na pewno był też cytowany w prasie i trafił na czołówki.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: clown »

Andy - myślę, że zamiast na to "cudo" powinieneś zwrócić uwagę na nowy projekt Lee Brimmicombe-Wooda pn. "Wing Leader":
http://talk.consimworld.com/WebX?14@@.1dd12acb/83748
Myślę, że zdecydowanie bardziej trafi w Twoje gusta niż "Asy przestworzy" :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: kdsz »

Andy pisze:Cytując słynny tytuł prasowy: "A więc wojna!" ;)
Zacytuję znajomych ameritrashowców: "Jeżeli nie wczujesz się w rolę, jeżeli nie załapiesz klimatu, to ta gra będzie dla ciebie wyłącznie głupim porównywaniem kart" ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Andy »

clown pisze:Andy - myślę, że zamiast na to "cudo" powinieneś zwrócić uwagę na nowy projekt Lee Brimmicombe-Wooda pn. "Wing Leader":
http://talk.consimworld.com/WebX?14@@.1dd12acb/83748
Myślę, że zdecydowanie bardziej trafi w Twoje gusta niż "Asy przestworzy" :)
Ooo, chyba to przeoczyłem, dzięki!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: gafik »

Czekając, aż małżonka pobuja się po ciuchach w galerii, wlazłem do mpiku celem pomacania gier i oto ujżałem Asy... - ładne pudełko i do tego "Wallace" na nim ?!?! "Fullwypas", myślę. Nie pamiętam ceny, ale już supłałem jakieś 30 zyla z kielni, kiedy coś mnie tknęło i pomyślełem: "prrr...! hold your horses! dowiedz się więcej, poczytaj zanim znowu kupisz kota w worku!". Zrezygnowałem... na razie...

Dowiaduję się więcej i czytam:
Andy pisze:Przeczytałem instrukcję do Asów Przestworzy i moje rozumienie kategorii "gra rodzinna" legło w gruzach. Wydawało mi się dotąd, że dotyczy ona po prostu gier, do których mogą zasiąść przedstawiciele kilku pokoleń, a ci najmłodsi będą w stanie walczyć z pozostałymi bez żadnych form "wspomagania". Asy Przestworzy zostali określeni jako gra dla graczy od lat 8. Otóż znam rodziny, które grają z osobami w tym wieku lub niewiele starszymi (bez dawania żadnych forów!) np. w Szoguna, Suburbię, czy 7 Cudów. Zdarza się, że juniorzy wygrywają.

Tymczasem mechanizm Asów Przestworzy jest nieznacznym rozwinięciem gry w wojnę: każdy z graczy wykłada z ręki kartę, zwycięża gracz, który zagrał kartę o wyższej wartości. Oczywiście wiem, że używa się także "kart zwycięstwa", ale jest ich tylko pięć, a ich działanie i moment zagrania są zupełnie oczywiste. Jest to więc wg mnie typowa gra dla młodszych dzieci i to raczej jako wprowadzenie do planszówek/karcianek.

Osadzenie gry w "realiach walk powietrznych z czasów pierwszej wojny światowej" to zabawne sformułowanie, jako że gra mogłaby równie dobrze dotyczyć zbierania grzybów albo sprzątania sali w przedszkolu. Oczywiście nic złego w wyborze akurat tej tematyki, ale cóż z tego, skoro w "realiach gry" Nieuport 17c1 (uzbrojony w jeden karabin maszynowy) ma parametr "siła ognia" 4, identycznie jak Fokker D.VII, wyposażony w dwa karabiny maszynowe.

Jako przykład gry rodzinnej poświęconej tej samej tematyce i wiernej realiom historycznym (przy założonej prostocie mechaniki) wskazałbym serię Wings of War. A może czegoś nie zrozumiałem, czytając instrukcję Asów Przestworzy? Ciekaw jestem opinii tych, którzy zagrali.
Dzięki Andy za to. Dobrze, że zrezygnowałem wtedy :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: rastula »

gdyby nie nazwisko autora gra zapewne nie pojawiłaby się w ogóle na tym forum - bądź co bądź poświęconym grom o stopniu złożoności co najmniej Potworów z Tokio ;)...


ja nie ma problemu, gra jest zrobiona, można powiedzieć, pod empik a tam nawet puzle 3d są w kategorii gry - nawet jeśli jest to "wojna" to co złego w wydaniu ładnie oprawionej "wojny" - ileż można patrzeć na jupki i damy...


myślę , że z parolatkiem zainteresowanym tematem chętnie bym pograł chociaż cena 39,90 obniża to prawdopodobieństwo do promili szansy
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Andy »

gafik pisze:Dzięki Andy za to. Dobrze, że zrezygnowałem wtedy :D
You're welcome! :-)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Shire
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:42
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Asy przestworzy

Post autor: Shire »

Witam! Już po Świętach a więc i nowe gry rozegrane. Ludzie omijajcie tę grę szerokim łukiem jest nie grywalna. Możliwości są dwie albo błąd w druku kart albo błąd w instrukcji. Generalnie gracz grający Niemcami i Austrowęgrami nie może tej gry wygrać. Rozegrałem 12 partii wszystki wygał gracz grający Aliantami. Pierwsza gra mojego guru od gier której dam mniej niż 6 a konkretnie 1 za ładne obrazki samolotów i nazwisko autora.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: rastula »

Shire pisze:Witam! Już po Świętach a więc i nowe gry rozegrane. Ludzie omijajcie tę grę szerokim łukiem jest nie grywalna. Możliwości są dwie albo błąd w druku kart albo błąd w instrukcji. Generalnie gracz grający Niemcami i Austrowęgrami nie może tej gry wygrać. Rozegrałem 12 partii wszystki wygał gracz grający Aliantami. Pierwsza gra mojego guru od gier której dam mniej niż 6 a konkretnie 1 za ładne obrazki samolotów i nazwisko autora.

po prostu wierność realiom historycznym :)
pablo pablo
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2012, 20:20

Re: Asy przestworzy

Post autor: pablo pablo »

Shire pisze:Witam! Już po Świętach a więc i nowe gry rozegrane. Ludzie omijajcie tę grę szerokim łukiem jest nie grywalna. Możliwości są dwie albo błąd w druku kart albo błąd w instrukcji. Generalnie gracz grający Niemcami i Austrowęgrami nie może tej gry wygrać. Rozegrałem 12 partii wszystki wygał gracz grający Aliantami. Pierwsza gra mojego guru od gier której dam mniej niż 6 a konkretnie 1 za ładne obrazki samolotów i nazwisko autora.

U mnie podobna sytuacja. Grę zakupiłem wczoraj i rozegraliśmy ok. 10 pojedynków. Wszystkie zakończone klęską Niemców. W talii kart państw Ententy jest 13 szt. kart z wartością cech maksymalną 5 (dużo z podwójną 5). W talii państw Centralnych (Niemcy) kart z wartością 5 jest tylko 7 szt. Jest możliwy błąd w druku kart? Tej różnicy nie niwelują karty zwycięstwa.

Dodatkowo mam pytanie. Zgodnie z zasadami w przypadku remisu nikt nie zdobywa karty zwycięstwa. Co się dzieje z tą kartą? Wraca do pozostałych kart zwycięstwa czy jest usuwana z gry? Karty samolotów wracają wtedy do graczy czy lądują na stosie kart straconych?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: powermilk »

Dodatkowo mam pytanie. Zgodnie z zasadami w przypadku remisu nikt nie zdobywa karty zwycięstwa. Co się dzieje z tą kartą? Wraca do pozostałych kart zwycięstwa czy jest usuwana z gry? Karty samolotów wracają wtedy do graczy czy lądują na stosie kart straconych?
O ile pamiętam, to rzuca się karty tak długo aż nie będzie remisu, a jak nie masz kart, to dobierasz nowe pięć. No i wrzuca się do odrzutów. Jak we wojnie ;)

Osobiście ja zagrałem około pięć partii. Jedną wygrały Niemcy, bo dobrze operowali kartami zwycięstwa. W momencie gdy Alianci wygrają pierwszą bitwę, to wszystko jest w stanie ugrać nawet bez karty zwycięstwa. Rzeczywiście niemieckie maszyny są dużo słabsze od alianckich. No nie wiem, jakoś na razie mnie gra nie przekonała...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

powermilk pisze:
Dodatkowo mam pytanie. Zgodnie z zasadami w przypadku remisu nikt nie zdobywa karty zwycięstwa. Co się dzieje z tą kartą? Wraca do pozostałych kart zwycięstwa czy jest usuwana z gry? Karty samolotów wracają wtedy do graczy czy lądują na stosie kart straconych?
O ile pamiętam, to rzuca się karty tak długo aż nie będzie remisu, a jak nie masz kart, to dobierasz nowe pięć. No i wrzuca się do odrzutów. Jak we wojnie ;)
Chyba jednak jest tak, ze ten schemat dotyczy tylko pierwszej rundy. Potem w przypadku remisu nikt karty nie zdobywa a karty użyte sie odkłada. Ale tez nie wiem gdzie trafia karta zwycięstwa...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
pablo pablo
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2012, 20:20

Re: Asy przestworzy

Post autor: pablo pablo »

mig pisze:
powermilk pisze:
Dodatkowo mam pytanie. Zgodnie z zasadami w przypadku remisu nikt nie zdobywa karty zwycięstwa. Co się dzieje z tą kartą? Wraca do pozostałych kart zwycięstwa czy jest usuwana z gry? Karty samolotów wracają wtedy do graczy czy lądują na stosie kart straconych?
O ile pamiętam, to rzuca się karty tak długo aż nie będzie remisu, a jak nie masz kart, to dobierasz nowe pięć. No i wrzuca się do odrzutów. Jak we wojnie ;)
Chyba jednak jest tak, ze ten schemat dotyczy tylko pierwszej rundy. Potem w przypadku remisu nikt karty nie zdobywa a karty użyte sie odkłada. Ale tez nie wiem gdzie trafia karta zwycięstwa...
Na ten moment (jeżeli chodzi o przebieg rund) grałem zgodnie z instrukcją. Czyli w pierwszej rundzie w przypadku remisu wyrzucanie kolejnych kart aż do wygrania i później uzupełnienie do pięciu. W kolejnych rundach w przypadku remisu przyjąłem (bo instrukcja tego już nie uściśla) że karty samolotów zrzucam na stos straconych a karta zwycięstwa wraca do pliku kart zwycięstwa do ponownego wykorzystania. Generalnie nie doprowadzilismy w żaden sposób do wygranej strony niemieckiej stąd moje pytania. W zasadzie dlasza gra straciła sens ze względu na brak sensownej rywalizacji. Szkoda bo zapowiadał się prosty ale ciekawy dla mnie tytuł ze względu na "samolotowy" temat.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: JAskier »

Zagrałem, niestety. Kupiłem tę grę - jeszcze większe niestety. DRAMAT. Gra jest tragiczna. Nie jest zła, jest po prostu tragiczna, beznadziejna... zepsuta. Siły niemieckie prawdopodobnie nie mają większych szans na wygranie tej rozgrywki (niższe wartości cech, o czym wspomniane było wcześniej w tym wątku). Asy przestworzy to przekombinowana wersja gry "Wojna", w którą w dzieciństwie grał chyba każdy. Nie jestem w stanie znaleźć nawet najmniejszych plusów tej gry (no może z wyjątkiem w miarę ładnych ilustracji samolotów). Trzymajcie się z daleka od tej pozycji. Szkoda, że nowe wydawnictwo jakim jest Fox Games wydało takie coś. Nie da się tu nawet zastosować stwierdzenia, że jest to gra dla planszowych laików. Znam dziesiątki lepszych gier dla początkujących graczy.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Platan »

Jestem tego samego zdania, że gra jest beznadziejna. W wolej chwili będę musiał pomyśleć nad jakimiś nowymi regułami. Może dodam do tego kości?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

Krążą plotki, że jest jakiś bug w zasadach i że wydawnictwo/autor będą coś korygować.
Ktoś coś więcej wie?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: powermilk »

Ja, bo dostałem grę do recenzji.

Jarek Basałyga napisał mi tylko, abym na razie nie brał na warsztat Asy Przestworzy, bo będą wyjaśniać sprawę z wydawcą. Co dalej będzie wiadomo po Norymberdze.

Tylko tyle i aż tyle. A co to za bug to każdy mógł przeczytać wcześniej. Alianci prawie same 4 i 5, a Niemcy niemalże wszędzie 3 i nie dało się wygrać Niemcami.
ODPOWIEDZ