Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

No tak, zapominam że to portal jest amerykański tylko :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: windziarz44 »

http://boardgamegeek.com/thread/1144178 ... stretch-go

Tutaj możecie znaleźć głosowanie na objective do gry, który będzie jak stretch goal na KS. Ostatnia propozycja jet mojego autorstwa (3 lokacje różnego typu). Zachęcam do głosowania na nią. Będę się szczycił, że jestem współautorem gry planszowej i zrobię sobie pamiątkowe zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 23:17 przez windziarz44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bea »

Banan2 pisze:
rattkin pisze:Wkładka w pudełku (+kupon) jest zrobiona na tyle dobrze, że trzeba dłuższej chwili, żeby pokapować się, o co chodzi :) - taki efekt wartości dodanej i zaskoczenia,
+1
Jak to zobaczyłem, to zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie trafiłem portalowej "szóstki" i będę mógł zamówić gry ze sporą zniżką :wink:
Pozdrawiam
No, ja dalej nie wiem co chodzi. :roll: Ale jakby co jestem chętna. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

Po filmie prezentującym przygotowanie do gry, zapraszamy do oglądania filmiku przedstawiającego zasady gry w Pośród Gwiazd.

https://www.youtube.com/watch?v=ar_ZjbeZaN8
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

tym razem też na stacji ? :)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: windziarz44 »

Dziękuje wszystkim, którzy głosowali za moją propozycją na BGG :) Być może będę dumnym współtwórcą gry :)
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Thorin »

Cześć.
Po dwóch partiach zrodziło mi się kilka niepewności:

1. Platforma Startowa – czy zasięg 3 w tekście oznacza, że musi być wybudowana w odległości co najmniej 4 lokacji, czyli więcej niż 3, czy nie może być budowana dokładnie w odległości 3 czyli w odległości 1,2 i 4 w górę?? Podobnie sytuacja się przedstawia przy Ogrody, Bazar Obcych, Placówka Medyczna – np. w zasięgu 3, czyli dokładnie odległości 3ch lokacji czy 1 i 2 tez się wlicza do zasięgu 3??

2. Czy główny reaktor jest traktowany jako reaktor??
3. Platforma Transportowa – czy bonus z tekstu karty 1pz za każda wybudowana Platformę Transportową dostaję w chwili wybudowania pierwszej sztuki tj czy jak pierwszy raz buduje Platforma Transportowa to dostaję łącznie 1 czy 2pz?? Podobna jak w przypadku Restauracji – zaraz po jej wybudowaniu sama wlicza się w typ lokacji??

4. Rasa Sissaurianie – działa tak, że dobieram 5 kart na rękę przed rozegraniem akcji, następnie odrzucam 5 kart tylu „S” i dopiero wtedy mogę wykonać akcje – prawidłowo to rozumuje?? Czyli jak będę chciał zagrać kartę specjalną w turze kiedy użyłem zdolności rasy to na początku tury na ręce muszę mieć przynajmniej jedna kartę typu „S”.

5. Takie upewniające się pytanie – tylko lokacje posiadające kryształ energii w swoim koszcie budowy muszą być budowane w zasięgu reaktora, a cała reszta dowolnie??
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: BartP »

Ad 1. Zasięg 3 oznacza zasięg 3 lub mniejszy. Odległość <= 3.

Ad 2. Nie mam instrukcji przed sobą, ale raczej tak.

Ad 3. Tak, karty dają punkty za same siebie natychmiast.

Ad 4. Nie mam karty przed sobą, więc nie odpowiem.

Ad 5. Tak, cała reszta dowolnie.
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Thorin »

thx za szybką odpowiedz i czekam na resztę odpowiedzi :)

z tym drugim pytaniem o główny reaktor jest to o tyle istotne ze zmienia trochę podczas zagrywania kilku kart i podliczania punktów.
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Borek224 »

AD.2 Główny reaktor liczy się jako reaktor - jest to na karcie (przynajmniej w wersji angielskiej)
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Thorin »

faktycznie - oczy sobie idzie tym napisem wydłubać, a przy dwóch partiach nikt tego z graczy nie zauważył - jaka skucha :oops:
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Ad 4 - dobierasz 5s i odrzucasz 5s, dopiero później robisz akcję. Nie musisz mieć S na początku tury, bo możesz dostać od innego gracza kartę z S (chyba że trzeba na początku tury tego użyć, ale nie wydaje mi się). No i turę rozumiem jako zagranie 7 kart, czyli cały rok, w tej interpretacji piszę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bea »

Tu jest wątek z pytaniami o zasady: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=29083
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Sissaurians - raz na rok, *zanim* wybierzesz kartę do zagrania, możesz dobrać 5 kart specjalnych ze stosiku, który został oddzielony, i ze wszystkich kart na ręce (te które masz + te które dobrałeś/łaś), musisz odrzucić z gry 5 (a więc nie na stosik kart odrzuconych ani nie na stosik kart specjalnych, z którego dociągasz). Jest to napisane niby jasno, ale trochę naookoło. Oczywiście, chodzi o to, że zwiększasz sobie szanse na zdobycie karty, której potrzebujesz, poprzez dodatkowy dociąg. Akcja ta nie ma sensu, jeśli nie masz kart specjalnych na ręce, ponieważ dobierzesz 5 i 5 wyrzucisz. Jeśli jednak masz conajmniej jedną, akcja ta działa po prostu jak "dobierz sobie 5 kart specjalnych dodatkowo, swoje karty specjalne z ręki możesz sobie dowolnie wymienić z tymi dobranymi. Niewybrane karty odrzuć z gry".
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

Thorin pisze:Cześć.
Po dwóch partiach zrodziło mi się kilka niepewności:
4. Rasa Sissaurianie – działa tak, że dobieram 5 kart na rękę przed rozegraniem akcji, następnie odrzucam 5 kart tylu „S” i dopiero wtedy mogę wykonać akcje – prawidłowo to rozumuje?? Czyli jak będę chciał zagrać kartę specjalną w turze kiedy użyłem zdolności rasy to na początku tury na ręce muszę mieć przynajmniej jedna kartę typu „S”.
Wątpliwości dotyczące pytań 1, 2, 3 i 5 zostały rozwiane, więc pozostaje tylko odpowiedzieć na pyt. 4:
Przede wszystkim zdolności tej MOŻESZ użyć, nie musisz. Przy czym nie ma sensu z niej korzystać, jeśli nie ma się na ręce żadnej karty "S", bo zdolność pozwala dobrać 5 kart "S", po czym trzeba odrzucić 5 kart "S", więc odrzuciłbyś dokładnie te same karty i kartę do zagrania wybierałbyś z tego samego zestawu, który miałeś. Mając natomiast np. 2 karty "S" dobierasz 5 kolejnych, po czym odrzucasz 5, ale nie muszą to być dokładnie te, które dobrałeś - masz w ten sposób możliwość wymiany kart "S" przed wyborem karty do zagrania.
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Thorin »

podziękował wszystkim
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: mig »

Ile trwa rozgrywka na 4 osoby - godzina jest realna czy raczej mało?
Legendy krążą o powierzchni zajmowanej przez PG. Czy czteroosobowa rozgrywka ma szanse zmieścić się na stole 67x110cm?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Przy ogranych graczach zupełnie bez problemu w godzinkę - ale na 4 osoby to działa gorzej niż na 2 i 3. A wyobraźni "wymiarowej" nie mam, więc nie mam pojęcia czy się zmieści, ale spróbować warto ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Przy ogranych graczach zupełnie bez problemu w godzinkę - ale na 4 osoby to działa gorzej niż na 2 i 3. A wyobraźni "wymiarowej" nie mam, więc nie mam pojęcia czy się zmieści, ale spróbować warto ;)
a jest możliwe "zagęszczanie" np. kładzenie kart kaskadowo, czy to będzie dość istotnie w rozgrywce przeszkadzać?
Pamiętam, że nie byliście zachwyceni w Gradaniu wariantem czteroosobowym, ale już nie kojarzę do końca dlaczego ;) downtime? chaos? Czy warto mimo wszystko zagrać w cztery osoby, czy odpuścić sobie na tydzień-dwa i usiąść do niej w trzy osoby?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

mig pisze:
kwiatosz pisze:Przy ogranych graczach zupełnie bez problemu w godzinkę - ale na 4 osoby to działa gorzej niż na 2 i 3. A wyobraźni "wymiarowej" nie mam, więc nie mam pojęcia czy się zmieści, ale spróbować warto ;)
a jest możliwe "zagęszczanie" np. kładzenie kart kaskadowo, czy to będzie dość istotnie w rozgrywce przeszkadzać?
Pamiętam, że nie byliście zachwyceni w Gradaniu wariantem czteroosobowym, ale już nie kojarzę do końca dlaczego ;) downtime? chaos? Czy warto mimo wszystko zagrać w cztery osoby, czy odpuścić sobie na tydzień-dwa i usiąść do niej w trzy osoby?

Przez Kaskadowość rozumiesz kładzenie kart jedna pod drugą ? Możesz ale nie wiem czy Ci się to będzie opłacać ze względu na bonusy z kart.

W godzine spokojnie można zagrać, myślę że nawet krócej.

Hmm w sumie oprócz czasu i kart to nie ma różnicy w grze (nie mówie o zajmowanym miejscu). Gra według mnie działa tak samo dobrze na każdą ilość graczy - przetestowane :)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Borek224 »

Kurcze nie wiem jak wy gracie ale nam przy 4 osobach zejść poniżej 1,5h się jeszcze nie udało a nawet bliżej było 2h niż poniżej 1h. (co innego że w każdej grupie były osoby grające pierwszy raz, a w czasie gry jest dużo ogólnego gadania)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

Grajcie pierwszy raz bez konfliktów i bez celów :) Za drugim razem je dołączcie i pójdzie zdecydowanie szybciej
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Na 2 i 3 osoby każdą rękę zobaczysz 2 razy, na 4 osoby już tak nie jest - ale to przeszkadza raczej jak masz kalkulator w głowie ;) Gorsze jest to, że niektóre karty działają jeśli ktoś coś ma, albo czegoś nie ma - wtedy zobaczenie na daaalekim końcu stołu czy pośród 20 bardzo podobnych kart przeciwnik ma tę jedną konkretną jest upierdliwe. A pytanie może nas za bardzo zdradzić. Downtime jest nieco większy, bo warto pilnować kolejności zagrać dla użycia niektórych kart.

Niektóre karty da się zagęścić, bo się kładzie koło siebie kilka kopii, z innymi jest problem - bo są warunkiem do końcowego punktowania, bo inni punktują jeśli ich nie mamy, bo 7 innych powodów. Plus ważne jest ułożenie przestrzenne, więc "nadkładki" nie są zbyt dobrym pomysłem. Sprawdzają się tak naprawdę tylko na skrajach stacji, dla pojedynczych kart.

Nasze wrażenia z testów są takie, że w składach 3os każdy siadający do partii był zadowolony, natomiast jeśli ktoś siadał do czteroosobowej jako swojej pierwszej gry to wrażenia były średnie. Po pierwsze wiekszy downtime był potęgowany mocno, a tu po wybraniu karty nie ma co robić. Jak ktoś czyta karty, a później trzeba to wszystko rozłożyć po kolei, to się okazuje, że wybranie karty dla znającego grę to 30 sekund, a dla nowicjusza to ze 2 minuty. Więc masz 30 sekund gry co 5 minut (bo jeszcze rozkładanie).

Najlepiej zagrać w 3 osoby, a później usiąść już jak się jest entuzjastami do gry czteroosobowej - idzie szybciej i już wszyscy wiedzą, że to dobra gra :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: mig »

AkitaInu pisze:Grajcie pierwszy raz bez konfliktów i bez celów :) Za drugim razem je dołączcie i pójdzie zdecydowanie szybciej
granie bez celu nie brzmi najlepiej ;) :mrgreen:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

mig pisze:
AkitaInu pisze:Grajcie pierwszy raz bez konfliktów i bez celów :) Za drugim razem je dołączcie i pójdzie zdecydowanie szybciej
granie bez celu nie brzmi najlepiej ;) :mrgreen:

:D


A co do nakładek - co przez to rozumiecie ?
ODPOWIEDZ