Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: ghostartur »

Witam. Przymierzam się do kupna jakiejś gry fantasy(zabijanie potworów, zdobywanie przedmiotów etc etc). Sam jednak nie jestem zbyt obeznany w tym temacie więc zwracam się z prośbą o pomoc do was :D . Zależy mi na:
-gra na 2 osoby(lecz żeby dobrze chodziła też na większą liczbę graczy)
-duża regrywalność
-złożoność mechaniki
-kilmat
-wersja PL
-figurki

Na razie w oko mi wpadły:
-Descent Wędrówki w Mrok(ta chyba na razie najbardziej mi się podoba)
-Mage Knight
-Talisman Magia i Miecz

Za każdą pomoc w wyborze z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Bardias »

Talizman raczej sobie odpuść, banalna mechanika, to taki przygodowy chińczyk.

Descent to gra 1 vs reszta, skrzydła rozwija w trybie kampanii, który do krótkich nie należy :-) Skupia się głównie na przemierzaniu lochów i walce.

Mage Knight jest skomplikowany, ale bardzo dobry, brakuje w nim jednak interakcji. Dla niektórych to zaleta, dla innych wada.

Od siebie dodam standardowo Runebounda :-) Często okazuje się być złotym środkiem jeżeli chodzi o stopień skomplikowania.
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: diabello20 »

Na Runebound często narzekają na jego ogromną losowość i generalnie krążą opinie, że jest to gra dla lubiących rzucać kośćmi.
Może... po prostu... się mylę?
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Cyberpuncur »

No właśnie ta losowość wcale nie jest ogromna, bo sam kontrolujesz jaką trudność 'przygód' wybierasz.

Kostek jest trochę, ale przy 2 osobach pójdzie sprawnie.
Ostatnio graliśmy w 4 osoby w Runebounda, mapa podstawowa + 3 dodatki karciane, razem z przypomnieniem zasad i przerwami na fajka gra trwała niecałe 3h.

ed.
Jeśli gra ma być fantasy, z figurkami, po polsku to chyba tylko Runebound, Descent albo Talisman, przy czym ja też bym stawiał na Runebounda (do którego warto od razu dokupić przynajmniej 2 jeszcze łatwo dostępne dodatki karciane).
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Dabi »

Descent z tych wymienionych najlepiej się by sprawdził.
Gerthard
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:32
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Gerthard »

Podzielam zdanie że Descent z wymienionych najlepszy. Tak jak wspomniano najlepiej się sprawdza w konfiguracji 1 przeciwko 3-4, ale 1+1 tez pójdzie. Zawsze na upartego można prowadzić np. 2 postaci. Masa figurek, piękne kafelki podłóg.
Talisman - zakup sensowny chyba tylko z sentymentu ew. do gry w niewymagającym towarzystwie. Ja gram z moim 6 letnim synem.
Mage Knight - będzie dobrze sie sprawdzał 1 na 1, zresztą nawet na 1 gracza pójdzie. Masa kart, znaczników, ładne kafelki terenu. Jedyny minus dla mnie to mała ilość figurek (4), pomalowanych co dla niektórych może być plusem a dla niektórych minusem (dla mnie minus, wolę malować sam)
Co do Runebounda to raczej mi sie nie podoba, ale nie rozpisuję się bo znowu sie jakaś burza zwolenników i przeciwników runebounda zacznie :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Dabi »

Zawsze na upartego można prowadzić np. 2 postaci. Masa figurek, piękne kafelki podłóg.
My gramy właśnie tak dwuosobowo. I prowadzę jako herosi 4 postacie sam. Nie jest to problemów żadnych.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: ghostartur »

Zauważyłem, że do Descenta jest dostępnych wiele dodatków. Które z nich są warte kupna najbardziej?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: sqb1978 »

Descent jest trudniejszy niż Runebound? w sensie więcej kombinowania?
Scenariusze nie nudzą się za szybko? jaka jest regrywalność takiego scenariusza?
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Cyberpuncur »

Nie można porównywać tych gier.
Jeśli o same zasady chodzi, w Descencie jest więcej niejasności i niedopowiedzeń,
co prowadzi do sporów na linii OL-Bohaterowie.
W Descencie na pewno jest więcej kombinowania.
Scenariusze... u mnie to było 1 scenariusz na 1 raz i nigdy więcej, co było
jednym z powodów pozbycia się tej gry dosyć szybko.
Gerthard
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:32
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gra dla 2 osób(~~Fantasy~~)

Post autor: Gerthard »

Zgadzam się ze nie bardzo mozna porównywać Descenta i Runebounda. Descent do łażenie po lochach (lasach, cmentarzach itp), kooperacja w ramach drużyny, gra przeciwko "temu złemu co to legiony zła prowadzi". Runebound to wyścig do lokacji, ograniczona interakcja między graczami.
Zgadzam się też z tym że w Descencie jest wiecej kombinowania, na przejście każdego scenariusza jest inny przepis. W Runeboundzie kombinowanie wg mnie sprowadza się do tego 1) do której lokalizacji najpierw pojechać 2) której broni/sojusznika użyć w której rundzie walki.
Nic nie stoi na przeszkodzie zeby w Descencie tworzyc własne scenariusze.
Scenariusze w Descencie układaja sie w kampanię. Z własnego doświadczenia: spokojnie mozna ją przejśc dwukrotnie nie powielając za bardzo scenariuszy. Miedzy scenariuszami mamy wybór, który następny wybrać. Do niewybranych w ramach jednej kampanii często nie mozna już wrócić.
Co do zakupu dodatków do Descenta to wg mnie pojawia się tu problem "mało zawartości, wysoka cena". Tzn dostajemy parę nowych kafelków terenu, kilka, dosłownie kilka figurek, trochę kart a cena jak za podstawkę gry ze średniej półki cenowej.
ODPOWIEDZ