Tajemnicze Domostwo / Mysterium (Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: powermilk »

a to nie, ja ameritrashowiec ;) ewentualnie hybrydy albo ani to ani to. Suche optymalizacyjne euro to zło, dla mnie bolączką było jak dostałem Vinhos do recenzji. Ok, to tyle z mojego offtopu i dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Czy ktoś kto koszulkował karty ze swojego egzemplarza Tajemniczego Domostwa może mi potwierdzić, że koszulki MAYDAY Magnum Gold pasują? Wydaje mi się, że duże karty są odrobinę większe niż 80x120.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

Ja zawsze koszulkuję MAYDAY'ami i wszystko pasuje i mi odpowiada :wink:
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Moje Tajemnicze Domostwo siedzi w Maydayach i wszystko dobrze do siebie pasuje
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: fluor »

Po zapoznaniu się z grą postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment, mieszając karty Dixita (podstawki) z kartami snów TD (wychodzi mniej więcej 1:1). Przy okazji okazało się, że karty różnią się szerokością o milimetr.
Zagraliśmy 4 razy na poziomie łatwym i normalnym i... wbrew wszelkim obawom, że karty dixitowe nie będą pasować, bo kolorystyka nie ta, bo bajkowe, bo nieprzetestowane przez twórców, wyszło całkiem fajnie. Na samym początku, grając Duchem, byłem zaniepokojony tym, że w dobranej przeze mnie szóstce kart są prawie same dixitowe, ale jak się okazało, nie stanowiło to istotnej przeszkody dla grywalności. Wcale nie jest tak, że dixitowe karty szły tylko na wymianę - były fajnym wzbogaceniem oryginalnej talii snów. Mogę jak najbardziej polecić taki sposób urozmaicania gry dla osób, które zaczynają być już znudzone podstawowym zestawem. Aż wypada spojrzeć nieśmiało w stronę Portalu i spytać czy są jakieś szanse na minidodatek z kartami osób, miejsc i przedmiotów. ;)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Pudełko duże więc chyba szanse są :wink: . Jakby się coś ukazało to ja byłbym zainteresowany.
trzewik

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: trzewik »

Autorzy już pracują nad dodatkiem. Z chęcią przekażemy im sugestie od graczy z Polski. :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: mig »

trzewik pisze:Autorzy już pracują nad dodatkiem. Z chęcią przekażemy im sugestie od graczy z Polski. :)
tryb rywalizacji :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

trzewik pisze:Autorzy już pracują nad dodatkiem. Z chęcią przekażemy im sugestie od graczy z Polski. :)
Coś co będzie przeciwdziałało sytuacji, w której Duch dorzuca jakiemuś śledczemu 6 kart i wszyscy bez problemu domyślają się, że służyło to wymianie kart na ręce (bo n.p. Duch wykorzystał już przepisową ilość, jak to my je nazywamy, mulliganów), więc nie biorą ich pod uwagę przy zgadywaniu.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

[*]
trzewik pisze:Autorzy już pracują nad dodatkiem. Z chęcią przekażemy im sugestie od graczy z Polski. :)
Może konieczność odgadniecia motywu zbrodni?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

donmakaron pisze:
trzewik pisze:Autorzy już pracują nad dodatkiem. Z chęcią przekażemy im sugestie od graczy z Polski. :)
Coś co będzie przeciwdziałało sytuacji, w której Duch dorzuca jakiemuś śledczemu 6 kart i wszyscy bez problemu domyślają się, że służyło to wymianie kart na ręce (bo n.p. Duch wykorzystał już przepisową ilość, jak to my je nazywamy, mulliganów), więc nie biorą ich pod uwagę przy zgadywaniu.
Wystarczy homerule że nie wolno dawać jednocześnie więcej niż 3 sny. W praktyce nigdy nie zdarzyło nam się aby dawać 4 czy więcej snów jednocześnie więc myślę że takie ograniczenie powinno być OK.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Home rules mnie nie bawią :P Po prostu marzy mi się mały patch, żeby gra była idealna, a nie tylko bardzo bardzo dobra ;) Żeby przewidywała wszystkie cwane zagrywki i jakoś je ubrała w zasady, zamiast zostawiać w samopas.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Galatolol »

Home rules to inaczej mały patch :wink:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Grywam z ludźmi, którzy lubią grać by the book i trudno przekonać ich do home rules. Sam też wolę się trzymać oryginalnych instrukcji.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Ardel12 »

Mógłby ktoś podać link do planszy ducha, gdyż ten na stronie polskiego wydawcy jest błędny?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

donmakaron pisze:Home rules mnie nie bawią :P Po prostu marzy mi się mały patch, żeby gra była idealna, a nie tylko bardzo bardzo dobra ;) Żeby przewidywała wszystkie cwane zagrywki i jakoś je ubrała w zasady, zamiast zostawiać w samopas.
Takie coś oznacza stratę dnia i zamiast grać w taki sposób można po prostu przesunąć znacznik dnia na następny dzień i zgodnie z regułami zrobić "mulligan"
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Takie coś oznacza stratę dnia tylko dla jednego śledczego, tego który dostał 6 kart. Następni dostaną przecież karty z tych nowo pobranych po przydzieleniu snu. Dodatkowo ten gracz może zagłosować w ciemno i jeszcze coś ugrać. Jak dla mnie to żadna strata.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

Przecież karty przydziela się raz. Tzn. przydzielasz to co masz na ręce. Jeżeli jednemu dasz 6 kart to reszta nie dostanie nic dopóki nie zacznie się następny dzień.
elmer
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: elmer »

Misio205 pisze:Przecież karty przydziela się raz. Tzn. przydzielasz to co masz na ręce. Jeżeli jednemu dasz 6 kart to reszta nie dostanie nic dopóki nie zacznie się następny dzień.
A przypadkiem nie uzupełnia się kart na ręce do 6 za każdym razem po przydzieleniu dowolnej ilości danemu graczowi?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

elmer pisze:A przypadkiem nie uzupełnia się kart na ręce do 6 za każdym razem po przydzieleniu dowolnej ilości danemu graczowi?
Każdy się może czasem pomylić, szybka kontrola reguł potwierdza iż graliśmy w wersję "hardcore". :mrgreen:
elmer
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: elmer »

To ja się przestraszyłem, że graliśmy w wersję bardzo soft ;)
Aczkolwiek przyznam, że dla podkręcenia poziomu trudności graliśmy czasami w Twoją wersję, która także jest grywalna i bardzo się podobała moim współgraczom. Tutaj naprawdę trzeba się sprężyć i nie zmarnować żadnej karty. O dziwo da radę wygrać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

No my wygraliśmy 2/10 partii :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Ardel12 »

Ja na razie bez podkładki ducha, której nie sposób znaleźć, mam wyniki 0/3. Raz było bardzo blisko, ale przekminiliśmy trochę;p
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Misio205 »

Podkładkę ducha kupiłem nas stoisku Portalu na Pyrkonie. Myślę, że to najlepsze miejsce na zakup. Albo bezpośrednio ze strony Portalu. Chyba była kiedyś taka opcja.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Ardel12 »

Misio205 pisze:Podkładkę ducha kupiłem nas stoisku Portalu na Pyrkonie. Myślę, że to najlepsze miejsce na zakup. Albo bezpośrednio ze strony Portalu. Chyba była kiedyś taka opcja.
Opcja dalej jest, ale dało się kiedyś pobrać ze strony i samemu druknąć. Teraz link nie działa, więc liczyłem, że ktoś pobrał i mógłby mi zapodać;)

W ogóle jakie zasady wprowadza plansza ducha? Jak się z tym gra?
ODPOWIEDZ