bonhanza

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

bonhanza

Post autor: manieek »

Witam,

poszukuję gry bonhanza do jej przetestowania. Chciałbym ją kupić ale nie chcę wyrzucać kasy w błoto. Spowodowane to jest tym że moja dziewczyna sceptycznie podchodzi do gier, a chciałbym sobie z nią pograć.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Witaj,

Proponuję umówić się na spotkanie jeśli gdzieś w Twojej okolicy grają w planszówki (skąd jesteś?), bo w necie raczej jej nie ma. To jest gra, której klimat ciężko by było oddać przez sieć, bo jest dużo rozmów, negocjacji i przekrzykiwania się.
Jeśli się zdecydujesz (moim zdaniem i zapewne nie tylko moim możesz ją zdecydowanie brać w ciemno), wal do mnie na priv, mam nowy zafoliowany egzemplarz za 32 zł razem z przesyłką.
Pamiętaj że to gra dla 3 i więcej osób.

Pozdrawiam, m.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: manieek »

ja z nowego dworu mazowieckiego:( niedalego wawy. Ale czasu nei ma z nikim sie umawiać bo pracuję i studiuję zaocznie
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Jesli chcesz grac tylko w 2 osoby, to Fasolki nie sa dla Ciebie. Przynajmniej podstawowa wersja, ktora wymaga minimum 3 osoby.
W 1-2 osoby mozna grac w wersje Al Cabohne.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

ja grywam czesto wlasnie w 2-osobowa wersja podstawki. W zasadach nazywa sie to pojedynkiem... ale:
- to jest calkiem inna gra, bardziej przypomina Wojne niz Bohnanze dla 3+ graczy
- rozgrywka trwa ok. 15-20min
- proste toto i hm, na podobnej zasadzie jak zombiaki czyli jako krotki przerywnik a nie gra na caly wieczor


Al Cabohne jest fajne (tez grywam), ale uzyto tam mechanizmu 3go sztucznego gracza (mafia) czyli : 2x wiecej zasad do pilnowania niz w podstawce, rozgrywka znacznie dluzsza a w praktyce przypomina to 2 osobowy pasjans - grywalnosc porownywalna z pojedynkiem


tak, ze moim zdaniem fajniej miec bohnanze (podstawke) + pierwszy dodatek (ze wzgledu na zaklady). W tym momencie:
- masz do dyspozycji pojedynek (przyjemne do zaznajomienia graczy z kartami)
- masz szanse grac w kilka osob (al cabohne to max 2 osoby)
- mozesz zrobic samorobke mafii, tzn uzywasz zasad z al cabohne + kart z podstawki + 2 wypisanych dlugopisem karteczek mafii. Sklad kart jest odrobinke inny, ale grywalnosc zachowana
- mozesz uzyc alternatywnych zasad mutabohne - tzn. na fasolke rzadszą zasadzić popularniejszą (np niebieską na czerwoną) przejmując punktacją tej popularniejszej
- mozesz polaczyc mutabohne z zakladami (to ma power, a ilosc kasy z fasolek idzie w kosmos)
... czyli 5 alternatyw które nie nudza sie zbyt szybko
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Bohnanza pojawiła się w wersji on-line na BSW.
amigomio
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2007, 09:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigomio »

mogę gorąco polecić bohnanzę online na BSW http://www.brettspielwelt.de/Spiele/Bohnanza

Na początku można mieć małe trudności z opanowaniem interfejsu gry - zwłaszcza dla osób nie niemieckojęzycznych. ale jest klarowna intstrukcja po angielsku co i jak; współgracze zazwyczaj są uczynni i służą pomocą także w jęz. angielskim

dla osób które lubią tę grę, a jak wiadomo nie zawsze uda się zebrać te 3 osoby , wersja online jest jak znalazł :)

ps. przeciętny czas gry w 3 osoby to ok. 40 min; w 4 to juz "tylko" jakies 20-parę
ODPOWIEDZ