Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

Właśnie dostłem egzemplarz Hexa 3.0
Praktycznie wszystkie żetony a szczególnie w armii Molocha i Posterunku są krzywo nadrukowane :twisted: Dokupiłem też armie Sharrash i tam jest wszystko ok.
Czy w Waszych egzemplarzach jest podobnie :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kosma »

Mad Bomber 5pln za żeton?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Bardias »

maciejo pisze:Właśnie dostłem egzemplarz Hexa 3.0
Praktycznie wszystkie żetony a szczególnie w armii Molocha i Posterunku są krzywo nadrukowane :twisted: Dokupiłem też armie Sharrash i tam jest wszystko ok.
Czy w Waszych egzemplarzach jest podobnie :?:
U mnie jest wszystko OK, mam podstawkę, Sharrash, Nowy Jork, Neodżunglę i Doomsday Machines - wszystkie żetony wydają się być równiutko wydrukowane. Wrzuć może fotki, bo jestem ciekawy jak to "krzywo" wygląda :)
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: orri »

W podstawce wszystko ok. W Sharrash miałem natomiast żetony tak krzywo wydrukowane, że ledwo było widać oznaczenia ataku wręcz. Wysłałem zdjęcie i dosłano mi jeszcze jeden egzemplarz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: vojtas »

maciejo pisze:Właśnie dostłem egzemplarz Hexa 3.0
Praktycznie wszystkie żetony a szczególnie w armii Molocha i Posterunku są krzywo nadrukowane :twisted: Dokupiłem też armie Sharrash i tam jest wszystko ok.
Czy w Waszych egzemplarzach jest podobnie :?:
Zrób zdjęcie i wyślij Portalowi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

vojtas pisze:
maciejo pisze:Właśnie dostłem egzemplarz Hexa 3.0
Praktycznie wszystkie żetony a szczególnie w armii Molocha i Posterunku są krzywo nadrukowane :twisted: Dokupiłem też armie Sharrash i tam jest wszystko ok.
Czy w Waszych egzemplarzach jest podobnie :?:
Zrób zdjęcie i wyślij Portalowi.

Tak też zrobie,dzięki :wink:
Jest tylko mały kłopot bo nie mieszkam w polsce i wymiana nie będzie taka łatwa.
Szkoda,że w najnowszej wersji jeszcze nie uporano się z tym flustrującym błędem :(
Po wydaniu czterech wersji gry nie powinno się to już zdarzać.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

To już pewnie wina drukarni. Przy dużych nakładach zawsze jest ryzyko, że jakiś tam niewielki procent egzemplarzy może zawierać błędy.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: matio2007 »

Adamso97 pisze:To już pewnie wina drukarni. Przy dużych nakładach zawsze jest ryzyko, że jakiś tam niewielki procent egzemplarzy może zawierać błędy.
Takie wadliwe egzemplarze są odrzucane na etapie sprawdzania poprawności, tuż po wydruku. Jeżeli znalazły się w pudełkach, to ja bym zmienił drukarnię na miejscu wydawcy. Pracowałem kiedyś przez chwilę w drukarni i czymś podobnym się zajmowałem, kontrolowałem czy warstwy kolorów CMYK nie są rozjechane.
W druku zawsze trafiają się egzemplarze wadliwe, ale drukarnia na przyzwoitym poziomie nie pozwoli sobie na wypuszczenie takiego wadliwego egzemplarza (oczywiście 1 na 10.000 może się trafić, ale nie 1 na 100).
Można przypuszczać, że jak zawsze wszystko rozbija się o pieniądze, jak przyoszczędzić te kilka złotych.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Galatolol »

To ja dodam, że mój egzemplarz Mephisto ma bardziej krzywo wydrukowane żetony, niż armie z podstawki kupionej 6 lat temu. Sharash pod tym względem też nie jest idealny, ale o wiele lepszy. A swoją drogą żetony w wersji 3.0 już nie mają czarnej obwódki pozwalającej na takie niedokładności, więc jeśli one są równe, to jednak się da.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: noowy »

Ja mam w 3.0 podstawkę + Sharrash + Doomsday Machine i tylko na żetonach Molocha mogę zauważyć przesunięcie. Ale takie lekko krzywe nadruki na żetonach zdarzają się w wielu grach, nawet od największych wydawców np. w moich egzemplarzu Osadników.
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Proszę o kontakt na mail, żetony oczywiście podlegają reklamacji i będą wymienione.

Nowe wydanie jest drukowane w nowej drukarni (w stosunku do poprzednich edycji) i jej jakość jest bardzo wysoka - jest to pierwszy (!!!) sygnał o krzywym żetonie w NS HEX 3.0 jaki słyszę. To absolutnie wyjątkowa sytuacja.

Proszę o kontakt na mail - to znacznie lepsza metoda przeprowadzania reklamacji (vide post użytkownika Orri).
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: neutrino »

@Portal: Nie myśleliście może o retheme'ie NH (może jakieś klasyczne krasnoludy vs klasyczne orki vs klasyczne... :))? Klimaty postapokaliptyczne mnie odrzucają. Ale pewnie w końcu I tak kupię:P
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: scathlock »

neutrino pisze:@Portal: Nie myśleliście może o retheme'ie NH (może jakieś klasyczne krasnoludy vs klasyczne orki vs klasyczne... :))? Klimaty postapokaliptyczne mnie odrzucają. Ale pewnie w końcu I tak kupię:P
Od klasycznych krasnali
klasycznych orków
klasycznych smoków i księżniczek

Zachowaj nas Panie...
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: noowy »

Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Galatolol »

Bardzo fajne arty, no i symbolem jest ryba - spodziewałem się, że to tylko taki żart w wersji prototypowej, ale nie mam nic przeciwko.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

neutrino pisze:@Portal: Nie myśleliście może o retheme'ie NH (może jakieś klasyczne krasnoludy vs klasyczne orki vs klasyczne... :))? Klimaty postapokaliptyczne mnie odrzucają. Ale pewnie w końcu I tak kupię:P
Wydaje mi się, że taki zabieg nie ma sensu. Ktoś kto posiada już Hexa to napewno nie kupi drugiej identycznej gry i całej masy dodatków, tyle że z grafikami ze świata fantasy. NS HEX to Neuroshima i tyle. Myślę, że wiele osób nie zwraca uwagi na to, że to jest postapo. Po prostu kupuje, bo jest to świetna taktyczna gra i to się liczy.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

Adamso97 pisze:Ktoś kto posiada już Hexa to napewno nie kupi drugiej identycznej gry
Oj,tu się ciutkę mylisz.Posiadam trzy wersje.Pierwszą trzymam z sentymentu a w dwie pozostałe gram :wink:
I gdyby wyszła wersja z krasnoludami smokami i elfami byłbym pierwszy w kolejce do zakupu :!:
A propos,myślę że jeszcze nic straconego.Czytałem pewien wywiad z p.Oraczem i coś tam kiedyś wspominał o takich klimatach - "świat gier planszowych nr.21"

cyt:
"Minęło kilka miesięcy,19 pól komnaty zamieniło się w coś większego - w krainę,jak ze starego Heroes of Might & Magic.
W przeciwległych rogach planszy dwóch graczy stawia żeton swojego miasta.Na pozostałe pola gracze kładą co turę jeden z wylosowanych żetonów - pułapkę,potwora,zagadkę,jaskinię,wioski lub inne niespodzianki.Oczywiście wypuszczając jednocześnie w niebezpieczną podróż kiszonych w zanadrzu bohaterów"



:D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Bardias »

Adamso97 pisze:
neutrino pisze:@Portal: Nie myśleliście może o retheme'ie NH (może jakieś klasyczne krasnoludy vs klasyczne orki vs klasyczne... :))? Klimaty postapokaliptyczne mnie odrzucają. Ale pewnie w końcu I tak kupię:P
Wydaje mi się, że taki zabieg nie ma sensu. Ktoś kto posiada już Hexa to napewno nie kupi drugiej identycznej gry i całej masy dodatków, tyle że z grafikami ze świata fantasy. NS HEX to Neuroshima i tyle. Myślę, że wiele osób nie zwraca uwagi na to, że to jest postapo. Po prostu kupuje, bo jest to świetna taktyczna gra i to się liczy.

Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgodzę - kto posiada Hexa nie kupi retheme'u i całej masy dodatków (nie licząc małej liczby wyjątków).

Ale wierz mi, że sama tematyka gry jest BARDZO ważna, bo to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę przy zakupie gry. Klimaty fantasy mają zdecydowanie więcej fanów niż klimaty postapo, więc jestem przekonany, że są tacy, którzy znacznie chętniej kupią NS Hex z elfami i nieumarłymi, niż mutantami i robotami.

Wiem, że wielu zapalonych planszówkowiczów kupując grę patrzy głównie na jej mechanikę, jednak większość niedzielnych graczy zwraca w pierwszej kolejności uwagę na oprawę graficzną i tematykę, potem na gatunek i dopiero na końcu ocenia to, co najważniejsze :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

Bardias pisze:(nie licząc małej liczby wyjątków).
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

maciejo pisze:Oj,tu się ciutkę mylisz.Posiadam trzy wersje.Pierwszą trzymam z sentymentu a w dwie pozostałe gram
No tak, ale w przypadku nowych edycji hexa to jest zrozumiałe, ponieważ każda kolejna jest ładniejsza graficznie i lepsza jakościowo. To pewnie z tego powodu wiele osób kupiło 3.0 Ale jak masz całą kolekcję czegoś co jest świetne wizualnie i jakościowo to czy wydałbyś drugie tyle pieniędzy tylko żeby mieć na żetonach elfa, krasnoluda czy goblina? Niedzielnych graczy z pewnością bardziej by przyciągnął taki temat, ale tak jak pisałem: Czy jest to opłacalne dla wydawcy? Hex się cały czas bardzo dobrze sprzedaje, więc chyba nie warto kombinować. Tym bardziej, że gier dla początkujących graczy wcale tak mało nie ma.
maciejo pisze:A propos,myślę że jeszcze nic straconego.Czytałem pewien wywiad z p.Oraczem i coś tam kiedyś wspominał o takich klimatach - "świat gier planszowych nr.21"
Jeśli miałaby to być gra oparta o mechanice NS HEX, ale nie sklonowana to oczywiście również kupię bez zastanowienia.
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Tak, potwierdzam, od kilku lat w szufladach Portalu leży prototyp Fantasy HEX. Nie mniej, leży tam od wielu lat, trudno powiedzieć czy i jeśli tak to kiedy wkroczy w fazę testów i ew. produkcji.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: neutrino »

Yay! Piszę się do testów ;)
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

Czy posiada ktoś z Was polską instrukcje do armii URANOPOLIS.

Byłbym wdzięczny za pomoc :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Dla zainteresowanych, na stronie Portalu jest już preorder armii Missisipi, zarówno w wersji 3.0, jak i starszej - 2.5.

Pytanie do Portalu: Czy możecie opublikować zdjęcia/grafiki jak prezentuje się armia zarówno w jednej, jak i drugiej wersji?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: neutrino »

Jakiś czas temu w 2 pionkach mówiliście o Panu Lodowego Ogrodu na wspieram.to.
W ostatnich 2 pionkach (35? 36?) mówiliście o Magnatach na wspieram.to.
No to może w następnych o Fantasy Hex na wspieram.to? ;)
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
ODPOWIEDZ