The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: muldi »

Borek224 pisze:Gra była na konferencji. Są zdjęcia:
https://twitter.com/JesseCox/status/474 ... 68/photo/1
Tylko pozazdrościć ludziom z LA. Na streamie ani słowa o planszówce.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Borek224 »

Cóż E3 nie są targami planszówek, ani zabawek tylko gier video...
i jeszcze jedno zdjęcie: https://twitter.com/JesseCox/status/474 ... 44/photo/1
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Planszówka w Los Angeles.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Rafał Jaki opowiada o grze:

Obrazek


Mam nadzieję, że na E3 jeszcze czegoś się dowiemy. Aha, potwierdziło się, że premiera latem (prawdopodobnie w sierpniu) - wówczas rusza beta wersji elektronicznej.

TUTAJ - przy informacji o bonusie w formie kodu na grę - jest dopisek "dostępny latem 2014". :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sewhoe »

Niezłe nogi, tylko plastiku coś nie widzę:)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 313
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 103 times
Been thanked: 43 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sarna »

Niezłe nogi, tylko plastiku coś nie widzę:)
Figurki na środku planszy ;P.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Adamso97 »

Widać pozmieniali trochę karty postaci. Ciekawe czy pokazane komponenty to wszystko co dostaniemy czy tylko część wystawiona na pokaz, a reszta kart, żetonów itd. została w pudełku.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Premiera planszówki przełożona na jesień. :(

Źródło TUTAJ.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Poochacz »

"(...)Dodał (Adam Kiciński, prezes CDP), że komiks "Wiedźmin" na amerykańskim rynku sprzedaje się bardzo dobrze i CD Projekt ma już ofertę na kolejną część. Z kolei wiedźmińska gra planszowa jest świadomie odsuwana, wpasowując ją w kampanię "Wiedźmina 3" i wyjdzie w efekcie na jesieni. - 2014 to jest dla nas rok 'techniczny' w ujęciu finansowym. Nie myślimy kalendarzowo - najważniejsze jest to, by w tym ważnym momencie życia firmy mieć dobry standing finansowy i środki na działalność, czym dysponujemy - podkreślił prezes CD Projekt." (Źródło: technologia.dziennik.pl)
Rafal Jaki pisze:Potwierdzam że celujemy w Q3 2014 i w niedługim czasie podamy dokładną datę. Przesunięcie W3 nijak nie wpływa na premierę WGP.
To tyle jeśli chodzi o "niezależność" terminu wydania gry planszowej od komputerowej.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dellas »

To tyle jeśli chodzi o "niezależność" terminu wydania gry planszowej od komputerowej.
W sumie, mnie to nie dziwi. Cały czas przedstawiciele spółki CDP podkreślali, że gra planszowa (jak i komiksy) mają wspierać główny produkt jakim jest gra komputerowa. Z drugiej strony z grą planszową Gamedec nie czekano do wydania cyberpunka 2077 (nad którą prace będą jeszcze trwać dość długo).
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 105 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ink »

Dellas pisze:Z drugiej strony z grą planszową Gamedec nie czekano do wydania cyberpunka 2077 (nad którą prace będą jeszcze trwać dość długo).
Bo to dwa zupełnie różne uniwersa (Przybyłkowy Gamedecverse i Pondsmithowy CP), więc nie ma żadnego powodu, żeby jedno czekało na drugie. To tak, jakby powiedzymy Descent czekał na LOTR CCG, bo oba są osadzone w fantasy...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Poochacz pisze:To tyle jeśli chodzi o "niezależność" terminu wydania gry planszowej od komputerowej.
No i? Jest oczywiste, że oba produkty są powiązane - byłoby nierozsądne nie wykorzystać hype'u na W3, jak i na planszówkę (ja jaram się i jednym, i drugim). Trochę liczyłem na sierpień, ale cóż, mówi się trudno. Dla wszystkich chętnych, można się zapisać do zamkniętej bety wersji cyfrowej. Kody będą wysyłane po zakończeniu targów E3. Każdy, kto kupi W3 w przedsprzedaży na GOG-u, otrzyma 2 kody do bety od razu.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Poochacz »

vojtas pisze:No i?
No i nic. Wykazuję po prostu pewien brak konsekwencji. Sam osobiście też przeczuwałem że na sierpniu się nie skończy i wersja planszowa wyjdzie pewnie pod koniec jesieni żeby klienci mogli kupić sobie pod choinkę i mieli ślinotok na myśl o W3 w lutym. Trochę szkoda bo po trailerze WGP i informacjach do tej pory jestem zdania że planszówka - tak jak i gra komputerowa - obroniłaby się sama bez żadnych marketingowych zabiegów
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: gaseki »

Niewiele się broni samo, bez marketingu. A w ten sposób ktoś się może tylko przy okazji dowiedzieć o planszówce i ze względów kolekcjonerskich (bo chce wszystko z wiedźminem) kupić. A tak mogłoby go jakoś to ominąć.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

@Poochacz: Sorry kolego ale nie masz racji. Tak jak na wojnie wygrywa strona, która wystrzelił więcej pocisków w kierunku wroga, tak w marketingu sprzedaż jest generowana przez ilość hajsu wydaną na reklamę.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2014, 09:31 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Poochacz »

sqb1978 pisze:@Poochacz: Sorry kolego ale nie masz racji. Tak jak na wojnie wygrywa strona, która wystrzelił więcej pocisków w kierunku wroga, tak w marketingu sprzedaż jest generowana przez ilość hajsu wydaną na reklamę.
Jasne, masz rację. W tym konkretnym przypadku nadal jestem jednak zdania, że WGP nawet wydana w sierpniu rozeszłaby się w 2-3 dni a liczba sprzedanych gier PC w lutym wcale by się nie obniżyła. Mało tego, organizując dodruk w okresie przedświątecznym kasa spłynęłaby podwójnie. Również pozdrawiam
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Masz rację, że wielkość sprzedaży planszówki nie będzie mieć związku ze sprzedażą gry komputerowej, ale już z kampanią reklamową tak. A patrząc na ceny mediów to lepiej jednak zrobić jedną kampanię. Jeśli media plan uwzględnia tv to oszczędności mogą iść nawet w setki tysięcy pln.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Furan »

sqb1978 pisze:@Poochacz: Sorry kolego ale nie masz racji. Tak jak na wojnie wygrywa strona, która wystrzelił więcej pocisków w kierunku wroga, [...]
Vide wojna w Wietnamie? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Rochwald pisze:
sqb1978 pisze:@Poochacz: Sorry kolego ale nie masz racji. Tak jak na wojnie wygrywa strona, która wystrzelił więcej pocisków w kierunku wroga, [...]
Vide wojna w Wietnamie? :)
Statystyka nie wyklucza wyjątków ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

Ja uważam, że Poochacz ma rację, bo przedstawiciel wydawnictwa jednoznacznie dał do zrozumienia, że premiera planszówki nie ma związku z premierą gry komputerowej. Ja nawet mu wtedy uwierzyłem i teraz jest lekki niesmak.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Wcześniej mówił ktoś, kto planszówką jest zainteresowany, teraz mówił prezes. Wcale bym się nie zdziwił, że przedstawiciel wydawnictwa z tego samego wywiadu dowiedział się o planach dotyczących wydania.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Poochacz »

Ja absolutnie żadnych zarzutów nie stawiam :) Morał tej bajki jest prosty i niektórym znany: jak sam nie jesteś sobie szefem to nie obiecuj niczego na 100 procent :wink:

Osobiście kupię wersję planszową jak się pojawi - czekałbym do sierpnia, poczekam i do jesieni. Kasę odłożę w kąt i na premierę będę gotów
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

Przecież gra ukaże się zupełnie niezależnie od wydania gry komputerowej tyle że w tym samym terminie ;D...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Poochacz pisze:Morał tej bajki jest prosty i niektórym znany: jak sam nie jesteś sobie szefem to nie obiecuj niczego na 100 procent :wink:
O to to! a nawet wtedy czasem można się przejechać ;)
Poochacz pisze:Osobiście kupię wersję planszową jak się pojawi - czekałbym do sierpnia, poczekam i do jesieni. Kasę odłożę w kąt i na premierę będę gotów
Ja podobnie, nawet mi to na rękę, bo mam jeszcze sporo gier do pogrania.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

rastula pisze:Przecież gra ukaże się zupełnie niezależnie od wydania gry komputerowej tyle że w tym samym terminie ;D...
Yyy, premiera Wiedźmina 3 jest 24. lutego, a WGP najpóźniej w listopadzie. Mam nadzieję, że na wrześniowych/październikowych konwentach będzie już można pograć. CDPR zapewne zorganizuje jakąś imprezę z okazji premiery.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Karit »

vojtas pisze:
rastula pisze:Przecież gra ukaże się zupełnie niezależnie od wydania gry komputerowej tyle że w tym samym terminie ;D...
Yyy, premiera Wiedźmina 3 jest 24. lutego, a WGP najpóźniej w listopadzie. Mam nadzieję, że na wrześniowych/październikowych konwentach będzie już można pograć. CDPR zapewne zorganizuje jakąś imprezę z okazji premiery.
Rastula sobie żartował :) z emotikonką tylko nie wyszło.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ