Stagnacja w związku...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Stagnacja w związku...

Post autor: metyu »

Troyes to nie jest worker placement. Poza tym, jeśli najlepiej grało Wam się ostatnio w lżejsze gry, a Le Havre leży na półce, to nie polecam, mimo że sam b. lubię Troyes :)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stagnacja w związku...

Post autor: Mir4ge »

1) Czytałem, że gra jest chyba niezbalansowana - Kuba ma łatwiej (?).
To prawda, bez jednego home rule'a Kuba będzie zdecydowanie częściej wygrywał. Poza tym w opinii moich znajomych, gra Kubą jest zdecydowanie bardziej ekscytująca. Ja lubię zarówno jedną jak i drugą stronę (moja dziewczyna natomiast zagra tylko jeśli będzie grała Kubą).
[Listy z Whitechapel] Poscig dla policji i zakaz zabijania w tych samych miejscach czyni gre znacznie bardziej zbalansowana. Szanse sa wyrownane. Bardzo ja lubie wlasnie 1 na 1. Wtedy jest imho najlepiej.
Ten home rule w mojej opinii raczej nie balansuje rozgrywki, a przechyla szalę na stronę policji. Jednak różne warianty stosuje się z zależności od umiejętności graczy.

Generalnie problem pojawia się w momencie gdy Kuba wybierze kryjówkę za blisko miejsca zbrodni dajmy na to 1-2 pola. U mnie funkcjonuje zasada, że przerwa musi być minimum 2-3 pól.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Stagnacja w związku...

Post autor: Pixa »

Mir4ge pisze:
1) Czytałem, że gra jest chyba niezbalansowana - Kuba ma łatwiej (?).
To prawda, bez jednego home rule'a Kuba będzie zdecydowanie częściej wygrywał. Poza tym w opinii moich znajomych, gra Kubą jest zdecydowanie bardziej ekscytująca. Ja lubię zarówno jedną jak i drugą stronę (moja dziewczyna natomiast zagra tylko jeśli będzie grała Kubą).
[Listy z Whitechapel] Poscig dla policji i zakaz zabijania w tych samych miejscach czyni gre znacznie bardziej zbalansowana. Szanse sa wyrownane. Bardzo ja lubie wlasnie 1 na 1. Wtedy jest imho najlepiej.
Ten home rule w mojej opinii raczej nie balansuje rozgrywki, a przechyla szalę na stronę policji. Jednak różne warianty stosuje się z zależności od umiejętności graczy.

Generalnie problem pojawia się w momencie gdy Kuba wybierze kryjówkę za blisko miejsca zbrodni dajmy na to 1-2 pola. U mnie funkcjonuje zasada, że przerwa musi być minimum 2-3 pól.

To prawda, ze dla wielu gra Kuba niesie ze soba znacznie wiecej emocji, ale ja lubie takze gre policja (w zasadzie na rowni). Co do balasnu - jest kilka podpowiedzi w instrukcji, kilka na BGG tak wiec kazdy znajdzie balans dla siebie (zgodnie z posiadanym doswiadczeniem/umiejetnosciami)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Stagnacja w związku...

Post autor: neutrino »

Dzięki wszystkim za sugestie. Samuraj już na półce (jeszcze nie miałem czasu zagrać).
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Stagnacja w związku...

Post autor: neutrino »

Samuraj się spodobał małżonce:) Co w niczym nie przeszkodziło w zakończeniu jednego wieczoru mega fochem:D
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Stagnacja w związku...

Post autor: Legun »

Ze starszych rzeczy gorąco polecam San Juan i Tobago 8). Z tanich Bumerang.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Stagnacja w związku...

Post autor: mig »

neutrino pisze:Samuraj się spodobał małżonce:) Co w niczym nie przeszkodziło w zakończeniu jednego wieczoru mega fochem:D
fochuje się znaczy, że kocha ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ