Seasons / Pory roku (Régis Bonnessée)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Seasons

Post autor: bartekb8 »

Qlaqs pisze:Na Rebelu przedsprzedaż - polecam. Ja już zamówiłem :D
Gratuluję:) Ja się trochę miotam. Poczekam jeszcze na spolszczenie pierwszego rozszerzenia Enchanted kingdom, wtedy wezmę oba :wink:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: pan_satyros »

bartekb8 pisze:
Qlaqs pisze:Na Rebelu przedsprzedaż - polecam. Ja już zamówiłem :D
Gratuluję:) Ja się trochę miotam. Poczekam jeszcze na spolszczenie pierwszego rozszerzenia Enchanted kingdom, wtedy wezmę oba :wink:
Źle zrozumiałeś - na rebelu jest preorder wydania angielskiego.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Seasons

Post autor: Qlaqs »

Dobrze zrozumiał ;). Na BGG jest dostępna instrukcja w PL do najnowszego dodatku.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: pan_satyros »

Qlaqs pisze:Dobrze zrozumiał ;). Na BGG jest dostępna instrukcja w PL do najnowszego dodatku.
Myślałem, że ma na myśli faktyczne spolszczenie - faktycznie kontekst jest chyba inny.
O tym na bgg wiem - świetna robota ;)
Awatar użytkownika
lilula91
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2014, 11:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Seasons

Post autor: lilula91 »

Pisałam do wydawnictwa Libellud - brak odpowiedzi w kwestii polskiej wersji językowej.
Pisałam do Rebela- odpisano mi, że jeszcze trwają rozmowy na ten temat z wydawnictwem Libellud.
Czyli w sumie dalej nic nie wiadomo. Poczekam jeszcze kilka tygodni, i jeśli nadal nic nie ruszy, kupuję oba dodatki po angielsku. I ostatni raz podstawkę spolszczoną :roll: .
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Seasons

Post autor: kudlacz135 »

Na stronie wydawnictwa Libellud jest napisane, że pierwsza seria będzie mieć dodatkową kartę promo tj. Igramul the Banisher. Czy będzie ona też dostępna u nas? Nie wiem po prostu co rozumieć przez przez pierwszy nakład. Czy będzie to ogólnodostępne czy też nie.

EDIT▼:
Myślałem o angielskiej wersji, która ma być "soon™", także chyba wyszedłem na podwójnego burżuja... :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 17:15 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: Yavi »

kudlacz135 pisze:Na stronie wydawnictwa Libellud jest napisane, że pierwsza seria będzie mieć dodatkową kartę promo tj. Igramul the Banisher. Czy będzie ona też dostępna u nas? Nie wiem po prostu co rozumieć przez przez pierwszy nakład. Czy będzie to ogólnodostępne czy też nie.
My tu się zastanawiamy czy i kiedy w ogóle będzie dodatek, karta promo to już zbytek i burżujstwo :D
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Seasons

Post autor: MataDor »

Też mam podstawkę PL i także nie wiem czy czekać na wydanie PL tego dodatku "Ścieżka przeznaczenia" czy też niestety ewentualnie kupić angielskie wydanie....
Liczę że Rebel się szybko określi

aha, poprzedni dodatek "Zaczarowane królestwo" też kupił bym od ręki w wersji PL..... :/
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Seasons

Post autor: Qlaqs »

Już leci do mnie :D najnowszy dodatek ;)
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Seasons

Post autor: bartekb8 »

Qlaqs pisze:Już leci do mnie :D najnowszy dodatek ;)
A masz już pierwszy dodatek? :)

PS. Mam nadzieję, że mi wybaczycie, ale wypatrzyłem mały, nie mający wpływu na rozgrywkę błąd w nazwie karty bonusowej, : W oryginale jest Igramul the Banisher.
Czasownik "to banish" oznacza wygnać, wypędzić, ale rzeczownik "banisher" będzie oznaczał tego, który wygania, wypędza, a nie kogoś kto został wygnany, wypędzony, jak teraz sugeruje tłumaczenie. Moje niedopatrzenie, biję się w pierś.
PS.2. Ponieważ "Igramul Wyganiacz" brzmi co najmniej infantylnie, zaproponowałbym ominięcie tego terminu przez zastosowanie takiego, który także określałby funkcję tej karty (jaką jest odrzucanie kart z ręki przeciwnika), np. "Igramul Groźny". Brzmi dumnie, prawda? :wink:
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Seasons

Post autor: Qlaqs »

Tak mam :D i podstawkę w tym samym języku ;)

Dobra zmiana nazwy karty :)
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Seasons

Post autor: evenstar »

Czy losowość w tej grze jest faktycznie tak duża, że psuje strategie? Czytając recenzje spotkałam sie z różnymi opiniami i już nie wiem co myśleć..
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: Gambit »

Nie zauważyłem, aby losowość psuła strategię. Część kart trzeba wziąć szybciej, żeby współgracze nie wybrali, ale generalnie można ogarnąć jakiś pomysł na rozgrywkę i oprzeć go nawet na trzech kartach.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Seasons

Post autor: espresso »

Zagraj i się przekonaj sama: http://pl.boardgamearena.com . Zacznij od najniższego poziomu trudności, żeby stopniowo poznawać karty. Losowość jest umiarkowana, bo większość kart (swoich i przeciwnika) znasz już na początku rozgrywki.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Seasons

Post autor: evenstar »

A jak jest z możliwością tworzenia komb w tej grze?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Seasons

Post autor: Furia »

evenstar pisze:A jak jest z możliwością tworzenia komb w tej grze?
Da się tworzyć fajne komba i nieźle odskoczyć.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: Gambit »

evenstar pisze:A jak jest z możliwością tworzenia komb w tej grze?
Całkiem spora. Co prawda, kiedy widzisz na początku draftu tylko swoją rękę, to liczysz na to, że u pozostałych graczy będą potrzebne Ci karty. Ale komba da się tworzyć z wielu kart.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: Yavi »

Zależy o jakich combach mowa - z takimi jak w M:tG, które pozwalają w jednej turze wygrać grę się nie spotkałem (ale nie jestem mistrzem Seasons). Natomiast są dobrze działające razem karty, które pomagają zdobyć trochę punktów. Tak więc comba jakieś tam są, ale nie aż tak efektowne. Chociaż grając w internecie z Tajwańczykami i Chińczykami czasami przegrywałem grę w ostatniej turze, gdy przeciwnik zostawiał mnie w tyle.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Seasons

Post autor: Gambit »

Takie wygrywające comba też da się złożyć, bo dobry zestaw kart, potrafi szybko się napędzić i mamy efekt kuli śnieżnej. Dzięki temu można odstawić ludzi nie tyle w ostatniej turze, co nawet wcześniej.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Seasons

Post autor: evenstar »

Warto kupić te gre? Biorąc pod uwagę, że zamierzam nabyć Legendy Blue Moon i Mage Wars jak wyjdą w polskiej wersji.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Seasons

Post autor: redrum1906 »

Ja kupiłem- wszystkim znajomym się podoba a dla mnie jest ultra chaotyczna;)
Sprzedałbym gdyby nie opinia znajomych i dziewczyny, która tą grę uwielbia.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Seasons

Post autor: sirkozi »

Zależy czego oczekujesz. Dla mnie gra jest bardzo prosta, wręcz prostacka. Fajnie wygląda, ale jak szukasz głębszej rozgrywki to się zawiedziesz. Trochę przypomina komputerowy Hearthstone, który jest fajny, ale jak porównać do Magica to jest jego baaardzo ubogi krewny.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Seasons

Post autor: evenstar »

Podobało mi się 7 cudów, nie mam jeszcze żadnej gry z draftem ani z opcją tworzenia talii, chyba, że byście polecili coś innego?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Seasons

Post autor: sirkozi »

Wypróbuj sobie na boardgamearena.

Deckbuildingów jest cała masa do wyboru, począwszy od wszelkich TCG i LCG poprzez Dominion, Kamień Gromu, Legendary itp. aż do Mage Knighta.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Seasons

Post autor: evenstar »

Na arenie nikt nie będzie chciał grać z początkującym :( Dominion mi sie nie podoba, w LCG nie chce wchodzić.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
ODPOWIEDZ