(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Mam wrażenie, że nie rozumiecie sytuacji. Jeśli wczoraj nie udało się nam zagrać, to nie uda się i za tydzień. Jeśli dobrze zrozumiałam, to sytuacja taka będzie trwać do powrotu Teresy lub gafika, czyli do końca sierpnia.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

:mrgreen: haha nie macie gdzie grać :lol:

a z innej beczki, to na weekend jest konkurencja!
http://www.24opole.pl/15355,Granie_za_d ... omosc.html

do soboty ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

A niech to! W takim razie mam taką propozycję. Może tym razem Planszowe Opole spotka się w Krapkowicach?
Zapewniam miejsce w ogrodzie, 2 stoły i grilla na posesji :) Oczywiście uzależnieni będziemy od pogody.
rzabka
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2011, 01:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rzabka »

są tu może ludzie spoza Opola (okolice w stronę K-Koźla) chętni na 'domowe' granie? Zahaczyłam już kiedyś o planszowe Opole ale tak prawdę mówiąc wolę bardziej kameralne spotkania :P
Przepraszam za trochę offtopic, od dawna nie grałam i jestem na głodzie xD
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

rzabka pisze:są tu może ludzie spoza Opola (okolice w stronę K-Koźla) chętni na 'domowe' granie? Zahaczyłam już kiedyś o planszowe Opole ale tak prawdę mówiąc wolę bardziej kameralne spotkania :P
Przepraszam za trochę offtopic, od dawna nie grałam i jestem na głodzie xD
Żabo jedna! cóż ci mogę powiedzieć? Jak widzisz słabo z takimi osobami. Kiedyś byli ale poszli w świat gdzieś dalej. Widzisz, po to organizujemy takie struktury jak Planszowe Opole by przynajmniej w Opolu co jakiś czas pojawił się nowy zapaleniec i ciągną to dalej.

Jedyne co mogę ci poradzić to budowanie środowiska od podstaw. Kiedyś tam były jakieś sygnały, że jakaś biblioteka, jakiś dom kultury coś by tam chciał ale nie na tyle poważnie by do nas choćby przedzwonić. :D Ale jest jakiś grunt. Chcesz, działaj a my pomożemy :)
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

No i wczoraj, w domowym zaciszu, odbyło się Planszowe Opole/Krapkowice :-P w składzie Paweł (swiety) i ja ;) Rozegraliśmy zaciętą partię w Zimna Wojnę (Paweł grał ruskimi ja USA). Do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży, były zwroty akcji i emocje :) Wynik końcowy (punktacja na koniec 10 tury) 2 punkty po stronie USA.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Kolega chce sprzedać Agricole. Grana ze 3 razy - cena około 120 zł, albo wymienić na jakiś inny tytuł. Jak są chętni proszę o info.
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Rewer »

Tyle że Rzaba nie chce tworzyć żadnego klubu ani żadnych struktur, stowarzyszeń czy innych bardzo zorganizowanych akcji, chce znaleźć ludzi ze swojej bliskiej okolicy z którymi mogłaby się umówić na granie po domach, ewentualnie jakiś knajpach.
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

Rewer pisze:Tyle że Rzaba nie chce tworzyć żadnego klubu ani żadnych struktur, stowarzyszeń czy innych bardzo zorganizowanych akcji, chce znaleźć ludzi ze swojej bliskiej okolicy z którymi mogłaby się umówić na granie po domach, ewentualnie jakiś knajpach.
No ja wiem.... Rzaba chce po prostu pograć u siebie K-K ale okazuje się, że nie ma takich osób. I co dalej?

Albo masz własne grono znajomych i grasz tylko z nimi albo przyklejasz się do jakieś nieformalnej grupy graczy. Jeśli Rzaba nie ma takich znajomych to niech ich zarazi grami. Jeśli nie ma środowiska graczy to niech je stworzy :) Z imprezami jest tak (z naszego doświadczenia) że wystarczy się dogadać z jakąś instytucją, która dysponuje salą ze stołami i samo się kręci. Wystarczy przychodzić.

Można założyć grupę na FB . To nie musi być żadna organizacja. My też nie jesteśmy nigdzie zarejestrowani, nie mamy żadnych władz, żadnych pieniędzy.

Można też powiedzieć, że nikt się nie znalazł, nie ma u mnie takich, trudno, przyjadę pograć do Opola :) My zapraszamy
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Rewer »

wollny pisze:
Rewer pisze:Tyle że Rzaba nie chce tworzyć żadnego klubu ani żadnych struktur, stowarzyszeń czy innych bardzo zorganizowanych akcji, chce znaleźć ludzi ze swojej bliskiej okolicy z którymi mogłaby się umówić na granie po domach, ewentualnie jakiś knajpach.
No ja wiem.... Rzaba chce po prostu pograć u siebie K-K ale okazuje się, że nie ma takich osób. I co dalej?

Albo masz własne grono znajomych i grasz tylko z nimi albo przyklejasz się do jakieś nieformalnej grupy graczy. Jeśli Rzaba nie ma takich znajomych to niech ich zarazi grami. Jeśli nie ma środowiska graczy to niech je stworzy :) Z imprezami jest tak (z naszego doświadczenia) że wystarczy się dogadać z jakąś instytucją, która dysponuje salą ze stołami i samo się kręci. Wystarczy przychodzić.

Można założyć grupę na FB . To nie musi być żadna organizacja. My też nie jesteśmy nigdzie zarejestrowani, nie mamy żadnych władz, żadnych pieniędzy.

Można też powiedzieć, że nikt się nie znalazł, nie ma u mnie takich, trudno, przyjadę pograć do Opola :) My zapraszamy

No no, spoko, od czegoś trzeba zacząć, zaczynamy od pytania na forum. Dzięki za porady w kierunku tego jak to rozkręcić i za zaproszenia do was. Niestety, trochę niewygodnie nam dojeżdżać do Opola. Na razie próbujemy to ogarnąć tak jak to zrobiliśmy w Olsztynie. Niestety nasi dobrzy znajomi od planszy i nie tylko zostali właśnie tam, część w Warszawie, część w Trójmieście, a tutaj, przynajmniej na naszej prowincji, słabo jest kogoś wyhaczyć sensownego i do gierki i do zwykłego kumplowania się. Raczej ludzie preferują inne rozrywki i zainteresowania. Także tego. Pozdrawiam całe Planszowe Opole i okolice.
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
rupert84
Posty: 118
Rejestracja: 23 lut 2012, 09:43
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rupert84 »

Hejka, jest szansa na salę w środę w Łączniku czy dopiero we wrześniu ?
Cataegis
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2013, 19:01

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Cataegis »

Siema, ktoś zaczyna przygodę z WH40k Podbój? Szukam graczy w Opolu od października ^^
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rupert84 pisze:Hejka, jest szansa na salę w środę w Łączniku czy dopiero we wrześniu ?
Siemasz, wpadnij w końcu ;)
ale teraz sala będzie zamknięta, bo nie ma kto otworzyć
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 388
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Witam wszystkich po powrocie z Albanii :)

Z tego co wiem to w następna środę 27.08 będziemy i my i Gafik, więc uda się otworzyć salę :D

Jeśli są jacyś chętni na granie, to zapraszam :)

Chyba, że na polibudzie są jakieś remonty i w ogóle nie ma sal - Tycjan powinien coś wiedzieć.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Wprawdzie przyjadę do PL w środę, ale nie wiem czy będę na PO.

BTW. Teresa, podaj mi proszę na PW gdzie byliście w Alb? Jak jechaliście? Którędy? I jakieś ogólne rady i wnioski.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

Uwaga! Są już terminy sobotnich spotkań w MBP na nadchodzący sezon. Będą to pierwsze albo drugie soboty miesiąca. Tak wypadło:

13 IX 2014
04 X 2014
08 XI 2014
06 XII 2014 (chyba będzie turniej z nagrodami)
10 I 2015
07 II 2015
07 III 2015
11 IV 2015
09 V 2015
06 VI 2015 (być może będzie to w Noc Kultury)
04 VII 2015
01 VIII 2015
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wollny pisze:Uwaga! Są już terminy sobotnich spotkań w MBP na nadchodzący sezon. Będą to pierwsze albo drugie soboty miesiąca. Tak wypadło...
JEEEE :mrgreen:

a z innej beczki - będzie ktoś jutro? Jak mi się uda to podejdę na jedną suchą grę :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

pajton pisze:a z innej beczki - będzie ktoś jutro?
Ja to nie wiem kiedy się pojawię, może w połowie września :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja jednak nie przyjdę, ale za tydzień postaramy się przyjść już razem z Adą. Pozdro
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja będę gdzieś koło 1730. Poczekam jakieś 15 20 min i jak nikt nie przyjdzie to spadam
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

no mnie nie bedzie bo jak gafikowi mowilem, cos mnie dorwalo. Za tydzien mamwyjazd do Brelina wiec niestety dopiero za 2 tygodnie. Ale powinienem miec wtedy Pana Lodowego Ogrodu jak beda chetni :twisted:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

SŁUCHAJTA , czytajta raczej.
Rebel robi wyprzedaż: http://www.rebel.pl/x.php/1,507/Czyszcz ... azynu.html

w skrócie - dają 10% rabatu na dostępne gry (nie preordery) lub 20% rabatu na gry wydawnictwa Rebel

na moim koncie - z którego korzystamy wszyscy ;) jest rabat 8% co razem może dać 18% lub 28% rabatu :) może ktoś coś?
akcja trwa do 7 września, robimy wspólne zamówienie?

mogę pozbierać zamówienia do niedzieli wieczór, w poniedziałek zamówię, w środę rozdam na politechnice.
dajcie znać tutaj albo na PW

pewnie już dzisiaj połowa gier zniknie :P
a jak mam być szczery to nic tam nie ma co by mnie interesowało :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dzięki Piton!
Mnie zainteresowały Seasons (będzie poniżej 80 zł) i Rialto (będzie poniżej 50). Nie ma ich w spisie Planszowego Opola na BGG więc chętnie kupię. Jeżeli ktoś ma te gry to proszę o info i dopisanie ich do naszego zbioru.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Dzięki Piton!
Mnie zainteresowały Seasons (będzie poniżej 80 zł) i Rialto (będzie poniżej 50). Nie ma ich w spisie Planszowego Opola na BGG więc chętnie kupię. Jeżeli ktoś ma te gry to proszę o info i dopisanie ich do naszego zbioru.
:P to ja muszę zaktualizować listę planszowego Opola ;) a swoją droga to wybrałeś jak zwykle denne suchary :lol:

to jak Gafik byłby chętny i RasTa jest, to ja tez coś małego dorzucę na bank

Piszcie ludzie - koszulki i inne badziewie też można tanio dostać ;) oczywiście przesyłka darmo
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

piton pw jeszcze :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
ODPOWIEDZ