Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: DarkSide »

WRS pisze:
piton pisze:(p)odkopuję temat.
Czy w planach macie wydanie POWER GRID DeLuxe? ma wyjść jednocześnie kilka wersji językowych na Essen, ale o polskiej ani słowa...
Ja oczywiście nie jestem z Lacerty...
Ale na teraz Lacerta zapowiedziała dodruk podstawki WN.
Z drugiej strony wszystkie oficjalnie zapowiedziane wersje De Luxe mają już gotowe okładki.
Strasznie mi przykro, ale obawiam się, że nie będzie polskiej wersji...
Na czym ma polegać deluxowa wersja? Co będzie zawierała i czym się będzie różniła od zwykłego wydania?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 448
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: grabol »

Co z dodatkiem do Innowacji? Wyjdzie kiedykolwiek?
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Paskudnik »

DarkSide pisze:Na czym ma polegać deluxowa wersja? Co będzie zawierała i czym się będzie różniła od zwykłego wydania?
Zdjęcia na BGG, a tu wątek na forum.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
WilliePionek
Posty: 35
Rejestracja: 11 gru 2013, 22:44

Re: Lacerta na 2014

Post autor: WilliePionek »

Tak się głowię od kilku chwil, dlaczego dodatek do Panedmii ma taką wysoką cenę sugerowaną? 115 zł za kilkanaście kart, trochę drewienek i naklejek?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: rastula »

WilliePionek pisze:Tak się głowię od kilku chwil, dlaczego dodatek do Panedmii ma taką wysoką cenę sugerowaną? 115 zł za kilkanaście kart, trochę drewienek i naklejek?

Cena dodatku rowna cenie podstawki sprawila ze tytul runal na samo dno listy ew. zakupow. Jest teraz tyle dobrych gier, ze naprawde trzeba wydajac cos zwrocic uwage na konkurencyjnosc I stosunek jakosci do ceny ( wiadomo ze gier sie nie kupuje na kg, ale bez przesady) . Na ogol nie komentuje ceny, bo to sprawa wydawcy, ale w tym przypadku straciliscie klienta, wiec postanowilem poinformowac...:-)
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: pieczkins »

Patrząc na zawartość pudełka to zdecydowanie zbyt wielka ta chochla.. Mam nadzieję, że wydawnictwo się nią udławi. Swoją drogą od początku lipca na brakujący znacznik do Wysokiego Napięcia czekam. Nie dojść, że chciwi to jeszcze niesłowni.. ;)
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Kheldar »

Cena angielskiej wersji to jakieś 25$, rzeczywiście polska cena jest chyba troszkę za wysoka. Może bym się skusil na In the Lab w takiej cenie, tu zawartość jej nie uzasadnia.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: cezner »

25$ + vat (23%)=30,75$*3,19 PLN=98 PLN :twisted:
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Paskudnik »

cezner pisze:25$ + vat (23%)=30,75$*3,19 PLN=98 PLN :twisted:
To oznacza, że w cenie sugerowanej rabują nas na 7 zł, zbóje jedne ;]

Zgadzam się, że to jest odpowiednia cena dla In The Lab, gdzie jest plansza i nieco więcej rzeczy - przy tym dodatku bardziej właściwa byłaby cena o 2 dyszki mniejsza. Kupię, ale znajdę na to najniższą cenę w Polsce. A najchętniej to bym zaczekał aż ktoś na forum się wyzbędzie, ale chcę żeby jeszcze ten drugi dodatek wyszedł ;>
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Epyon »

Cena ma pewnie związek z niższym nakładem, niż w przypadku podstawki.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Najsmutniejsze jest to:

wysoka cena pierwszego dodatku --> niska / powolna sprzedaż --> zwłoka / rezygnacja z wydania drugiego dodatku
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: syfon »

WilliePionek pisze:Tak się głowię od kilku chwil, dlaczego dodatek do Panedmii ma taką wysoką cenę sugerowaną? 115 zł za kilkanaście kart, trochę drewienek i naklejek?
Uojeju, jakie z Was jęczybuły. :)
115? Na 4Orki.pl 89, a na alegro będzie pewno po 85, a w drugim obiegu 70, więc bez histerii.
A Splendor, który powinien kosztować 40pln chapiecie jak młode pelikany za stówę i nikt nie płacze.
Elementów w Na Krawędzi jest całkiem sporo i to przeróżnych, w dodatku jeszcze szalki petriego, też bym wolał za 6 dych ale większe rozdźwięki cena a zawartość są na porządku dziennym.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: pingus »

Legenda głosi, że na forum jest dłuższy temat o popularnej grze, w którym nie jest napisane, że gra jest za droga. :)
Preordery widzę w niektórych sklepach poniżej 90 zł, a dodatek zawiera super cool talerzyki, które nadają niesamowitego klimatu moim zdaniem (wiem, że to tylko gadżet, ale jaki fajny!). Dodatek jest zawsze dla fanów.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: tomuch »

Czy Glass Road powinien być dostępny w takim terminie, w jakim został zapowiedziany (wrzesień/październik)? Trza poukładać sobie plany...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Alman »

Nowe info ze strony Lacerty

Przed przeczytaniem proszę usiąść i najlepiej wziąć coś na nerwy :(

http://www.lacerta.pl/index.php/9-artyk ... -lato-2014
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Piehoo »

Współczuję ludziom którzy czekają na Caverne. Kolejny dodruk to kwestia +\- pół roku? Pewnie uzależnione jest to jak się sprzeda w innych krajach, i jakie powstanie zapotrzebowanie.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Harth »

Ręce opadają... Ciekawe czy Lacerta usłyszy tylko "sorry daliśmy ciała" czy też Niemcy staną na wysokości zadania i puszą polski dodruk...
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Firenski »

Chyba żartujesz. To jest bardzo mało prawdopodobne. Heh... :( Oni chyba mają pecha jakiegoś albo co?
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Nie wierzyłbym w to, co jest tam napisane. W mojej opinii jest to mało elegancki sposób na wycofanie się z wydania Caverny i w ogóle mnie to nie dziwi, a wręcz się spodziewałem. Ale oczywiście mogę się mylić.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Harth »

romeck pisze:Nie wierzyłbym w to, co jest tam napisane. W mojej opinii jest to mało elegancki sposób na wycofanie się z wydania Caverny i w ogóle mnie to nie dziwi, a wręcz się spodziewałem. Ale oczywiście mogę się mylić.
A czemu mieli by nie chcieć wydrukować polskiej wersji?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Harth pisze:
romeck pisze:Nie wierzyłbym w to, co jest tam napisane. W mojej opinii jest to mało elegancki sposób na wycofanie się z wydania Caverny i w ogóle mnie to nie dziwi, a wręcz się spodziewałem. Ale oczywiście mogę się mylić.
A czemu mieli by nie chcieć wydrukować polskiej wersji?
Bo to ogromne ryzyko, być może na krawędzi być albo nie być wydawnictwa. Gdzieś pisali, że taki Belfort sprzedał się raptem w 30%. A jak ma się sprzedać gra, która musi kosztować najmniej 200 zł i dla niedzielnego gracza (czyli ogromnej rzeszy ludzi) jest tylko powieleniem tematu? Tym bardziej, że ci, którzy byli na nią napaleni zdążyli już ją kupić po angielsku.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Piehoo »

romeck pisze:
Harth pisze:
romeck pisze:Nie wierzyłbym w to, co jest tam napisane. W mojej opinii jest to mało elegancki sposób na wycofanie się z wydania Caverny i w ogóle mnie to nie dziwi, a wręcz się spodziewałem. Ale oczywiście mogę się mylić.
A czemu mieli by nie chcieć wydrukować polskiej wersji?
Bo to ogromne ryzyko, być może na krawędzi być albo nie być wydawnictwa. Gdzieś pisali, że taki Belfort sprzedał się raptem w 30%. A jak ma się sprzedać gra, która musi kosztować najmniej 200 zł i dla niedzielnego gracza (czyli ogromnej rzeszy ludzi) jest tylko powieleniem tematu? Tym bardziej, że ci, którzy byli na nią napaleni zdążyli już ją kupić po angielsku.
Coś w tym jest. Sam nie wiem czy bym ryzykowal duży nakład, rok po premierze wersji ang.
Tak czy inaczej, szkoda że ktoś obiecał.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Harth pisze:Ręce opadają... Ciekawe czy Lacerta usłyszy tylko "sorry daliśmy ciała" czy też Niemcy staną na wysokości zadania i puszą polski dodruk...
Prędzej "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?", a jak widać lud i tak będzie gadał, że sami są sobie winni, bo pewno chcieli jakiś przekręt odstawić. Ręce opadają.
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: prohibic »

Sprawa jest prosta Lacerta zwyczajnie nie widzi w tym interesu i czeka na zbycie tego co ma na stanie, a w przyszłym roku znowu coś obieca i zwali na kogoś! Gracze niech się martwią sami. Niepoważne wydawnictwo!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Być może jest tak, jak piszą, a jeśli jest inaczej to się pewnie nigdy nie dowiemy. Ale zastanówmy się. Planujemy poważną produkcję. Ustalamy jakieś warunki. Przecież to nie dzieje się na zasadzie jednego telefonu pana Zdziśka do pana Jurgena, tyko podpisuje się jakieś umowy, uzgadnia jakieś zabezpieczenia finansowe, przygotowuje i przesyła jakieś materiały, dogaduje terminy. Współpraca odbywa się na wielu płaszczyznach i szczeblach. Można popełnić przy tym wiele błędów. Ale... poważnie? :?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Zablokowany