Portobello vs. Alturien

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xcall
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2006, 11:12

Portobello vs. Alturien

Post autor: xcall »

Targowisko tu, targowisko tam... które lepsze? Możecie pomóc w wyborze, bo na pierwszy rzut oka wydają się podobne... ale może ktoś napisze coś już po drugim rzucie okiem.... Szczególnie jeśli chodzi o Alturien, bo o Portobello już trochę znalazłem. Dzięki.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Post autor: Ezechiel »

Portobello znam dość dobrze, grałem kilkanaście razy z różnymi ludźmi. Gra jest mocno logiczna, mało losowa i znacznie szybsza niż MvA. W obu grach zasady są stosunkowo proste,z tym, że w PM kolejki są chyba znacznie bardziej dynamiczne.
PM jest IMHO lepiej wykonane, figurki w MvA nie robią na mnie wrażenia, wolę estetykę i minimalizm PM.

Za MvA przemawia klimat i familijność.Jest znacznie więcej interakcji bezpośredniej niż w przypadku PM. Za PM znacznie mniejsza losowość i większa dynamika rozgrywki. Gdybym miał wybierać - wybrałbym PM, wydaje się być lepiej skalowalne, bardziej dynamiczne i oferujące więcej smaczków taktycznych. Dla osoby preferującej klimat i interakcję MvA jest chyba lepszym pomysłem.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
xcall
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2006, 11:12

Post autor: xcall »

Dzięki :) Po dokładnym przestudiowaniu obu instrukcji (na Rebelu jest polska do Alturien) też właśnie skłaniam się ku takiemu wyborowi. Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

ODPOWIEDZ