Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

A z racji iż jesteśmy wątku o SW może ktoś jeszcze wskaże pozytywy tej karcianki ale nie porównując jej do A:N :) ?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Star Wars LCG

Post autor: przemoo99 »

Desaix1800 pisze:A z racji iż jesteśmy wątku o SW może ktoś jeszcze wskaże pozytywy tej karcianki ale nie porównując jej do A:N :) ?
To jest po prostu Star Wars!!!! :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

W opisie dodatku Równowaga Mocy mamy:
"Rozszerzenie to wprowadza dwie nowe unikatowe talie wyzwań, które umożliwiają pojedynczemu graczowi zmierzenie się z dwoma, a nawet trzema rywalami. Talia wyzwań Jasnej Strony podąża śladami Luke’a Skywalkera, który stara się ukryć przez siłami Ciemnej Strony. Natomiast talia wyzwań Ciemnej Strony skupia się na Marynarce Imperialnej i jej dążeniu do ukończenia budowy drugiej Gwiazdy Śmierci. Stańcie ramię w ramie w bitwie o kontrolę nad galaktyką!"

Jestem ciekaw jak działa to powyżej z "Równowagi mocy". Jak gram jasną stroną przeciw 2 rywalom, to dostaję jako proxy gracza Luka o ilości ran = 20, a jak gram Imperium przeciw liczniejszemu wrogowi to dostaję możliwość wybudowania przegiętej Gwiazdy Śmierci nr 2 wraz z Endorskim generatorem osłon?
Czy to będzie/jest grywalne w większym gronie? Wymyślił to Nate French, autor Władcy Pierścieni LCG, więc zakładam, że to może dobrze działać. Ktoś wie coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: cohlerc1 »

W najbliższym czasie będę testował to dam znać ale pewnie nie prędzej jak w przyszłym tygodniu.
W międzyczasie polecam przeczytać: poszukiwania Skywalkera budowa Gwiazdy Śmierci 2 daje to już jakieś pojęcie
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

W najbliższym czasie będę testował to dam znać ale pewnie nie prędzej jak w przyszłym tygodniu.
W międzyczasie polecam przeczytać: poszukiwania Skywalkera budowa Gwiazdy Śmierci 2 daje to już jakieś pojęcie
Dzięki. Wygląda zatem, że to prawie nowa - inna gra. W takim razie czekamy na opinię, na ile to wszystko jest zbalansowane.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
stey
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2014, 10:31

Re: Star Wars LCG

Post autor: stey »

Cześć, spotkam kogoś tuta do gry w Szczecinie?
Gra dla mnie jest świetna tylko, że niestety nie ma za bardzo z kim grać.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Kolejne informacje FFG o SW LCG

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4680

Gra nabierze nowego wymiaru wraz z nowymi kartami z dodatku Heroes and Legends.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Pozwolę sobie wkleić informacje:

http://www.planszostrefa.pl



Obrazek
Awatar użytkownika
Volkh
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:46
Lokalizacja: Stettin

Re: Star Wars LCG

Post autor: Volkh »

stey pisze:Cześć, spotkam kogoś tuta do gry w Szczecinie?
Gra dla mnie jest świetna tylko, że niestety nie ma za bardzo z kim grać.
Odpisałem na bgg, napiszę i tutaj. Za 2 tygodnie wracam do Szczecina i chętnie się umówię na grę. W kwietniu będę mógł spotykać się częściej i regularnie najchętniej w Fenixie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Polecam ciekawy tekst na blogu http://www.blog.xjoy.pl

klik
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Star Wars LCG

Post autor: gaseki »

Nienawidzę was Panowie (i Panie), bo mnie namówiliście i prawdopodobnie się złamię i kupię ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: jax »

gaseki pisze:Nienawidzę was Panowie (i Panie), bo mnie namówiliście i prawdopodobnie się złamię i kupię ;)
Ja się złamałem i kupiłem. Po prezentacji rozgrywki na youtubowym filmiku.
Miałem okazję zagrać już kilka razy. Nie zawiodłem się - dobra gra. Zaskoczyło mnie jak jest dynamiczna i krótka (w porównaniu z np. Władca Pierścieni LCG czy Netrunnerem). I dobrze - będę chciał dłużej pomóżdżyć, rozłożę Netrunnera czy WP. Będę miał mniej czasu i sił na granie - wyjmę Star Warsy.
Granie na jednej podstawce jest może nieco losowe, ale dla mnie nieważne. Ważne że jest fun. A gracze turniejowi zawsze mogą sobie dokupić drugiego core seta.
Budowanie talii w oparciu o 6-kartowe zestawy (zamiast w oparciu o wkładanie pojedynczych kart) jest - dla mnie - atutem. Nie jestem typem multi-playerowego deck-buildera, nie mam na to czasu i ochoty, na obserwowanie meta i temu podobne nudy ;) Zatem 6-kartowe zestawy są idealnym rozwiązaniem dla mnie. Chcę nieco zmienić deck, pobawić się czymś nowym? Dodaję/podmieniam 6-tki i z głowy. Nie muszę móżdzyć nad każdą kartą czy warto ją włożyć i w ilu kopiach. Super :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

No i GIT !!!

Widzę, że coraz więcej pozytywnych opinii zbiera gra SW LCG :-) i bardzo dobrze. Może ludzie zaczynają się przekonywać, że jednak warto :-)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Star Wars LCG

Post autor: gaseki »

Ech, ja się zastanawiałem nad CoC, albo szukałem innego horroru, a tu chyba padnie na SW. :roll:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Również cenię sobie SW za wspomnianą wcześniej dynamikę i czas rozgrywki. Idealna na krótką, acz intensywną partyjkę wieczorem.
Po 8 miesiącach podtrzymuję wnioski z recenzji (http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/07 ... un-begins/).
Natomiast w świetle nowych pomysłów ocena końcowa zasługuje na 0,5 oczka wyżej.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

gaseki pisze:Ech, ja się zastanawiałem nad CoC, albo szukałem innego horroru, a tu chyba padnie na SW. :roll:
Nie będziesz żałował. SW LCG to dobra gra, daje dużo radości przy rozgrywce. Grafiki na kartach są chyba jedna z najładniejszych (no może poza WP LCG :) ) Mechanika jest ciekawa i wcale nie banalna jak sugerują niektórzy. Trzeba dobrze myśleć i kombinować aby grać na dobrym poziomie. Wraz z kolejnymi dodatkami rośnie możliwość kombinowania przy składaniu talii (czyli standard w LCG). Wbrew pozorom nie jest to klasyczna młócka. Gra ma wiele aspektów, które trzeba brać pod uwagę podczas gry.

Trzeba zaznaczyć, że nie spotkałem się z negatywną recenzją SW LCG. Chodzi mi o recenzje, które pojawiają się na różnych blogach czy stronach traktujących o interesującej nas tematyce. Pozytywnych za to jest sporo :-)

Ja jestem bardzo zadowolony z wyboru SW LCG. Mam jeszcze WP LCG i ANR (w ANR dopiero zaczynam) i powiem szczerze, że każdą z tych gier można do siebie porównać, postawić na jednej płaszczyźnie bo każda jest interesująca, każda ma swoje wady i zalety. Nie przesądzałbym, że któraś góruje nad inną. Myślę, że tylko preferencje graczy są istotne. Jedni wybiorą grę dla klimatu drudzy dla mechaniki, jeszcze inni szukają idealnego połączenia tych dwóch sfer i szczerze mówiąc w każdej z tych gier da się to odnaleźć i czerpać przyjemność z dobrej zabawy :-)

Nigdy nie rozumiałem hejtowania gier więc odcinam się od takich poczynań. Jestem bardzo tolerancyjny czego i Wam życzę :-)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Star Wars LCG

Post autor: gaseki »

Tym razem podejdę jednak inaczej (i podpowiedzcie na ile takie podejście ma rację bytu), bo mam zamiar inwestować głównie w deluxe'y, a force packi kupować jak będzie mi się chciało.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

gaseki pisze:Tym razem podejdę jednak inaczej (i podpowiedzcie na ile takie podejście ma rację bytu), bo mam zamiar inwestować głównie w deluxe'y, a force packi kupować jak będzie mi się chciało.
Powiem tak. Kup dwie podstawki i już wówczas masz możliwość składania bardzo dobrych i silnych decków, które wygrywają duże turnieje. Dla przykładu:
Deck Created with CardGameDB.com Star Wars Deck Builder

Affiliation:
Imperial Navy (Core)


Total Objective Sets: (10)

2x Fall of the Jedi (Core)
Darth Vader (Core)
Dark Side Apprentice (Core)
Vader's Lightsaber (Core)
Force Choke (Core)
Heat of Battle (Core)

2x Counsel of the Sith (Core)
Advisor to the Emperor (Core)
Kuati Security Team (Core)
Sith Library (Core)
Dark Precognition (Core)
Twist of Fate (Core)

2x The Emperor's Web (Core)
Emperor Palpatine (Core)
Emperor's Royal Guard (Core)
Sith Library (Core)
Force Lightning (Core)
Force Choke (Core)

1x Imperial Command (Core)
Admiral Motti (Core)
Duty Officer (Core)
Heavy Stormtrooper Squad (Core)
Heavy Stormtrooper Squad (Core)
Orbital Bombardment (Core)

2x Defense Protocol (Core)
TIE Attack Squadron (Core)
TIE Fighter (Core)
Tallon Roll (Core)
Death from Above (Core)
Twist of Fate (Core)

1x Reconnaissance Mission (Core)
Human Replica Droid (Core)
Human Replica Droid (Core)
Heat of Battle (Core)
Target of Opportunity (Core)
Twist of Fate (Core)



Jeśli chcesz grać na Przemytnikach i Szpiegach oraz na Szumowinach i Nikczemnikach to zakup Krawędź Ciemności x 2 będzie konieczny.
Czyli 2x podstawka + 2x Krawędź Ciemności i spokojnie grasz, masz możliwość kombinowania przy składaniu talii i nie powstydzisz się turnieju :-)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Star Wars LCG

Post autor: gaseki »

Turnieje nie są moim celem, chociaż może się skuszę na dwie podstawki (ale to z czasem)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

gaseki pisze:Turnieje nie są moim celem, chociaż może się skuszę na dwie podstawki (ale to z czasem)
No to już zupełny luz :-)
Ja nie chodzę na turnieje ale lubię mieć możliwość składania talii w każdej możliwej konfiguracji.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Star Wars LCG

Post autor: gaseki »

A jeszcze głupie pytanie o budowanie talii. Czy niektóre karty występują może w różnych zestawach celów? Chodzi mi o to, że np jedna "kopia" Vadera będzie w celu a, nie będzie go w celu b, ale druga kopia będzie w celu c, czy żeby go mieć to trzeba będzie wstawić ten jeden cel?

Sent from my C6603 using Tapatalk
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

gaseki pisze:A jeszcze głupie pytanie o budowanie talii. Czy niektóre karty występują może w różnych zestawach celów? Chodzi mi o to, że np jedna "kopia" Vadera będzie w celu a, nie będzie go w celu b, ale druga kopia będzie w celu c, czy żeby go mieć to trzeba będzie wstawić ten jeden cel?

Sent from my C6603 using Tapatalk
Są karty, które powtarzają się w różnych celach.
Vader jest i w Shitach:

Obrazek

i inny jest w Marynarce Imperialnej:

Obrazek

Ale nie możesz mieć na stole więcej niż jedną jednostkę "unikalną" czyli posiadającą tą samą nazwę i ten znaczek przed :-)

Cele są połączone z zestawami kart ale składasz talię ze wszystkich kart z zestawu a drugą tali e złożoną z celów i jeśli na stole masz 3 cele podczas gry to nie ma już znaczenia co i z którego zestawu wystawiasz na stół z talii dowództwa.
ODPOWIEDZ