51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kostaki »

Jestem żywym przykładem tych, co by wciągnęli ujednolicony set gównie ze względu na estetykę wydania :) A tak to tylko siedzę i się waham :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

trzewik pisze:Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
To niektórych to byłoby OK. Tylko jak ja, i pewnie nie tylko ja, mam wszystko oprócz NE, to po co miałbym kupować takie jedno pudło?
Swoją drogą jakbyście już wydawali master seta z nowymi kartami do 51. Stanu, to może udałoby się też wydać upgrade pack do starego 51. Stanu (bo tylko tutaj jest inna ikonologia).
Tak czy siak jakiekolwiek ujednolicenie byłoby bardzo mile widziane.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bea »

Banan2 pisze:
trzewik pisze:Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
To niektórych to byłoby OK. Tylko jak ja, i pewnie nie tylko ja, mam wszystko oprócz NE, to po co miałbym kupować takie jedno pudło?
A ja mam wszystko oprócz 51 stanu, ale chętnie bym takie pudło kupiła, by mieć wszystko ujednolicone właśnie :) Ale przecież i tak to jest tylko takie nasze gdybanie...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Bea pisze:
Banan2 pisze:
trzewik pisze:Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
To niektórych to byłoby OK. Tylko jak ja, i pewnie nie tylko ja, mam wszystko oprócz NE, to po co miałbym kupować takie jedno pudło?
A ja mam wszystko oprócz 51 stanu, ale chętnie bym takie pudło kupiła, by mieć wszystko ujednolicone właśnie :) Ale przecież i tak to jest tylko takie nasze gdybanie...
Hmm, do ujednolicenia potrzebne jest jedynie odświeżenie 51.Stanu. Reszta jest OK. To może to jest właściwy kierunek dla Portalu. No chyba, że master set byłby w super atrakcyjnej cenie z np. kolejnym małym dodatkiem.

Chciałem też dodać, bo temat 51.Stanu się odświeżył, że, pomimo sporych początkowych problemów (ale o cooo tu chodzi) to uważam, że gra jest GENIALNA. I wcale nie taka trudna jakby się wydawało na początku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Ha, to chyba jedyna gra, którą kupiłbym po raz drugi, mimo, że mam wszystkie karty i niejednolite oznaczenia niespecjalnie przeszkadzają. Nawet myślałem, żeby iść na Pyrkon tylko po to, żeby kupić w końcu koszulkę z 51-ką.

Mam już trochę kart w zapasie (talie demo) do wykonania własnych pomysłów. Muszę się odezwać do wydawnictwa, czy nie mają jakiegoś gotowego szablonu do robienia samoróbek. A jak nie to porobię skany i zacznę kombinować.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Galatolol »

Hmm, do ujednolicenia potrzebne jest jedynie odświeżenie 51.Stanu
Żetony z Wintera są różne zarówno od tych z 51, jak i Nowej Ery.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: okon »

Jak oceniacie 51 stan w porównaniu z na chwałę rzymu i racem czy innowacją ? Zastanawiam się nad kupnem ale gry nie jestem pewien . Bardzo cenie sobie rzym , race też jest niezły ale mi mniej odpowiada . Do której z tych gier 51 bliżej ? I jak tutaj jest z interakcja i klimatem
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Galatolol pisze:
Hmm, do ujednolicenia potrzebne jest jedynie odświeżenie 51.Stanu
Żetony z Wintera są różne zarówno od tych z 51, jak i Nowej Ery.
No racja. Tak czy siak przydałoby się jakieś ujednolicenie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

okon pisze:Jak oceniacie 51 stan w porównaniu z na chwałę rzymu i racem czy innowacją ? Zastanawiam się nad kupnem ale gry nie jestem pewien . Bardzo cenie sobie rzym , race też jest niezły ale mi mniej odpowiada . Do której z tych gier 51 bliżej ? I jak tutaj jest z interakcja i klimatem
W Rzym i Innowacje nie grałem.
Interakcji jest mało. Klimatu też nie ma za dużo. Podstawową i największą zaletą jest mechanika (możliwość zagrania karty na trzy sposoby) a w związku z tym ogrom możliwości w podejmowaniu decyzji.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bea »

TomB pisze:Ha, to chyba jedyna gra, którą kupiłbym po raz drugi,
+1 Ja też. Bez wahania kupiłabym ujednoliconego master seta ze wszystkimi promosami, odświeżonymi grafikami i jedną, zbiorczą, dobrze napisaną instrukcją. Nowa Era to jedna z moich najbardziej ulubionych gier!
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: sillue »

to może od razu wersja 3.0, wszystko jednakowe, ujednolicone, z napisami w jednym języku na raz...

gdzie mogę zrobić preorder? :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Firenski »

trzewik pisze:Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
To trzymam kciuki.
Chociaż mam wszystko, to takie cuś łyknąłbym z miejsca :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: alagor »

Firenski pisze:
trzewik pisze:Master set jest rozważany w Portalu poważnie. Dla klientów byłoby to o wiele wygodniejsze kupić jedno pudło 51st Stan z 200 kartami niż kupować osobno 51+NE+Winter.
To trzymam kciuki.
Chociaż mam wszystko, to takie cuś łyknąłbym z miejsca :)
Ja nie mam nic i tym bardziej łyknąłbym takie cudo :wink:
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: noowy »

A ja mam mieszane uczucia co do Master Seta. Z jednej strony bardzo podoba mi się pomysł ujednolicenia ikon, ujednolicenia nazw i wszystkich kart bonusowych, z drugiej strony obawiam się, że wrzucenie wszystkich kart jak leci nie przyniesie dobrych efektów.

51 Stan uważam za średnio udaną grę, Nowa Era jest moim zdaniem świetna, dużo lepsza niż 51. Według mnie zestaw kart z Nowej Ery, który działa super sam w sobie, po zmieszaniu z 51 przestaje fajnie działać. Jestem bardzo na tak jeśli chodzi o Master Seta, ale tylko w przypadku gdyby zawierał przemyślany i przetestowany zestaw wybranych kart 51 + Era + Winter + bonusy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Znalazłem takie zdjęcie kart z Ruin:
https://twitter.com/trzewik/status/4516 ... 96/photo/1
Kolory czerwonego paska są źle wydrukowane, czy to tak ma być?
noowy pisze:obawiam się, że wrzucenie wszystkich kart jak leci nie przyniesie dobrych efektów.
Dlatego ja karty sobie dobieram i myślę, że przy master secie też należałoby zachować podział na talie, a nie od razu wszystko wrzucić do gry.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Camilus »

TomB pisze:Znalazłem takie zdjęcie kart z Ruin:
https://twitter.com/trzewik/status/4516 ... 96/photo/1
Kolory czerwonego paska są źle wydrukowane, czy to tak ma być?
noowy pisze:obawiam się, że wrzucenie wszystkich kart jak leci nie przyniesie dobrych efektów.
Dlatego ja karty sobie dobieram i myślę, że przy master secie też należałoby zachować podział na talie, a nie od razu wszystko wrzucić do gry.
Pod przytoczonym obrazkiem jest dyskusja wskazująca na winę drukarki "Cathy" ;)

A co do Master Seta to mimo, że mam wszystko oprócz 51. Stanu, też bym najprawdopodobniej się nie oparł.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Camilus pisze:Pod przytoczonym obrazkiem jest dyskusja wskazująca na winę drukarki "Cathy" ;)
A, rzeczywiście. Może to znak?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: powermilk »

Kasia to nazwa Portalowej drukarki ;) Tak pieszczotliwie ją nazywają
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bea »

Czy "Ruiny" to tylko nowe lokacje czy też zachodzą jakieś zmiany w mechanice gry?
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Nowe karty.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: gath »

Wszedłem właśnie na stronę Ruin i co się rzuca w oczy...? premiera DOPIERO w maju. Podłamałem się.
W temacie ujednolicenia produktów, mnie osobiście interesowałby odświeżony 51 Stan. Chociaż mieszam tylko Nową Erę z Zimą podstawkę bym zakupił.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mat_eyo »

Dziś wieczorem dostałem w końcu Nową Erę. Nie grałem jeszcze, na razie tylko wypstrykałem żetony i zakoszulkowałem karty. Przy tej drugiej czynności przejrzałem pobieżnie symbole na kartach i mimo, że czytałem instrukcję to czuję się zamotany. Podobnie było przy RftG, ale tam ikony wydawały się być bardziej intuicyjne. Zobsczymy jak to wyjdzie po pierwszym podejsciu.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:Dziś wieczorem dostałem w końcu Nową Erę. Nie grałem jeszcze, na razie tylko wypstrykałem żetony i zakoszulkowałem karty. Przy tej drugiej czynności przejrzałem pobieżnie symbole na kartach i mimo, że czytałem instrukcję to czuję się zamotany. Podobnie było przy RftG, ale tam ikony wydawały się być bardziej intuicyjne. Zobsczymy jak to wyjdzie po pierwszym podejsciu.
Nowa Era jest bardziej wymagająca niż RftG i samych ikon jest też chyba więcej. Nie poddawaj się po pierwszej partii. Żeby czerpać przyjemność z tej gry trzeba ją trochę ogarnąć, poznać karty i zależności między nimi :). Ciekawa jestem czy ci się spodoba.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Firenski »

Hehe... My, grając w całą trylogię, nawet przy n+1 podejściu musimy od czasu do czasu zajrzeć do instrukcji, aby sprawdzić i upewnić się co dokładnie oznacza dana ikonka. Ale i tak gra się bosko :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ