Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
maciek1211
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:26

Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: maciek1211 »

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowej gry do mojej kolekcji, jednak nie mogę się zdecydować na nic konkretnego. Szukam gry która spełniała by najwięcej z pośród moich oczekiwań:

- Interakcja między graczami ( sojusz, zdrady, negocjacj, dyplomacja itp. - jest to dla mnie najważniejszy punkt )
- Handel
- Strategiczna
- Konflikt między graczami ( możliwe chwilowe sojusze jak np. w GOT, nie szukam gier kooperacyjnych)
- Co najmniej 3+ graczy

Z pośród gier w które miałem przyjemność grać najbardziej podobała mi się Gra o tron. Z tego co czytałem w internecie moją idealną grą było by TI3 gdyby nie czas gry i czas jaki zajmuje przyswojenie zasad. Na zakup mogę przeznaczyć do 400zł. Gry których zakup rozważam:
- Spartacus: A Game of Blood & Treachery
- Runewars
- Warior Knights
Jestem otwarty też na inne propozycje gier i proszę o pomoc w znaleźeniu odpowiedniej gry.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: Blueberry »

Może Cyklady? Jest dużo negatywnej interakcji - bitwy morskie, zajmowanie wysp przeciwnika, przekupywanie bogów greckich (licytacja), nasyłanie mitologicznych stworów. Gra dobrze działa od 3-5 osób. Poza tym świetne grafiki, dwustronna plansza, figurki itd. Można urozmaicić sobie grę dokupując dodatek. Ze swojej strony polecam :)
maciek1211
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:26

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: maciek1211 »

Dzięki za odpowiedź. Gra wygląda fajnie, muszę więcej o niej poczytać. Wciąż czekam na inne propozycje.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: schizofretka »

Brzmi jak gra cywilizacyjna. Mare Nostrum byłoby idealne gdybyś gdzieś dostał, ewentualnie Antike i Clash of Cultures. Jeśli odpuścisz handel, a myślałeś o TI, to może Eclipse? RW jest super, ale handlu nie ma żadnego i nie jest wcale wiele prostsze/krótsze od TI. Spartacus jest ok.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: Sir-Rafał »

"Mare Nostrum" również polecam. Dobrze byłoby też rzucić okiem na "Kemet".
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: Pixa »

Cykady, a jesli moze byc karcianka to Cytadela - zostanie jeszcze sporo kasy na kolejna gre :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: wis »

Runewars mimo, że jest świetną grą, to nie spełnia Twoich założeń. Warrior Knights (najlepiej z dodatkiem) jest tu dużo lepszy, nawet od TI3. Należy jednak uważać na kilka rzeczy:
- działa raczej na 4+ osób,
- nie jest wiele krótsze/prostsze od TI3,
- próg wejścia jest niekiedy przeszkodą - nie w każdym gronie się sprawdzi.

Jest to taka gra, którą rzadko rozkładam (problem z graczami), ale jak już rozłożę, to żałuję, że nie rozkładam częściej :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: schizofretka »

W Cykladach i Kemecie nie ma ani handlu, ani dyplomacji, sojuszy - atakuje się tego, kto jest odsłonięty, a nie prowadzi jakiejś polityki. A Cytadela to w ogóle chyba z konkursu 'podaj grę najmniej pasującą do wymagań'.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
maciek1211
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:26

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: maciek1211 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę o grach o których pisaliście i chyba kupię spartacusa, ponieważ jest w nim najwięcej tego co lubię - ogromna interakcja między graczami. Grę mam zamiar kupić w poniedziałek więc jak by komuś przez weekend przyszła do głowy jeszcze jakaś inna gra to proszę śmiało pisać.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra Strategiczna/Handel/Interakcja/Konflikty

Post autor: Rocy7 »

Jesli istotny ma byc handel i sojusze to ciekawy moze byc Gearword The Bordelands. System sojuszu zblizony do GoT oraz spora rola handlu.
ODPOWIEDZ