Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars LCG

Post autor: Migdał »

Witam

Co tam ciekawego słychać w SW? Swojego czasu zastanawiałem się co zakupić, Netrunnera czy SW, wybrałem Netrunnera i bardzo sobie tą grę cenię. Jednak dalej mnie ciągnie do SW. Obiecałem sobie, że poczekam jak gra będzie się rozwijać. Minęło trochę czasu, kończy się pierwszy cykl, Krawędź Ciemności za nami i tu pojawia się moje pytanie. Jak oceniacie tą grę teraz? Jako widzicie jej dalszy rozwój? Czy istnieje już jakiś interesujący deck bulding? czy dalej na dobrą sprawę wszyscy graja tymi samymi taliami? Jak na dzień dzisiejszy wygląda porównanie SW vs Netrunner?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4358
Oj będzie się działo :D

Szkoda tylko, że zmienili opakowania kartonowe na plastik ;/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Wygląda smakowicie !!!

:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Mnie cieszy pomysł na odejście od głównego nurtu SAGI w stronę szerszego spojrzenia na uniwersum.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: conus »

:) ale prawą rączkę ma wyraźnie... krótszą
Grafiki w SW prezentują nierówny poziom od naprawdę dobrych po takie "kwiatki”, ale generalnie nie jest źle.
Imo najlepsze to te, które są kadrami z filmu.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:Mnie cieszy pomysł na odejście od głównego nurtu SAGI w stronę szerszego spojrzenia na uniwersum.


mnie też - spokojnie sobie odpuszczę :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Hiu »

rastula pisze:
pan_satyros pisze:Mnie cieszy pomysł na odejście od głównego nurtu SAGI w stronę szerszego spojrzenia na uniwersum.
mnie też - spokojnie sobie odpuszczę :)
To samo sobie pomyslalem, poczekam na kolejny koncept (saga pack) :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars LCG

Post autor: Migdał »

Witam

Co tam ciekawego słychać w SW? Swojego czasu zastanawiałem się co zakupić, Netrunnera czy SW, wybrałem Netrunnera i bardzo sobie tą grę cenię. Jednak dalej mnie ciągnie do SW. Obiecałem sobie, że poczekam jak gra będzie się rozwijać. Minęło trochę czasu, kończy się pierwszy cykl, Krawędź Ciemności za nami i tu pojawia się moje pytanie. Jak oceniacie tą grę teraz? Jako widzicie jej dalszy rozwój? Czy istnieje już jakiś interesujący deck bulding? czy dalej na dobrą sprawę wszyscy graja tymi samymi taliami? Jak na dzień dzisiejszy wygląda porównanie SW vs Netrunner?
Nikt z Panów (lub Pań :wink: ) nie pokusi się na małe podsumowanie SW dziś? I małe porównanie z Netrunnerem?

Pozdrawiam
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Migdał pisze:
Witam

Co tam ciekawego słychać w SW? Swojego czasu zastanawiałem się co zakupić, Netrunnera czy SW, wybrałem Netrunnera i bardzo sobie tą grę cenię. Jednak dalej mnie ciągnie do SW. Obiecałem sobie, że poczekam jak gra będzie się rozwijać. Minęło trochę czasu, kończy się pierwszy cykl, Krawędź Ciemności za nami i tu pojawia się moje pytanie. Jak oceniacie tą grę teraz? Jako widzicie jej dalszy rozwój? Czy istnieje już jakiś interesujący deck bulding? czy dalej na dobrą sprawę wszyscy graja tymi samymi taliami? Jak na dzień dzisiejszy wygląda porównanie SW vs Netrunner?
Nikt z Panów (lub Pań :wink: ) nie pokusi się na małe podsumowanie SW dziś? I małe porównanie z Netrunnerem?

Pozdrawiam
Nie znam Netrunnera więc zamilknę :-) ale pan_satyros zrobiłby to pewnie i solidnie i obiektywnie :-)
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Star Wars LCG

Post autor: bamboklat »

Ja bym to chętnie zrobił, gdyby od tego przybyło chociaż 1 gracza w SW w Poznaniu.

W skrócie: Netrunner głębszy, bardziej losowy i nieprzewidywalny (za sprawą mechaniki i deckbuildingu). SW łatwiejsze, bardziej klimatyczne, czuć przeciąganie liny co turę i nie ma wygranych do zera, mniej da się wyliczyć, ciekawszy za sprawą wydarzeń, zakłóceń itd.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Pełną parą zaprasza do wzięcia udziału w konkursie:
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/09 ... i-konkurs/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Kolejny, rewelacyjnie zapowiadający się do gry dodatek:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4495



Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

Tekst na Blog Xjoy.pl - Star Wars LCG – czy warto?
Wg mnie granie w trochę losową grę (gdy nie masz 2 zestawów podstawowych) jest bardzo fajne. Kompletnie nie czuję chęci posiadania dwóch talii by dobrać tylko dobre cele pod jakąś taktykę. To już wolę sobie dokupić dla obrazków ze 2-3 dodatki Hoth.

Ja bym dodał w temacie "Czy warto" takie wyróżniki Star Warsa:
Fajne jest to zbalansowanie pierwotne gry. Obydwaj gracze mają spore zasoby mobilizacyjne od początku i nikt nie zniszczy im ich źródła zasobów. Poza tym jest fajny efekt "krótkiej kołderki" małej ilości kart w ręku - im więcej jednostek wystawisz tym mniejsza szansa, że wygrasz potem walkę o przewagę, w bitwie. Zwłaszcza, broniące się, Imperium, może bardziej się skupić na zachowywaniu kart do walk o przewagę niż wystawieniu masowej armii.
Bardzo dobrym aspektem gry, podobnie do gier "Card driven games" jest to, że karty mogą być wykorzystane na kilka sposobów (w tym przypadku chociaż na 2 sposoby). Czy zagrać silnego Vadera jako jednostkę, czy trzymać go na walkę o przewagę. Każda karta na ręku, coś ci daję (chociażby jako atrapa).
Świetny jest element blefu w walkach o przewagi, gdzie odpowiednie oszukanie przeciwnika kartami losu, pozwala zmniejszyć mu rękę lub powoduje zyskanie białych symboli w bitwie i możliwość ataku jako pierwszy. Wywraca to często wynik bitwy o 180 stopni. (W walkach o przewagę, gdy zagrywamy na przewagę Obi-Wana lub Yodę, można sobie wyobrazić, że właśnie podpowiadają Lukowi "trust your feelings Luke" etc)

Mam jakieś 10 rozgrywek za sobą i każda gra kończyło się w okolicach remisu (Rebelii brakowało do zwycięstwa zniszczenia 1 celu lub 1 obrażenia na Coruscant, albo Imperium przegrywało do 10-11 na Gwieździe śmierci).
Też mam odczucie, że Sithowie są odrobinę mocniejsi w podstawce niż reszta frakcji, ale różnice nie są jakieś dramatyczne. Co do reszty frakcji to jeszcze nie wyczułem co jest mocniejsze od czego.

Co do klimatu to zwiedziony wcześniejszym negatywnym komentarzem, na tym forum, długo wahałem się czy kupić i zagrać. Kupiłem i nie żałuję. Klimat dobry i nawiązujący do filmów. Oczywiście można by się zastanawiać czy nie dałoby się tej gry zrobić w 3 strefach: bitwa w kosmosie / potyczka armii lądowych / pojedynki postaci w tym Jedi - tylko istnieje obawa, że ta gra zamieniła by się w 3 strefową Warhammer Inwazję.
Swoją drogą jak wyglądałby Star wars kooperacyjny? Ciężko byłoby wymyślić drugi taki majstersztyk jak Władca pierścieni LCG.
Jak sądzicie, dojdą dodatki, związane z II trylogią? Jar-jar Binks i inne takie?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Banan2 »

gocho pisze:Jak sądzicie, dojdą dodatki, związane z II trylogią? Jar-jar Binks i inne takie?
Oby nie ....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Z elementów poza Starą sagą
Stara Republika - tak
Nowa saga - ... http://www.youtube.com/watch?v=WWaLxFIVX1s
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Kolejne zapowiedzi :)


Announcing the Fifth Force Pack in the Echoes of the Force Cycle
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4615


Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

Może mi ktoś powiedzieć czemu jedne Force Packi będą pakowane w plastikowe opakowanie a inne w takie jak do tej pory papierowe??
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Może mieli durny pomysł z plastikami (koncepty), ale się opamiętali i wrócili do papieru?
W końcu i tak cykl nie jest jeszcze w sprzedaży.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Zbieramy do kupy wrocławskie środowisko graczy w SW LCG


http://starwars.sztab.com.pl/viewtopic. ... =160#p7140
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

pan_satyros pisze:Może mieli durny pomysł z plastikami (koncepty), ale się opamiętali i wrócili do papieru?
W końcu i tak cykl nie jest jeszcze w sprzedaży.
Mam nadzieję że tak jest, bo pomysł z plastikowymi opakowaniami rzeczywiście był/jest durny...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Ile jest w dodatku "Balance o the force" kart użytecznych w rozgrywkach dwuosobowych?
Jest sens kupowania tego rozszerzenia nie planując rozgrywek w szerszym gronie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:Ile jest w dodatku "Balance o the force" kart użytecznych w rozgrywkach dwuosobowych?
Jest sens kupowania tego rozszerzenia nie planując rozgrywek w szerszym gronie?

dobre pytanie...podpisuję się
ODPOWIEDZ