(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Majek10 pisze:
hancza123 pisze:czy znaleźli by się w czwartek chętni na coś ciężkiego np. na Dominant Species, Age of Steam, Le Havre, Imperial? ja od lat gadam to samo ale nikt mnie nie słucha :lol:

Ja wezmę Dominant Species, Bremerhaven i Nations.

No jakby jeszcze 2 osoby dołączyły do DS to było by coś! Masz wersję 2-gą tej gry czy już tą po graficznej rewolucji?

Bremerhaven jakby co też chętnie bym spróbował.
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

hancza123 pisze:
Majek10 pisze:
hancza123 pisze:czy znaleźli by się w czwartek chętni na coś ciężkiego np. na Dominant Species, Age of Steam, Le Havre, Imperial? ja od lat gadam to samo ale nikt mnie nie słucha :lol:

Ja wezmę Dominant Species, Bremerhaven i Nations.

No jakby jeszcze 2 osoby dołączyły do DS to było by coś! Masz wersję 2-gą tej gry czy już tą po graficznej rewolucji?
Nie jestem pewien ale chyba mam II edycję.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Ja się zapisuję na Bremerhaven ale będę dopiero po 19
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

To ja znowu prosportowo a nie planszówkowo.
Zapraszamy na Kurs Kajakarstwa organizowany przez SKK MORZKULC- Szkoleniówkę 2014!

Przyjdź na spotkania organizacyjne u nas w siedzibie klubu,
6 lub 13 marca o godz. 18:30!

A zgłoszenie wypełnij już dzisiaj -> https://docs.google.com/forms/d/1axqLm6 ... 8/viewform

Czekają Cię:
wykłady;
baseny;
kurs pierwszej pomocy;
weekendowe spływy szkoleniowe
i dużo dobrej zabawy :)


Po co? Kiedy? I za ile?
Więcej informacji u nas na stronie -> http://www.morzkulc.pg.gda.pl/?page_id=4206
lub bezpośrednio u Szkoleniowca -> szkoleniowiec.morzkulc@gmail.com
I podobno nie trzeba być studentem. :)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

ja kursu nie potrzebuję bo kiedyś dużo pływałem ale chętnie się podczepię na spływy. o ile nie jestem za stary bo studiów to już nie pamiętam :D

ale bym sobie znowu kajakiem popływał!!
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

kusząca kajakowa propozycja... :)


Info odnośnie LaserTaga - dzwoniłem parę dni temu do nich i się dowiedziałem, że już od dłuższego czasu dniówki na 21/22 są zarezerwowane ale są dostępne nocki (22.00-2.00)

co robimy? :)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

pomyślimy może o jakimś spływie kajakowym o profilu planszówkowym, ja tam mogę organizować, za dnia płyniesz kajakiem a na biwaku grasz :D

dziś będę o 18.00 chyba że wpadnę w poślizg
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

Będzie ktoś przed 17?
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

Mogę być na 17. Ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Ja pewnie ok 17:30 będę, najpóźniej 18.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Ja również pojawię się między 17:30 a 18:00.
Wziąłem Diskwarsa z mocnym zamiarem zagrania, także wpadnę rozstawię i będę werbował do gry (wystarczy 1 osoba, aczkolwiek chodzi też na więcej).
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Wolf pisze:Ja również pojawię się między 17:30 a 18:00.
Wziąłem Diskwarsa z mocnym zamiarem zagrania, także wpadnę rozstawię i będę werbował do gry (wystarczy 1 osoba, aczkolwiek chodzi też na więcej).
Ja mogę zagrać, ale tylko 1 vs 1. Ta gra i tak ma spory downtime i mnóstwo sprawdzania zasad (chyba najgorsza instrukcja FFG jaką widziałem, a szkoda, bo gra dobra), więc dodawanie większej ilości graczy brzmi jak wyrok :wink:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Sądzę, że przesadzasz. Zasady są całkiem sprawnie napisane. Pozostaje kwestia zdolności specjalnych itp., które trzeba poznać, ale te są wypisane na końcu instrukcji.
No dobra, może nie będę jeszcze przesadnie chwalił zasad przed rozgrywką, ale na filmikach wyglądało wszystko ok :P.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Wolf pisze:Sądzę, że przesadzasz. Zasady są całkiem sprawnie napisane. Pozostaje kwestia zdolności specjalnych itp., które trzeba poznać, ale te są wypisane na końcu instrukcji.
No dobra, może nie będę jeszcze przesadnie chwalił zasad przed rozgrywką, ale na filmikach wyglądało wszystko ok :P.

No ja grałem z Markusem dwa razy, obaj czytaliśmy instrukcję, a jednak pytań było mnóstwo. I ten podział instrukcji na grę instruktażową i resztę zasad... Bez sensu, tylko utrudnia, bo wszystko się miesza :?
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Ja 18-18:30. Ja tradycyjnie pisze sie na cokolwiek gdzie wam brakuje 3go/4tego/5tego a jak jeszcze będzie to gra gdzie i tak będziecie tłumaczyć zasady to już tym bardziej ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no nie wierzę wczoraj w Polufce były grane moje dwie naj ulubione gry jednocześnie, że też nie można jednocześnie siedzieć przy 2 stołach na raz!

jak się gra w grę którą zna się lepiej niż wszyscy inni to jakoś się wtedy wygrywa 8)

myślałem że DS przygniecie wszystkich swoim ciężarem ale mam takie złudzenia że gra się podobała :mrgreen:
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

DS: Bardzo przyjemny tytuł. Nie czuc ciezaru gry. Ciekawe jak by sie to potoczyło, gdybyś nie zapomniał w KAŻDEJ ;) rundzie o możliwości walki. Może zaczelibysmy sie mscic i układ na planszy byłby nieco inny. Ja zapisuje sie na powtórkę z rozrywki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

hancza123 pisze:myślałem że DS przygniecie wszystkich swoim ciężarem ale mam takie złudzenia że gra się podobała :mrgreen:
W moim przypadku nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Słabo mi szło "widzenie planszy". Ciężko było na szybko ocenić sytuację na planszy, a nie chciałem zbyt opóźniać. Przy wyborze akcji brakowało mi graficznego opisu symbolizującego co dane pole robi. Pierwsza gra to płynięcie z prądem z niewielkim wpływem na to co się dzieje. Ta gra wymaga kilku rozgrywek, żeby nabrać świadomości.

Nie wspomniałeś o Robo Rally. Gra podzieliła się na tych co zdobywali kolejne flagi, niestety po drodze ginąc zbyt wiele razy i na tych którzy flagi zdawali się mieć w poważaniu, za to przetrwanie im lepiej szło (to chyba po partii w DS :)). Ania okazała się mistrzem wchodzenia pod lasery i to kilka razy w ciągu rundy. Było lekko i wesoło aczkolwiek rozgrywka dzięki perfidii Jędrzeja do krótkich nie należała.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

A to nie były lasery co redukują zmarszczki?!?!? Teraz mi mówicie? Jak bym wiedziała to bym szła po flagi ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

annajak pisze:A to nie były lasery co redukują zmarszczki?!?!? Teraz mi mówicie? Jak bym wiedziała to bym szła po flagi ;)
Flagi wcale lepiej od laserów na zmarszczki nie działają :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

w DS całkowicie zaniedbaliśmy walkę, dlatego było aż tyle kostek na planszy. gra była by też nieco inna gdyby grać całość, np. Jędrzej zyskał by bardziej na tym dodatkowym pionie no i zaszły by wszystkie wydarzenia a nie tylko połowa

Roborally jakoś wczoraj za bardzo się dłużyło? Lubię tą grę ale jak szybciej idzie do przodu
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Właśnie zauważyłem, że moje ptaki nie powinny być na końcu w łańcuchu tylko gady. Ilość kosteczek też jest mniejsza, bo ze startowej puli kładzie się początkowe 3 kosteczki i dodatkowo z tej samej puli jedną na punktację. To tak po pierwszym rzucie oka na instrukcję :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:myślałem że DS przygniecie wszystkich swoim ciężarem ale mam takie złudzenia że gra się podobała :mrgreen:
annajak pisze:DS: Bardzo przyjemny tytuł. Nie czuc ciezaru gry.
Właśnie miałem napisać, że chyba Zbychu przesadzasz z oceną ciężkości gier czasami, a teraz mam nawet dowód :wink: Musisz też brać pod uwagę, że grasz w gronie wtajemniczonych, myślenie nie jest przeszkodą.
annajak pisze:Ja zapisuje sie na powtórkę z rozrywki.
Po tych wszystkich pozytywnych opiniach, mnie również możecie zapisać na listę :mrgreen:
mnowaczy pisze:Flagi wcale lepiej od laserów na zmarszczki nie działają :)
Flagą owijasz sobie twarz i zmarszczek nie widać, toć to popularna metoda na Bliskim Wschodzie, nie słyszałeś? 8)

... przesyłki z bombami proszę przesyłąć na adres: ...

Co do gier, w które przyszło mi zagrać - najpierw szybka partyjka w Brawl z Jędrzejem, potem pojawiło się więcej osób więc zagraliśmy jedną rundę w Galaxy Truckera (fajne, lekkie, przyjemne). Następnie nastąpił lekki rozpad grupy i zagrałem z Wolfem w Diskwars. Ta gra wywołuje u mnie ciekawe wrażenia - z jednej strony widzę, że jest bardzo fajna i ciągle mam ochotę w nią grać, ale niektóre rozwiązania trochę mnie odrzucają (bardzo istotna inicjatywa, oddziały giną błyskawicznie, szala zwycięstwa przechyla się błyskawicznie). Tak czy inaczej chcę więcej, więc jak nie będziesz miał z kim grać Wolf, to daj mi znać.

Na koniec było Age of Steam, które okazało się bardzo, bardzo fajne. Porównanie do Railroad Tycoona? AoS jest zdecydowanie bardziej przystępna ze względu na wielkość mapy, jest o wiele więcej interakcji i podkradania, a pierwsze tury to czysty stres, bo można zbankrutować. Byłem przekonany, że potrafię podejmować decyzję szybko, ale w tej grze miałem permanentny paraliż decyzyjny, za co też współgraczy przepraszam :oops:

Co mi się nie podobało? Będę się upierał, że wywożenia kosteczek, z miast do których nie masz połączenia jest... dziwnym rozwiązaniem. Dla porównania w Tycoonie można używać torów przeciwników, ale pierwszy użyty odcinek musi należeć do Ciebie. To mi się podoba bardziej - jak chcesz kraść moje towary, to chociaż zainwestuj w kawałek trasy do tego miasta bydlaku! :wink: W AoS miałem odczucie, że sam buduje na siebie pułapkę, nie mając nad tym większej kontroli.

Co jednak nie zmienia faktu, że chętnie zagram jeszcze raz bo gra jest bardzo dobra.

KĄCIK TI:

Zostało wczoraj wstępnie ustalone, że chcemy zagrąc za dwa tygodnie, tylko pytanie - piątek, 07.03? Bo jak dla mnie to może być i sobota.
Aktualny skład: Ja, Ania, Zbychu, Jędrzej.

Kajetan, co Ty na to, pasuje Ci?
Majek, Ciebie nie liczyłem, bo wydawało mi się, że nie grało Ci się najlepiej, ale jeżeli się mylę o oczywiście zapraszamy :mrgreen:
Ktoś jeszcze jest chętny? Pamiętajcie, jest to wasza szansa na zostanie gwiazdą internetu :wink:

I na koniec - Hancza, to w co gramy w poniedziałek, NR czy 1989?
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

klik!


Co do LaserTag- mi nocka nie przeszkadza, aczkolwiek mam nową współpracownicę i jeszcze nie wiem czy 21 będę miała wolne. Niestety ona też jeszcze nie wie, kiedy ma zjazdy.

Co do kajaków- ten kurs kosztuje 220zł i poza kursem w cenie wliczony jest spływ (na którym dają nawet namioty), dlatego ta oferta wydała mi się niesamowicie atrakcyjna. Zrobiłam wywiad środowiskowy i kursanci są z przedziału wiekowego 21-40lat a prowadzący i członkowie klubu nawet po 50.

Hancza, jeśli zorganizowałbyś spływ to ja się i tak piszę. Zawsze chciałam na taki pojechać, zwłaszcza że pół mojej rodziny pływa i organizuje takie imprezy, ale dziewczyn nie zabierają :( Dni w kajaku, popołudnia z planszówkami a noce przy ognisku, brzmią jak plan idealny ;)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mnowaczy pisze:Właśnie zauważyłem, że moje ptaki nie powinny być na końcu w łańcuchu tylko gady. Ilość kosteczek też jest mniejsza, bo ze startowej puli kładzie się początkowe 3 kosteczki i dodatkowo z tej samej puli jedną na punktację. To tak po pierwszym rzucie oka na instrukcję :)
ech, wiedziałem że jakiś prawnik, księgowy lub informatyk doszuka się niuansów których znowu niedopatrzyłem. ja mam zazwyczaj problem z niuansami! postaram się to doczytać i poprawić :wink:

Valarus, faktycznie do Polufki przychodzą sami planszówkowi wyjadacze i ja zapominam o tym! kiedyś grałem głównie z amatorami stąd stres że gra którą proponuję jest za ciężka

w przyszłym tygodniu jestem hen daleko stąd ale będę za 2 tygodnie licząc na powtórkę z DS, AofS lub TI

Valarus co do poniedziałku to dam znać, chyba dam radę. sam nie wiem czy wolę NR czy 1989... chcę obie!
ODPOWIEDZ