[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Ja przy moim doświadczeniu już je siłą umysłu filetuję, więc wiesz. ;-)

Dla wszystkich, którzy mogą nie być na bieżąco: dzisiaj widzimy się w Padbar, Marszałkowska 115 (dawne kino Capitol), a nie w BUWie.
Awatar użytkownika
rockstar
Posty: 23
Rejestracja: 10 kwie 2014, 14:43

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rockstar »

Czy ktoś zamierza być przed 17?
Sex, drugs & gry planszowe.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jolietjake »

Ja pojawie się troszkę później, bardziej w okolicach 18. Jeśli mam coś konkretnego zabrać to piszcie, lista moich gier w podpisie ;)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

Jesli z jakiegos powodu Padbar nie wypali na dlusza mete rozmawialem z LevelUp (Moliera 4/6).
W kazda niedziele od 13 spotykaja sie tak ludzie z Awangardy (Awangarda ma w lokalu tez gry, ale to trzeba by z nimi pogadac o mozliwosci korzystania) na planszowki, jesli nie chcemy do nich dolaczyc to sprawa wyglada tak:
1) w czwartki maja otwarte do 1 w nocy czasem troche dluzej
2) mozemy dostac loze ze stolikami za darmo do wlasnej wylacznej dyspozycji (20 osob spokojnie wejdzie podobno) o ile spotkania beda dosc regularne
3) alkohol z tego co wiem jest, ceny sprawdze jutro
4) klub nie wymusi na pozostalych gosciach ciszy (choc tutaj to pewie zaden klub na to nie pojdzie) wiec trzeba w praktyce sprawdzic jak glosno jest w lokalu.

Bede tam jutro rozejrze sie i dam znac.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Padbar w mojej opinii.
Plusy:
1. Godziny otwarcia 17:00-01:00
2. Niezłe oświetlenie
3. Fajna muzyka, która jest w tle a nie na pierwszym planie
4. Alkohole i nie tylko
5. Normalne ceny
6. Lokalizacja niedaleko metra, tramwajów i autobusów.
Minusy:
1. Całkiem sporo osób "postronnych" co zajmuje miejsce.
2. Stoły głównie do małych i średnich gier. Z GoT, KiK bylby problem a w WoP, już całkiem odpada.
3. Mógłby być problem z parkingiem
4. Nie sądzę, żebyśmy stali się na tyle istotnym klientem, żeby specjalnie pod nas organizować czwartki.
5. No nie ma co liczyć, że się tam człowiek naje. Są przekąski typu chipsy i orzeszki ale obiady to nie zastąpi dla kogoś kto np prosto z pracy jedzie.

Ogólnie jest to fajne miejsce ale nie do końca jestem przekonany czy nada się na stały klub
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Padbar w mojej opinii.
Plusy:
1. Godziny otwarcia 17:00-01:00
2. Niezłe oświetlenie
3. Fajna muzyka, która jest w tle a nie na pierwszym planie
4. Alkohole i nie tylko
5. Normalne ceny
6. Lokalizacja niedaleko metra, tramwajów i autobusów.
Minusy:
1. Całkiem sporo osób "postronnych" co zajmuje miejsce.
2. Stoły głównie do małych i średnich gier. Z GoT, KiK bylby problem a w WoP, już całkiem odpada.
3. Mógłby być problem z parkingiem
4. Nie sądzę, żebyśmy stali się na tyle istotnym klientem, żeby specjalnie pod nas organizować czwartki.
5. No nie ma co liczyć, że się tam człowiek naje. Są przekąski typu chipsy i orzeszki ale obiady to nie zastąpi dla kogoś kto np prosto z pracy jedzie.

Ogólnie jest to fajne miejsce ale nie do końca jestem przekonany czy nada się na stały klub
abukuba
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2014, 11:55

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: abukuba »

To zobaczymy jak Level up
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jolietjake »

Miejsce naprawdę przyjemne! Plusem jest też to, że towarzystwo "postronne" wydaje się być z tych co chętnie sami do gry dołączą. :wink: No i chyba nie trzeba jakoś specjalnie "pod nas" czegoś oficjalnie organizować, hm?
Joliet Jake na BGG
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Część pewnie dołaczy, ale większość sobie odpuści. Wg mnie jest tam po prostu mało miejsca dla graczy grających w coś więcej niż Monopoly. "Pod nas" miałem na myśli że rezerwacja paru stołów dla graczy i funkcjonująca wypożyczalnia Chmurnika.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Mi osobiście Padbar bardzo się spodobał. Świetna atmosfera, fajna obsługa, niezłe ceny, sensowna lokalizacja.
Co do stołów, widziałem jak jedna grupa "postronnych" połączyła 2x2 stoły - więc myślę, że przy odpowiedniej rezerwacji nie będzie z tym problemu. Plusem jest godzina otwarcia od 17, bo umówienie się na tę godzinę na start gwarantuje miejsce w zasadzie zawsze.
Oświetlenie niepozorne, ale kompletnie wystarczające. Muzyka w tle. A nawet więcej, jeżeli chodzi o natężenie dźwięku - w godzinie, gdzie było najwięcej ludzi (około 22) byliśmy otoczeni przez innych planszówkowiczów, przez osoby grające na konsolach oraz przez grupę oglądającą mecze piłkarskie na wielkim ekranie - a mimo tego nie było w ogóle problemu z komunikacją. Jak pamiętamy z Fenomenalnej - musieliśmy nieraz nawet krzyczeć..
Wspomniane konsole też są plusem, wszak nie samymi planszówkami człowiek żyje - a rewanż w postaci mordobicia w Mortal Kombat to naprawdę fajna alternatywa. ;-)

Paweł, myślę że to miejsce warte uwagi. Wiem, że organizacyjnie jest parę rzeczy do załatwienia z Twojej strony, ale wydaje mi się trochę inaczej niż Przemkowi - myślę, że to miejsce nie tylko nie tylko szanować nas jako klientów, ale również chętnie wesprze inicjatywę regularnych spotkań przy planszy trochę bardziej niż Fenomenalna.

Nie skreślam oczywiście innych miejsc, ale PadBar bardzo przypadł mi do gustu, spełniając większość wymagań i dokładając coś od siebie; na pewno będę miejsce to odwiedzał niezależnie od czwartków/planszówek.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Maxxx76 »

I tylko węgorzy nikt nie przyniósł :-)
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Generalnie do lokalu nic nie mam. Pewnie będę tam wpadał aczkolwiek mam wątpliwości czy rzeczywiście nada się w pełni na klub. Można połączyć ze sobą parę stołów na większą grę ale to automatycznie zmniejsza przestrzeń dla innych graczy
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: schizofretka »

Ja głosuję za solcem, mimo że dojazd mi niespecjalnie pasuje. Dobry wybór piwa, świetne zarcie, dużo stołów i niezłe światło. Ze znajomymi grywam już w zasadzie tylko tam.



Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ewa_t
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2014, 01:44

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: ewa_t »

Uważam, że Padbar jest dla nas świetną opcją i jak dla mnie to możemy już przestać szukać nowego miejsca. :) Plusy tego lokalu są oczywiste, więc odniosę się do wspomnianych wad.
JediPrzemo pisze:1. Całkiem sporo osób "postronnych" co zajmuje miejsce.
Nie wydaje mi się, żeby inni ludzie bardzo nam przeszkadzali. I tak przychodzimy stosunkowo wcześnie, więc możemy sobie pozajmować albo pozsuwać odpowiednią ilość stołów. Poza tym słyszałam, że we wtorki spotykają się tam na granie fani karcianek i podobno mają dla siebie salę VIP, z której nikt ich nie wyrzuci. Nie wiem, gdzie ta sala jest, ale będę w Padbarze w sobotę, więc się wszystkiego dowiem. Może nam też się uda uzgodnić z nimi jakieś przywileje? :)
JediPrzemo pisze:2. Stoły głównie do małych i średnich gier. Z GoT, KiK bylby problem a w WoP, już całkiem odpada.
O duże stoły spytam. Poza tym na duże gry zawsze możemy się umawiać w Respublice. Wiem, że nie jest to argument przemawiający za Padbarem, ale wygląda na to, że nie można mieć wszystkiego.
JediPrzemo pisze:3. Mógłby być problem z parkingiem
Nie patrzyłam na te okolice pod kątem parkowania, ale googlemaps pokazuje wokół absurdalną ilość miejsca do parkowania, a większość planszówkowiczów polega raczej na ZTM.
JediPrzemo pisze:4. Nie sądzę, żebyśmy stali się na tyle istotnym klientem, żeby specjalnie pod nas organizować czwartki.
Kolejna rzecz o którą zapytam, ale czy my naprawdę potrzebujemy wiele? Wczoraj było całkiem spoko.
JediPrzemo pisze:5. No nie ma co liczyć, że się tam człowiek naje. Są przekąski typu chipsy i orzeszki ale obiady to nie zastąpi dla kogoś kto np prosto z pracy jedzie.
Owszem, Padbar nie serwuje jedzenia, ale wokół jest całe dzikie mnóstwo miejsc z jedzeniem (nawet bar z chińszczyzną o uroczej nazwie... Hanabi ;)), więc i z tym powinniśmy dać sobie radę.

Oprócz tego zgadzam się ze wszystkim co napisał gryfius. Zupełnie jakbyśmy siedzieli cały czas przy jednym stole. ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jax »

Ja bym sprawdził ten Padbar. Jeśli będziecie tam grać również w najbliższy czwartek, chętnie się dołączę :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

To, że na google są pokazane parkingi to nie oznacza, że mają one wolne miejsca... O tę salę się dowiedz jak możesz. Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł rozdrabniać się na 2 lokale do grania. Wczoraj było całkiem spoko ale ile nas było tak naprawdę? Koło 15 osób, a wiemy, że można spodziewać się większej ilości.
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Borro »

Rozumiem trochę obawy Przemka. Mimo to tez sądzę że padbar jest bardzo dobra opcja. Zbytnio przyzwyczailismy sie do wielkiego stolu w fenomenalnej ale badzmy obiektywni. Ile jest tak wyposażonych miejsc w warszawie? Przypuszczam ze jedno :P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

Padbar dla mnie odpada o ile nie da się większych gier rozłożyć, gdyż z reguły w takie właśnie grywam, pozostałe kwestie przeżyje.

Solec zaś jest niestety jedynym lokalem z stołami, które mogą dorównać Fenomenalnej.
Jednak ma parę wad jak menu, które nie każdemu podpasuje (jedynie slow food), wysokie ceny (np. 11 za lemoniadę), oraz kiepską (jak dla mnie) lokalizacje.
Dodatkowo często jest tam masa ludzi i rezerwacje głównej sali najlepiej nadającej się do grania.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 19:03 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

Level Up

(Przepraszam za jakość zdjęć aparat w mojej komórce jest dużo gorszy niż sądziłem)

Plusy:
1) Lokalizacja Moriera 4/6 (Autobusy 111, 180, 128, 175 i inne. 6 minut na piechotę od Placu Bankowego)
2) Godziny otwarcia do 16-01 w nocy
3) Są większe stoły link http://www.easypicshare.com/up/1397174400/560ohbj.jpg choć jest ich może ze 3 w lokalu.
4) Cześć podziemni jest jeszcze w zasadzie niezagospodarowana http://www.easypicshare.com/up/1397174400/59c0t1v.jpg Zwłaszcza, że w chwili obecnej dokupują meble, dałoby się w tym miejscu trochę osób zmieścić, z boku są jeszcze mniejsze stoliki (nadadzą się do małych gier) tylko, że wyższe i dwuosobowe
5) Tak jak w Padbarze są konsole i gry.
6) Możemy liczyć na darmową rezerwacje loży albo może i dwóch w czwartki.
7) Oświetlenie gorsze niż w Fenomenalnej, ale ujdzie.
8) Muzyka nie przeszkadzająca.
9) Nie było za dużo ludzi, ale byłem po 17, więc nie wiem jak na później.
10) Piwo od 8 zł, z kartą stałego klienta od 7.

Minusy:
1) Dobra z dowodem to jest tylko do kupna alkoholu jak się okazało.
2) Większość stolików jest wąska i nadaje się jedynie na mniejsze gry, a ich zestawienie sprawi, że dla pozostałych osób będzie mniej miejsca. http://www.easypicshare.com/up/1397174400/o6s3vsa.jpg
3) Jedzenie w zasadzie zakąski typu chipsy, orzeszki itp. / lokal obok jest naleśnikarnia oraz jakaś inna gastronomia.
4) Parkingów nie widziałem.
5) Na dole tam gdzie najlepsze stoliki i najwięcej miejsca przy barze jest palarnia. Można co prawda odgrodzić się zasłonką od reszty sali, ale niektórym może to przeszkadzać.

I to chyba na tyle :)

Chętnie mogę sprawdzić Padobar za tydzień, ale jeśli nie da się znaleźć miejsca na coś większego, raczej mi nie podpasuje.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 20:57 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Te minusy 1,2 i 5 sprawiają, że pojedynek wygrywa na razie padbar...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

JediPrzemo pisze:Te minusy 1,2 i 5 sprawiają, że pojedynek wygrywa na razie padbar...
Z tym że Level Up ma przynajmniej większe stoliki, czego nie widziałem na zdjęciach z Padbaru.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: schizofretka »

Sądząc po zdjęciach małych stołów to level up i pedobar całkowicie wykluczają granie w niemal wszystko na co miałbym ochotę, więc dla mnie odpada. Na Moliera też absolutnie nie da się zaparkować, więc na dojazd samochodem nie ma co liczyć. Niestety pod względem warunków do grania naprawdę trudno dorównać Solcowi - w grupie na jeden stół grałem często w południku zero, bardzo fajne miejsce, ale rezerwacja konieczna. W Solcu jakiś stół zawsze jest, choć zazwyczaj robimy i tak z zasady rezerwację by mieć oko na kolejkę w barze ;) Myślę jednak, że możnaby się z nimi dogadać by np. w czwartki rezerwowali dla nas tą małą salkę za barem. W samym solcu nie da się rzeczywiście zjeść tanio, ale jest kebab pod knajpą gdyby ktoś musiał. No i jest niezły, rotujący wybór piw - jak z tym w level-up i pedobarze?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 21:37 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

W przyszłym tygodniu odwiedzę lokale. Zobaczę jak to wygląda. Porozmawiam też z kierownictwem i dam znać. Coś się wybierze :) Istnieje także pewna szansa, że uruchomiony proces zmiany lokalizacji wpłynie na postawę władców Fenomenalnej - w tę lub całkiem inną stronę :mrgreen:
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

schizofretka pisze:pedobar
:lol: Sorki, nie mogłem się powstrzymać :lol:
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Ja nie widzę problemu, żeby co tydzień wypróbowywac nowe lokalizacje.
ODPOWIEDZ