Runewars - Banners of War

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Hiu »

na ten temat musialby sie wypowiedziec posiadac 2nd ed i dodatku 1st print.
wydawca nic na temat zmiany rozmiaru kart nie wspominal.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 163 times

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Zet »

Posiadam dodatek i 1 ed gry: jedna rzecz w dodatku jest niekompatybilna z 1 ed gry!
W 1 ed były bardzo "fajowskie" góry 3D, w Banners of War (podobnie jak w Revised Ed.) już ich nie ma! Jest tylko tandetnie narysowana górka i czerwone oznaczenia - brak możliwości przejścia.
To mi nasunęło myśl, że być może Revised będzie bardziej kompatybilna z dodatkiem, niż 1 ed :(

A mnie pozostaje stawianie gór 3D z podstawki na namalowanej górze :P

Eh, jeśli wyjdzie dodatek z innymi rasami (jak w RuneAge), to plansze ras też będą inne.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Wallenstein »

Karty z dodatku są identyczne z 2 edition.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
maciek1211
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:26

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: maciek1211 »

Witam, zamierzam kupić Runewars revised edition i zastanawiam się czy nie kupić też odrazu dodatku. Chciałbym wiedzieć co on właściwie nowego wnosi do gry, z tego co słyszałem to zmieniał wiele zasad przy pierwszej edycji gry, ale w wersji revised już to zmienili. Więc co on tak właściwie wnosi do gry poza większą ilością jednostek i bohaterów?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: wis »

Karty rozwoju - drogie bonusy, specyficzne dla każdej z ras.
Dowódcy - dodatkowy bohater dowodzący armią.
Więcej wszystkiego - nowe jednostki pozwalają na większe armie (w podstawce 4 "heksy" i koniec), nowe wydarzenia zmniejszają przewidywalność (w wersji epic wychodziły wszystkie), nowe elementy mapy zwiększają różnorodność.

Jednocześnie to wszystko nie jest potrzebne przez pierwsze kilkadziesiąt godzin gry. Jeśli gra się spodoba i będzie lądować często na stole, to po 20 partiach weterani ucieszą się z nowych zabawek. Jeśli będzie lądować tylko raz na 2-3 miesiące - szkoda kasy, zachodu i każdorazowego przypominania sobie większej ilości zasad.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Kretilla »

Czy mógłbym prosić kogoś o podanie jakie dokładnie Exploration tokens znajdują się w dodatku? Czy jest to 5 Flooded Area i 3 Defensible Area (bądź odwrotnie), czy może również jakieś odkrycia z wersji podstawowej?

Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: wis »

Sądząc po tym http://boardgamegeek.com/image/1170830/ ... e=original obrazku, są dwie wioski i dwa flooded area. Przy okazji: Flooded Area i świątynia dająca dwa influence wyleciały z mojego zestawu żetonów po tym, jak zepsuły po jednej partii.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: lukasz88 »

Nie rozumiem skąd tyle mieszanych opinii na temat dodatku. O ile można się zgodzić, że część tego co wnosi to więcej tego co było to jednak to jest dodatek do oryginału gry, której nie ma sensu mocno zmieniać bo jest i tak rewelacyjna. Oczywiste więc, że musi być wszystkiego więcej. Poza nowymi jednostkami, które chyba każdemu się podobają i teraz naprawdę czynią grę wielką i dają większe pole manewru , nam najbardziej przypadł do gustu wariant z kartami rozwoju i miastami. O ile wcześniej miasta był opłacalne ale nie na pierwszym planie, to teraz często zdarzają się u nas prawdziwe batalie o miasta, zwłaszcza te z runami i jeszcze dodatkowym żetonem na hexie. Wg mnie świetny pomysł z tymi miastami. Fajne są tez wieśniaki u Ludzi, którzy pozwalają kontrolować teren bez armii. Nie gramy natomiast na razie z żetonami spustoszenie i kryomancji.
Pytanie do tych, którzy grali więcej. Opłaca się robić home rule z możliwością postawienia żetonu stolicy poza home realm?
Jeszcze jeden dodatek z Krasnoludami i Uruk Hai czy tam Orkami plus paru bohaterów i gra byłaby tak wielka i kompletna, z możliwością wariantów gry że nie znudziłaby się przez parę lat. Albo jakieś heksy podziemia i rasa która tam żyje, niekoniecznie oklepane orki. Ewentualnie FFG mogłoby opracować jakiś wariant gry drużynowej ze specjalnymi warunkami i większą ilością dyplomacji ale czy to by tu poszło to nie wiem. Tak czy inaczej dodatek uważam za dobry.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Dellas »

Też jestem zdania, że dodatek `Banners of War` jest bardzo dobry. W połączeniu z drugą edycją bardzo urozmaica grę (nowe jednostki, miasta, dowódcy, questy, karty rozwoju, nowy rozkaz, itd...) gra jest znacznie lepsza niż sama podstawka. Oczywiście zawsze chciałoby się więcej... :roll:
Rozumiem głosy, które spodziewały się np. kolejnej rasy. Ale myślę, że intencją twórców nie było dodawanie nowej rasy z kilku powodów, np: trudno zbilansować wprowadzenie nowych ras dla tak rozbudowanej gry, jak i gra na 5-6 w Runewars wydłużyłaby grę niemiłosiernie (pomijam już tutaj kwestie rozmiaru mapy, skalowania liczby run do zwycięstwa itd...).
Można oczywiście nie zwiększać maksymalnej liczby graczy, a jednak rozszerzyć liczbę możliwych ras jednak wątpię czy FFG taki dodatek wyda.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: lukasz88 »

Krasnoludki są zrobione tutajhttp://boardgamegeek.com/filepage/79082 ... es-dunwarr Wygląda to klimatycznie i przyzwoicie a co ważne wielokrotnie było testowane i dopasowywane do gry. Najnowsza wersja jest z początku sierpnia. Tylko przydałyby się te figurki w 3D..chociaż projekt .stl żeby sobie wyrukować w drukarce 3D. Ale wszystko tam jest włącznie z uwzględnionym dodatkiem.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: Bardias »

Czy dodatek ENG jest kompatybilny z polską wersją językową? Chodzi mi tu oczywiście przede wszystkim o rewersy kart :)
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: lukasz88 »

Niczym się nie różni :) Karty są takie same.
Jeśli ktoś z grających słabo stoi z angielskim to na forum BGG jest tłumaczenie całego RW wraz z dodatkiem. Tłumaczenie elementów, nie instrukcji.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Runewars - Banners of War

Post autor: schizofretka »

Na wszelki wypadek sprawdź druki, bo jeśli nie pochodzą z tej samej partii, to odcienie mogą być różne. Mi się przewinęły przez ręce 3 podstawki i jeden dodatek i wszystkie rewersy były nieco różne, ale te z 2ed znikały w koszulkach. To nie poker, karty różnorodne, więc ino nie ma problemu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ