[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

edrache pisze:Bang!
zapomniałem jeszcze o Bangu :). Nie przepadam za tą grą i nie przyłożyłem się zbyt do partii (doszedłem dopiero pod koniec gry). Jako vice załatwiłem siedzącego obok drugiego vice i tak przegraliśmy ;(. To tyle o Bangu :)
W sumie jak juz chciales skrocic gre, za ktora nie przepadasz, to trzeba bylo walic jako vice od razu do szeryfa. :wink:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Pancho pisze:
edrache pisze:A wszystko to dzięki kompletowi graczy, którzy chętnie biegali wokół stołu mimo braku miejsca.
W Warszawie zrezygnowaliśmy z tej opcji Santy Anno, nie chce nam się :)
To bardzo fajna część gry. Chętniej zrezygnowałbym ze sprawdzania graczy :)
jax pisze:W sumie jak juz chciales skrocic gre, za ktora nie przepadasz, to trzeba bylo walic jako vice od razu do szeryfa. :wink:
Nie chciałem grać nie fair i psuć innym rozgrywki. Po prostu nie wiedziałem, że on jest VICE (chociaż mogłem się domyśleć jak krzyczał kiedy strzelałem - "Nie strzelaj do mnie. Nie strzelaj DO MNIE! NIE STRZELAJ DO MNIE!!!") - mógł być bandytą i blefować ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Dzięki za miłe spotkanie! Zwłaszcza dla Ankot i jej towarzysza oraz uczestników bieganiny. Jednocześnie przeprosiny dla Roktera za nierozegraną San Marco.


Santy Anno
Było wesoło, nawet poszło mi w grze, ale jakoś gry typu jungle speed, spadamy czy właśnie sanity anno nie sprawiają mi wielkiej frajdy. Poza tym, kiedy widzę, że mojej żonie się gra nie podoba, to poza nielicznymi wyjątkami u mnie też spada ona w rankingu. Na dodatek zdecydowanie zgadzam się z edrache - ta gra to naprzemiennie 2 minuty frajdy i 5 minut nudy (faza szukania statku i weryfikacji wyborów)

Portobello Market Malumanie, pytając o wrażenia sprawiłeś mi pewien kłopot. W moim odczuciu gra jest pięknie wydana, ciekawa, wymaga myślenia, jednak nie wiem czy taką pozostanie po kilku rozgrywkach. Nutka niepokoju w tym aspekcie jest silniejsza niż ma to zazwyczaj miejsce. [czyt. męska intuicja]. Niemniej grało się bardzo interesująco i przyjemnie i jestem zadowolony, że miałem okazję grę przetestować. Jeśli będzie okazja, chętnie zagram ponownie.

Hansa Brzydka plansza z brzydkimi żetonami sprawiła mi wielką frajdę. Po pierwszej (i jak dotąd jedynej) grze jestem bardzo usatysfakcjonowany. Jak dla mnie i jak dla mojej żony - hit wieczoru. Gorąco polecam.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Witajcie!

Dzisiaj zadnych gier o tron (ostatnie zbieralem niezle baty jako Lannister :) i wojen o pierscien.
Chetnie zagram natomiast w Santy Anno (koniecznie z bieganiem wokol stolu, wzglednie po stole - czy ktos moglby wziac jakas ciekawa muzyczke do tej gry ? Mysle ze soundtrack z The Secret of Monkey Island bylby odpowiedni :)
Poza tym mam olbrzymia ochote na Arkham Horror, podobno jest w sklepie.
Wiem ze nie ma klimatu do gry, ale chce zobaczyc z czym to sie je. Czy jest ktos, kto juz w to gral i bylby chetny objasnic zasady?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Wezmę SA i chętnie zagram z rozszerzonymi regułami :twisted:. Będę ok. 21:00 jak to ostatnio mi się zdarza.
AH znam i chętnie wytłumaczę zasady (jeśli dobrze pamiętam), ale grać już tak chętnie nie będę :). Może będziesz miał szczęście i będzie Bąku - wtedy masz zagwarantowane Jak Zabić Wielkiego Przedwiecznego W 40 Min, ewentualnie Jak Zginąć Z Rąk/Macek/Kłów/etc. Wielkiego Przedwiecznego W 40 Min, a jeśli będziesz miał szczęście - Jak Uratować Świat I Nie Oglądać Wielkiego Przedwiecznego W 30 Min.

pozdrawiam
marek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

edrache pisze:
Może będziesz miał szczęście i będzie Bąku - wtedy masz zagwarantowane Jak Zabić Wielkiego Przedwiecznego W 40 Min, ewentualnie Jak Zginąć Z Rąk/Macek/Kłów/etc. Wielkiego Przedwiecznego W 40 Min, a jeśli będziesz miał szczęście - Jak Uratować Świat I Nie Oglądać Wielkiego Przedwiecznego W 30 Min.
Dodam, że w wersji pana Bąku, wszystkie podane czasy uwzględniają już 10 minut na tłumaczene instrukcji...

Mi, niegodnemu, samo tłumaczenie zasad do AH zajmuje zwykle 40 minut, zaś klimatyczna rozgrywka około 3-4 godzin :-) No, ale ja się rozdrabniam, a Bąku wie, że Przedwiecznych trzeba trzymać Krótko. ;-)

acha. dziś przyniosą Tikala. Jeśli znalazłyby się jeszcze dwie chętne osoby na stosunkowo mózgożerną rozgrywkę w klimatach azteckich skarbów i przedzierania się przez dżunglę to zapraszam serdecznie. Będę między 19.00 a 19.30.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

rokter pisze:acha. dziś przyniosą Tikala. Jeśli znalazłyby się jeszcze dwie chętne osoby na stosunkowo mózgożerną rozgrywkę w klimatach azteckich skarbów i przedzierania się przez dżunglę to zapraszam serdecznie.
Bardzo chętnie zagram
rokter pisze:Będę między 19.00 a 19.30.
Szkoda, że tak krótko ;)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Czy do AH jest w Bardzi polska instrukcja?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

Tikal fajny i cieszę się, że go kupiłem, z tą muzgożernością bym nie przesadzał :)

A z innej beczki.

Szukamy graczy do sesji Twillight Imperium IIIed. z dodatkiem Shattered Empire na 8 par rąk.

Wymagane minimalne doświadczenie (tj. przynajmniej 1-2 gry na karku, coby nie tracić jeszcze czasu na rozruch).

Na razie mamy 4-5 chętnych ale miejsc jest więcej, zwłaszcza, że dograć terminy 8 osób i zarezerwować conajmniej 10h będzie ciężko (nawet jeśli rozbic to na dwa dni gry)

kontakt przez forum gier planszowych, http://www.domgier.sq.pl/forum/portal.php lub na maila zbytex(at)o2(dot)pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Czy w najblizszy czwartek spotkanie odbedzie sie?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

niestety, ale z wiadomych powodow spotkania w ten czwartek nie bedzie. pozdrawiam
Kuba
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

parafrazując Lothara:
niestety, ale z wiadomych (tylko mi:)) powodow na spotkaniu w ten czwartek mnie nie bedzie. pozdrawiam
:(
Szkoda, bo chciałem sobie zagrać w nowo zakupiony Fearsome Floors (http://boardgamegeek.com/game/7805), ale:
1) nie mogę przyjść do Barda dzisiaj
2) nie mam jeszcze gry :evil: . Zamówiłem sobie w Rebelu tydzień temu i mimo, że gra została wysłana, nasza cudowna poczta polska nie ma ochoty mi jej dostarczyć :/ a reklamować mogę dopiero po 14 dniach... ech. Może dzisiaj przyjdzie ;)

Jeszcze jedna sprawa - dwa tygodnie temu zostawiłem w Bardzie małe zielone Coloretto. Może ktoś był na tyle miły i zaopiekował się zgubą? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś informację :)

pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Fearsome Floors dostałem w ostatniej chwili, więc gra pojawiła się na wczorajszym spotkaniu. Można w nią grać od 2 do 7 osób i akurat było 7 graczy. Chaos był duży i jak się okazało trzeba w grze myśleć :) a nie uciekać tam gdzie wszyscy :twisted:.

Mnie gra się bardzo podoba. Chociaż maluman zauważył, że "zabawna ekipa" (niestety nie znam imion) jakoś nie była w najlepszych nastrojach podczas rozgrywki. Tylko, że oni wczoraj jacyś tacy byli :) - może to przez sesję?

Mam nadzieję, że za tydzień będzie ekipa chętna do gry (są jeszcze rozszerzone zasady :))
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

edrache pisze:Chociaż maluman zauważył, że "zabawna ekipa" (niestety nie znam imion) jakoś nie była w najlepszych nastrojach podczas rozgrywki.
pl.wikipedia.org/ziombale:
"Ziombale rozkręcają się przy Bangu i Bohnanzie, przy pozostałych grach widać wyraźne znużenie".
;)

Ja wczoraj przyjechałem z kumplem i tak jakoś wyszło że tylko z nim grałem - 2 x Samurai, 1 x Carcassonne - wariant z trzymaniem 3 kafelków w ręce.
Samurai standardowo - super.
Carcassonne: Jakoś nie dowierzałem Lotharowi, który ten wariant (z trzema kafelkami na ręce) zachwalał, a teraz pozwolę sobie stwierdzić, że jakkolwiek bardzo lubię Carcassonne jako grę rodzinną (dla mnie to jedna z trzech kanonowych gier rodzinnych obok T2R:E i Bohnanzy) tak w tym wariancie ta gra się robi jeszcze lepsza! Z tym wariantem ocena BBG rośnie o przynajmniej 1 oczko. POLECAM spróbować!
Spotkanie uważam za BARDZO owocne, bo w końcu do mnie wrócił TuT. Uffff :)

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Kto dzisiaj bedzie i o ktorej?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

ja o 19.00
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Ja o 21:15, chyba że mnie katar przemoże.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

będę pewnie przed 21:00. Co prawda chory, ale przyjdę :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

a co wy tacy chorzy??? Za duzo zimego piwa?

Bede probowal byc na 19.30. Dawno juz mnie nie bylo i tesknie za wami ;)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

mnie tez dawno nie bylo (i dzis nie przyjde) :)

pytanie innej natury: czy sa wsrod bardowych planszowkowcow jacys goisci?

pozdrawiam
PR
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Dzięki za spotkanie. Byłem krótko, ale udało się zagrać w Mag blasta i WP Konforntacja. Pierwsza gra sympatyczna i nawet losowość nie przeszkadza, ale ma jedną dyskwalifikującą wadę. W drugiej grze gracz, który odpadł pierwszy musiałby chyba ponad godzinę czekać na zakończenie rozgrywki. W każdym razie Longinusie - gratulacje za zwycięstwo.

Gratulacje także dla Roktera bowiem jego czarne moce zmiażdżyły Froda i jego kompanów. Miałem wielką niechęć do tej gry, ale dzięki namowie Roktera zagrałem i stwierdzam, że jest świetna. Z przyjemnością piszę się na rewanż.
Awatar użytkownika
Uzariel
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2005, 12:14

Post autor: Uzariel »

A kto ma zamiar byc jutro na spotkaniu, bo po dlugiej przerwie, zamierzam sie na nim pojawic :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

ja koło 19.00.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Uzariel
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2005, 12:14

Post autor: Uzariel »

Wczoraj bylo calkiem wesolo, zwlaszcza podczas gry w Kragmorthe, ktora okazala sie hitem wieczoru, wracajac do domu mialem odruch przekrzywiania glowy do barku ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Lista gier dostępnych w Poznaniu została uaktualniona o moje 2 pozycje. Dzięki Edrache.
Zablokowany