Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

No i pięknie. Teraz tylko pomyśl nad hasłem i przesyłaj zgłoszenie do konkursu. Nagrody są naprawdę zacne :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ostatnia prosta. Przepraszam za spadek aktywności ale porostu wszystko co odkładałem do tej pory dopadło mnie na raz!

1. Jak wspomniałem wcześniej - przedłużamy konkurs do soboty. Czyli liczą się wszystkie egzemplarze zakupione od 5 maja do 24 maja (włącznie). Zgłoszenia do konkursu przyjmuję do 24 maja do 23:59. Jeżeli ktoś nie wysłał zgłoszenia to lepiej to zrobić wcześniej żeby nie zapomnieć :)

2. Liczba deklaracji zakupionych Czarnych Jeźdźców:
- forum gry planszowe.pl: 20
- forum galakta: 19

Pamiętajcie - może się okazać, że każda kopia się liczy! Jeżeli jeszcze się wahasz to pamiętaj, że bardzo prawdopodobne jest to iż Twoja kopia przeważy szalę!
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Lekt
Posty: 39
Rejestracja: 23 lip 2010, 10:15
Kontakt:

-

Post autor: Lekt »

-
Ostatnio zmieniony 25 mar 2021, 13:43 przez Lekt, łącznie zmieniany 1 raz.
" - Pola Rohanu? Pola Rohanu, powiadasz. Dobra to dla nas nowina."
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

ROZUMIEM PRZEDŁUŻENIE KONKURSU, ALE MAIL Z INFORMACJĄ O TYM?!
JUŻ Z UŚMIECHEM NA TWARZY, NIE PAMIĘTAJĄC O ZMIANIE TERMINU, OTWIERAM MAILA WYCZEKUJĄC NAGRODY, A TU TYLKO INFORMACJA :(
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

3) Wszystkie dotychczasowe karty PAKu oraz inne znajdziecie na naszym DropBoxie:
https://www.dropbox.com/sh/l2bb8r8ygauf ... jmdtFpP31a
A nie dałoby się jakoś rozdzielić kart na grupy:
śmieszne,
z innego uniwersum,
i takie które klimatycznie odpowiadają Śródziemiu, z podziałem na podgrupy np: Enty, Beorningowie itp.?

Bo takie wrzucanie do jednego wora: Tolkiena, postaci z rysunkami pasującymi do Warhammera lub Gry o Tron
trochę utrudnia znalezienie czegoś co warto by wydrukować. Tym bardziej, że sporo imion postaci nic mi nie mówi.
Same grafiki przepiękne.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ponieważ prawdopodobnie przez weekend będę nie dostępny wrzucam dzisiaj ostatni wpis przed zakończeniem akcji:

1. Konkurs - zgłaszacie się i jeszcze raz zgłaszajcie się! Jeszcze przynajmniej kilka osób które zadeklarowały zakup nie zgłosiło się do konkursu. Czas na zgłaszanie się jest to jutra (23:30), także do jutra możecie jeszcze zakupić CJ i wesprzeć akcję.

2. Podsumowanie akcji - w poniedziałek (jak sądzę) dowiemy się o efektach naszego zrywu. Chciałby też żeby w ten sam dzień pojawiło się podsumowanie akcji ze szczególnym naciskiem na podziękowania.

Natomiast przez ten weekend ostatnia szansa dla wahających się - składajcie zamówienia! Być może dzięki Twojemu zakupowi Road Darkenss będzie po polsku.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

A co!
złamałem się :). Również wysłałem zgłoszenie :>.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

neutrino pisze:http://www.lotrlcg.org

Zapraszam do zwiedzania :) I pomocy w lokalizacji tego co brakuje...
Bardzo mi się podoba.
A myśleliście o dodaniu możliwości komentowania poszczególnych kart? Albo ewentualnie o dodaniu FAQ do każdej karty?
Sama lista jest OK, ale często mam wątpliwości jak interpretować różne sytuacje.

Ciekawa byłaby możliwość powiązania pytania i odpowiedzi z kartami, których dotyczą.
Np. jeśli istnieje problem interpretacyjny obejmujący "pojawienie się w grze karty A" + "odpowiedź na karcie B" i "dodatkowo zagranie akcji karty C", to rozwiązanie tego problemu byłoby widoczne pod każdą z tych kart.

No i fajnie gdyby była możliwość wklejenia linku do danej karty (gdy np zadaję pytanie o nią na forum).

Ale ogólnie świetna robota!
Stephan
Posty: 193
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 78 times
Been thanked: 51 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Stephan »

Hej, ja tak a propos PAKu. Nie moja broszka, co więcej: gratuluję uporu i życzę powodzenia w rozwijaniu projektu. Ale z czystej życzliwości radzę popracować nad stroną tekstową, bo znakomita większość kart zawiera przezabawne niezręczności językowe. By wymienić kilka moich ulubionych:

- aż dziwy brały, jakoby dwóch jeźdźców grzbiet jego podjął
- pogromca smoka, który niechybnie poświęcił żywot, rozpłatawszy trzewia bestii
- drzewo o srebrnych kwiatach paraduje w słońcu
- w ustach memłając czar okrywasz drużynę mgłą niewidoczności

oraz moje ulubione:

- starodawne inskrypcje czaru łaski krasnoludzkich kopaczy obłaskawiły wasze wysiłki podczas podróży
- wypowiadasz emanacje nieprzeniknionego Bezświatła

Że co? :D
Wlodzimiesz
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2014, 23:47

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Wlodzimiesz »

Cześć! Zacząłem właśnie swoją przygodę z WP. Udało mi się dwa razy przegrać talią Przywództwa i raz wygrać talią Wiedzy w Przeprawie przez Mroczną Puszczę. Nasunęły mi się pytania:
1. Czy mogę odrzucić na naraz więcej niż jedną kartę z "Opiekun Lorien"?
2. Czy dzięki karcie "Atak z zaskoczenia" mogę wystawić sobie Gandalfa, skorzystać z jego umki, wziąć go na rękę i w kolejnej rundzie wystawić jeszcze raz?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Wlodzimiesz pisze:Cześć! Zacząłem właśnie swoją przygodę z WP. Udało mi się dwa razy przegrać talią Przywództwa i raz wygrać talią Wiedzy w Przeprawie przez Mroczną Puszczę. Nasunęły mi się pytania:
1. Czy mogę odrzucić na naraz więcej niż jedną kartę z "Opiekun Lorien"?
2. Czy dzięki karcie "Atak z zaskoczenia" mogę wystawić sobie Gandalfa, skorzystać z jego umki, wziąć go na rękę i w kolejnej rundzie wystawić jeszcze raz?
Do pytań o zasady jest oddzielny wątek.

1. Nie pamietam opisu tej karty , ale jesli nie jest na niej napisane, że raz na rundę to możesz odrzucić więcej.
2. Tak możesz użyć tego komba.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Wlodzimiesz pisze:1. Czy mogę odrzucić na naraz więcej niż jedną kartę z "Opiekun Lorien"?
Według orginalnej wersji (czyli tak jak jest na karcie), można było dowolną ilość kart odrzucić. W erracie jednak pojawił się limit max 3 karty na fazę.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Nasza akcja dobiegła końca, choć na razie jeszcze nic nie wiemy o jej wyniku. Myślę, że dzisiaj Galakta da znać.

1. Konkurs. Ostatecznie otrzymałem 31 zgłoszeń i poddałem je pod ocenę jury (fundatorów nagród) - mam już większość głosów. Na pozostałe poczekam jeszcze do wieczora. Myślę więc że jutro ogłosimy wyniki. Na razie walka o pierwsze 3 miejsca jest wciąż bardzo zacięta, a dodatkowo jest też kilka propozycji, które wciąż mają choć cień szansy aby wyskoczyć na podium.

2. Podsumowanie akcji. Pewnie też jutro napiszę parę słów na podsumowanie naszej mobilizacji. Myślę jednak że warto poczekać wcześniej na decyzję Galakty.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
jafet
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 10:13
Lokalizacja: Racibórz

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jafet »

kupiłem, dzisiaj odbieram, ale zapomniałem wysłać na konkurs - a hasło miałem niezłe :)
Tak to bywa, w tym natłoku zdarzeń.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

jafet pisze:... a hasło miałem niezłe :)
Dzięki za wsparcie. Hasło chętnie bym poznał :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ciekawe co zrobi Galakta? Z jednej strony akcja mobilizacyjna została poprowadzona w sposób wzorcowy. Z drugiej strony efekt końcowy jest moim zdaniem kiepski, bo nie udało się znaleźć 50 nabywców, przynajmniej oficjalnie. Podejrzewam że wydawca może mieć spory zgryz...

edit: skoro będzie polonizacja drugiej części sagi, to zgodnie z moją obietnicą nabędę całość!
Ostatnio zmieniony 26 maja 2014, 15:23 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Jest i decyzja wydawcy:
D.W. na forum Galakty pisze:W miesiącu maju sprzedaliśmy do chwili obecnej 58 szt. Tyle wyjechało z naszego magazynu do sklepów.

To oznacza, że zgodnie z wymaganiami, które określiłem ukaże się polska wersja The Road Darkens w tym samym terminie co wersja angielska.

Nie będę się rozpisywałem na temat samej akcji bo akcja została zorganizowana przez samych fanów i z mojej strony niewłaściwie byłoby ją oceniać. Jedynie co mogę napisać to to, że przyjemnie było obserwować jak wszystko zostało błyskawicznie zorganizowane i w jaki sposób.

Na pewno padnie pytanie co w takim razie dalej z Władcą Pierścieni LCG?

Tak jak już pisałem w przypadku dużych samodzielnych dodatków typu "Saga" będziemy każdorazowo określać jak wygląda aktualna sytuacja. Jeśli sprzedaż The Road Darkens będzie zadowalająca ukaże się następna Saga itd. W przypadku tej gry taka rzecz jest możliwa.
Od siebie napiszę na razie tylko: dziękuję wszystkim za wsparcie! Więcej szczegółów postaram się napisać jutro
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Brawo dla organizatora :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Gratulacje i brawo dla organizatora! :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Bardzo fajnie, że się udało ;) Mimo to łyżka dziegciu z mojej strony ;) Ilość sprzedanych sztuk pokazała jak naprawdę wygląda scena LOTR-a w Polsce i nie ma o co bić piany jaki to wydawca jest zły. 58szt to nie oszałamiający wynik i należy wziąć pod uwagę, że wiele sklepów przeceniło Czarnych Jeźdźców z powodu akcji. Zobaczymy jak wypadnie sprzedaż The Road Darkens przy podwyższonej cenie (pewnie będzie się wahać w sklepach 100-110zł). To będzie tak naprawdę największy test dla społeczności :) Chyba, że Galakta zrobi podobną akcję później przy trzecim dodatku Sagi :P
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

Podrzucę link do krótkiej recenzji Jeźdźców: http://planszowki.blogspot.com/2014/05/ ... cy_24.html

@up:
58 sztuk to i tak nieźle wg mnie. Akurat my kupiliśmy ten dodatek tylko ze względu na akcję, bo początkowo chcieliśmy dokonywać zakupów zgodnie z kolejnością ukazywania się dodatków. Wyszło tak, że przeskoczyliśmy wszystko od drugiego małego dodatku do Mrocznej Puszczy :P
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zwieżak »

WOJO - to przede wszystkim Twoja wielka zasługa, zasłużyłeś na wdzięczność wszystkich członków naszej drużyny. Głębokie ukłony dla RUNE, bo i on odwalił świetną robotę.
A dla malkontentów moja odpowiedź, że zważywszy na całkowicie oddolne działanie, bardzo krótki czas akcji i specyfikę LOTR-a, osiągnięty wynik jest moim zdaniem bardzo dobry.
JA w każdym razie bez względu na cenę czekam niecierpliwie na kontynuację sagi.
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Też się cieszę, że akcja zakończyła się sukcesem. Oby więcej takich akcji i może nie bedzie tak źle z polską wersją gry. Na pewno największe podziękowania należą się dla Wojo. W końcu to on był głownym promotorem i kordynatorem tej akcji. W każdym razie cieszy mnie fakt, ze społeczność potrafiła się zebrać i wspólnie zrobić coś fajnego :)

Jeśli chodzi o Czarnych Jeźdźców, to do tej pory zrobiłem dwa podejścia na decku zaproponowanym w instrukcji. Deck bardzo fajny, całkiem nieźle to ze sobą współgra. Już wiem dlaczego Gandalf tak uwierzył w hobbitów, są całkiem mocni ;) Mimo tego nie udało mi się jeszcze dotrzeć do promu. Następnym razen planuję wywalić z talii przeciwności oznaczone karty i zagrać w łatwiejszą wersję. Może się uda. W każdym razie przygoda bardzo fajna. Ocieka klimatem i cały czas mam wrażernie, że zło czai się na mnie :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Jeśli jeszcze ktoś nie czytał, to podaję link do oficjalnych podziękowań od woja dla wszystkich, którzy wsparli akcję Drużyna Pierścienia potrzebuje wsparcia:
http://przystanekplanszowka.pl/2014/05/ ... dalej.html

a jeszcze dzisiaj poznacie zwycięzcę i osoby wyróżnione w konkursie z Czarnymi Jeźdźcami w tle ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ