Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: serdi »

Neoko pisze:mam od paru dni elfy feniksa vs tundrowe orki gralem dopiero 2 gry wydaje mi sie ze orki sa troche lepsze , od elfow mistrz ma malo zycia. Ciezko sobie przewage zrobic aby zmiazdzyc przeciwnika rowna gra jest wmiare.
No co Ty,
Elfy Feniksa wymiatają, moje ulubione :D

Mam pytanie co do Skulla z Nieumarłych,
czy Strach działa na jednostkę właśnie przywołaną na pole sąsiadujące ze Skullem?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Nie, jednostka musi wejsc na pole sasiadujace ze skullem. Przywolanie nie jest ruchem wiec sie nie liczy
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: palladinus »

Jako antyfan wszelkiego rodzaju CCG i LCG muszę powiedzieć, że gra sprawia dobre wrażenie. Szybko, dynamicznie i niemal brutalnie - to czego nie było choćby w takiej Inwazji. No i wreszcie jest element przestrzenny w karcianej bijatyce, brakowało tego elementu w dwuosobowych grach, które raczej opierały się na abstrakcyjnej mechanice.

Jednak trzeba sporo pograć zanim pozna się talie, dla jednych wada, a dla innych pewnie zaleta.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Wydaje mi się, że wyłapałem błąd na jednej z kart.
Karta Melena opis zdolności:
Jeśli atakując Meleną zadasz choć jedno Obrażenie, połóż 1 dodatkowy znacznik Obrażeń na atakowanej karcie
W oryginale (na podstawie strony internetowej):
When attacking with Melena, in addition to any Wound Markers dealt by the attack, add 1 Wound Marker to the card being attacked.
Teoretycznie tłumaczenie jest dokładne, bo "any" nie odnosi się do 0, lecz już w faq 2.0 możemy znaleźć:
2.11.7.1: Does Maelena have to do damage to a Card in order to inflict the automatic wound caused
by her BURNING BLADE?
No. The Card Maelena is attacking always takes the automatic wound from Burning Blade, even if
Maelena doesn’t inflict any wounds on her roll.
tłumacznie przybliżone:
Czy Maelena musi zadać obrażenia karcie aby spowodować dodatkową ranę przez ROZPALONE OSTRZE?
Nie. Karta, którą atakuje Maelena zawsze dostaje dodatkową ranę z Rozpalonego ostrza, nawet jeśli Maelena nie spowoduje żadnych ran w swoim rzucie.

Dodatkowo taką interpretację można znaleźć tutaj:
http://boardgamegeek.com/thread/475884/ ... ning-blade

Z czego wynika, że tłumaczenie nie oddaje tego co twórcy oryginału chcieli zawrzeć w tekście.
EDIT: wydaje mi się, że kluczową sprawą są tutaj przecinki w oryginalnym tekście.
Jest to o tyle ważne, że trochę zmienia balans tej karty.
MójMistrzu
Posty: 116
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi, teraz karta jest sporo mocniejsza

przy okazji jest też mały błąd w karcie Proroka w Najemnikach, zamiast "wybierz przeciwnika", powinno być "wybierz gracza"
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Poleci ktoś jakieś nieprzezroczyste koszulki do Summonera?

Kolejna sprawa, to są gdzieś zasady turniejowe
JackOfRedClubs
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Toruń

Re: Summoner Wars

Post autor: JackOfRedClubs »

Wassago pisze:Kolejna sprawa, to są gdzieś zasady turniejowe
Konsultowaliśmy z Factory of Ideas zasady turnieju w Toruniu 25.01.14: https://www.facebook.com/events/617854828275420/?ref=5. Zerknij.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

- Czas na rundę to 40 minut po tym czasie o zwycięstwie decyduje 1 (jedna) rana wbita w Mistrza Przywołań przeciwnika w doliczonym czasie pojedynku,

?

Ta zasada jest tak zła jak swego czasu złota bramka w piłce nożnej. Nie lepiej dać 5-10 min więcej na rundę i jeśli gra się nie skończy o zwycięstwie będzie decydować ilość ran na Przywoływaczach?



EDIT:


http://boardgamegeekstore.com/products/ ... -card-pack

Czy tego zestawu możemy się spodziewać w polskiej wersji?
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

A co gdy jeden z przywolywaczy ma w sumie 8 punktow zycia z czego zostaly mu 2, a drugi ma tylko 4 z czego zostalo mu 1? Ten pierwszy jest z góry na przegranej pozycji, bo nie po to ma wiecej zyc zeby teraz musial sie chowac za plecami pozostalych...

ps. Karty promocyjne będą dostępne - część na konwentach, część na turniejach (w tym tych najblizszych - Torun/Lublin), konkursach itd
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Krwawisz pisze:
ps. Karty promocyjne będą dostępne - część na konwentach, część na turniejach (w tym tych najblizszych - Torun/Lublin), konkursach itd


Tylko jako nagrody czy do kupna również?


Co do punktacji to rzeczywiście racja i trudno znaleść złoty środek...
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

W były weekend odbyły się dwa turnieje Sammonersów :D . Może ktoś podzieli się wrażeniami? Jak sprawdzały się turniejowe zasady?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Byłem na turnieju w Toruniu. Ogólnie wyjazd bardzo udany. Sympatyczna atmosfera, ciekawe pojedynki ale zasady turnieju.. oceń sam. Graliśmy po 45 minut na rundę. Po tym czasie o zwycięstwie decydowała pierwsza rana wbita w mistrza. Punktowane było to następująco:
......duże zwycięstwo 3 pkt - zwycięstwo w czasie 45 minut
......małe zwycięstwo 2 pkt - zwycięstwo po czasie przez wbicie pierwszej rany
......mała przegrana 1 pkt - przegrana po czasie
......duża przegrana 0
Niby wszystko słodko...ale pomijając już armię gdzie mistrz jest ustawiony na zarobienie jakiegoś trafienia – gobliny Sniks, czy koleś od Orków to podam sytuację z pola walki. Ja kontroluje Krasnoludy Gildii, przeciwnik Straż Przednią. Do końca rozgrywki zostało 15 minut Oldin ma dwa trafienia (dostał pierwszy) Panienka cztery. Jest zapędzona w róg razem z Obrońcą. Obok nich mój Gror a na ręce heroizm. Co robi mój przeciwnik ... nic czeka przez 15 minut aż skończy się czas. Ktoś powie, że to taka strategia ... no to można było wbić jedną ranę i czekać 30 minut... Nie licząc tego incydentu (koleś zrobił tak dwa razy) bardzo dobrze spędzony czas.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: JAskier »

Potwierdzam to co mówi kolega wyżej. Z resztą dałem już info co do zasad turniejowych i Cube na pewno na to zareaguje.
Awatar użytkownika
jet_set_willy
Posty: 27
Rejestracja: 29 paź 2012, 11:50
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: jet_set_willy »

Kasper pisze: Niby wszystko słodko...ale pomijając już armię gdzie mistrz jest ustawiony na zarobienie jakiegoś trafienia – gobliny Sniks, czy koleś od Orków to podam sytuację z pola walki. Ja kontroluje Krasnoludy Gildii, przeciwnik Straż Przednią. Do końca rozgrywki zostało 15 minut Oldin ma dwa trafienia (dostał pierwszy) Panienka cztery. Jest zapędzona w róg razem z Obrońcą. Obok nich mój Gror a na ręce heroizm. Co robi mój przeciwnik ... nic czeka przez 15 minut aż skończy się czas. Ktoś powie, że to taka strategia ... no to można było wbić jedną ranę i czekać 30 minut... Nie licząc tego incydentu (koleś zrobił tak dwa razy) bardzo dobrze spędzony czas.
Przykre jest to co napisałeś - Twojemu rywalowi nie starczyło umiejętności / szczęścia to wykorzystał regulamin. Dla mnie gry planszowe to sposób na przyjemne spędzenie czasu i takie typowo cwaniackie zachowanie kompletnie dyskwalifikuje współgracza.

Swoją drogą trafił na wyjątkowo opanowanych oponentów, bo mogło skończyć się tak:

Obrazek
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Turnieje mają to do siebie, że niektórzy będą kopać po kostkach by wygrać (i nie ma tu znaczenia nagroda, ani poziom turnieju). Taka sytuacja nie świadczy dobrze o graczu, ale ze względu na fakt, że taka sytuacja zdarzy się prędzej czy później to większym winowajcą jest regulamin (choćby brak limitu czasu na ruch).
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 20:19 przez sirias, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 932 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Galatolol »

Zdarzało się na turniejach MtG, że gościu się drapał kartą po głowie, "zbierając myśli" przez 20 minut, by przekroczyć limit czasowy i zachować korzystny wynik.
Takie zachowanie oczywiście nie jest warte komentarza.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Gambit »

Mam wrażenie, że w takim przypadku można było zastosować jakieś zdroworozsądkowe "przepisy" na temat niesportowego zachowania. Bo według mnie było ewidentne.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wosho »

A to nie macie sedziow na turnieju?
Woła się sedziego i mówi że przeciwnik gra na czas i koniec tematu.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Niestety muszę potwierdzić słowa Kaspra, siedziałem obok i wszystko widziałem. Co ciekawe, facet zrobił to samo w pojedynku z 14letnim chłopcem, miał marne szanse na zwycięstwo, więc wykorzystał lukę w zasadach. Co warto zaznaczyć, ż i tak wylądował ostatecznie pod koniec stawki, gdzie tu sens, gdzie logika? Panowie z Cube obiecali przemyśleć zasady raz jeszcze, trzymam(y) za słowo.

ps. Dzięki za grę :D
I was born too late
And I'll never be like you
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Borek224 »

Galatolol pisze:Zdarzało się na turniejach MtG, że gościu się drapał kartą po głowie, "zbierając myśli" przez 20 minut, by przekroczyć limit czasowy i zachować korzystny wynik.
Takie zachowanie oczywiście nie jest warte komentarza.
MtG są oficjalne zasady turniejowe które pozwalają dać takiemu cwaniakowi ostrzeżenia/przegrane gry/ przegranego meczu/dyskwalifikacji. Osobiście jakbym nastał takiego przeciwnika i sędzia by nie zareagował obwieściłbym sali że takie zachowanie jest legalne i zrezygnował z dalszego udziału.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Borek224 »

Galatolol pisze:Zdarzało się na turniejach MtG, że gościu się drapał kartą po głowie, "zbierając myśli" przez 20 minut, by przekroczyć limit czasowy i zachować korzystny wynik.
Takie zachowanie oczywiście nie jest warte komentarza.
MtG są oficjalne zasady turniejowe które pozwalają dać takiemu cwaniakowi ostrzeżenia/przegrane gry/ przegranego meczu/dyskwalifikacji. Osobiście jakbym nastał takiego przeciwnika i sędzia by nie zareagował obwieściłbym sali że takie zachowanie jest legalne i zrezygnował z dalszego udziału.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Sędzia nie miał tutaj na tyle siły przebicia i rozsądku aby takiego gracza nie wywalić z turnieju. A na argument, że regulamin nie dopuszcza zrzucić mu karty ze stołu tłumacząc "przecież nie ma tego w regulaminie, że nie można".

Gratulacje dla takich ludzi - a i jest nauczka na przyszłość. Robić regulaminy przewidujące, że każdy gracz może okazać się takim szkodnikiem i wykorzystywać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Zaraz, zaraz...

Z tych opowieści jedna mi się rzecz nie składa - to jak to w końcu z tym doliczonym czasem było? Czy z tą "pierwszą raną" to aby nie miało być tak, że po ogłoszeniu czasu, wygrywa ten, kto pierwszy PO CZASIE zada pierwsze obrażenie? Ma to jakiś sens, zważyszy, że trzeba zwycięzcę po czasie wyłonić. Inna rzecz, że takie "kto pierwszy", to proszenie się o kłopoty w rozgrywkach turniejowych - jest to promowanie pewnego konkretnego stylu gry i zabija momentami poczucie "równości" rozgrywki. Toż nawet FIFA się z "nagłej śmierci" jakieś 10 lat temu wycofała... W planszówkowych rozgrywkach wg Swiss, zwykle przyjmuje się "w momencie gdy jest koniec czasu gry, gracz i jego przeciwnik mają prawo dokończyć tury. Po zakończeniu, podlicz 'małe punkty' i ustal zwycięzcę". Małe punkty w SW to nic innego jak liczba ran zadanych przeciwnikowi. Jeśli natomiast po czasie liczyło się kto w całej grze zadał pierwszą ranę... uch, niezbyt mądrze.

Oczywiście, można też się spierać, że niektóre strategie nie są obliczone na ciachanie po kawałku, tylko raz a dobrze, tyle że dłużej. No ale, jeśli przez 45 min się tego nie zrealizowało, to tylko do siebie żal można mieć :).

Poza tym:
mała przegrana 1 pkt - przegrana po czasie
Za przeciąganie gry i to jeszcze jako przegrywający - są punkty? Magiczna punktacja...
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Z tym punktem to trochę tak jakby uznali, że po 45 minutach jest remis z dodatkowym punktem dla mającego "przewagę". Samo w sobie nienajgorsze o ile nie pozwalanoby na przeciąganie gry.
ODPOWIEDZ