Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Gabriel »

Rune Age LCG
Władca Pierściegi LCG
Kamień Gromu

Jestem po Onirimie i Ghost Stories, ale chciałbym spróbować czegoś z innej beczki, z klimatem, historią. Niespecjalnie interesują mnie dodatki, pewnie poprzestanę na wersji podstawowej (chociaż nigdy nie wiadomo, tylko podstawka musi się sama obronić). Zamierzam grać w nie tylko samodzielnie.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Brylantino »

Mam Onirina, Ghost Stories i Kamień Gromu. Do samodzielnego grania sprawiłem sobie Mage Knighta i lepszej gry do zabawy solo chyba nie mógłbym sobie wymarzyć ;)
billy1899
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:11

Re: Odp: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: billy1899 »

Grałem kilka razy w Kamień Gromu w wersji solo i o ile bardzo lubię tę grę to uważam, że ten tryb jest tu na siłę. Niby różne karty przy każdej grze a zawsze gra wygladała bardzo podobnie i wiało nudą. Jak chcesz solo deckbuilding to jest Piętaszek, dobry tytuł i niedrogi. Ja lubię też potyczki solo w Ygdrasil, którego serdecznie polecam.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Rune »

Gabriel pisze:Rune Age LCG
Karcianka Rune Age nie jest w systemie LCG to po prostu Rune Age ;) Solo wypada średnio, bo gra opiera się o scenariusze i już nie pamiętam ale w podstawce można rozegrać solo tylko 1, bądź 2, co oznacza, że szybko może się znudzić w wersji solo. Już po pierwszej partii wiemy, co nas czeka w następnej i możemy zmieniać tylko dostępne frakcje. Trochę poprawia sytuację dodatek, który z perspektywy czasu wydaje się być obowiązkowy dla wszystkich fanów tej karcianki, przy czym należy pamiętać, że dodatek jest tylko w wersji anglojęzycznej.

Kamień Gromu od zawsze miał swoich zwolenników i przeciwników w trybie solo :) Są tacy, co kupili tylko do rozgrywek solo i nie narzekają. Ja mam Thunderstone Starter Set i chociaż trzeba przyznać, że jest uboższy w porównaniu do podstawki, która swego czasu wyszła w wersji PL, to ma tą zaletę, że można połączyć, go z Thunderstone Advanced.

Władca Pierścieni LCG dla mnie jest wyśmienitym tytułem i teraz najczęściej ląduje u mnie na stole do grania właśnie w trybie solo. Jednakże musisz się nastawić, ze gra nie jest prosta i jak się poczyta/poogląda recenzje, to wszyscy wskazują, że podstawka sama w sobie nie najlepiej się obroniła. Poziom trudności jest wysoki i dużo osób po samej podstawce miało dość bicia głową w mur ;) Poziom frustracji wzrasta szybko i to już przy pierwszym scenariuszu, który z założenia jest najprostszy z dostępnych w podstawce. Trzeba usprawniać talię i niewątpliwie inwestować w dodatki, których masz całe mnóstwo, a na szczęście każdy to nowa przygoda, co zdecydowanie podnosi żywotność i miód z gry. Jest też możliwość gry w wersję uproszczoną, co znacznie ułatwia wejście w świat.

Jeśli lubisz Ghost Stories, to może spodoba Ci się Yggdrasil, które jest bardziej suche ale w całkiem przyjemnej otoczce walk z nordyckimi bogami. Jest to gra kooperacyjna, którą jak każdą tego typu grę można grać solo. Ogólnie z kooperacyjnych masz całkiem spory wybór do gry solo: Robinson, Horror w Arkham, Ognisty Podmuch, czy też Legendy z Krainy Andor (przygoda w wariancie solo dostępna na stronie polskiego wydawcy).

Piętaszek jest fajnym wyborem na lekki deckbuilding. Bardzo fajnie wydana (z niestandardowymi kartami, co oznacza brak dostępnych koszulek do zabezpieczenia kart) i przyjemna gra, aczkolwiek szybko staje się powtarzalna. Niemniej jednak potrafi dać w kość i mamy kilka poziomów trudności. Chociaż chętnie bym zobaczył, jakiś mini dodatek.

Do gry solo bez wielkich wydatków w dodatki polecam Anioła Śmierci od FFG czyt. Galakta. Walka Space Marines z kosmicznym plugastwem. Jest kilka dodatków wprowadzających nowych komandosów i przeciwników ale nie są niezbędne, a ich cena nie odstrasza. Problem może stanowić irytacja przy rzutach kostką ;)

Natomiast w przypadku, gdy lubisz kości i szybszą rozgrywkę, to zdecydowanie Dungeon Roll!. Wchodzisz ze swoją drużyną w podziemia aby tłuc gobliny, ozzy, które stoją Ci na drodze do skrzynek ze skarbami, a przede wszystkim do punktów chwały. W ciekawie zaprojektowanym pudełku masz trochę kości i kilka kart z postaciami do wyboru oraz różnego typu znaczniki. Każda postać ma indywidualną zdolność, a podczas rozgrywki zdobywa doświadczenie i awansuje o poziom, co poprawia jej zdolności. Nie jest to żaden wymagający tytuł, czyli nie ma się, co nastawiać, że będziesz rozbudowywał postać i przeżywał jej zdolności ale jako szybki tytuł sprawdza się naprawdę wyśmienicie.

Z kościanek masz jeszcze Znak Starszych Bogów, który mnie osobiście w wersji samej podstawki ostro rozczarował ale jest cała grupa graczy, która uwielbia ten tytuł. Jakość wydania jest po prostu świetna ale mimo wszystko dla mnie brakuje klimatu w tej grze, a w samej podstawce bardziej opłaca się wejść w zwarcie z głównym złym niż z potworkami w muzeum. Podobno rozgrywkę znacznie poprawia dodatek, czego nie mogę powiedzieć z autopsji, bo sam jeszcze go nie zakupiłem.

Osobiści czekam na polskojęzyczną (chociaż po ostatnich wydarzeniach z WP LCG i Netrunnerem nie jest to może najbardziej rozsądne) wersję Eldritch Horror, która zbiera bardzo dobre opinie do rozgrywki w trybie solo.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
billy1899
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:11

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: billy1899 »

Dodatek do Elder Signs obowiązkowy. Ja gram w to głównie solo, z dodatkowymi kartami i przekręcam zegar o 6h zamiast o 3. Wtedy te brzydale mają jakąś szansę ze mną:;-)

Wysłane z mojego WT19i przy użyciu Tapatalka
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: alagor »

Mi wersja solo Kamienia Gromu bardzo się spodobała. Mamy jakieś zadanie, obronę wioski, a nie przebijanie swoich zdobyczy punktowych jak w eurowych solówkach. Taki karciany hack'n'slash :wink: Rozgrywka rzeczywiście wygląda nieco podobnie, ale przecież liczą się nowe potwory do zaciukania :wink:

Rune Age ma dwa scenariusze do rozegrania solo. Gra się bardzo fajnie, ale kiedy każdą z ras uda się wygrać to faktycznie solówki mogą się znudzić.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Gabriel »

Czyli Rune Age odpada. Zapomniałem o Znaku Starszych Bogów - raczej na pewno dobrym, skoro zrobili wersję na smartfony.

Władca Pierścieni LCG to chyba też dobry strzał.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 5020D przy użyciu Tapatalka
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Gabriel »

Niepokoją mnie tylko powtarzane jak mantra (chyba przy każdej grze FFG) "bez dodatku ani rusz", "żeby grać, to potrzebny jest dodatek".
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Hiu »

koncepcja LCG polega na dodatkach... takze na pewno cos trzeba dorzucic...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Maxxx76 »

Lotr lcg w języku polskim już zakończył swoją działalność, zgodnie z oświadczeniem wydawcy. Do gry solo to jednak bardzo dobra gra :-) Znak Starszych Bogów też, ale tylko z dodatkiem, bo on dodaje tej grze sporo grywalności:-)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Rune »

Gabriel pisze:Niepokoją mnie tylko powtarzane jak mantra (chyba przy każdej grze FFG) "bez dodatku ani rusz", "żeby grać, to potrzebny jest dodatek".
LCG, to LCG i nie ma co marudzić albo ma się trochę żyłki kolekcjonera i po prostu się to lubi albo nie. To dzięki dodatkom rozgrywka ulega urozmaiceniu i przedłuża się żywotność gry. Nie chcesz zbierać dodatków, to kup podobno najlepszą grę planszową do rozgrywki solo - Mage Knight i graj.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Andreal »

Wygląda na to, że ja też skończę na grach solo. Najzabawniejsze, że pierwszym moim takim tytułem stała się gra print and play Island of D2: shadow of dawn, wydrukowałem na zwykłym papierze na próbę i wygląda na to, że trzeba będzie postarać się o lepszą wersję. Od tego samego autora jest też Dungeon of D, planuję wkrótce "druknąć".
Z dość ciekawych na solo wyniuchałem jeszcze Pathfinder, zdaje się Myth też ma taką opcję. Ceny dość zaporowe, ale inwestycja wydaje się warta wydatku.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Co myślicie o tych grach, ale tylko do gry solo

Post autor: Maxxx76 »

Solo można jeszcze całkiem porządnie bawić się grając w D-Day Dice :-)
ODPOWIEDZ