Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rocy7 »

Jesli dobrze rozumniem w pudelku z gra nie ma sakiewki na potwory? Polecacie cos oprocz Sakiewka Zew Cthulhu?
Ostatnio zmieniony 05 maja 2014, 14:57 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Eldritch Horror

Post autor: mafiafb »

Ja tam się cieszę, że już bliżej niż dalej bo wysyłka w maju może też oznaczać 31 maja ;)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Rocy7 pisze:Jesli dobrze rozumniem w pudelku z gra nie ma sakiewki na potwory? Polecacie cos oprocz Sakiewka Zew Cthulhu?
Kawałek materiału, nożyczki, igła, nitka, sznurowadło, pół godziny wolnego czasu ;)

Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rocy7 »

sirafin pisze:Kawałek materiału, nożyczki, igła, nitka, sznurowadło, pół godziny wolnego czasu ;)
jeszcze Cthulhu by się obraził za profanacje:P, kupiłem woreczek i dedykowane kostki co prawda z AH, ale do EH będą jak znalazł.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

sirafin pisze:
Rocy7 pisze:Jesli dobrze rozumniem w pudelku z gra nie ma sakiewki na potwory? Polecacie cos oprocz Sakiewka Zew Cthulhu?
Kawałek materiału, nożyczki, igła, nitka, sznurowadło, pół godziny wolnego czasu ;)

Obrazek
O w mordę! Ślicznie :mrgreen:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

@Rune
Jakie znowu śliczne! Ta sakwa jest MROCZNA, TAJEMNICZA i ZŁOWROGA a Znak Starszych Bogów sprawia, że potwory wiją się w środku w straszliwej agonii! :lol:

@Rocy7
Jeśli wujek google mnie nie oszukuje, to mam taką sakiewkę, jaką kupiłeś i obawiam się, że możesz mieć "niewielki" problem z mieszaniem w niej żetonów ;)
Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

@Sirafin: duże sakiewki (wciąż mniejsze od Twojej) są sprzedawane po 30 zł... jeśli umiesz coś takiego zrobić w pół godz to może warto by się zainteresować jakąś sprzedażą na forum? Chętni by się znaleźli ;)

Gdybym ja się wziął za igłę i nitkę to nie potrzeba by było żadnego znaku by potwory chciały uciec z czegoś takiego :roll:
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Te sakiewki do rozgrywki w EH są jakoś przydatne czy to tylko gadżet?

pozdrawiam
sQb
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

sqb1978 pisze:Te sakiewki do rozgrywki w EH są jakoś przydatne czy to tylko gadżet?

pozdrawiam
sQb
Tak przydatne jak i każdy woreczek/pojemnik, z którego w trakcie gry losujemy potwory.
Kwestia estetyki.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Aha, tak się zastanawiałem bo myślałem, że tam są figurki. A to jednak żetony.

Z woreczkiem z Carcassonne pewnie nie ma co ryzykować odwiedzin macek w wannie? ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: mig »

bardziej klimatyczna byłaby jakaś urna albo wazon z grobowca, czy coś w tym stylu ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

To może pudełko od tej gry? :D

Obrazek
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: vinnichi »

Mam pytanie o żetony plugastwa ich zastosowanie. W fazie przygotowania w rozgrywce z Azatothem kładziemy taki żeton na torze omenu czy te żetony są powiązane z jakaś talią kart? W przypadku Pogłosek po rozpatrzeniu i sukcesie na karcie mitów usuwamy żetony plugastwa z karty ale co z zetonem plugastwa na torze omenu?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

vinnichi pisze:W fazie przygotowania w rozgrywce z Azatothem kładziemy taki żeton na torze omenu czy te żetony są powiązane z jakaś talią kart? W przypadku Pogłosek po rozpatrzeniu i sukcesie na karcie mitów usuwamy żetony plugastwa z karty ale co z zetonem plugastwa na torze omenu?
Żetony są dokładane na tor omenu przez karty spotkań badawczych i każdy taki żeton dodatkowo przesuwa znacznik na torze zagłady.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: vinnichi »

Aha dziękuję za szybką odpowiedź
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

mig pisze:bardziej klimatyczna byłaby jakaś urna albo wazon z grobowca, czy coś w tym stylu ;)
Ja bym wolał dysk wirującego światła ;)

@hadrian
Uszyłem własny właśnie dlatego, że te sprzedawane są małe i drogie. A zrobienie sakiewki to naprawdę bardzo prosta sprawa, nie wymaga żadnych uzdolnień. W internecie są nawet poradniki: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-sakiewke (robiłem bardzo podobnie, tyle że kształtem zwykły prostokąt, zostawiałem więcej materiału u góry i zawijałem brzeg do środka a nie na zewnątrz sakwy). Tak więc spróbuj, jedyne co ryzykujesz, to że znajoma, która ma mamę krawcową, powie ci, że trochę krzywo wyszło (true story) :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rocy7 »

Coś czuje, że jeśli wersja PL płynie z dodatkiem to sobie poczekamy ;/

http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... -Lore.html

druga połowa maja 2014 r.

Update: Od troli dostałem info, iż EH będzie rozsyłany od Galakty jutro, pojutrze więc do piątku powinni rozpocząć wysyłkę do graczy.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Wszystko fajnie ale dodatek nie wygląda aby miał być w wersji PL. Więc po co mamy czekać na dodatek (w wersji ang.) skoro podstawka będzie po polsku?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: rastula »

ChlastBatem pisze:Wszystko fajnie ale dodatek nie wygląda aby miał być w wersji PL. Więc po co mamy czekać na dodatek (w wersji ang.) skoro podstawka będzie po polsku?

nie do końca rozumiem o co ci chodzi:

Chyba chciałeś napisać, że "nie wygląda aby dodatek miał mieć wersję PL" :- przynajmniej po polsku tak to powinno brzmieć.


Otóż wszystko wskazuje na to, że dodatek się ukaże w wersji PL ...


a kolega pisał o tym, że polska wersja płynie statkiem wraz z wydrukiem angielskiego dodatku a nie, że masz czekać na dodatek...:)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

@Rocy7 - całe szczęście nie płynie, potwierdzam informację że Galakta jutro ma dostać dostawę i rozpocząć wysyłkę do sklepów, chyba że jakiś armageddon po drodze zaskoczy. ;)

@ChlastBatem - obvious troll is obvious, tak się składa że Galakta zasugerowała na swoim forum, że Forsaken Lore się pojawi (podobnie jak w przypadku większości innych planszówek przez nich wydanych) - tylko oczywiście z opóźnieniem względem wersji angielskiej.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

Ja czekam na dodatek niecierpliwie. Ma być w drugiej połowie maja. I oby ukazał się potem po polsku.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Chyba jakieś zakłócenia międzywymiarowe wywołały szereg nieporozumień w dyskusji :D

Rocy7 błędnie pomyślał, że polska podstawka i angielski dodatek płyną razem i obie pojawią się w drugiej połowie maja.
ChlastBatem błędnie pomyślał, że Rocy7 sugeruje czekanie, by grać w angielski dodatek z polską podstawką.
Rastula i Epyon błędnie pomyśleli, że ChlastBatem twierdzi, że polskiego dodatku nigdy nie będzie.

Teraz pytanie, czy ja gdzieś błędnie czegoś nie zinterpretowałem :P
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rocy7 »

sirafin pisze:Teraz pytanie, czy ja gdzieś błędnie czegoś nie zinterpretowałem :P
zinterpretowałeś dobrze, ale tego mrocznego paktu to było jednak nie podpisywać:P. Niby jakieś korzyści są, ale jakie ryzyko.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Jeśli już przy upiększaniu jesteśmy to polecam ten zestaw kości:

Obrazek
http://www.rebel.pl/product.php/1,629/1 ... elone.html

Pasują zarówno do AH, jak i EH z racji, że w obu grach sukces jest na 5 i 6.

Sam od lat katuję 2 komplety i nie noszą oznak zużycia. Prezentują się świetnie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Hiu »

te i bezowe sa bardzo dobrej jakosci.
blessed i cursed - czytli niebiesie i czerwone - to juz zupelnie inna liga - nawet na to nie patrzec. omijac szerokim lukiem. Nawet wymiana w QW nie pomogla.
ODPOWIEDZ