Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Coraz bardziej realne wydaje się być wydanie rewelacyjnej gry z koszmarnymi ilustracjami. Grunt, by mechanika obroniła się przed sabotażem grafików. :twisted:
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Nieco inny układ okładki. Nie oceniajcie wykończenia tylko układ sceny, bo o to pytamy. Zamek oczywiście jest do poprawy ja i inne elementy - bez obaw o jakość ilustracji. Lipy nie będzie :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Ten układ do mnie nie przemawia - ot, Iron Man próbujący zdobyć Minas Tirith bronione przez grupę zombie. Z dotychczasowych propozycji najciekawsza według mnie była bitwa - nijaka tematycznie, ale z odrobiną dynamiki.

Układ sceny jest niestety uzależniony od jakości grafik. Koncepty są kiepskie, więc lepiej, aby na pierwszym planie znalazło się jak najmniej szczegółów i jak najwięcej mgły. Ot, wybór mniejszego zła :twisted:.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Jest postęp :) Może tylko odrobinę za dużo postaci w tle i zbyt małe zróżnicowanie ich planów. Co gdyby zostawić 4 jak na początku tylko ze 2 dać lekko bliżej a 1 oddalić?
Babeczka po lewej wreszcie wygląda konkret (wcześniej miecz zasłaniał te korzeniodzieci i wyglądała jak topielec).
Wyverna mogła spokojnie zostać, urozmaicała tamtą część sceny.
Dodam tylko żę wypowiadam się nie znając fabuły, więc moje skojarzenia są jako osoby nie w temacie (co może być i zaletą bo nie wszyscy kupująćy muszą znać tematykę).

Koshiash: to jest koncept, czyli szkic gdzie jakość jeszcze nie ma znaczenia. Żeby nie tracić czasu na detale to na tym etapie ustalana jest kompozycja i treść ilustracji. Wykończenie przyjdzie na końcu.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 11:17 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ozy »

Skoro gra w 1 edycji dostępna będzie tylko przez wspieram.to i oferta trafi bezpośrednio do fanów książki i planszowych geeków, to po co iść na kompromis z pulpową okładką? Przecież gimbusów, za przeproszeniem, w sklepach tym kusić nie chcecie?

Zatem możecie pojechać po całości i zrobić coś dla fanów / geeków właśnie.

To są przykłady dobrych ilustracji gier o takim właśnie targecie:

Obrazek
Obrazek

Bo jak ma być pulpowa i stanąć na wysokości innych tego typu okładek (a tu konkurencja jest miażdżąca) to pozostaje Wam raczej tylko http://www.morano.pl
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Daj spokój, pudełka w grach są zadziwiająco słabe i ja widzę szansę żeby ta gra mocno się wyróżniła na tle konkurencji.
Z fajnych pudełek gier które mam to tylko Robinson i Chaos właśnie, tylko ta wersja:

Obrazek

Te szkice są już ciekawsze (nawet czarno-białe) niż np Mage Knight. A jest szansa na prawdziwe dzieło.

Od lat wiadomo, że opakowanie sprzedaje :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Jak widać są różne gusta. Do mnie bardziej przemawiają okładki gier, które zaproponował ozy.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sirkozi »

Angielska okładka Chaosa miażdży polską pod każdym względem. Chętnie wymieniłbym polską górę pudła na wersję angielską. Niestety prezentowane w tym temacie projekty okładki nie dorównują w moim odczuciu nawet polskiemu Chaosowi.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Koshiash pisze:Jak widać są różne gusta. Do mnie bardziej przemawiają okładki gier, które zaproponował ozy.
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Jak dla mnie ta jest gorsza od wersji z mieczem. Choć trzeba przyznać, że ta scena jest bardziej dynamiczna.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Koshiash pisze:Jak widać są różne gusta. Do mnie bardziej przemawiają okładki gier, które zaproponował ozy.
Dokładnie. Z tym nawet nie zamierzam dyskutować, ale staram się myśleć tak jak powinien wydawca, a on musi kalkulować.

Pasjonaci tytułu grę kupią raczej niezależnie od okładki, więc pozostaje kwestia przekonania do zakupu ludzi spoza tego grona. W tym przypadku największą role odegra marketing. Reklama, rozesłanie gry do recenzentów, social marketing i hype w społeczności graczy (pewnie stąd ten wątek, bez niego nawet nie wiedziałbym, że taka gra powstaje a tak dostałem już od 2 znajomych info o niej na fejsie) no i przykuwające wzrok opakowanie.

Jak na koncept to jest nieźle. Trzeba mieć na uwadze, że od concept artu do właściwej ilustracji jest całkiem sporo pracy i efekt końcowy może być miażdżący :)

Co do czarnej okładki Chaosu, to tam akurat największą robotę robi znak Warhammer. Bez niego nie byłoby takiej okładki.

Przykłady różnic między grafiką koncepcyjną a końcowym efektem:
http://25.media.tumblr.com/b91f8138f7ed ... 5_1280.jpg
http://media.indiedb.com/images/games/1 ... ration.jpg
http://www.eqnforum.com/attachments/eqn ... c-jpg.169/
http://images5.fanpop.com/image/photos/ ... 24-792.jpg
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Tu jeszcze ciekawy dokument z procesu powstawania grafik do Robinsona: http://files.neuroshima.org/GP55_makingofrobinson.pdf
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Jak dla mnie to jak na razie okładki szału nie robią. Jedna rzecz, która zdecydowanie mi się nie podoba w różnych projektach, to miecz z odbiciem - nijak nie pasuje do kompozycji całości i nie bardzo wiadomo, co on tam robi - a osoby nieznające książki już zupełnie nie łykną aluzji.
Tak samo unikałbym po prostu bitwy - to nie jest gra bitewna ani wojenna.

Wydaje mi się, że spośród postaci Czyniących warto eksponować na pierwszym planie Fjolsfinna - jego charakterystyczne "nakrycie głowy" po pierwsze zwraca uwagę, a po drugie jest unikalne dla tego tytułu, łatwo więc zrobić z tego rozpoznawalny "symbol" gry, umieszczany na materiałach reklamowych itp.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

Ostatnia okładka, i okładka z tą klingą na pierwszym planie, mogą sugerować, że gracz staje naprzeciw czwórki czyniących znanych z książki. A z tego co czytałem, sytuacja jest zupełnie inna.
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rudolph »

A jak by zrobić okładkę tylko i wyłącznie z Lodowym Ogrodem owianym mgłą widzianym z dalszej perspektywy?
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Arbaal »

Ja nawiąże do okładek FFG. Dla przykładu gry takie jak Talisman Albo Descent na okładce zawierają bohaterów którzy znajdują się w grze(na podstawce albo dodatki). Czasem bohaterowie są na pierwszym, drugim lub jeszcze dalszym planie lub w ogóle ich nie ma a nie są wyrównani. Tu zrobił bym coś podobnego. Oczywiście z Fjolsfinna na czele z większą koroną.
Może zaproponujecie jakiś obrazek z kolorami?
Pozdrawiam i sądzę, że zakupię tę grę bo książki dumnie zdobią moją półkę :)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Kilka informacji:
Start akcji na wspieram.to: 1 marca 2014r. - licznik ruszył http://www.PanLodowegoOgrodu.pl
Zakończenie akcji: 30 kwietnia 2014r.
Zakładany czas realizacji zamówień: koniec lipca 2014r.
Gra prawdopodobnie nie będzie dostępna zwykłym systemem sprzedaż - sklepy będą mogły zamówić specjalny pakiet na akcji.

Przymiarki progowe bez cen:

1. Thrall
Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

2. Karlar
Mapa Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 do wyboru Wybrzeże Żagli lub Amitraj
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

3. Godi
Dwie mapa Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

4. Gynthia
Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

5. Ulfhednar
Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Dwie mapy Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

6. Berserker
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

7. Dreng
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

8. Logsogumadr
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Dwie mapy Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

9. Hevding
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Dwie mapy Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

10. Styrsman
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Koszulka z motywem Pana Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

11. Jarl
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Koszulka z motywem Pana Lodowego Ogrodu
+ Dwie mapy Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

12. Konung
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Koszulka z motywem Pana Lodowego Ogrodu
+ Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

13. Pieśniarz
Gra Planszowa Pan Lodowego Ogrodu
+ Koszulka z motywem Pana Lodowego Ogrodu
+ Dwie mapy Świata Lodowego Ogrodu w formacie A1 Wybrzeże Żagli i Amitraj
+ Artbook zawierający w formacie A5 48 stron wypełnionych ilustracjami oraz konceptami Świata Lodowego Ogrodu
+ Tapeta na pulpit komputera + podziękowania autora gry

14. Oświecona Istota
( opcja od progu 2 – tylko dla pakietów 6-13)
6 figurek Czerwonych Wież

15. Pan Lodowego Ogrodu
Figurka Lodowego Ogrodu( opcja od progu 3 – tylko dla pakietów 6-13)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kolejarz »

Czy nie jest tak, że większość i tak wybiera podstawowy próg z grą, a pozostałe tylko utrudniają podjęcie decyzji?
Jak próg z grą jest dopiero szósty, to może to słabo wyglądać, bo przecież nie da się ich między sobą wyróżnić, a progi od 2-4 to takie zapychacze, które chyba mało kogo będą interesować. Poza tym za duże rozdrobnienie może sprawić problemy przy realizacji zamówień. Tu wysyłamy mapę, tu artbook, tutaj wszystko, a tutaj grę z koszulkami...
Moim zdaniem powinno to być maksymalnie uproszczone, próg z grą, próg z wypasioną edycją z różnymi dodatkami i ewentualnie jakiś jeden tańszy próg z małym gadżetem (chyba lepsza mapa, niż artbook). Większość odwiedzających i tak będzie od razu szukać informacji ile kosztuje sama gra.
Ewentualnie można dodać te gadżety jak mapa, artbook, koszulka oddzielnie do wyboru, jak często jak na Kickstarterze. W prograch tylko gra w podstawowej i wypasionej edycji, ale także możliwość dopłacenia danej kwoty ponad próg, żeby dostać np. koszulkę i informacje na ten temat znajdują się gdzie indziej, niż wymienione progi kwotowe - dzięki temu jest przejrzyściej.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Dr_Kecaj »

Hmmm...faktycznie tak jak Kolejarz pisze, zbyt dużo progów. Przeczytałem dwa razy i nie wiem na co się zdecyduje. Po prostu nie wiem, co wybrać. Z tym, że nie upraszczałbym znów, aż tak bardzo. Proponowałbym z 5-6 progów w tym 3 już z grą. A za dodatkową opłatą przykładowo +15 zł mapa, +20 zł koszulka itp. Wybierasz wtedy jaki chcesz wariant gry i dopłacasz za dodatki, które sobie wybierzesz :)
Oczywiście fajnie, że na pełnym wypasie podeszliście do sprawy :) ale jednak głowa boli od nadmiaru :p
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Wcześniejsze progi są dla osób, które nie grają w planszówki a są fanami PLO i chcą np. mapę świata do swojej ukochanej książki ;)
Nie chcemy zmuszać tych osób do zakupy gry :roll:

Jeszcze przemyślimy te progi - dlatego prowadzimy konsultacje z Wami :wink:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Dwie mapy trochę bez sensu, jedna wystarczy.

Tapeta jest zawsze
Poza tym jest gra, koszulka, artbook (to papierowa książka czy ebook?) i mapa.
Czyli cztery.
Opcji powinno być zatem 2^4 czyli 16. Wtedy każdy dostanie dokładnie to co chce.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 20:43 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

FortArt pisze:Dwie mapy trochę bez sensu, jedna wystarczy.
Nie zgadzam się, skoro są dwie w ofercie, to powinny być dostępne. Ja na pewno chcę obie :)

Progów rzeczywiście trochę dużo, ale przynajmniej można dobrać coś dla siebie. Sporo zależy jeszcze od cen (i planowanych streach goali).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Moim zdaniem taka ilość opcji jest na porządku dziennym na kickstarze.

Oferowanie tylko 3 pakietów mija się z celem. Ludzie lubią mieć wybór a i nie każdy chce od razu kupować grę czy też otrzymać wszystkie dodatki. Ot woli wspomóc projekt niewielką sumą. Fajnie jak za małą dotację już otrzyma jakiś bzdecik. Choćby to była tapeta.

Ja bardzo chętnie udzielę wsparcia, ale na pewno nie rzucę się na zamówienie przedpremierowe. Chyba że cena będzie bardzo atrakcyjna:D
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

espresso pisze:
FortArt pisze:Dwie mapy trochę bez sensu, jedna wystarczy.
Nie zgadzam się, skoro są dwie w ofercie, to powinny być dostępne. Ja na pewno chcę obie :)
A przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że to dwie różne mapy. No to faktycznie koniecznie opcja na obie.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ozy »

Dobre, wcale nie za dużo, tylko o early birds pamiętajcie, by nakręcić ruch pierwszego dnia i nagrodzić tych co się skuszą pierwsi.

No i w tych najdroższych brakuje gier z podpisami Autora gry i Autora książki. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ