Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: sqb1978 »

10 dni jest jeszcze do połowy czerwca.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Jelithe »

W Pośród Gwiazd zagrałam na Pyrkonie i od razu nabyłam :-) Faktycznie odrobinę przypomina mi Suburbię, którą posiadam i bardzo lubię, jednak imo jest zdecydowanie prostsze. Elementem card draftingu w swojej mechanice owszem przypomina 7 Cudów, za którymi szczerze mówiąc nie przepadam, ale na tym podobieństwa jak dla mnie się kończą. Pierwsza moja rozgrywka odbyła się bez kart celów, konfliktów i ras, więc polegała jedynie na zbudowaniu jak najlepszej stacji kosmicznej, która na koniec da mi masę punktów :-) Druga rozgrywka była już z celami i rasami, bo stwierdziliśmy, że bez nich jest za łatwo. Z pewnością nie jest to tytuł szalenie mózgożerny. Jednak jest świetnym przerywnikiem pomiędzy cięższymi pozycjami, bo rozgrywka nie zajmuje zbyt dużo czasu. Do tego cieszy oko ładnymi grafikami, jest klimatyczne i daje radość z układania kafelków w swojej stacji. Powoduje też trochę emocji, gdy nagle dostajesz do ręki super, ale to super kartę, która w Twojej stacji byłaby idealna, a nie masz energii, by móc ją zbudować i plujesz sobie w brodę, że się odpowiednio nie zabezpieczyłeś. Pozostaje zdecydować, czy puścić tę kartę dalej z nadzieją, że nikt jej nie zechce i jeszcze do Ciebie wróci, czy nie ryzykować i zamienić ją na reaktor lub kredyty.
Jak dla mnie PG ma więcej klimatu od Suburbii, która choć bardziej złożona i ma większą interakcję zarówno z przeciwnikami jak i własnymi kafelkami, to jednak jest takim sucharkiem, gdzie każdy siedzi i liczy te swoje punkciki nawet nie zwracając uwagi na to, że miasto buduje ;-) Nie zmienia to oczywiście faktu, że bardzo ją lubię, choć mam wrażenie, że PG będzie częściej lądowało na naszym stole.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Qlaqs »

Mam już swoją wersję :)

Mam małe pytanie czy kostki powinny mieć takie wgłębienia i pęcherzyki powietrza ?

Czy powinny być takie jak poniżej ?

Obrazek

W swoim zestawie nie mam ani jednej bez tych wad ... :(
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Blueberry »

Qlaqs pisze:Mam już swoją wersję :)

Mam małe pytanie czy kostki powinny mieć takie wgłębienia i pęcherzyki powietrza ?

Czy powinny być takie jak poniżej ?

Obrazek

W swoim zestawie nie mam ani jednej bez tych wad ... :(
Kostki w moim egzemplarzu też mają "bąbelki" w śródku, więc chyba tak mają wyglądać :) Mi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Karit »

Qlaqs pisze:Mam już swoją wersję :)
Mam małe pytanie czy kostki powinny mieć takie wgłębienia i pęcherzyki powietrza ?
Spoiler:
W swoim zestawie nie mam ani jednej bez tych wad ... :(
No cóż było by łatwiej jak byś dał zdjęcie swoich, aby można było porównać :)
Nie uważałbym tego za wielką wadę, akrylowe kosteczki czasem tak mają, najważniejsze że nie przeszkadza w grze (a producent i tak by pewnie ich nie wymienił na inne)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Furia »

Potwierdzam, w polskiej wersji wszystkie kosteczki są takie z pęcherzykami.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

U mnie tak samo, na pyrkonie też miały pęcherzyki, myśle że nie da się z tym nix zrobić, nikt ich też nie wymieni :) Pozostaje grać ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: BartP »

Jeśli wasze kostki mają pęcherzyki, to znaczy, że reaktory, z których pochodzą, są najprawdopodobniej wadliwe. Uważajcie, kiedy dostarczacie tego typu energię do sekcji swojej stacji.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Ja założyłem, że to celowy zabieg (pęcherzyk w kostce) - bo wygląda to fajnie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: WRS »

Takoż i ja - zachwyciłem się tymi kuleczkami w kosteczkach :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Karit »

BartP pisze:Jeśli wasze kostki mają pęcherzyki, to znaczy, że reaktory, z których pochodzą, są najprawdopodobniej wadliwe. Uważajcie, kiedy dostarczacie tego typu energię do sekcji swojej stacji.
Pęcherzyki były z dodatku na Kick Starterze, w podstawce są normalne. Portal dostał zgodę na wykorzystanie tych specialnych
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

@Karit super :D
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

Można już obejrzeć film prezentujący komponenty i przygotowanie do gry.
Film z prezentacją reguł będzie opublikowany w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

Ok,

Jako że Portal śledzi ten temat i w nim uczestniczy mam taki apel i jednocześnie pytanie.

Jeżeli wydacie dodatek to załącznie w nim wszystkie promosy które do tej pory wyszły, jest ich sporo już z tego co widze a dla Polskich graczy była by to niesamowita gratka ! :) Generalnie ciężko jest "uzbierać" wszystkie promosy z róznych gazet, konwentów itp itd.

A tutaj, gryby były dodane do wydatku było by naprawde idealnie i byłby to wielki plus dla Was !! :)


btw - czemu zmieniliście karty ras ... były takie fajne w angielskiej wersji ;-)

Pozdrawiam i gratuluje wydania bardzo fajnej gry :)
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

Potwierdzam, że wszystkie karty trafią w ręce graczy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

trzewik pisze:Potwierdzam, że wszystkie karty trafią w ręce graczy.
No to jest super wiadomość :)

A co z rasami?

Oprócz dodatku łącznie 5 ras o ile pamiętam (Debos, Nyxtos, Wiss, Hythian i Ludons) było dostępnych
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Karit »

A dla wszystkich mających angielska wersję, wydawca przygotował zbiorczy pakiet:
http://store.artipiagames.com/index.php ... ory_id=177
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

trzewik pisze:Można już obejrzeć film prezentujący komponenty i przygotowanie do gry.
Film z prezentacją reguł będzie opublikowany w tym tygodniu.
Taka uwaga techniczna: myślę, że przydałby się Walcowi mikrofon przypinany (lavalier).

Obrazek

W tej chwili mikrofon ogólny zbiera wszystko, w tym niezbyt przyjemny szum.
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

Tak, potwierdzam, będziemy wydawali taki właśnie pakiet jak Artipia - wszystkie promoski, plus rasy, plus komponenty by grać więcej niż w 4 osoby.

Proszę nam ufać. Będziemy dbać o fanów Pośród gwiazd. Tak jak dbamy o fanów NS HEX, Robinsona i każdej innej gry, którą wydajemy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

trzewik pisze:Tak, potwierdzam, będziemy wydawali taki właśnie pakiet jak Artipia - wszystkie promoski, plus rasy, plus komponenty by grać więcej niż w 4 osoby.

Proszę nam ufać. Będziemy dbać o fanów Pośród gwiazd. Tak jak dbamy o fanów NS HEX, Robinsona i każdej innej gry, którą wydajemy.
Dzięki wielkie :)

Bardzo mnie to cieszy, napewno kupie i namówie pewnie jeszcze kilka osób :)

Co do zaufania to jak najbardziej, kiedyś było z tym gorzej ale teraz się poprawiło i jest wszystko ok :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Gra już jest u mnie. Bardzo miła, ładnie wydana, małe pudełko, naprawdę dobra rzecz, gratuluję wydawnictwa i cieszę się, że gra jest dostępna. Artipia robi co jakiś czas te swoje kampanie KS (niedługo znów), ale ma to wciaż partyzancki charakter. Pełnoprawne wydawnictwo pod mocnym szyldem, to jednak jest to. Wkładka w pudełku (+kupon) jest zrobiona na tyle dobrze, że trzeba dłuższej chwili, żeby pokapować się, o co chodzi :) - taki efekt wartości dodanej i zaskoczenia, to zawsze jest cenna rzecz (a jak się komuś nie podoba, zawsze może sobie odwrócić na drugą stronę albo wyrzucić).

Z małych niejasności instrukcyjnych:
- wariant agresywny: każdy rok ma 7 tur, czy pierwszy rok ma jednak 6 a pozostałe 7?
- wariant agresywny w grze 2 osobowej: na poczatku drugiego roku kazdy dobiera 8 kart?

Z rzeczy "dziwnych":
- po ki czort jest na wszystkich kartach symbol "3" (także w oryginale) ? Nie ma do niego żadnego odniesienia. W grze czteroosobowej używa się wszystkich kart (żaden symbol nieważny, pomijamy S na razie), w grze 3 osobowej, nie używa się kart dla 4 osób (takie sformułowanie czyni więc symbol z 3 nieważnym, szukamy kart z 4 i odrzucamy), a w grze dla dwóch osób... używa się kart dla gry czteroosobowej. Gdyby symbol miał znamionować ujęcie karty w grze dla konkretnej ilości graczy (a taki chyba był zamysł), to przecież w grze dwuosobowej i tak to się jakoś logicznie nie zgrywa. Chyba spójniej byłoby mieć symbol z przekreśloną trójką (nie używać w grze na 3 graczy), który pokrywałby wszystkie warunki, odciążył (i tak dość obładowany) design i ułatwił sortowanie. Sytuacji nie pomaga, że symbol S wygląda jak piątka (jeden z graczy tasujących karty, odrzucił te karty w grze 3 osobowej, stwierdzając, że nie gramy przecież w piątkę) - w oryginale jest to bardzo wyraźne S. Jeśli już jest to lokacja specjalna, a robimy zmiany graficzne, zmieniamy fonty, to jakiś inny symbol (nie litera ani cyfra) byłby skuteczniejszy.
- dlaczemu karty ras przybrały formę jakichś dziwnych żetonów, gdzie musimy wybierać, czy chcemy widzieć mordkę obcego, czy same zasady? Niezwykły to zabieg dla firmy, której szef promuje gry opowiadające historie (które i ja lubię) i nie lubi suchych euro (których i ja nie lubię) - a tu takie ścięcie - masz, graczu, czytaj suche zasady, za chwilę zapomnisz, że to w ogóle o jakąś rasę chodziło. Chodziło o coś produkcyjnego, format kart, miejsce w pudełku, "losowanie w ciemno"?
- i ostatni, w zasadzie jedyny, zarzut - wydelegowanie fabularnej otoczki i opisów ras do pdfa pod qr-codem - to krok w złą stronę. Ja rozumiem, że Portal się rozkręcił i lubuje w różnych takich eksperymentach, ale tutaj mi się to zdecydowanie nie spodobało. To jest część gry, część instrukcji i chcę jednak mieć to w instrukcji, chcę by gracze mogli sobie to poczytać, a nie skakać gdzieś po sieci. Szczególnie, że trzy ostatnie strony są bogato zadrukowane kolorem, reklamując produkty Portalu. Moi drodzy, żyjemy w innych już czasach. Ludzie teraz nie chcą reklam i jak płacą, to oczekują, że reklam nie będzie. Jak istnieje (a przecież istnieje) potrzeba reklamowania się, niech to będzie osobna ulotka wkładana do pudełka (którą mogę przeczytać i zostawić albo wywalić wg uznania), ale, na litość, nie pstrzcie mi instrukcji do gry, którą kupiłem za pieniądze - szczególnie, jeśli jest to kosztem fabularnej otoczki, która zlądowała w PDFie. Szkoda.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: windziarz44 »

A tu zapraszamy na wideoinstrukcję i recenzję http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/04/ ... od-gwiazd/
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: windziarz44 »

rattkin pisze: Z małych niejasności instrukcyjnych:
- wariant agresywny: każdy rok ma 7 tur, czy pierwszy rok ma jednak 6 a pozostałe 7?
- wariant agresywny w grze 2 osobowej: na poczatku drugiego roku kazdy dobiera 8 kart?

1. tak
2. tak ( z tym, że jedną odrzuca )
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: KubaP »

windziarz44 pisze:
rattkin pisze: Z małych niejasności instrukcyjnych:
- wariant agresywny: każdy rok ma 7 tur, czy pierwszy rok ma jednak 6 a pozostałe 7?
- wariant agresywny w grze 2 osobowej: na poczatku drugiego roku kazdy dobiera 8 kart?

1. tak
2. tak ( z tym, że jedną odrzuca )
Czy rok ma 7 tur czy 8?
Tak.

:D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Tom się dowiedział, no :)
ODPOWIEDZ