Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

Drodzy :) Wiele osób już ma swoje boostery i zrobiło zapewne podsumowanie co na handel i co by się chciało mieć :) Zatem założyłem temat w celu zebrania w jednym miejscu ofert z MDM, żeby nie trzeba było kopać po różnych ofertach itp :) Mam nadzieję, że pomysł chwyci :) Razem z kudlaczem123 zamieściliśmy swoje listy :) Wszystkich do tego zachęcam :) http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 14#p538114
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: dustptb »

Nie spodziewałem się takiego zainteresowania po moim poprzednim poście - chętnych na Wolverine'a zapraszam do wymiany: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 74#p538174 :)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2014, 18:02 przez dustptb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

A nie chcesz dopisać się do mojego wątku? Wszystkie oferty z MDM byłyby w jednym miejscu i łatwo byłoby znaleźć to czego każdy potrzebuje.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

1. rozumiem, że jeśli na karcie nie jest napisane ( niezależnie od liczby kostek bohatera ), to w każdym innym wypadku, jeśli mam więcej niż jedną kostkę powielam efekt karty ?
2. karta vibranium shield - odpalam efekt po wylosowaniu tarczy, a w przypadku wylosowania tarczy z * lub ** ?? odpalam, czy nie ??
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: dustptb »

Martin_Valdez pisze:A nie chcesz dopisać się do mojego wątku? Wszystkie oferty z MDM byłyby w jednym miejscu i łatwo byłoby znaleźć to czego każdy potrzebuje.
Twoja idea jest na zacna i uważam, że to dobry pomysł - myślałem nad dopisaniem się do wątku ale moja oferta jest zupełnie inna, bo nie szukam konkretnych kart, ale kart + kości z wybranego zestawu, no i na wymianę masz tylko tę jedną sztukę SR (dlatego założyłem osobny wątek).

EDIT: Pod naciskiem sił zewnętrznych - przeniosłem swój post do Twojego wątku :)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2014, 18:03 przez dustptb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

dustptb pisze:
Martin_Valdez pisze:A nie chcesz dopisać się do mojego wątku? Wszystkie oferty z MDM byłyby w jednym miejscu i łatwo byłoby znaleźć to czego każdy potrzebuje.
Twoja idea jest na zacna i uważam, że to dobry pomysł - myślałem nad dopisaniem się do wątku ale moja oferta jest zupełnie inna, bo nie szukam konkretnych kart, ale kart + kości z wybranego zestawu, no i na wymianę masz tylko tę jedną sztukę SR (dlatego założyłem osobny wątek).
Ok nic na siłę :) Każdy wpisuje czego potrzebuje. Ja bym chciał zebrać wszystko stąd lista jest jaka jest :) Ok tak jak pisałem nic na siłę :P

Dobra już nieistotne. Idea upadła i zajechano mnie właśnie w wątku, który założyłem. Szkoda tyle mam do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Otworzyłem Booster Box. 60 boosterów. Liczba kart Super Rare = 0! Really WizKids? REALLY???
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: yosz »

W moim wspólnym z KubąP też nie było. Jakoś w ogóle mnie to nie boli :P W Uncanny X-Men zmieniają na 90 paczkowy booster box i ma być wtedy gwarantowane że jeden SR będzie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

Gambit pisze:Otworzyłem Booster Box. 60 boosterów. Liczba kart Super Rare = 0! Really WizKids? REALLY???
Uuuuuu przykro mi. Czytając co ludzie znaleźli (+ doświadczenie własne) to myślałem, że 60-ki zawierają chociaż 1 SR.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Nie tyle boli, co irytuje. Od zawsze byłem "nauczony", że jak w kolekcjonerskiej karciance kupuję pełen box boosterów, to mam gwarancję jednej najrzadszej karty. Tu jak widać porzucili tę zasadę. Co gorsza, mam tylko 2 powtarzające się uncommony (Spider-Man i Nova), dzięki czemu w zasadzie nie mam kart do wymiany :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Gambit pisze:Nie tyle boli, co irytuje. Od zawsze byłem "nauczony", że jak w kolekcjonerskiej karciance kupuję pełen box boosterów, to mam gwarancję jednej najrzadszej karty. Tu jak widać porzucili tę zasadę. Co gorsza, mam tylko 2 powtarzające się uncommony (Spider-Man i Nova), dzięki czemu w zasadzie nie mam kart do wymiany :)
Jeśli chodzi o Uncommony, to mi brakowało 2 (już jednego gdy przyjdzie przesyłka;) ), a powtórzyły mi się też tylko dwa. Ale spójrz na to niczym Brian ze znanego filmu, nie mając dubli, nie musisz poszukiwać sporej liczby Uncommonów specjalnie i twoja kolekcja jest pełniejsza dzięki tamu szczęściu :)
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Martin_Valdez pisze:
Gambit pisze:Otworzyłem Booster Box. 60 boosterów. Liczba kart Super Rare = 0! Really WizKids? REALLY???
Uuuuuu przykro mi. Czytając co ludzie znaleźli (+ doświadczenie własne) to myślałem, że 60-ki zawierają chociaż 1 SR.
Booster boxy są pakowane w tzw. case, czyli kartonowe opakowanie zbiorcze.

1 case = 6 booster boxów = 360 boosterów.

1 case zawiera wszystkie karty wydrukowane z 1 arkusza, czyli komplet wszystkich wzorów kart z setu (+ powtórki ofkors). Więc 1 case = wszystkie 4 SR, po 1 każdej.

W jednym boxie nigdy nie będzie więcej niż 1 SR. Więc cztery boxy z danego case zawierają po 1 SR, pozostałe dwa są "puste".

Statystycznie jest więc szansa 2/3 na trafienie SR w boxie*.

Kolejny set - Uncanny X-Men - który ma trafić do sprzedaży we wrześniu, będzie wykorzystywał nowy model pakowania:
1 case = 4 booster boxy = 360 boosterów, czyli boxy po 90 paczek i gwarantowany 1 SR w każdym boxie.

*Oczywiście wg. statystyki jak wychodzę z psem na spacer to mamy razem średnio po trzy nogi, więc jak ktoś kupi w sklepie internetowym 3 boxy i nie trafi żadnego SR to reklamacji nie przyjmuję - jak pakowacz zamówienia niefartownie pociągnie z dwóch lub trzech różnych case'ów to nie przeskoczysz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kwiatosz »

Dlatego w sumie nigdy w CCG żadne nie wszedłem bardziej - bo szybko się okazuje, że mniej niż karton to szkoda kupować ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Dlatego w MDM kupujesz dla kostek a pozniej...proksowanko ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Po przejrzeniu tego co mam i złożeniu "na sucho" dwóch talii tematycznych, przestaję żałować, że nie trafiłem SR. Miałbym zbyt dużą pokusę wsadzenia go do talii, a tak wychodzą mi dużo ciekawsze kombinacje.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Powiem szczerze, że wolę więcej kości i więcej postaci niż jednego SR... Jakoś daje to więcej możliwości co przekłada się na większą ilość funu:) Np na 6 boosterów. Utrafiłem dwie nowe postacie ,którymi mogę grać dwie kości + kart. Jestem zadowolony bo to dwie dodatkowe postacie;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

ja tam w 20 packach nie trafiłem na żadnego SR ale w sumie tylko 4 powtórzenia commonów, więc nie będę narzekał...


oczywiście mam z 10 nowych postaci tylko z jedną kostką - co irytuje :) ( jest sens grania postacią jak się ma do niej 1 kość?)

udało mi się też dociągnąć do 3 kości Człowieka pochodnię i Thora z podstawki ... i jakieś 3-4 inne postaci też były w 3 kopiach

reszta po 2 kostki


2 packi miały niestety sklejone kary , które obdarły się przy rozklejaniu - karty oczywiście wygięte ale włożone pod pleksi się wyprostowały ...


nie będę kupował na razie więcej , ale jeśli będą dostępne w ciągłej sprzedaży to zawsze chętnie wrzucę kilka do dopełnienia zamówienia... głównie dla kości :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

rastula pisze:nie będę kupował na razie więcej , ale jeśli będą dostępne w ciągłej sprzedaży to zawsze chętnie wrzucę kilka do dopełnienia zamówienia... głównie dla kości :)
Mam dokładnie takie same odczucia.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

oczekując na moje zamówienie które będzie ciągnąć się wiekami z tego co się dowiedziałem... skuszony chęcią zobaczenia jak jakość w boosterkach kupiłem O ZGROZO! 2 boosterki w graalu (meh...) o ile jakość kart jest spoko ( poza tym że powyginane ale to jest akceptowalne i zrozumiałe z racji formy sprzedaży) o tyle kostki- hmmm wyglądają super ładnie i fajnie gdyby nie braki w farbie... nadlania farby niedolania farby... każda z kosteczek ma coś takiego... do tego hmm czy tylko mi się wydaje że kostki są ciut malutkie? eh chyba że to już moje tylko marudzenia i szukania dziury w całym czekając na paczkę! niestety!
no i 3 uncommony w 4 kosteczkach to całkiem dobry wynik XD
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

parasite pisze:1. rozumiem, że jeśli na karcie nie jest napisane ( niezależnie od liczby kostek bohatera ), to w każdym innym wypadku, jeśli mam więcej niż jedną kostkę powielam efekt karty ?
2. karta vibranium shield - odpalam efekt po wylosowaniu tarczy, a w przypadku wylosowania tarczy z * lub ** ?? odpalam, czy nie ??
efekt zwykle dotyczy tylko danej kostki, np. kiedy atakuje lub otrzymuje obrażenia. tu nie powinno być wątpliwości. niektóre karty jednak posiadają ciągły efekt, który działa, kiedy bohater jest aktywny. taki efekt nie zwiększa swojej siły, chociaż więcej kostek jest wystawionych. to ogólna zasada, a tekst na karcie tylko ją przypomina.

efekt z gwiazdką jest opcjonalny, ale nie można zamienić tego z dwoma na ten z jedną. jeśli gwiazdka nie ma dodatkowego efektu, to zwykły zachodzi normalnie.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Acaraje »

Mam takie pytanie, czy ktoś dałby radę zebrać wszystkie pytania/wyjaśnienia dotyczące rozgrywki i umieścić w jednym temacie ? :D
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Jak ktoś będzie miał ochotę to niech zbierze wszystkie pytania i dobre odpowiedzi w jeden plik tekstowy. Później ja to zedytuje i wstawie w ładnej formie na forum heroclix w dziale MDM. Udostępnie również jako dokument ,który będzie można edytować na grupie facebookowej.

http://heroclix.pl/forum/forum-34.html
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

na jakiej zasadzie odbywa się "przechwycenie" bohatera przeciwnika ? thor ma taką opcję. Mogę użyć przechwyconego bohatera do ataku w mojego przeciwnika ?

p.s. ok, już wiem - filmik z yt pomógł
przechwycony bohater, ląduje pod kostką naszego bohatera i nic nie może zrobić przeciwko nam, ale my nim też nie możemy podjąć żadnej akcji. Natomiast tak jak w przypadku lokiego - gdzie mowa jet o przechwyceniu i kontroli - stawiamy kość przechwyconego bohatera na kości swojego bohatera i możemy robić nim akcję w przeciwnika 8)

p.s.
ok, ale co w przypadku "kopiowania" statystyk z kości przeciwnego bohatera ? bo na wyżej wspomnianym filmiku, chłop bierze kostkę z której kopiuje staty i układa ją pod kością swojej bohaterki ( rouge ) ? o co w tym chodzi ?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 17:35 przez parasite, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

Poczytaj w instrukcji na temat "capture" (o ile to o to słowo klucz chodzi). O ile pamiętam, kostka, która jest captured, nic tak naprawdę nie robi, więc nie można nią atakować.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: waffel »

rastula pisze:oczywiście mam z 10 nowych postaci tylko z jedną kostką - co irytuje :) ( jest sens grania postacią jak się ma do niej 1 kość?)
Jest sens jeśli wystawiasz kartę tylko dla globala.
bambuko pisze: efekt z gwiazdką jest opcjonalny, ale nie można zamienić tego z dwoma na ten z jedną. jeśli gwiazdka nie ma dodatkowego efektu, to zwykły zachodzi normalnie.
Burst ("efekt z gwiazdką") jest obowiązkowy, str. 19 instrukcji.
ODPOWIEDZ